Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
07-09-2009oskoDawkins owned?
Natrafiłem na taki filmik na youtube
www.youtub(*)Kryi3605g&feature=channel_page
Mógłby ktoś wytłumaczyć w jaki sposób Dawkins został tu zagięty, bo nie znam na tyle dobrze angielskiego a w komentarzach wszyscy się podniecają tym filmikiem.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
31-08-2009J.S.Nie dla ponuraków :)
Czy ktoś oglądał i słuchał "stomp out loud"?
Pełen odlot Polecam
------
Nie kończy się na napisach.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 36 (przedawniony)
27-08-2009lontriMedale jednak nie dla obojnaków!

Miałam już sobie dać na jakiś czas spokój z wyżywaniem się na naszym zorganizowanym na bazie czarno-białych stereotypów płciowych społeczeństwie, ale rzeczywistość ma swoje prawa.
Seksistowski świat zinstytucjonalizowanego sportu przybrany w wytarte idealistyczne szmatki pokazał znowu swoje pazury, sprowadzając szczytne idee do kwestii stopnia wykształcenia organów i stanu płynów ustrojowych.

Proponuję przed dalszą dyskusją zapoznanie się z artykułami:
www.wprost(*)m-lekarskie-bada-pe-biegaczki/
oraz zapoznanie się z problemem od strony polskiego podwórka:
pl.wikipedia.org/wiki/Stanisława_Walasiewicz

Jaki sens ma płeć w dzisiejszym zinstytucjonalizowanym sporcie?
Jak ma się problem do idei "fair play"? Czy sportowa rywalizacja między kobietą a mężczyzną z definicji jest nie fair?
Zapraszam do konsumpcji tematu w duchu filozofii gender.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
26-08-2009kulka_na_moleCo wiesz o seksie?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 79 (przedawniony)
23-08-2009KowalskaPrzemyślenia...
Tak mnie jakoś naszło.... Uświadomiłam sobie o 12:01, jak kompletnie już bez granic jest obecny świat.
Dostałam właśnie maila z Australii. Wiem, że to głupie, ale cały czas myślałam, że skoro wyjechała tak daleko, to skontaktujemy się dopiero po Jej powrocie.
A tu nie dość, że napisała, to jeszcze kazała skeczykiem skomentować wczorajsze wypowiedzi Nelli zamiast się mądrować w KomĘtatorni

Niby człowiek siedzi w tym Internecie, a jak przyjdzie co do czego to zaskoczony...

A! Wszelkie Wasze przemyślenia, na dowolne tematy, sytuacje, zdarzenia to tutaj.

Zapraszam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
22-08-2009elizaa1990Potrzebni świadkowie do dokonania apostazji!
Nie wiedziałam, w którym wątku mogę o tym napisać więc piszę tutaj
Potrzebuję dwóch świadków do dokonania aktu apostazji. Świadków miałam już kilku, ale niestety sprawa ciągnęła się tak długo, że w końcu świadkowie mi porezygnowali i zostałam na lodzie.
Gdyby ktoś mógłby mi świadkować, byłabym bardzo wdzięczna.
Mieszkam w Świebodzicach (woj. dolnośląskie, koło Wałbrzycha).
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 58 (przedawniony)
20-08-2009KellyBibliografia do eseju
Zabieram się za pisanie eseju na olimpiadę filozoficzną. Wybrany przeze mnie temat: "Jakie znaczenie dla rozumienia szczęścia może mieć wybór postawy wobec problemu istnienia Boga?". Sugerowana bibliografia:

E. Gilson (współtwórca neotomizmu)
Jan Paweł II (papież)
L. Kołakowski (katolik)
H. Zimoń (profesor KUL, wykładowca w seminarium)
J. Sochoń (ksiądz)
R. Swinburne (profesor filozofii religii, teolog)
Ch. Taylor (katolik)
J. Woleński (uwaga, AGNOSTYK!!!)

Każdy z tych autorów jest wybitnym filozofem, jednak nie mogę pozbyć się wrażenia, że zestawienie to jest co najmniej... stronnicze. Dlatego będę bardzo wdzięczna za każdą poleconą książkę, która prezentuje poglądy drugiej strony .
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 29 (przedawniony)
20-08-2009sprayW oczekiwaniu na Perseidy
Mialam nadzieje, ze sie troche wypogodzi. Nie wypogodzilo sie. Perseidow w tym roku nie zobacze. Ciagle najpiekniejszym wspomnieniem spotkania tego roju z Ziemia pozostaje obserwacja z roku 2004. W ciagu mniej wiecej godziny (zanim nie nadciagneley chmury i to doslownie polgodziny przed spodziewanym maximum!) zobaczylam calkiem ladny deszcz meteorow.
Polazlam za miasto i znalazlam w polach zupelnie przyzwoita dziure w ziemi. Polozylam sie na jej dnie , dzieki czemu widowisko znacznie zyskalo na charakterze i napieciu dramatycznym.
Prawde mowiac, to nie ten deszc mnie zachwycil. Jeno jeden z meteorow.
Wierzcie, lub nie : jeden lecial prawie dokladnie na mnie i widzialam pioropusz ognia we wszystkich kolorach teczy ! I zupelnie przyzwoity huk po paru minutach.
To musialo byc cos wiekszego, co uswiadomilam sobie od razu, gdy ten ogien wielobarwny zobaczylam. Prawde mowiac - mialam niezlego pietra
Jak to Lem w Cyberiadzie pisal przy okazji tunelu w Gaurozauronie - klamry magnetyczne w tym czerwonym olbrzymie tylko teoretycznie moga nie wytrzymac. Ale podroznik, ktory w takim momencie znalzby sie wlasnie w tunelu, powinien zamkanc o czy i polecic dusze Bogu, bo na modlitwe czasu juz nie starczy, hehehe...
Ale... jakos obeszlo sie bez katastrofy.

Za to w tym roku... W tym roku , jak zawsze w sierpniu, czekalam na Perseidy.
Calkiem udana koniunkcje Ksiezyca i Jowisza mialam jak na obstalunek. A Pereidy - nie !
Wychodze, zeby choc ocenic, czy jest szansa na przejasnienie. Nie ma...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 19 (przedawniony)
20-08-2009setarkosJakie ma być (jeśli ma być) racjonalne Państwo
Dzień Dobry

Temat umieszczam wśród bazgrołów, bo dotyka tzw. utopii, nie jest chyba jednak całkiem nieistotne to jak racjonaliści widzą dziś ideę Państwa. Jeśli wydaje się ona Państwu jeszcze aktualna i warta słownego opisu, to zapraszam do prezentacji poglądów na kierunek zmian lub obraz finalny organizacji państwowej.

Zastrzegam, że chodzi obraz miarodajny (wyrażalny liczbowo) i pozytywny tzn. pokazujący jakie Państwo ma być a NIE jakie miałoby nie być.

Proszę też o bardziej wyważone niż pośpieszne wypowiedzi

.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
16-08-2009ZulkaZ górowego łażenia.
Spotkałam ją w miasteczku, którego nazwy nie pamiętam. Właściwie to ona spotkała mnie. Zrozpaczona, bezradna, bezwolna kobieta w ciele mężczyzny. Skóra pociągnięta tanim pudrem, nierówno pomalowane usta. Sukienka opinająca kształt męskiego ciała z jakby osobnymi wzgórkami piersi. Nieładna torebka. Duże stopy w czarnych, zniszczonych adidasach. Kobiecość odręczna. Kobiecość nieporadna. Spojrzenie przestraszonego dziecka. Znam to spojrzenie. Rodzi się z niedopasowania, z odsłonięcia, z wiedzy minionych zranień, z niezaspokojonego głodu akceptacji. Takiej akceptacji Mario nie znajdziesz u ludzi. Możesz ją znaleźć tylko w samej sobie. Ale to prawie niewykonalne, jeśli dałaś już sobie wmówić tą nieprawidłowość odmienności. Niewłaściwość.
Zastygłaś w bezruchu. Albo sięgając dna odbijesz się od niego i zaczniesz walczyć albo znieruchomiejesz z przetrąconym kręgosłupem.
Pisz Mario. Poetko, gadająca nieskładnym wierszem, z bezwładną dłonią uściśniętą na pożegnanie. Mario kobieto. Mario mężczyzno. Mario człowieku.

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)