Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
28-12-2007http://duzea.blog.onet.plPerfekcją Iluzji jest Logika: Mój Błąd
Błąd jako pojęcie powszechnie znane, definiowane jest niejednoznacznie - wynika to z faktu iż dziedziny w których występuje różnią sie znacząco. Jego najpopularniejsze określenia to:

- Wykonanie jakiejś czynności w niepoprawny sposób.
- Niedokładność obliczeń lub pomiaru.
- Właściwość programu lub sprzętu komputerowego powodująca nieprawidłowe działanie.
- Rzecz świadcząca o tym, że twórca zrobił coś niepoprawnie.

Każda z tych definicji przedstawia Błąd jako wynik nieprawidłowo przeprowadzonego działania, zaś same jego wystąpienie całkowicie przewidywalne, chociażby czysto teoretycznie, biorąc pod uwagę iż ilość zależności bądź poziom ich zaawansowania przekracza możliwości analityczne, co ukazuję różnicę pomiędzy istotą Błędu a Przypadkiem - zgodnie z powyższym tokiem myślenia.

Ta jakże Logicznie skonstruowana definicja pojęcia Błędu wydaje się być w dużej mierze zbieżna z definicją Błędu Logicznego, czyli niepoprawną metodą rozumowania lub przeprowadzenia działania logicznego - co prawda żadna z definicji nie określa Błędu jako fałsz, lecz wartość wyniku określona zostaje jako niewłaściwa, z czego można wyciągnąć wniosek iż wartość niezgodna z poprawienie przeprowadzonym, w aspekcie Logicznym, procesem działania bądź rozumowania jest wartością nieprawidłową - Błędną.

W momencie tym po raz kolejny dostrzegamy granicę Logiki, która przedstawiona zostaje jako jedyna forma poprawnego przebiegu procesów myślowych jak i działań matematycznych/logicznych, którego Błędny wynik interpreto..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
24-12-2007OcykanCzy wiemy, o czym śpiewamy?
Istnieją trzy bardzo popularne "utwory wokalne", które zostały kompletnie źle zrozumiane przez rzesze słuchaczy.
Pierwszy z nich to pieśń Mury (słowa - Jacek Kaczmarski, do melodii Lluisa Llacha). Powszechnie została ona odebrana jako wezwanie do buntu przeciwko tyranii. Jest tam przecież wezwanie: Wyrwij murom zęby krat, zerwij kajdany, połam bat... Tymczasem pieśń ta mówi o bezsensie takich działań, o tym, że zwycięstwo w walce z tyranią na ogół kończy się jeszcze gorszą tyranią. Poeta mówi wyraźnie: A mury rosły, rosły, rosły, łańcuch kołysał się u nóg. Ale słuchacz na ogół na ten wers nie zwraca uwagi, refren jest tak sugestywny i tak łatwo wpada w ucho...
Drugi utwór to piosenka zespołu 2+1 - Windą do nieba. Stała się ona już standardem, nie ma wesela na którym by jej nie wykonywano. No bo ten refren: Już mi niosą suknię z welonem... A przecież jest to piosenka o nieszczęśliwej miłości i ślubie z rozsądku: Mój piękny panie ja go nie kocham, taka jest prawda, pan główną rolę gra w każdym śnie. Ale dziewczyna przez świat nie może iść całkiem sama, życie jest życiem ... Toteż wykonywanie tej piosenki na weselach wydaje się być grubym nietaktem. Nikt jednak tego tak nie odbiera. Siła sugestii?...
Trzeci to piosenka Niech żyje bal (słowa - Agnieszka Osiecka). Ona również jest standardem, wykonywanym na każdym balu. A przecież jest to utwór o umieraniu, napisany przez poetkę świadomą swej śmiertelnej choroby. I nie bardzo nadaje..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 28 (przedawniony)
20-12-2007szpilowyhajamaCzy jestem stalinowcym?

Był rok,pięcdziesiaty trzeci
chyba w marcu to sie stało.
szedłem razem z grupom dzieci,
Polskie Radio nadawało.

Odszedł od nas człowiek stali-
ten co faszyzm rozbił w walce,
myśmy pieśni mu śpiewali
tak pamiętam,palił fajkę.

Tak,pamiętam,nosił wasy,
nie miał złota na swej piersi,
był człowiekiem wielkim prostym,
dziś zamilkły o nim pieśni.

Tak pisałem maja 8-lat
Piekary Śąskie
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony) (Zamknięty)
17-12-2007magdaPraca do napisania z etyki
Mam napisać pracę z etyki na temat:"Ulubiona lub najbardziej kontrowersyjna koncepcja etyczna".Proszę o pomoc. Nie wiem zupełnie w czym rzecz.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony) (Zamknięty)
17-12-2007MariolciaPan Jezus zwycieży...
Mam na imię Mariolcia. Pragnę zaprosić wszystkich zainteresowanych do obejrzenia następujących tematów na Forum Skarzysko.org:

"Pan Jezus zwycięży Ciemność:
www.skarzy(*)days=0&postorder=asc&start=435

"O.Rydzyk w niebezpieczeństwie":
www.skarzy(*)days=0&postorder=asc&start=450

"Opłaty kościelne w skarżyskich parafiach":
www.skarzy(*)file=viewtopic&t=1593&start=45

"Myśli Ojców...":
www.skarzy(*)tdays=0&postorder=asc&start=90

Szczęść Panowie: Boże i Jezus !

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
10-12-2007diogenesNie jestem kurą
kilkaset tysięcy kur trafi do gazu...
tak na wszelki wypadek upewniłem się w lustrze, że nie jestem kogutem...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
10-12-2007OcykanNowa świecka tradycja
Wydawało się, że reżyser Bareja w swoim Misiu dostatecznie ośmieszył pomysł tworzenia nowych świeckich tradycji. Ale nie, ale nie... Minęło 27 lat i nowa próba zostaje podjęta. Tym razem jest to ślub, oczywiście HUMANISTYCZNY. Kiedy kolega mi o tym powiedział, myślałem, że "robi sobie jaja". Sam pomysł wydał mi się tak komiczny, że nie mogłem w to uwierzyć, że PSR organizuje cos takiego. Uwierzyłem, kiedy dostałem mail'em zaproszenie. Jest ono zresztą i w serwisie Racjonalisty. Zastanawia mnie, że nikt z członków PSR nie widzi śmieszności tego pomysłu (a jeśli widzi - to siedzi cicho). Jedyną sensowną odpowiedź zdaje się dawać stare porzekadło, że kogo Bóg chce ukarać, to najpierw mu rozum odbiera. Przynajmniej w stopniu uniemożliwiającym dostrzeżenie śmieszności własnych poczynań.
Ciekaw jestem, czy jeszcze inne obrzędy zostaną inkorporowane do nowej świeckiej tradycji. Na razie "zagospodarowano" mniej więcej środek życia. Czy jego początek i koniec zostaną pominięte? Co do początku, to proponuję uroczyste (i oczywiście humanistyczne) włączenie do społeczności racjonalistów i humanistów. Co na koniec - wiadomo. Czy ktoś już myśli o humanistycznych pogrzebach?

A młodej parze życzę wiele szczęścia na nowej drodze życia.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
08-12-2007PawełNapędy bezodrzutowe
Co o tym sądzicie - napędy bezodrzutowe:
www.clean-(*)u-o-podstawowe-zasady-dynamiki
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony) (Zamknięty)
06-12-2007OsobowośćGratulacje
Gratuluję webmasterowi i moderatorom przeniesienia całego forum do działu Bazgroły, a wszystkich użytkowników na "oślą ławkę". To baaardzo racjonalne. To sukces na miarę Internetu.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 77 (przedawniony) (Zamknięty)
06-12-2007stilbDo sądu za "Trolla"
Tak sobie mysle, że jak ten pan wygra to przeciw racjonalista.pl takie pozwy posypią się lawinowo.

wiadomosci.onet.pl/1652155,69,item.html

Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)