Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
02-02-2019PratchetNauka jako element propagandowy.
Wydaje nam się że wszystko jest w porządku, wszystko jest takie jak powinno być. Tak też myślą knury hodowane na szynki i kiełbasy?
Nauka jest wyraźnie fałszywa. Telewizja to ewidentna propaganda i programowanie umysłów. Ogólnie media. Internet też jest cenzurowany.

Skąd mamy wiedzieć cokolwiek skoro od dziecka chodzimy do szkoły, która niestety jest obowiązkowa. I uczymy się tej propagandy.

W sporze na temat jakikolwiek wysatrczy powiedzieć: HALT, nauka mówi inaczej.

Skąd mamy pewność że ta obowiązkowa nauka to nie aparat propagandowy?

Wszak politycy nie chcą mieć mądrych, tylko głosujących wyborców.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
01-02-2019ZetetykTrochę strawy duchowej
www.youtube.com/watch?v=I8wyKG7BRMk

Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie, nie zabraniajcie im, bo do takich należy królestwo Boże. - Mk 10,13-16
Innymi słowy : Chrześcijańskie świadectwo wypowiedziane przez Koreankę o Twórcy islamu. Rozumie się, że tłumaczenie ze słuchu…..

Na koniec zdumiewające komentarze niektórych użytkowników youtube:
- którzy – a jakże by inaczej - to wszystko potwierdza.

WiernyRycerzChrystusa Templariusz 1 rok temu:
„Zawsze wiedziałem ze to jest religia szatana i tyle religia która nagradza za mordowanie musi byc zła”


Krzysztof Rzzz
1 rok temu
To nagranie powinno trafić do wszystkich, głównie do islamistów, daje do myślenia.


Charlotte Verde
1 rok temu
Dobrze że jestem katolikiem 😓


Wojtek Grochulski
7 miesięcy temu
dobrze że jestem ochrzczony w wierze katolickiej

roman jankowski
1 rok temu
Biedni ci ludzie, którzy do piekła trafili !...Myślę, ze to z woli Pana Jezusa Mahomet wcielił się w ta kobietę i ,,przemawiał,, by ostrzec...a raczej wył, tak jak robią to wszyscy, którzy tam cierpią okrutnie. Jest to nagranie idealne do odsłuchania przez muzułmanów.

PIĘKNE ŚWIADECTWO DLA ISLAMISTÓW, PIĘKNE- TUTAJ CHRZEŚCIJANIE SĄ ZDECYDOWANIE ZGODNI..
Czekamy na kolejne wizje....

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
01-02-2019Dragan DargomierPierwsze przykazanie
Co to znaczy: "Nie będziesz mieć bogów cudzych przede mną?".
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 69 (przedawniony)
01-02-2019ZetetykKobieta w śpiączce urodziła
Kobieta w śpiączce urodziła. Policja milczy, raporty mówią o niestosownych zachowaniach pracowników
Dyrektor sieci ośrodków, którym podlega placówka, w jakiej kobieta od ponad dekady będąca w śpiączce urodziła dziecko, podał się do dymisji. Media w USA kolejny dzień piszą o tej bulwersującej sprawie. Jak relacjonują, w tym samym ośrodku przed laty doszło do skrajnego złamania norm zachowania przez jednego z pracowników.
Odejście Timmonsa nastąpiło dwa dni po ujawnieniu informacji o tym, że przebywająca w placówce w stolicy stanu Arizona kobieta od ponad 10 lat przebywająca w śpiączce, urodziła dziecko. Wiele pytań Lokalna stacja telewizyjna KTVK z siedzibą w Phoenix, powołująca się na swoje źródło znające sprawę podała, że pracownicy ośrodka zaczęli się niepokoić, gdy znajdująca się od lat w stanie wegetatywnym kobieta nagle zaczęła "jęczeć". To wtedy, po szybkim badaniu, okazało się, że rodzi. Nastąpiło to 29 grudnia. Wiadomo, że dziecko jest zdrowe. Od lat jest w śpiączce, urodziła. W amerykańskich mediach podkreśla się, że pracownicy ośrodka przez całe miesiące nie zorientowali się, że ich pacjentka jest w ciąży i to, dlaczego tak się stało też powinno wyjaśnić policyjne śledztwo.
więcej
www.tvn24.(*)rty-o-pracownikach,898434.html

Czy w rozmowie z kobietą , zaleciłbyś jej w tych okolicznościach poród ?
A może kobieta myśli o aborcji? Co już nie jest zgodnie z nauka Kościoła.
Jaką..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
31-01-2019Dragan DargomierSystem starosty więziennego
System starosty więziennego polega na tym, że nikt nie może się z niego wyłamać. Kiedy kończy się system starosty więziennego?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 21 (przedawniony)
28-01-2019szarleyPrawo do obrażania licznych grup społeczeństwa
Przeczytałem po raz kolejny na forum Racjonalista opinię na temat pracy rolników

www.racjonalista.pl/forum.php/s,777461#w779866
Cytat:
W moim modelu nie dasz rady utrzymać się z tego, że posadzsz kartofle na wiosnę i zbierzesz je na jesień.
To za mało. Potrzebujesz pracować przez cały rok. Rolnik potrzebuje znaleźć sobie jeszcze inne zajęcie co zwiaze się zapewne z przeplywami własności i pieniądza.

Nie ma tak, że robol daje w fabryce 365 dni w roku po 12h a inni mają ciagle wakacje, bo dostali ziemię po tatusiu.


Pomijam kolejne wykonfabulowane brednie o pracy opisanej w ostatnim akapicie, zwracam uwagę na pozostałą część wypowiedzi dotyczącą pracy rolników.

Jestem świadom, że niewielu może być na fR właścicieli gospodarstw, choć może znajdzie się kilku chłopskich synów, którzy w dzieciństwie gnój z obory wyrzucali

Moje oburzenie wynika z faktu lekceważenia przez miastowego paniczyka, który swoją pracę wykonuje jedynie w wyobraźni, pracy ponad miliona (w Polsce) ludzi, którzy pracują

Moje oburzenie wynika z faktu nazywania ciągłymi wakacjami, pracy kogoś, kto nie wie czym są wakacje

Uprzedzam wszystkie kolejne próby obrażania ludzi, za to że pracują będą kasowane
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
28-01-2019ActimelPytanie dotyczące Religii chrześcijaństwa i islamu
Łatwo stwierdzić czy dana Religa jest fałszywa czy prawdziwa np Adam i Ewa nie istnieli wszyscy to dobrze wiemy i wiemy że to dzdury ale co niektorzy mowia że to jest np alegoria ewolucji. Co brzmi przekonująco. Jak na to odpowiedziec, jaki tu jest błąd popełniany przez ty którzy tak mówia bo jak to jest prawda? Podświadomie czuje ze nie ale nie wiem jak sobie to ulowyc w głowie.

PS byłem wierzącym a niechce już tej choroby i oto co wyżej napisałem to moje wątpliwość
"chorej głowy" będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam co raz mniej zagubiony
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
28-01-2019PratchetWolność słowa. A iluzja wolności w jakiej żyejmy.
Załóżmy hipotetyczna sytuacje. Filmową. Odkrywam prawdę na temat spisku władzy światowe. Mam na to dowody. Publikuje to w internecie. Co mnie czeka?

1.) zrobią ze mnie wariata?
2.)| skasują nagrania, a mnie zabiją?
3.) po prostu nikt tego nie zobaczy, poza grupą 40 osób?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 23 (przedawniony)
27-01-2019ZetetykCo to jest prawda?
>>>Co to jest prawda? - Jak na ironię pyta duch prawdy.
23-01-2019 06:49
www.racjonalista.pl/forum.php/s,778669

To jest termin , którego nie pojmujesz, gdy wyjaśniłem we wcześniejszym komentarzu. To jest problem zasadniczy. Dlatego pytasz innych, bo sam nie jesteś w stanie zdefiniować wyrażenia przez inteligibilność. To już wiem na pewno.
Gdyby było inaczej , już dawno byś to wykazał, uzasadnił, dowodził. I to obszernie , z pasją- do czego zachęcałem- ponieważ żaden zwolennik prawdy tego nie ukrywa, ani nie obawia się tego, co pomyślą inni. Zobacz na Świadków Jehowy - ich postawa religijnej realności jest godna filozoficznego namysłu. Zwróciłem na nich niedawno uwagę.
- 10 stopni, a oni stoją w miejscu z broszurkami religijnymi - ależ jacy oni są szczęśliwi i zadowoleni, w ogóle tego nie zauważają, jakby nie odczuwali silnego mrozu, gdyż pochłonięci są interesująca rozmową (oczywiście interesującą z ich punktu widzenia).
Ale taki duch prawdy - tylko z nazwy - jak ty- że nie ma w rzeczywistości o tym pojęcia, dlatego musi się liczyć z tym , co piszą osoby, które dalece lepiej rozumieją te nieco złożone terminy , o których mogą dużo więcej napisać, a których - jak mnie- nie potrafisz podważyć. Z tym zastrzeżeniem, że ja nie jestem zobligowany do obrony czy dowodzenia , uzasadnienia jakiejś prawdy. Ponieważ takie stanowisko odrzucam. Mogę jednak z łatwością o tym pisać, jako antyrealista, lub jako antyteista.

Przecież wcześniej napisałem że prawda ; TO TERMIN..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
25-01-2019ZetetykSympatyczny kapłan
Mało tego , że sympatyczny, to jeszcze jaki stanowczy , bezkompromisowy i racjonalny!
Tutaj powinien być wzorem dla racjonalistów, odrzucając zabobon ; mianowicie wiarę w anioły , krasnoludki - względnie ich pomoc. Duszpasterz bardzo chętnie udziela wywiadów przed kamera.

W którymś momencie zauważa - patrz pan rowerzysta, co w domyśle chyba bardziej oznacza :
"patrz bezbożnik! " 5 : 55 minuta. To było naprawdę komiczne.

Popieram księdza w kwestii "opłat za świadczenia" . Choć wskazane byłoby ustalenie oficjalnych stawek , aby laikat nie miał słusznych pretensji co do ewentualnego faworyzowania lub obniżania kosztów wybranym. Choć przy tak stanowczym charakterze jest niezwykle mało prawdopodobna druga opcja albo wręcz niemożliwa.

www.youtube.com/watch?v=kzsJOIjW4hg&t=356s

Poniżej umieszczam dla cyników ikonę z błogosławionym księdzem.

www.wkonin.pl/data/news/21050.jpg
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)