 |
Przegląd wątków w dziale Bazgroły
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 90 (przedawniony) | | 05-05-2010 | awitu | Setka dla Kowalskiej. |
Słowo się rzekło, a raczej ja napisałam kilka słów. Obiecałam Kowalskiej, że założę nowy wątek pod tytułem: "Z życia Winstona Smitha, czyli sztuka tworzenia prawdy za pomocą nożyczek". Pomysł zaświtał mi w głowie, ponieważ ostatnio obok innych pleniących się zjawisk na tym forum, kilka osób upodobało sobie sztukę tworzenia wycinanek. Fakt ten raczej mnie śmieszy niż, denerwuje. Dlatego też moja wypowiedź ma taką a nie inną formę. Każdy z nas ma subiektywne poczucie humoru, moje należy do tworów efemerycznych, niezdefiniowanych i aspołecznych. Słowo naprawdę ma dla mnie wartość sentymentalną. Mój dziwaczny mózg w swych najczarniejszych i najgłębszych odmętach ubzdurał sobie, że słowo to zawsze przyjmuje formę " na prawdę". Znalazł się jednak MAM, który usilnie mnie poprawiając (za co jestem mu bardzo wdzięczna), pierw zmusił mnie do podjęcia środków zaradczych, coby nie robić z siebie non stop kretynki. Zaczęłam więc od przyklejenia na monitorze żółtej karteczki z wielkim napisem: "naprawdę kretynko NAPRAWDĘ !!!" a, potem zakodowania w głowie pewnego pomocnego zdanka, które wczoraj na forum skłoniło pewnego usera, do uprawiania tej "szlachetnej" sztuki tworzenia wycinanek i zmieniania rzeczywistości oraz tuszowania swych potyczek. Pomyślałam.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 05-05-2010 | Ludomir Tulko | JKM, a religia |
Poparciem dla kościoła partia prawicowa nie różni się od innych.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 04-05-2010 | Adamiak | 1-go Maja, czyli prawie o Chubertusie. |
"achury" skłoniła mnie, nie wiedzieć czemu, do pomieszania kilku spraw w jednym tekście, dla niepoznaki ukrytych pod deklem "1-go Maja" ...wyrzucić martwe zapisy, np. § 10. e) stosować się do zasad polskiej pisowni i interpunkcji... Ach ! hura ![/color][/url] "H"[/n1] na początku.  Mt 1:18)[/url], spróbuję w wolnych paralelach porównać język pisany-forumowy z językiem budowlanym... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 04-05-2010 | aspagnito (Fajfer) | Bajki, które napisałem.. |
O trzech najlepszych przyjaciołach
Było sobie trzech najlepszych przyjaciół. Wszyscy byli w jednym wieku. Jeden z nich był mało ambitnym, ale bardzo pracowitym i ciekawym życia twardzielem. Drugi był ambitnym, prostym, miękkim, nowobogackim... no może nie kończmy.. ale był mimo wszystko ubóstwiany przez wszystkich. Trzeci to był zwykły nierób i konował... a do tego fantasta. Ugadali się, że któregoś razu pójdą zwiedzać bunkry. Takich dwóch, jak ich trzech, to ani jednego. Byli grupą doskonałą.. głupiomądrymi cwaniakami i to w dodatku frajerami. Mimo wszystko doszli w tych bunkrach, nie wiedzieć czemu akurat oni.. bo te bunkry odsiewały z naszej planety wszystkich tchórzy.. doszli akurat oni.. do Miejsca przez duże zresztą M. Pojawił im się Wielki Strażnik Trzech Przedmiotów. Wielki Strażnik Trzech Przedmiotów pokazał im Trzy Przedmioty w Trzech Skrzynkach. Żaden z przyjaciól nie wiedział którą chce wybrać, bo ogarnęło ich Dziwne Zdziwienie. Wielki Strażnik Trzech Przedmiotów wytłumaczył im to Dziwne Zdziwienie. Polegało ono na tym, że w jednej z Trzech Skrzynek był Czarodziejski Ołówek, którym można było wyrysować wszystko, co tylko się chciało. W drugiej z Trzech Skrzynek była Czarodziejska Książka, w której można było przeczytać wszystko, co tylko się chciało. W trzeciej z Trzech Skrzynek był Czarodziejski Pierścień, którym można było wyczarować wszystko, co tylko się chciało. Haczyk jak zwykle tkwił w uzależnieniu. Wszystkie trzy przedmioty były wszechpotężne. Książka odtwarzała.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 30-04-2010 | rexus | Rosja |
Ech ta urocza Rosja. [Załącznik]przewijać strzakami | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 30-04-2010 | Adamiak | Błękitne rozterki. |
Kiedyś remontowałem dachy na budynkach Ośrodka Oceanografii UG w Helu. Teraz jest to znane i popularne fokarium, ale wówczas Instytut miał na stanie tylko parę gadów w tym jedną fokę wabiącą się Balbin i sukę wielorasową z przewagą collie, za to z nazwiska dla mnie n/n. Przy wstępnych oględzinach dachów wystąpiła różnica zdań pomiędzy mną i dyrektorem Ośrodka, znanym z występów w tv, foczym ekspertem. Różnica dotyczyła zakresu prac, jakie chciałem wykonać w ramach zaplanowanych na ten cel przez UG środków (mało!), bo Dyrektor żądał więcej za te same pieniądze, a ja- uparty dekarzyna- miałem wręcz przeciwny pogląd, gdyż dachy były bardziej wzruszone dziesięcioletnim urlopem nad modrym Bałtykiem, niż se Derekcja zaplanowała. Coraz cięższe argumenty przyodziane w grubiejące słowa, eufemistycznie zwane "negocjacjami"- zakończyły się dość niespodziewanie, gdy przekroczyły masę krytyczną cierpliwości wraz z granicą kurczliwości mojego zysku i spytałem z miłym uśmiechem: panie Dochtorze*, czy na dachach zna się pan tak samo dobrze **, jak na fokach? Doktor zmiażdżył, spalił i utopił mnie wzrokiem trzykrotnie z półobrotem, i rzuciwszy- a rób pan co chcesz - właśnie w tym półobrocie, zajął się swoimi sprawami. Zrobiłem więc to, co mi serdecznie poradził, czyli zaspokoiłem żądzę zysku metodą łatania dachów. Jakież zdumienie i konsternację wywołało niedawne pojawienie.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 55 (przedawniony) | | 24-04-2010 | obcy gatunek | Refleksja o różnych przejawach miłości. |
W ramach dzisiejszych rozważań przy kawie, postanowiłem się zastanowić, nad pewną kwestią, dotycząca zagadnienia, jak różne oblicza ma miłość. Miłość, to jedno z pięknych słów i może mieć swoje odzwierciedlenie, w różnych zachowaniach człowieka, czy też jego czynach. Miłość, może się przejawiać, na różne sposoby. Adresat miłości, także może być różny, w zależności od upodobań. Adresatem, może być druga osoba, zwierzątko, a także coś innego, jak na przykład: ten portal, a zwłaszcza część tego portalu, którą jest forum. Miłość, aby nie była nudna, czy też monotonna, to jest urozmaicana innymi wspaniałymi elementami, choćby takimi jak: jedyność i ważność, w krzewieniu miłości do wycinanek, czy też wyjątkowość w parze, z jedyną poprawną troską o forum, a także zaborczość, zazdrość i wiele innych elementów, których wymieniał nie będę, bo lista jest długa. Z okresu, mojego pobytu na tym forum, zauważyłem parę osób, których miłość do tego forum, charakteryzuje się szczególną charyzmą, choćby w przywiązaniu, do tego forum i misji w odpowiednim korygowaniu lub usuwaniu „nieodpowiednich wpisów”. Spotkałem osoby, które poprzez swoją bezgraniczną miłość, do tego forum, ubogacają go jedynym mądrym i poprawnym słowem. Słowem, które nie podlega komentowaniu, gdyż to jedyna prawda, w którą trzeba się wsłuchać i nie zastanawiać, bo jest ponad ograniczonym umysłem ludzkim. Oczywiście, że nie dotyczy to odpowiednich wybrańców, którzy są obdarzeni wyjątkowym, poprawnym i jedynym.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 24-04-2010 | Podolski Grzegorz | A ja |
A ja wiem gdzie mieszka prawda W mym sercu A ja wiem kiedy szczęście mnie dosięgnie W tej chwili A ja wiem po co świat się stworzył Dla mnie Podolski | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 22-04-2010 | Podolski Grzegorz | Oświadczam |
Wszystkie Święte Księgi są prawdziwe Natchnione , Me to słowa Lecz nie Ja wymyśliłem religie , kościoły , podziały władze jednych nad drugimi Nawet Ja nie władam człowiekiem Dałem wam Wolność , Miłość i Ziemię a wyście je sprzedali Opamiętajcie się , bo nawet Ja wam nie pomogę Zamknęliście przede Mną Serca i nie Mam dostępu Podolski Grzegorz | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |