Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 54 (przedawniony)
27-07-2013Walc z wieków ciemnychChoroby psychiczne to wymysł psychologów i psychiatrów!
Jako osoba, która kilka lat leczyła się w szpitalu psychiatrycznym na ulicy Aleksandrowskiej w Łodzi powiem tylko, że przed pójściem na terapię byłam całkiem zdrową i normalną osobą, nie mówię że duchy i diabły mnie nie nawiedzały bo były, a nikt mi nie wierzył, no cóż trafiłam do szpitala, nie pamiętam połowy pobytu bo takie silne leki mi podawano. A po wyjściu ze szpitala byłam nie do życia, zamiast dobrej i radosnej osoby przed leczeniem byłam targana smutkiem i wielką niedolą.Choroby psychiczne nie istnieją albo istnieją rzadko, to lekarze psychiatrii chcą nas ogłupić. Mam nadzieje że popieracie moje zdanie, proszę o rzeczową dyskusję
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
22-07-2013OcykanPO jak zaciśnięta pięść
W pewnym francuskim komisariacie pokłóciły się dwie zatrzymane tam prostytutki. Odgłosy kłótni dotarły do komisarza, który zapytał dziewczyn o co się kłócą.
- A bo ona, panie komisarzu, twierdzi, że lepszy jest k...s długi, choćby nawet był cienki, a ja uważam, że może być nawet krótki, byle był gruby.
- No, dzisiaj was nie rozsądzę, muszę się trochę nad tym zastanowić.
Komisarz wrócił do domu i pyta żony, co jej zdaniem jest ważniejsze w tym interesie: długość czy grubość. A żona na to:
- To nieważne czy długi, czy krótki, cienki czy gruby. Najważniejsze, żeby często stawał.
Nazajutrz komisarz schodzi do dziewczyn na "dołek" i mówi:
- Słuchajcie, dziewczyny! To nieważne: długi czy krótki, cienki czy gruby. Ważne, żeby często stawał!
- Uuuu stary... Sam tego nie wymyśliłeś, musiała ci to jakaś lepsza k...a powiedzieć!


To samo pomyślałem, gdy usłyszałem pana premiera, który mówił, że PO powinna być jak zaciśnięta pięść. No bo rzeczywiście, wymyślił to sowiecki poeta, niejaki Władimir Majakowski, który w jednym z wierszy na cześć Lenina napisał: Partia - to ręka milionopalca, w jedną miażdżącą pięść zaciśnięta. www.poezja.org/utwor-6219.html

Trochę to zaskakujące. Po pierwsze - to źródło inspiracji. A po drugie - po przewodniczącym "partii miłości" raczej bym się spodziewał, że powie, iż PO powinna być jak rozwarta dłoń wyciągnięta do zgody, współpracy, itp. No cóż, wylazło szydło z worka...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
20-07-2013plodzienPrzepisy typu anty..
Uchwalenie zakazu wykonywania uboju rytualnego to może najbardziej jaskrawe ostatnio uderzenie w wyznawców niektórych religii, ale bynajmniej nie jedyne.
Brak tolerancji lub nawet jawna kpina z uświęconych tradycją i praktykowanych co najmniej od setek lat rytuałów i praktyk przeziera bowiem przez niektóre normy naszego i europejskiego prawodawstwa.
1. Akt prawny nazwany ładnie Konwencją o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet jest faktycznie przemocą wobec skądś pochodzących mężczyzn, którzy w dobrze pojętym interesie swoich kobiet każą im wycinać pewne części ciała - chroniąc je tym samym przed odczuwaniem przyjemności - czyli rozwiązłością i rozpasaniem.
2. Jak najbardziej uzasadnione honorem rodziny zlikwidowanie chwasta, którym stała się zgwałcona córka, siostra lub żona - w świetle prawa europejskiego nadal bezczelnie i uparcie kwalifikowane jest jako zwyczajne zabójstwo.
3. Odmowa podania krwi ratującej życie dziecku przez jego rodziców - krwiożerczy prokuratorzy nadal kwalifikują jako karalne nieudzielanie pomocy a przecież rodzice szczerze wierzą, że to bóg tego zabronił i powinniśmy to uszanować, czyż nie?

Co my się tak ich czepiamy zniewoleni własnym poglądem na świat?

"Załatwiamy" jednym koszmar życia w świadomości, że dziecko przeżyje ale już bez szans na niebo.
Innym, że nikt im ręki nie poda bo trzyma w komorze pohańbioną na wieki córkę.

A obrzezanie dziewczynek to znowuż mądra konsekwencja całego systemu prawnego, w którym owi mężczyźni zostali wychowani...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 39 (przedawniony)
20-07-2013Andrzej BogusławskiCzy Jezus wstydzi się Agnieszki?
.
Krucjata Młodych, czyli organizacja stojąca za akcją "Nie wstydzę się Jezusa", nie ma zamiaru być dłużej łączona z osobą najlepszej polskiej tenisistki. "Krucjata Młodych odcina się od niemoralnego postępowania pani Agnieszki Radwańskiej i tym samym wyklucza ją z grona ambasadorów akcji "Nie wstydzę się Jezusa". " - napisano w oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie ruchu.

"Skądinąd smutny jest osobisty upadek pani Radwańskiej, która przekreśliła swoim postępowaniem własne słowa" - ostro zakończyła oświadczenie organizacja.
babol.pl/k(*)6,wiadomosc.html?ticaid=510ed3
Tak, Szanowna Pani Radwańska - dobra katoliczka dupy nie ma i jajec z Jezusa sobie nie robi.
Wy......no Panią z "Krucjaty Młodych" słusznie i naukowo!

A co Państwo o tym sądzicie - czy jak się ma co pokazywać, to pokazać warto?

@@@
.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 89 (przedawniony)
18-07-2013ślusarskiDla siebie.
Rodowód naszego gatunku sięga blisko 200 tyś lat, trudniąc się zbieractwem i myślistwem zamieszkując jaskinie. Epoka rolnictwa i osiadły tryb życia nastały niedawno i nie wpłynęły znacząco na naszą umysłowość. Nadal jesteśmy jaskiniowcami, choć ucywilizowani.
Życie w paleolicie nas nie oszczędzało i w niewielkich plemionach musieliśmy sobie jakoś radzić. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, że ich psychika ma tam korzenie. Dopiero niedawno powstała psychologia ewolucyjna rzuciła trochę światła na nasz behawior.
Po tym krótkim wstępie chcę od razu przejść do konkretnej sytuacji w ludzkim zachowaniu. Otóż często zastanawiam się dlaczego kobiety, szczęśliwe mężatki posiadające rodzinę, wychodząc z domu spędzają przed lustrem godzinę, stroją się robiąc z siebie atrakcyjny obiekt seksualny. Przecież mogłaby wyglądać tylko schludnie, bo nie musi łowić żadnego mężczyzny. Kiedy pytam zonę, lub inne kobiety, zawsze pada odpowiedź, że robią to dla siebie. Po prostu seksowne czuja się lepiej. Czy ktoś mógłby wytłumaczyć ten fenomen i może wypowiedziałyby się też kobiety? Któż inny zna się lepiej na psychice kobiecej, jak nie one.
W psychikę mężczyzn nie zagłębiam się, bo nie jest dla mnie atrakcyjna i na pewno ma nie mniej dziwnych zachowań.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
17-07-2013OcykanO co to aj waj?
Polak zapytał Polaka (i chrześcijanin - chrześcijanina), czy ten jest obrzezany. No i zrobiło się wielkie aj waj. Zachowanie takie okrzyknięto jako niegodne i antysemickie.

W związku z tym mam pytanie do forumowych autorytetów: Czy gdyby Żyd zapytał Żyda (lub żyd - żyda), czy ów jest ochrzczony, to byłoby to zachowanie niegodne i antychrześcijańskie?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
16-07-2013Andrzej BogusławskiPoseł John Godson wyjaśnia na czym polega demokracja!
.
Prof. Hartman jako ateista ma prawo wierzyć, że pochodzi od małpy.
Tak samo ja mam prawo wierzyć w najbardziej absurdalne rzeczy w jego ocenie - tak John Godson komentuje wypowiedź prof. Jana Hartmana, krytykującą postawę posła z Platformy Obywatelskiej ws. informacji o wskrzeszeniach zmarłych.
- Na tym właśnie polega demokracja.


A ja za posłem Munyamą pytam - czy przypadkiem nie jesteśmy sto lat za murzynami?
Czy w Polsce "przedstawicielem narodu" to już może zostać każdy, niezależnie od stopnia intelektu i poziomu wiedzy? Nie wiem? Może właśnie wtedy, gdy zbytnio się poziomem nie wybija, to najlepiej ten nasz naród reprezentuje?

Czy tak trudno pojąć co mówi o naszym pochodzeniu nauka, nawet, gdy religia każe w jakieś bzdury wierzyć.
Czy demokracja polega właśnie na możliwości krzewienia każdej głupoty.
Boże, Ty jak jakiś naród ukochasz, to najpierw jego przedstawicielom rozum odbierasz!

@@@
.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
12-07-2013kultywatorBertrand Russell o Bogu (1959)

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
10-07-2013AutotelepataNajbliższe wybory
Zmiany obsady władzy do niczego nie prowadzą. Stała obsada daje szansę poprawy.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
09-07-2013Walc z wieków ciemnychTutejsze miejsce jest same w sobie niezwykłe
Znacie prawdy których ludzkość nie zmieni, czy macie ochotę poznać je do końca ? To miejsce jest pełne widm i fantomów, każde jest tak bliskie, one są bliżej Was niż mnie. Porozmawiajmy o tym, co uważacie czy to możliwe żeby przekroczyć to co możliwe ? ja mówię że tak a inni jakie macie zdanie wy inni ?
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)