 |
Przegląd wątków w dziale Bazgroły
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 98 (przedawniony) (Zamknięty) | | 05-01-2010 | placownik | Pytania do Miłującego prawdę |
Skoro Miłujący prawdę zaszczyca nas swoją obecnością i nic nie wskazuje na to, że zamierza przestać, korzystajmy! Poszerzajmy naszą wiedzę korzystając z informacji z pierwszej, miłującej prawdę, ręki.
Pytanie nr 1
Czy wyniki finansowe Strażnicy – Towarzystwa Biblijnego i Traktatowego – Zarejestrowanego Związku Wyznania Świadków Jehowy, są jawne?
Wszystkich chętnych do zadawania pytań proszę o pojedyncze ich dopisywanie do wypowiedzi otwierającej wątek, z zachowaniem właściwej numeracji. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 107 (przedawniony) | | 02-01-2010 | Kowalska | Sylwester!!! |
Skończcie już z tą martylo... martyroro... Z tymi świętami, karpiami i innymi cudami! W tym kraju o niczym innym się nie mówi. Sylwester zaraz! A to mój namber łan na tę noc. Siłą mnie nie zdejmą z parkietu  Ech, jak przy tym można densować! www.youtube.com/watch?v=p-Z3YrHJ1sUEDIT: A to drugi wałek przy którym szaleć zamierzam www.youtube.com/watch?v=i5KWJ7yvcT8 | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 23 (przedawniony) | | 30-12-2009 | Adamiak | Życzenia od Dziadka. |
W wątku diogenesa "Wolność na kredyt" rzuciłem w forumową przestrzeń takie pytanie: ... wiecie co jest najszybsze na świecie?Ktoś mi bardzo fajnie odpowiedział, że "Coś nie z tego świata", ale tego posta wyciął, widocznie nie miał ochoty publikować. A mnie się zdaje, że miał rację, bo to naprawdę coś nie z tego świata, choć i z tego jednocześnie. Mój ukochany dziadek, często opowiadał mi przeróżne bajki, a znał ich niezliczone mnóstwo i jeszcze sto tysięcy. Nawet, gdy mając 6 lat zacząłem sam je czytać, to i tak te opowiadane przez dziadka pochłaniałem dużo chętniej i każdym zmysłem, bo były prawdziwsze od najprawdziwszych. Poza tym był bardzo mądrym dziadkiem i najlepszym, bo był moim dziadkiem. Byliśmy najlepszymi kumplami na świecie, bo on mnie nigdy nie okłamał i ja też go nigdy nie okłamałem. Najlepszego kumpla po prostu nie wolno oszukiwać. Kiedyś było mi bardzo smutno z bardzo dziecinnego, czyli najsmutniejszego powodu na świecie i siedziałem sobie w kącie pod piecem, ale nie płakałem, bo jak mi było bardzo smutno, to mi się nie chciało płakać, tylko smucić samemu i po cichutku. Dziadek dostrzegł mój smutek, wziął swój stary, niski stołeczek, który sam kiedyś z drewna wystrugał, i usiadł koło mnie. Objął mnie i tak siedzieliśmy sobie w milczeniu dłuuugą chwilę. Czułem, że chce mi opowiedzieć jakąś bajkę, najprawdziwszą bajkę. Po dłuuugiej.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 30-12-2009 | big_zyd | Polaczenie z tradycja |
Świąteczne tradycje i "tradycje" oraz ich absurdy i paradoksy są w różnych miejscach Forum intensywnie wałkowane już od paru dni, jednak zdecydowałem się otworzyć jeszcze jeden wątek, gdyż kwiatuszek, jaki mam do zaprezentowania, w pełni, mym zdaniem, na to zasługuje. Oto dosłowna treść smsa otrzymanego przeze mnie wczoraj od operatora sieci telefonii komórkowej: Nikt sie nie oprze tradycji, a Last Christmas w nowym wykonaniu ozywi Twoj telefon na swieta z kazdym przychodzacym polaczeniem! Slij LACH pod ***** (2,44zlzVat)Bareja by tego nie wymyślił...  . | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 176 (przedawniony) | | 23-12-2009 | -jad- | Humorki |
Pomimo tego, że wiatr mi w oczy wieje zakładam kolejny wątek, który jest niczym więcej niż kontynuacją wątku już istniejącego ale dłuuugo się wczytującego. Robię tak dlatego, że jego obsługa stała się już bardzo uciążliwa. Zachęcam wszystkich wesołków do dzielenia się zabawnymi filmikami, fotkami, obrazkami. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 23-12-2009 | stefanos | Kosciol i nazizmu | |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 20-12-2009 | obcy gatunek | Grzeszna zmysłowość |
Otóż, czasem można usłyszeć, że zmysłowość jest grzeszna, że jest czymś złym. Oczywiście mówią, to ludzie mądrzy, o wysokiej moralności itd. Na początek, to nasuwa się małe pytanie: kto podstępnie obdarzył w takim razie człowieka zmysłami ? Wersja pierwsza: tylko Szatan mógł obdarzyć człowieka zmysłami i uknuć tak podstępną intrygę, przecież nie trudno się domyślić, a Szatan jest cholernie inteligentny, że człowiek będzie z nich korzystał i będzie grzeszył. Natomiast w wersji drugiej, że to Bóg obdarzył zmysłami, to oczywiste jest to, że celem było, aby człowiek wykazał wolna wolę i pokazał czy z rozumu, który też otrzymał, potrafi zrobić użytek i będzie umiał oprzeć się pokusie Szatana, który będzie namawiał, do korzystania ze zmysłów, aby grzeszyć i nie trafić do raju. Skoro zmysłowość jest grzechem, to nie pozostaje nic innego, jak nie korzystać ze zmysłów. Proponuję więc, aby jeść, nie przyprawione wszelkie potrawy, a delektowanie się słodyczami, to już rozpusta nad rozpustami, nie wspomnę o kawie, alkoholach, owocach, bo to już będzie orgia zmysłowości itd. Zmysł wzroku jest również bardzo podstępny, bo wystarczy piękny krajobraz, obrazy namalowane przez malarzy, rzeźby, wszelka architektura, to wszystko może wprowadzić nas w zachwyt i pobudzić jeszcze bardziej. Najgorszy jest jednak widok kobiety ( to taka istota, którą również stworzył Bóg, a Szatan namawia, aby zwracać na nią uwagę i pragnąć. W zasadzie to Bóg i Szatan, na zmianę namawiają, co kto ma robić i.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 104 (przedawniony) | | 20-12-2009 | big_zyd | O Tożsamcach |
Akurat kolejna Rocznica Patriotyczna nastała, tedy jest okazja, by przedstawić szerokiej publiczności nowy rodzaj liryki, jaki parę lat temu wymyśliłem i zapomniałem. Że jednak scripta manet, rzecz niedawno się przypadkiem odnalazła. Może kogo do pociągnięcia zabawy skłonię? Zachęcam.
Bolesław Maria Ostoja-Gromnicki (mój pseudonim narodowo-patriotyczny)
O TOŻSAMCACH
Tożsamce to utwory poetyckie powstałe w ramach Wizji i Misji Obrony Tożsamości Zakorzenionej w Tradycji Narodu i Pielgrzymstwa Polskiego. Każdy Tożsamiec z definicji poświęcony jest pamięci sześciu milionów Polaków rytualnie Zamęczonych na żwirowisku w Jedwabnem. Jeżeli utwór oparty jest na rymach męskich, wówczas jest to Tożsamiec; w przypadku utworu na żeńskich rymach opartego mamy do czynienia z Tożsamicą. Wiersze białe lub oparte na rymach żółtych są nieco pedalskie i należą do subkategorii tzw. brygidków. Ale i te przyjmiemy. Utwory autorów niezapisanych jeszcze do Młodzieży Wszechpolskiej to tzw. Tożsamce nieuzbrojone. Po zapisaniu się autora siła rażenia (dziś, po zaliczeniu lekcji retoryki IV RP, napisałbym: "porażenia" - big_zyd) wiersza odczuwalnie wzrasta i utwór staje się Tożsamcem uzbrojonym.
A o to kilka przykładów typowych Tożsamców:
TAJNY PROTOKÓŁ DO UCHWAŁY SEJMU W SPRAWIE ODSZKODOWAŃ NIEMIECKICH
Generałowi Sławomirowi Petelickiemu
[right]Według umowy międzypaństwowej zawartej w 1934 roku między rządami Rzeczypospolitej Polskiej i Republiki Liberii, w razie.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |