Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 48 (przedawniony)
25-06-2018ArminiusDlaczego padło na Alberta Einsteina???
Problem splagiatowania przez Alberta Einsteina koncepcji innych - wielkich - naukowców, w tym, przede wszystkim, francuskiego matematyka Henri Poincare - był już na tym forum przedmiotem kilku wątków. Wracam do niego raz jeszcze, ponieważ podlinkowany materiał - do którego lektury wszystkich interesujących się historią nauki zachęcam - prezentuje występek Einsteina ze specyficznej perspektywy. Perspektywy ostrej rywalizacji między nauką niemiecką i francuską - oraz generalnie między dwoma mocarstwami: Francją i Niemcami - w której Einstein okazuje się być malutkim - acz newralgicznym - trybkiem w wielkiej machinacji czynionej przez tuzów niemieckiej nauki, mającej na celu deprecjację osiągnięć francuskiego ( a więc także rywala politycznego)geniusza.

web.ihep.su/library/pubs/tconf05/ps/c5-1.pdf

"The official history tells us that Einstein, without having read the works of Lorentz and Poincaré past 1895 and without any prior publication on the subject, had written alone in Bern the "founder paper" of the Relativity in the last days of June 1905. For that reason, and a few other of less importance, the biographers of Einstein have called that year 1905 "Annus mirabilis" and its centenial is celebrated in 2005.
However on June 5, 1905, after many other papers on this subject, Poincaré had presented a note at the French Academy of Science, a text that contains the essential elements of Einstein paper: the relativity principle and the "Lorentz transformation". This coincidence..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 30 (przedawniony)
24-06-2018WenancjuszPolacy! Nic się nie stało!
I znów ten balon medialny pękł z hukiem! Drużyna "gwiazd" dała d..py po raz któryś począwszy od Korei w bardzo ważnych meczach. Afrykanie nam to przypomnieli, że brak umiaru i skromności wróci w postaci klęski. Nie istniała na boisku! Brak wszystkiego począwszy od tego po co wyszli na boisko! Moi drodzy. Efekt tylko taki. Jaką siłę mają media, które wpajały nam że co najwyżej remis. Jaką siłą mogą się prezentować w krajowym przekazie informacji! Media wygrały ale rzeczywistość nie. Także samo "wierzę" w wyniki sondaży popularności PiS-u. Ubolewający Wenancjusz.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
24-06-2018Pan KapećJakiego Boga neguje nauka?
nauka neguje istnienie Boga. to nic że naukowcy są coraz bardziej sceptyczni co do ewolucji. nawet jakiś niedawny czas temu w świecie nauki pisano o tym że pierwsze narzędzia i ich wykonanie datuje się na dużo wcześniej niż powszechnie sądzono.

Jakiego Boga neguje nauka?

Takiego który stworzył świat czy takiego który daje życie wieczne?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
20-06-2018chillyshotorbitus"Antygrawitacja"-schemat napedu na podstawie modelu ukladu s
W strukturze budowy ukladu slonecznego zauwazyc mozemy nastepujaca analogie.

Wszystkie "odseparowane od siebie przestrzenia" planety, oraz lokalna gwiazda zawieraja ciezkie gorace, skompresowane i wirujace jadro, ktore wytwarza wokol siebie pole (analogia do elektromagnetyzmu w miniskali) przestrzeni uniemozliwiajace zderzenia i "grawitacyjny upadek planet na Slonce" (w przeciwienstwie np do komet)

Relacja masa-przestrzen wyjasnia "skok gazowych gigantow na dalsze orbity" (model nicejski), oraz duza odleglosc od gwiazdy ("odepchniecie antygrawitacyjne") np. Jowisza (zawiera ciezkie, obracajace sie jadro)


"Antygrawitacja"




"Dlaczego OTW jest teoria bledna"
www.racjonalista.pl/forum.php/s,740898

"Podstawy termodynamiki"
www.racjonalista.pl/forum.php/s,760332

"Paradoks i oszustwo teorii bigbang/inflacja"
www.racjonalista.pl/forum.php/s,761865
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
19-06-2018Pan Kapećrozwiązanie problemu głodu na świecie. (żart)
Harvard pokrywa 100 proc. kosztów nauki, a także pobytu w kampusie i wyżywienia wszystkim studentom tzw. studiów przedmagisterskich pierwszego stopnia w Harvard College, pod warunkiem, że rodzice zarabiają mniej niż 60 tys. dolarów rocznie.

www.perspe(*)la-polakow&catid=22&Itemid=119

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 58 (przedawniony)
18-06-2018Pan KapećZa ile lat Ewangelia będzie mitem #nowy świat.
Generalnie wystarczy śledzić to co się dzieje nie będąc nawet bardzo wnikliwym obserwatorem, żeby zrozumieć że nadchodzi "nowy świat". Na szczęście ja już go nie doczekam. I tu nachodzi mnie taka refleksja że już nikt nie pójdzie do nieba. Bo wszyscy będą żyć w świecie, który złorzeczy Bogu w sposób świadomy lub nie świadomy. Już kiedyś tak było (potop) więc to nie jest nic nowego czy znamię czasu. Wydaje mi się że źle się dzieje na świecie i ludzie konserwatywni to znaczy tacy którzy bronią wiary i szacunku do Boga są gatunkiem który umrze na polu bitwy ginąc za ideały.
Świat jest jak puzzle to znaczy że dwa prawdziwe twierdzenia nie powinny się wykluczać, dlatego coś w nim wyraźnie nie gra. Albo wszystko jest na swoim miejscu i czasie tylko my nie rozumiemy tego co się dzieje. Właściwie żyjąc a raczej wegetując czerpiąc informacje ze świata z wiadomości, faktów, wprost, polityki, świata nauki itp. nic nie wiem o świecie. Jedyna ciekawa informacja jaką zdobyłem jest to że tablica Mendelejewa jest sensowna jeżeli traktujemy ją jako duże uproszczenie coś jak teoria Arrheniusa. Podobno naukowcy już tworzą nową tablicę Mendelejewa składającą się z potrójnych pierwiastków. Więc skąd mamy wiedzieć co się dzieje? Z faktów? Każdy słyszał o Piotrze Nieniechowiczu jak eksperci z energetyki24 stworzyli postać na Twitterze która dostawała informację o baltic pipe i informacjach ważnych dla bezpieczeństwa państwa.
To znaczy że nawet osoby decyzyjne za losy Polski nie wiedzą co się dzieje,..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
11-06-2018Pan Kapećczy jeżeli istnienie jest materialne niebo istnieje?
dlaczego jeżeli znane nam jest tylko materialne istnienie, katolicy wierzą w życie duchowe?

dlatego postać Jezusa jest tak kluczowa. pytanie jakie mnie trapi dlaczego stał się Bogiem zamiast dowodem istnienia Boga?

abstrahując czy niebo może istnieć jeżeli istnienie znane nam jest materialne?

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
11-06-2018Pan Kapećtrudne zadanie rozwiązane w 4 sekundy.
czy jeżeli ułożenie kostki rubika zajmuje około 4 sekundy najlepszym, a takich jest dużo. można uznać że kostka rubika jest trudną zagadką logiczną podczas pierwszego starcia kiedy jeszcze nie mieliśmy z nią do czynienia.

na czym polega trudność w jej ułożeniu skoro można ją ułożyć w parę sekund?

wydaje mi się że trudność zagadnienia wynika z faktu że jej nie rozwiązujemy rzekomo to robiąc.

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
03-06-2018MaxGolonko2Zasłaniajac się kulturą Rząd rozdaje pieniądze na cele PIS!
Popatrzcie na obrazek:

scontent-f(*)f220d262de8afb879f&oe=5BBEE6BD

Skandal nad skandale. Tyle pieniędzy w błoto (pod elektorat PIS). ZŁODZIEJE!!!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
28-05-2018vifixDlaczego farmaceuci decydują się na pracę sprzedawcy?
Czy zna ktoś farmaceutów i wie dlaczego osoby tak inteligentne i z wielką wiedzą zadowalają się pracą sprzedawcy czyli pracą, która albo jest traktowana jako praca tymczasowa albo jako mniejsze zło jeśli ktoś nie może znaleźć lepszej pracy? Czy praca sprzedawcy jest spełnieniem ambicji takiej osoby?
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)