Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
04-12-2012diogenesŚlady na Marsie
Zdaje się, że ktoś w butach na obcasach szwęda się po Marsie:



odkrywcy.p(*)adomosc.html?smg4sticaid=6fa36
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
04-12-2012HodżaPolacy zburzyli francuski pałac
Cytat:
XVIII-wieczna perełka architektury była ozdobą francuskiego miasteczka Yvrac pod Bordeaux. Pałac był własnością rosyjskiego biznesmena Dimitrija Stroskina, który uzyskał od lokalnych władz zgodę na renowację budynku. Jednak polska ekipa budowlana zrównała pałac z ziemią.


Francuzi są oczywiście oburzeni. Przepraszam, a kto im kazał budować zabytki, które nie wyglądają jak kościół? Poza tym, ta osiemnastowieczna architektura jest w ogóle porąbana, posiada takie dziwne te nad wejściem, jakieś takie fiubździu nad oknami i denerwujące zawijasy na murze. Jakby właściciele chcieli udowodnić, że są bogaci. No i pewnie wokół było pełno starych drzew. Polscy budowlańcy lubią porządek, nie można mieć do nich pretensji, że uprzątnęli ten śmietnik.

A na poważnie, to chyba ślad Wandalów, którzy ponoć kiedyś zasiedlali górne dorzecze Wisły.


Dziwaczne kształty pałacyku w Yvrac

deser.pl/d(*)abytkowy_francuski_palac_.html
www.rmf24.(*)mia-zabytkowy-zamek,nId,718590
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
29-11-2012zoddnosferatuPraca maturalna, prosze o Wasze sugestie
Mam do napisania prace maturalną której tematem bedzie omówienie różnych koncepcji Boga na podstawie wybranych utworów literackich oraz filozoficznych.
Tak jak wspomniałem w temacie chce poprosić o sugestie.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 31 (przedawniony)
29-11-2012Christopher CJ JozwiakDziś jestem dumny z RP :)
Powiecie, że w kanonie/paradygmacie racjonalności jest:
- budowanie elektrowni atomowych w PL
- stosowanie GMO na dowolną skalę
- obowiązkowe szczepienia dla wszystkich obywateli

po części zgoda, tutaj Ruch Palikota zawodzi - nie wykształtował stanowiska zgodnego z tymi postulatami - mam nadzieję, że to się zmieni - te punkty najbardziej dzielą elektorat - są podyktowane zapewne głównie wpływami Zielonych/Wolnościowców/nie priorytetowym/mniej refleksyjnym/ podejściem do tych zagadnień..

ale dziś nie o tym: na mieście wiszą plakaty reklamujące:
link1: www.przepisnapolske.pl/

i to jest wreszcie SPÓJNY program na miarę realizacji na przyszłą kadencję!!

do tego START pakietu ustaw "Świeckie Państwo":: na to czekałem od wyborów - REALNIE:
link2: www.youtube.com/watch?v=t0y4va91rHE&feature=g-u-u

PS> jak czytam, że niektórzy nie widzą sensu udziału w wyborach bo POPiSPSL=RPSLD...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
28-11-2012SelanosAnkieta na frondzie
Gdybym był złośliwy, to napisałbym na racjonaliście, że na stronie głównej frondy jest sonda z pytaniem "Czy religia powinna być przedmiotem maturalnym?". No, ale na szczęście nie jestem złośliwy, nie napiszę tego i nie mam nadziei na to, że ludzie z racjonalisty dostaną cynk i zagłosują na "nie".

Miłego wieczoru
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
28-11-2012IrracjaJezuici, masoneria i polityka...
... nie wiem czy dobrze trafię z działem, ale własnie znalazłem, na youtube, bardzo ciekawy materiał. Półtoragodzinny wykład prof. Waltera. J Veith. Materiał może się wydawać bardzo kontrowersyjny - dotyczy Krk, Jezuitów i światowego spisku polityczno-gospodarczego. Proszę się nie zrażać tonem misyjnym na początku, a zwłaszcza pod koniec. Zresztą pod koniec wykładu pada bardzo ciekawa uwaga na temat amerykańskiego (USA) prawa własności, dotycząca mieszkań. Materiał poparty dużą ilością cytatów - trochę z Biblii, lecz więcej ze źródeł typu artykuły, książki, itp. Zajmuje się powiązaniami między Jezuitami, Opus Dei, masonerią, faszyzmem, komunizmem, oraz całą masą "tajnych stowarzyszeń: - stowarzyszeń do których (podobno) należeli i należą ludzie z czołówek polityki i gospodarki...
... uprzedzam, materiał raczej dla ludzi bardzo racjonalnych. Dla tych których trudno zniechęcić do zastanowienia się nad nawet absurdalnymi (zdawałoby się) teoriami, ale jeszcze trudniej zmanipulować...

www.youtub(*)?v=iIHLaz9BuTU&feature=related
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
27-11-2012Mateusz KożuchPapamobile do wynajęcia
www.irisht(*)e/2012/1126/1224327096756.html

Wyobrażacie sobie wieczór kawalerski z całą "oprawą" podróżujący ulicami Dublina? I to za jedyne €300 plus vat
Cytat:
According to a promotional pack, the vehicle has 15 seats, including the
original "pope's chair".
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
21-11-2012AutorNapaść izraela na Palestyne
O dziwo nie ma takiego tematu więc zakładam w związku z ostatnimi (i trwającymi) wydarzeniami.

rt[KROP,KA]com/news/israel-gaza-hamas-bombing-924/
>At least 39 Palestinians have already been killed in the assault that has been going on for four days, Ma'na news agency reported. Seven of the casualties were children.
>Three Israeli citizens also died in the violence.

Izrael zdążył już zamordować 39 Palestyńczyków w tym 7 dzieci.
Izrael wydaje się III rzeszą 21 wieku.

Ciekawi mnie kiedy napaść na Polske, skoro już pod to grunt jest przygotowywany między innymi manipulacje że to Polska stworzyła i jest odpowiedzialna za holocaust, nawet proizraelski prezydent Barack Obama używa określenia "Polskie Obozy Śmierci".

III Rzesza też miała znakomitą propagandę, wszyscy ich popierali.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 48 (przedawniony)
19-11-2012LegionNie żyje świadek
wiadomosci(*)06,wiadomosc.html?ticaid=1f6d2

Dotychczas uważałem tezę o zamachu za mało prawdopodobną. Teraz sam już nie wiem. Dosyć dużo osób związanych z tą sprawą umarło w dziwnych okolicznościach. Niepokoi mnie to i tyle. Nie wiem co się stało 10 kwietnia i nie zamierzam gdybać, ale trup świadka to trup dosyć podejrzany.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
17-11-2012MarcinKAfera trotylowa

Afera trotylowa dostarcza ostatnio niebywałej rozrywki wszystkim mediom, a szczególnie tym wysoce satyrycznym, jak jedno z moich ulubieńców czyli "terlikowisko". Dziś oto ukazał się wywiad z redaktor Dorotą Kanią (www.fronda(*)zadnych-watpliwosci,23375.html), po którym nieco zwątpiłem w swe zdolności rozumienia polskiego języka. Właśnie pomoc forumowiczów w tej materii jest celem założenia tegoż wątku, gdyż być może brak mi niezbędnych po temu egzegetycznych kwalifikacji.

Konkretnie chodzi mi o ten fragment wywiadu:

[cytat]Dokumenty, do których dotarliśmy nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Należy oprzeć się przede wszystkim o to, co napisali sami prokuratorzy. Mamy do czynienia ze specjalistycznymi urządzeniami, które nie pozostawiają wątpliwości. Specjaliści uważają, że może być tu bardzo mały margines błędu. Wykrywają to, co widać na ich czytnikach. Jeśli wykryto substancje czy składniki używane do produkcji m.in. materiałów wybuchowych trotylu czy nitrogliceryny, to tutaj wątpliwości nie ma. Te substancje znaleziono na wraku tupolewa, w ziemi, na miejscu badań polskich naukowców, biegłych i prokuratorów. Ze zdumieniem dowiedziałam się, że mamy pół roku czekać na wyniki tych badań. Później prokuratura to jeszcze uściśliła, że mamy czekać pół roku na dostarczenie do Polski próbek tych badań. To jest bardzo istotne, bo próbki pobierano w dwóch zestawach dla Polaków i Rosjan. Rosjanie obydwa zestawy..
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)