Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
31-03-2011Lucyna Sępska QuenallataJak dotrzeć z USA do Japonii wg. Google-Mapy
Proponuję małą zabawę. Otwórzcie Google mapy, wybierzcie opcję "Pokaż trasę", Jako punkt A zaznaczcie "USA" a B "Japonia". Pokaże się opis samochodowej trasy ze Stanów do Japonii. Zwróćcie uwagę szczególnie na punkty 31 i 47, planu podróży...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
31-03-2011liliacPobaw się papieżem
Halo. Tu Katolickie Centrum Rozrywki Wielkopostnej. Czy chcecie się pobawić papieżem zanim jeszcze stał się papieżem?

PS
Nie. To nie źli ateiści to wymyślili Katolicy tak sami z siebie.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
30-03-2011HodżaDyscyplina panuje w Bangladeszu
wiadomosci(*)mierc,1,4227209,wiadomosc.html

Tak, młodość nie stanowi przeszkody dla rozwiązłości i nielegalnego seksu, stąd też wynika troska duchownych islamskich o bezkompromisowe wdrażanie w życie nauk Proroka; może to wydawać się nam dość radykalne, ale takie opinie są chyba krzywdzące jako że są naznaczone europocentrycznym spojrzeniem na kulturę.

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
30-03-2011DrobnerDziewczynka, która na pięć minut zatrzymała świat
Posłuchajmy tego:
Dziewczynka, która na pięć minut zatrzymała świat.

Drobner, z mokrymi oczami.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 30 (przedawniony)
29-03-2011Piękny LoloKto mi to robi?
   
Dzień zaczął mi się tak dobrze: wyspałem się, wypróżniłem bez kłopotów.

I wszedłem do Internetu.

I czytam: Najnowszy sondaż: PiS zbliża się do PO
wiadomosci(*)do-po,1,4215277,wiadomosc.html

Najpierw poparcie dla PiS-u spada, wygrywa wybory Platforma, potem spada poparcie dla Platformy, wybory wygra PiS, potem spadnie mu poparcie, wzrośnie za to Platformie, i tak w kółko, aż się wykończę nerwowo.

Telewizja i prasa kłamie czy poparcie dla PiS-u wzrośnięte jest rzeczywiście? I dlaczego wzrosło? Kto zaczął znowu lubic Jarka i jego ekipę?
   

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
29-03-2011rajcelembadania naukowe życia pozaziemskiego
Dlaczego naukowcy badają możliwość istnienia życia pozaziemskiego?

liliac: "Zasadniczo nic nie wskazuje na istnienie krasnoludków sikających do mleka, co znacząco mogłoby wspomagać proces kwaśnięcia tegoż, jednak poczekamy, zobaczymy."

Andrzej Bogusławski: "Nikt, nigdy, nigdzie i w niczym nie stwierdził najmniejszego wpływu na dostępną ludziom rzeczywistość nadnaturalnej nierzeczywistości.
Skoro takiego wpływu nie stwierdzono, głupotą jest upychanie go na siłę."

O życiu pozaziemskim można napisać podobnie.
Dlaczego jednak naukowcy zajmują się tym problemem?
Czy istnienie życia pozaziemskiego jest falsyfikowalne?
Dlaczego niektóre problemy są dobre dla nauki, a inne to głupoty upychane na siłę?
Kto o tym decyduje?

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
29-03-2011big_zydNowa Wiosna Kościoła :-)
Hm, tego, no... że Wiosna idzie! Przyroda się budzi do życia! Motylki się ganiać zaczynają, skowronek się zrywa...

A na takim Portalu Poświęconym to dopiero chucie buzują...

Seks jest rodzajem modlitwy! - przekonuje ojciec Ksawery Knotz, nomen omen - kapucyn.
Przodujący jak zwykle w dziele ewangelizacji zakon jezuitów dawno już zresztą tę Dobrą Nowinę indiańskim dzieciom zaszczepiał.
Nie wątpię, że na ekranach wkrótce Misję 2 zobaczymy, skoro Towarzysze Jezusowi szkolą się już aktorsko Monologi waginy na razie trenując .
W tej szampańskiej atmosferze nawet Apokalipsa byłaby już niestraszna - jak kolejny jezuita, Kardynał Carlo Maria Martini (tyż nomen omen?) naucza - gdyby nie wiadomość, która jednak skutecznie Wstrząsnąć i Zmieszać potrafi...
Oto dramatycznie spada pogłowie biskupów!!!
Rozumiem, że świątynie pustoszeją, że z Powołaniami nietęgo... ale żeby nam biskupów miało w Polsce zabraknąć?...

Nie. Nie zabraknie.


Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
28-03-2011KowalskaTeoria spiskowa czyli dlaczego Japonię zatrzęsło i zalało
Dzisiaj na zajęciach, dowiedziałam się, dlaczego stało się to co się stało w Japonii. Ponoć można o tym poczytać na stronach Reutersa.

Otóż:

Amerykanie mają w kosmosie wielkie skupisko satelitów, które potrafią wywoływać zmiany pogodowe, trzęsienia ziemi czy fale tsunami.

Jakiś czas temu, Japończycy ogłosili i nawet pokazali światu prototyp silnika na wodę, który działa.

Amerykanie się wściekli, bo taki silnik to dla nich początek końca. Nie byłoby już powodów do misji stabilizacyjnych i zajmowania przy okazji kolejnych szybów naftowych.

Użyli więc swoich satelitów i wywołali trzęsienie ziemi. Tsunami wywołało się już samo. Japończycy zrozumieli chyba, że ten silnik na wodę nie będzie się im opłacał...

Na moje pytanie, dlaczego Amerykanie mając takie możliwości nie powstrzymali u siebie ot choćby Katriny, pan prowadzący zajęcia nie potrafił odpowiedzieć.

WTC też ponoć na zamówienie rządu amerykańskiego Osama rozwalił. Obydwa wieżowce zawierały setki ton azbestu, a miały iść do rozbiórki. Wynajęcie specjalistycznych firm do usuwania tego, a potem utylizacja lub składowanie ton rakotwórczego świństwa to tak gigantyczne koszty, że taniej było wynająć Osamę i rozwalić wszystko w drobny mak. Wcześniej rozmieszczając w budynkach ładunki wybuchowe, żeby była pewność, że całość się zawali. A potem wystarczyło już tylko udawać, że gonią bin Ladena po całym świecie, ale nie mogą spryciarza złapać, choć jak chcą to potrafią pudełko zapałek z kosmosu namierzyć.

Wierzycie..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
28-03-2011wawrzynAteiści - religijni fanatycy
Kilka lat temu poznałem człowieka który zanim został zdeklarowanym ateistą, przechodził jak to sam mówił okres "fascynacji religiami wschodu". Zauważyłem że jego ateizm to czysty fanatyzm taki sam z jakim kilkukrotnie spotkałem się wśród wyznawców kk. itp. religii. Jest to człowiek który jest odporny na jakiekolwiek argumenty przeczące jego przekonaniom. Nie toleruje osób o odmiennych poglądach. Kilka razy czytając jego wypowiedzi miałem poczucie że uważa się za nieomylnego, którego słowo ciałem się staje. W "stowarzyszeniu" którym rządzi otoczył się miernymi, biernymi ale w 100% oddanymi osobami. Raz nawet przeczytałem jak jedna z tych osób wprost użyła określenia "guru" (uważając to za pozytyw).
Piszę to dlatego że uważałem przez wiele lat że w ateizmie leży droga do racjonalności.
Teraz myślę że może jest tak że są osoby które zawsze będą nieracjonalne, które po "stracie" boga muszą tę pustkę wypełnić czymś innym. Jeśli tak jest to może nie warto polskich katolików uświadamiać?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
27-03-2011Piękny LoloNowe państwa europejskie
   
Rozkoszowałem się właśnie węgierską piosenką ma konkurs Eurovision, kiedy nagle uświadomiłem sobie, że świat zmienił się, a ja o tym nie wiedziałem.

W Europie są teraz Armenia, Azerbejdżan, Izrael.

Kontynenty się poprzesuwały czy co?
I co ja wtedy robiłem, że umknęło to mojej uwadze?
   
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)