Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
24-11-2014grzmotUroki i ZŁO na żywo w TVP
No ok, w replayu na Youtube:klik (od trzeciej minuty).
Zła kobieta rzuciła urok na rolnika, popsuły mu się dwa traktory. Ja się pytam, gdzie była Inkwizycja?

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 260 (przedawniony)
21-11-2014atannazyJ 2, 1-12
J 2, 1-12

Pierwszy znak w Kanie Galilejskiej

2
1 Trzeciego1 dnia odbywało się wesele w Kanie Galilejskiej i była tam Matka Jezusa. 2 Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. 3 A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: «Nie mają już wina». 4 Jezus Jej odpowiedział: «Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto?2 Czyż jeszcze nie nadeszła godzina moja2?» 5 Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: «Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie»3. 6 Stało zaś tam sześć stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń4, z których każda mogła pomieścić dwie lub trzy miary. 7 Rzekł do nich Jezus: «Napełnijcie stągwie wodą!» I napełnili je aż po brzegi. 8 Potem do nich powiedział: «Zaczerpnijcie teraz i zanieście staroście weselnemu!» Oni zaś zanieśli. 9 A gdy starosta weselny skosztował wody, która stała się winem - nie wiedział bowiem, skąd ono pochodzi, ale słudzy, którzy czerpali wodę, wiedzieli - przywołał pana młodego 10 i powiedział do niego: «Każdy człowiek stawia najpierw dobre wino, a gdy się napiją, wówczas gorsze. Ty zachowałeś dobre wino aż do tej pory». 11 Taki to początek znaków5 uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej. Objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie.
12 Następnie On, Jego Matka, bracia i uczniowie Jego udali się do Kafarnaum, gdzie pozostali kilka dni.


Jakie macie pytania?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
20-11-2014makuśWierzący to w sumie agnostycy
hej
Większość ludzi określających się jako wierzący to w rzeczywistości agnostycy - pokazują to liczne badania w różnych krajach ... Większość nie potrafi powiedzieć w co właściwie wierzy ... nie mówiąc już o odpowiedzi na pytanie dlaczego ...
Tych realnych agnostyków łączy wiara w coś ... coś musi istnieć , być może życie po śmierci , chyba dusza , pewnie jakaś energia , coś niewyobrażalnego , takie niepojęte , nie wiem co ale na pewno coś ... życie wieczne , anioły , demony , cuda - no przecież nie da się tego wykluczyć , nikt ne udowodnił nie istnienia ... tego ewentualnie czegoś ... takiego jak ... na przykład ...
Reszta jest zwykłą tradycją , konformizmem , lenistwem , wspólnotą , przynależnością , przyzwyczajeniem , oswajaniem strachu ...

Sądzicie , że nadużywam tu pojęcia agnostycyzmu ... ?
Może troszkę ... na małą skale ...
Taką ... która mieści się w niepewności

Nawiasem mówiąc agnostycyzm kojarzy mi się z sytuacją na pogrzebie :
Wierzący mówi : On nadal żyje
Ateista mówi : On umarł
Agnostyk mówi : Może , może ...

makuś
... a może jednak ...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
20-11-2014makuśCzy to jest wiara ?
hej,
Akt codziennego oddania się Bogu Ojcu

Ojcze Przedwieczny , Tatusiu najlepszy . Oddaje Ci dziś moją wolną wolę przez Niepokalaną . Czyń ze mną , co chcesz i kiedy chcesz . Chcę być Twoim doskonałym narzędziem w Twoim ręku . Używaj mnie jak chcesz i kiedy chcesz i do czego tylko chcesz i pragniesz . Zgadzam się na wszystko , co z Twojej ręki pochodzi . Ty Sam moim ciałem i moją duszą oraz moją wolną wolą realizuj plan , który przed wiekami założyłeś . Ufam Ci bezgranicznie , jak tylko dusza ufać Ci może . Niepokalana Dziewico , pomóż mi w tym . Amen .

hej,
To jest z aplikacji na tablet o nazwie Modlitewnik .
Czy coś takiego można jeszcze nazwać wiarą czy też już raczej zaburzeniem psychicznym ?
Czy takie treści przekazywane są na lekcjach religii ?
Należy przyjąć , że tak - czytając naszych forumowych ewangelizatorów , można być pewnym .
Wpajanie dzieciom takich treści może być katastrofalne i poważnie zaburzyć psychiczne funkcjonowanie w społeczeństwie a także zachwiać poziomem percepcji .

Ja rozumiem , że można wierzyć w Boga ... w coś ewentualnie , może , chyba , raczej , gdzieś , jakoś ... Ale ten tekst jest ... po prostu niebezpieczny dla zdrowia psychicznego .

Mam ochotę na przeanalizowanie tego tekstu ( modlitwy - tak słowo po słowie )

1) Tatusiu najlepszy ...
Wydaje mi się , że jest to forma dyskredytacji , lekceważenia i pogardy dla rodziny .
Dzieci uczą się ignorowania swych rodziców - zauważmy , że matki nie ma w ogóle ... a jeżeli to występuje jako Niepokalana..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 23 (przedawniony)
19-11-2014KaganekRosetta - finał
Pierwsza taka misja w dziejach. Lądowanie na komecie.
Czyli przy bardzo słabej grawitacji na ciele o nie do końca pewnej konsystencji.
Za pięć dni (12-tego o 17:00), jak nic nie przełożą i nic nie zawiedzie, polskie urządzenia (sic!) i nie tylko polskie,
zbadają grunt tej komety o dziwnym, prawie dwubryłowym kształcie, powstałej w pra-czasach, i potwierdzą zapewne,
że substancje z początków Układu Słonecznego (budulcowe planet) były już wtedy "w sam raz" dla samo-powstania życia białkowego na Ziemi.
Żaden chemiczny cud boski nie był potrzebny na wczesnej Ziemi aby pra-komórki (zwłaszcza tłuszcze i białka i RNA) miały z czego powstać

Będzie nawet transmisja na żywo, porównywalna emocjami z lądowaniem ludzi na Księżycu lub łazika na Marsie. Sygnał radiowy i światło leci tam sporo minut dlatego nie będzie możliwości natychmiastowego reagowania ludzkiego operatora na ewentulane niespodzianki - zadecydują ustawione przez techników misji (Rosetta) "automtyzmy" lądującego urządzenia.

Coś o dawnej boginii i świątyni. Egipscy bogowie mało nam szkodzą w Polsce (bo nie zabraniają robić aborcji embriona zespołem Downa - jak ultrasadystyczni [wobec matek polskich] ortodoksyjni katolicy polscy)
dlatego cieplej nieco o nich:

Agilkia to kolejna "egipska" nazwa (bodajże boginii) wykorzystana podczas trwającej misji. Rosetta to - oprócz nazwy sondy - miejsce, w którym znaleziono słynny wielojęzyczny kamień, dzięki któremu Champollion odcyfrował hieroglify. Philae - nazwa lądownika - to po..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
19-11-2014makuśKto chowa się w cieniu skompromitowanych polityków
hej,
Rzeczy nie dzieją się same z siebie - lecz mimo braku pierwszego poruszyciela - mają jednak swe przyczyny a nawet sprawców - wielu - często nieświadomych a często bardzo świadomych

Problem polega na tym , że komuś ewidentnie zależy na tym aby polityków i polityke osłabić i skompromitować .
Ktoś kto ma w tym interes
Nie chodzi o to , że politycy są święci , bezbłędni , uczciwi czy kompetentni
Chodzi o to , że inna klasa przejmuje władze
ta klasa to centra finansowe , banki , koncerny - im zależy najbardziej na tym aby politykąw ośmieszyć i skompromitować i zdyskredytować
Silny polityk jest jakąś przewwagą dla przerażającej dominacji kapitału - słaby polityk zmieści się w całości w kieszeni

Im bardziej transparetni politycy tym większy cień zakrywa własność prywatną i tym większa świętość tajemnicy bankowej ...
Media uwielbiają pokazywać śmieszność i małość polityków ... inaczej jest w kontekście wielkich kapitałów - jakoś ciszej , ciemniej ...

A może jest jednak inaczej ?

makuś

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
17-11-2014makuśJaka piękna Apokalipsa
hej,
Chcę zapytać o Apokalipse ...
Przez wiele setek lat chrześcijanie zabijali się nawzajem w związku z ustaleniem kanonu świętych ksiąg ...
Z tego co wiem nigdy spór nie dotyczył Apokalipsy
Co jest tak niewiarygodnie ważnego czy prawdziwego w tej księdze ?
Czego się z niej dowiadujemy ?
Jakie są walory edukacyjne ?

Mam na to odpowiedzi ...
Ważne jest to , ża księga ta epatuje lękiem , grozą i przerażeniem
Ważne jest to , że wieści tryumf Boga nad ... właściwie wszystkim , tryumf ostateczny i definitywny .

To są fundamentalne przekazy , które księga ta nam objawia .
Zarazem są to właściwie jedyne przekazy monoteizmu jako takiego :

Strach przed Bogiem -
Za posłuszeństwo nagroda
Za brak zaufania wieczne męki

Oto słowo Pańskie
Pokój z kuchnią bracia ( i siostry )

makuś - pogromca janowej fantastyki
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 44 (przedawniony)
17-11-2014krystkon_1976Kto kreuje pieniądz i co dzięki kreacji pieniądza zyskuje? 2
>Czyli jednak doszedłeś do przymusu egzekucyjnego, jak na razie tylko co do zobowiązań w stosunku do państwa.
>Czyli to co pisałem już dawno: Suweren zawsze swoje dostanie, wszyscy inni nie mają żadnej ochrony prawnej. Taki system zakwalifikowałbym jako feudalizm państwowy (świetnie brzmiałoby po niemiecku: staatsmonopolistischer Feudalismus).

Fałsz!

W przypadku przejścia własności na rzecz państwa, na skutek nieopłacenia podatku od własności, państwo korzysta z tej samej ochrony nabytej własności, która przysługuje także każdej osobie prywatnej, posiadającej własność i odprowadzającej od tej własności podatek.

Opodatkowana własność prywatna jest w moim modelu państwowo chroniona, podobnie jak i zawartość prywatnego, jawnego i elektronicznego portfela.

Dobrze, że dostrzegasz, że własność jest szczególną formą zobowiązania niewłaścicieli wobec właściciela, polegającą na konieczności podporządkowania się niewłaścicieli woli właściciela w przestrzeni jego własności - zobowiązania podlegającego państwowej , przymusowej egzekucji zarówno we współczesnym systemie społecznym jak i w moim modelu.

To teraz zauważ jeszcze, że każde zobowiązanie aby zaistnieć musi mieć swoją podstawę. Podstawą jest zobowiązanie wzajemne, źródłem jest świadczenie wzajemne, przyczyną istnienia własności prywatnej może być jedynie podatek od własności.

Twierdzę, że nieopodatkowana własność prywatna albo zupełnie nie istnieje albo istnieje jako forma przemocy jednego człowieka nad drugim, jako forma..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
17-11-2014DalejLamaDusza ludzka - moje dowody przeciwko jej istnieniu.
Oto sarkazm.
"Ojcze przebacz im bo nie wiedzą co czynią "
Ci którzy utracili część duszy poprzez uszkodzenie ciała czyli mózgu nie są w stanie czynić tego co dobre ,lub w ogóle nie są już w stanie rozróżniać dobro od zła bo cześć duszy osoby a nawet cała osoba umarła bezpowrotnie .Cześć duszy umarła i okazała się śmiertelna .

Jak wiadomo Kościół ściśle wiąże grzechy popełniane przez człowieka z działaniem jego duszy ,dusza wobec tego nie istnieje już w zygocie a pojawia się w momencie uzyskania przez dziecko świadomego działania ,wcześniej |jest uśpiona| ,dziecko zaczyna być świadome czynów po skarceniu przez rodzica ,wcześniej zwyczajnie nie wie co jest ok a co nie.
Dusza osobowa rozwija się powoli i uczy się pojęć dobra i zła bo sama w sobie tego nie posiada i nie wie co dobre a co złe .
W pewnym momencie życia zdarza się wypadek ,dusza po uderzeniu w głowę traci bezpowrotnie cześć ciała czyli mózgu i siebie samej.Pomimo starań lekarzy aby odzyskać całą duszę nic z tego nie wychodzi .Dusza wcześniej inteligentna i opanowana gada od rzeczy,ubliża wszystkim,nie poznaje rodziny ,nie może już poruszyć ciałem bo utraciła część ciała czyli siebie czyli mózg ,ale to nic bo na duszę napiera wielki krwiak który uszkadza część ciała czyli mózg ,dusza zaczyna mamrotać coś ,wydaje jakieś dźwięki ,mruga powieką . Duża część duszy po uszkodzeniu ciała umarła bezpowrotnie ,ta cześć co została jest poprzez medyków sztucznie podtrzymywana przy życiu i tak sobie mruga okiem ruszy czasem ręką..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
15-11-2014makuśZbawienna redukcja
hej,
Wyznanie wiary sprowadza się do stwierdzenia : Wierzę w jedynego prawdziwego boga
Niczego więcej nie trzeba , nic ponad to nie jest konieczne czy niezbędne
Wyłącznie to twierdzenie wystarcza
Reszta jest swobodnym dryfem , fantazją , spekulacją , żonglowaniem teoretycznymi możliwościami ewentualnych potencjałów
Reszta to rytuał , ceremonia , tradycja i nieświadome , odruchowe , bezrozumne uczestnictwo i odtwórstwo
Może być Zeus , Odyn , Wisznu , Światowid , Wielki Gęgacz ... ale warunkiem jest to , że musi być jedynie prawdziwy ...
To czego będzie wymagał , za co nagradzał a za co karał jest kompletnie pozbawione znaczenia , jest całkowicie nieistotne
OnOnaOno ma prawo wszystkiego żądać i wszystko czego zażąda jest jednako święte , doskonałe i najlepsze
Albowiem OnOnaOno jest jedynym prawodawstwem !
Wizja czegoś co niczym nie jest ograniczone prócz swego kaprysu . kaprysu , który jest doskonałą świętością jest intelektualnie i etycznie niezwykle prymitywna , prostacka i niebezpieczna albowiem pozwala na wdrukowanie w takie coś wszystkiego co najgorsze ..coś takiego nie posiada żadnych zabezpieczeń
Jedynym zabezpieczeniem jest naturalny agnostycyzm , który jest najbardziej rozpowszechnioną postawą
Fundamentaliści i fanatycy , którzy nie posiadają zdolności do rozumienia metafory , alegorii , przenośni i nie posiadają zdolności do zdystansowania sie wobec swych wyobrażeń są dość nieliczni - niestety są bardzo głośni i mają moc szantażowania i zastraszania obojętnej..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)