Racjonalista - Strona głównaDo treści
Praca maturalna, prosze o Wasze sugestie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
26-11-2012 10:31zoddnosferatu (29 punktów)Praca maturalna, prosze o Wasze sugestie
Ocena 1 na 1
Mam do napisania prace maturalną której tematem bedzie omówienie różnych koncepcji Boga na podstawie wybranych utworów literackich oraz filozoficznych.
Tak jak wspomniałem w temacie chce poprosić o sugestie.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

finerbijk (17282 punktów)
>Mam do napisania prace maturalną której tematem bedzie omówienie różnych koncepcji Boga na
>podstawie wybranych utworów literackich oraz filozoficznych.
>Tak jak wspomniałem w temacie chce poprosić o sugestie.
Tutaj jest dużo, po angielsku, ale dasz radę en.wikipedia.org/wiki/Bog
Jak masz jakieś zadania domowe, to też dawaj śmiało.
Meretseger (61860 punktów)

>Tak jak wspomniałem w temacie chce poprosić o sugestie.
Sugestie czego? Bibliografii? Ale... skoro podejmujesz się tematu, to chyba masz jakieś rozeznanie?
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Mam do napisania prace maturalną której tematem bedzie omówienie różnych koncepcji Boga na
>podstawie wybranych utworów literackich oraz filozoficznych.

O, kurde...
Bardziej uniwersalnego tematu już nie dawali?...
Ale co tam, trudno: zacznij od Karen Armstrong Historia Boga. 4000 lat dziejów Boga w judaizmie, chrześcijaństwie i islamie (wyd. PRIMA, Warszawa 1995) - a potem się zobaczy...

Od zarania dziejów do 2003 r. ludzkość wyprodukowała pięć eksabajtów danych. To bardzo dużo, a jednak oszałamia coś innego: dziś produkujemy tyle co dwa dni. (Edwin Bendyk)
Selanos (12869 punktów)
Proszę się nie patyczkować, proszę brać "Boga urojonego". Ładny temat na akapit "bóg jako urojenie". Jest koncepcja? Jest! Salwa z grubego kalibru. Całą baterią.
zoddnosferatu (29 punktów)
Oczywiście ze rozeznanie w temacie już jakieś mam. Z boga urojonego zamierzam korzystać i dziękuje za polecenie innych książek.
Zastanawiam się jakie koncepcje zestawić w tej pracy. Chce by w niej była koncepcja boga Einsteina, na pewno ateizm, i największy problem mam z wybraniem poglądów reprezentujących chrześcijaństwo. Zastanawiam się nad filozofią Sw Tomasza w oparciu o Arystotelesa.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365