Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
28-07-2009CeltykAbsurdy życia codziennego - tematyka dowolna.
Witam.
   Ponieważ nie uważam, aby temat kwalifikował się do któregokolwiek z poważniejszych działów tego forum, bo nasza dyskusja nic tu nie wniesie Co najwyżej jej uczestnicy wyleją swoją żółć i podzielą się wiedzą o podobnych informacjach w posiadaniu których są a nie koniecznie większe grono ludzi o tym wie bądź widziało.
   Do założenia tego wątku zainspirowały mnie następujące artykuły z netu:
Za ogrodniczą pasję do sądu?
Absurdy drogowe...
Drogowe absurdy w zdjęciach internautów (może wszystkie nie są do końca absurdalne, ale część na pewno)
Absurdy NFZ: płatnik widzi tylko jedną nogę
P.S. Mam nadzieję, że się nie powtarzam
Pozdrawiam

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 78 (przedawniony)
26-07-2009lontriGender na forum

Papieżyca współczesnej filozofii gender, Sandra Lipsitz Bem, twierdziła, że kategoria płci jest jedną z podstawowych kategorii rządzących ludzką percepcją.
Dlaczego o tym piszę? Z zaskoczeniem odnotowała/em, że moje wypowiedzi na forum również klasyfikowane są ze względu na domniemaną płeć. Niektórzy (np. niejaka witwos) wykazują się taką dociekliwością, że chcieliby nawet to sprawdzić (mam nadzieję, że nie organoleptycznie lub palpacyjnie).
Mam w związku z tym pytanie:
Jakie cechy wypowiedzi na forum identyfikowane są przez was jako atrybuty męskości, a jakie jako atrybuty kobiecości? Proszę o spostrzeżenia odnoszące się wszelkich poziomów języka: leksyka, składnia, treść.

Temat może być inspirujący poznawczo. Zapraszam do konsumpcji.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
26-07-2009lotrekAle to była jazda !!!

Z poradnika młodej lekarki:


- Słyszałem, że ćwiczenia przyspieszające pracę serca przedłużają życie,
czy to prawda?
- Twoje serce będzie bić tylko określoną ilość razy... tyle ile masz
zapisane w genach i ani raz więcej... Nie marnuj więc tych uderzeń na
ćwiczenia. W końcu wszystko się kiedyś zużywa. Przyśpieszanie pracy
serca nie przedłuży ci życia. To tak jakby mówić, że przedłużysz życie
samochodu żyłując silnik do upadłego. Chcesz żyć dłużej? Zdrzemnij się!

* * *
- Czy powinienem jeść mniej mięsa, a więcej warzyw i owoców?
- Przyjrzyj się temu z logicznego punktu widzenia... Co je krowa? W
paszy ma zboże, kukurydzę i mnóstwo innych rzeczy. Czym jest ta
zielenina? To warzywa! W takim razie stek z wołowiny jest niczym innym
jak doskonałym mechanizmem do dostarczania do twego organizmu warzyw!
Potrzebujesz zboża? Wpierniczaj kurczaka. Natomiast wieprzowina zapewni
ci 100% twojego dziennego zapotrzebowania na zieleninę.

* * *
- Czy powinienem ograniczyć spożycie alkoholu?
- A niby czemu? Wino jest robione z owoców. Brandy to destylowane wino,
co oznacza tylko, że zabierają wodę z owocowej masy i w ten sposób masz
jeszcze więcej zdrowych pyszności. Piwo? Halo! Przecież to chmiel!
Wódka? Żyto to zboże! Eeeeeeee.... nawet bimberek powstaje z ziemniaków.

* * *
- Czy smażone żarcie jest szkodliwe dla zdrowia?
- CZY TY W OGÓLE MNIE NIE SŁUCHASZ??? W dzisiejszych czasach jedzenie
jest smażone na oleju roślinnym. Tak po prawdzie to żarcie w nim sobie
pływa. Jakim cudem więc..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 39 (przedawniony)
21-07-2009spirit69"Imienia de Voltaire'a"
Witam, jestem tu nowa i nie zapoznałam się jeszcze z większością dyskusji prowadzonych na forum, ale po pierwszym wejściu na stronę Racjonalisty rzucił mi się w oczy ten nagłówek: Ośrodek racjonalistyczno-sceptyczny im.de Voltaire'a. Czy ktoś mógłby mi odpowidzieć na pytanie co to znaczy "imienia de Voltaire'a"? Rozpatrywałam to już z różnych punktów widzenia: po pierwsze o ile dobrze rozumiem to skrót "im." znaczy imienia, po drugie "de" może oznaczać partykułę szlachecką, a jak wiadomo Voltaire był przykładowym mieszczuchem; "de" może też oznaczać pochodzenie (jak da Vinci) lub nazwę zakupionego czy odziedziczonego majątku, a przecież "Voltaire" nie jest nazwą żadnego miejsca; po trzecie w końcu, francuskie "de" oznacza tyleż samo co polskie "imienia", tak więc francuski "Institut de Voltaire" znaczyłoby "Instytut imienia Volataire'a". Zatem "imienia+de" brzmi równie udanie jak "w dniu dzisiejszym", no chyba że jest jakieś po czwarte, o którym w mojej ignorancji nie wiem....
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 139 (przedawniony)
21-07-2009jad11Fotki, filmiki, obrazki itp. BIS
Ponieważ poprzedni wątek Fotki i filmiki wczytuje się już tragicznie powoli, pozwalam sobie na jego kontynuację w wątku kolejnym.
Wrzucajcie, wrzucajcie!

Kobieta z gumy
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
19-07-2009setarkosfilozof nie umiera
czasem tylko zamilknie
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony) (Zamknięty)
18-07-2009oskoTeiści się dowartościowują
Artykuł pt. Ateizm jest chorobą
niewiarygo(*)na,wid,11274934,wiadomosc.html
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
17-07-2009BożydarTeoria ISW made by Nabuko
Zebrałem ważniejsze wypowiedzi kolegi Nabuko,zamieszczone w dziale Nauka(Kilka słów o ewolucji), ponieważ były zbyt porozrzucanie, aby łatwo można je było ogarnąć.
Może to i niepotrzebne, ale daje wyraźniejszy obraz i może skłoni Nabuko do zastanowienia.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
17-07-2009SylwekFoty, obrazki podejście 3
Po tym jak czekałem 2 minuty na załadowanie się strony by zobaczyć nowe zdjęcia dodane w wątku 'Foty, obrazki, bis" postanowiłem założyć trzeci z kolei tego typu, zapraszam do dodawania własnych obrazków.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 33 (przedawniony)
16-07-2009ClimberChemiczna kastracja duchownych.
Ostatnimi czasy czytając różne artykuły na temat naszego portalu (a trzeba przyznać, że pojawiają się coraz częściej, szczególnie w katolickich publikacjach) znalazłem gdzieś informację o tym, że osoby zgromadzone wokół RACJONALISTY podejmują zorganizowaną walkę z Kościołem, domagają się chemicznej kastracji duchownych itp. stwierdzenia.

Co prawda nigdy nie przyszło mi do głowy zwalczanie Kościoła, wszak On wcale mnie nie wadzi o ile nie wtrąca się w moje łóżko (i mojej żony), tak samo z kastracją duchownych ale skoro już takie stwierdzenie padło to może warto by poruszyć tę kwestię? I może rzeczywiście zacząć się domagać kastracji? Wszak księża katoliccy sami, dobrowolnie zobowiązują się do przestrzegania celibatu dozgonnie!

Rozumiem, że część duchownych może zaoponować, że jak to?! że nie wolno! itp. ale... ale właśnie czy Oni czasem nie zostawiają sobie w ten sposób furtki, że jednak może kiedyś...
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)