 |
Przegląd wątków w dziale Bazgroły
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 78 (przedawniony) | | 26-07-2009 | lontri | Gender na forum |
Papieżyca współczesnej filozofii gender, Sandra Lipsitz Bem, twierdziła, że kategoria płci jest jedną z podstawowych kategorii rządzących ludzką percepcją. Dlaczego o tym piszę? Z zaskoczeniem odnotowała/em, że moje wypowiedzi na forum również klasyfikowane są ze względu na domniemaną płeć. Niektórzy (np. niejaka witwos) wykazują się taką dociekliwością, że chcieliby nawet to sprawdzić (mam nadzieję, że nie organoleptycznie lub palpacyjnie). Mam w związku z tym pytanie: Jakie cechy wypowiedzi na forum identyfikowane są przez was jako atrybuty męskości, a jakie jako atrybuty kobiecości? Proszę o spostrzeżenia odnoszące się wszelkich poziomów języka: leksyka, składnia, treść.
Temat może być inspirujący poznawczo. Zapraszam do konsumpcji.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 26-07-2009 | lotrek | Ale to była jazda !!! |
Z poradnika młodej lekarki:
- Słyszałem, że ćwiczenia przyspieszające pracę serca przedłużają życie, czy to prawda? - Twoje serce będzie bić tylko określoną ilość razy... tyle ile masz zapisane w genach i ani raz więcej... Nie marnuj więc tych uderzeń na ćwiczenia. W końcu wszystko się kiedyś zużywa. Przyśpieszanie pracy serca nie przedłuży ci życia. To tak jakby mówić, że przedłużysz życie samochodu żyłując silnik do upadłego. Chcesz żyć dłużej? Zdrzemnij się!
* * * - Czy powinienem jeść mniej mięsa, a więcej warzyw i owoców? - Przyjrzyj się temu z logicznego punktu widzenia... Co je krowa? W paszy ma zboże, kukurydzę i mnóstwo innych rzeczy. Czym jest ta zielenina? To warzywa! W takim razie stek z wołowiny jest niczym innym jak doskonałym mechanizmem do dostarczania do twego organizmu warzyw! Potrzebujesz zboża? Wpierniczaj kurczaka. Natomiast wieprzowina zapewni ci 100% twojego dziennego zapotrzebowania na zieleninę.
* * * - Czy powinienem ograniczyć spożycie alkoholu? - A niby czemu? Wino jest robione z owoców. Brandy to destylowane wino, co oznacza tylko, że zabierają wodę z owocowej masy i w ten sposób masz jeszcze więcej zdrowych pyszności. Piwo? Halo! Przecież to chmiel! Wódka? Żyto to zboże! Eeeeeeee.... nawet bimberek powstaje z ziemniaków.
* * * - Czy smażone żarcie jest szkodliwe dla zdrowia? - CZY TY W OGÓLE MNIE NIE SŁUCHASZ??? W dzisiejszych czasach jedzenie jest smażone na oleju roślinnym. Tak po prawdzie to żarcie w nim sobie pływa. Jakim cudem więc.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 39 (przedawniony) | | 21-07-2009 | spirit69 | "Imienia de Voltaire'a" |
Witam, jestem tu nowa i nie zapoznałam się jeszcze z większością dyskusji prowadzonych na forum, ale po pierwszym wejściu na stronę Racjonalisty rzucił mi się w oczy ten nagłówek: Ośrodek racjonalistyczno-sceptyczny im.de Voltaire'a. Czy ktoś mógłby mi odpowidzieć na pytanie co to znaczy "imienia de Voltaire'a"? Rozpatrywałam to już z różnych punktów widzenia: po pierwsze o ile dobrze rozumiem to skrót "im." znaczy imienia, po drugie "de" może oznaczać partykułę szlachecką, a jak wiadomo Voltaire był przykładowym mieszczuchem; "de" może też oznaczać pochodzenie (jak da Vinci) lub nazwę zakupionego czy odziedziczonego majątku, a przecież "Voltaire" nie jest nazwą żadnego miejsca; po trzecie w końcu, francuskie "de" oznacza tyleż samo co polskie "imienia", tak więc francuski "Institut de Voltaire" znaczyłoby "Instytut imienia Volataire'a". Zatem "imienia+de" brzmi równie udanie jak "w dniu dzisiejszym", no chyba że jest jakieś po czwarte, o którym w mojej ignorancji nie wiem....
| Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 19-07-2009 | setarkos | filozof nie umiera |
czasem tylko zamilknie | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 17-07-2009 | Bożydar | Teoria ISW made by Nabuko |
Zebrałem ważniejsze wypowiedzi kolegi Nabuko,zamieszczone w dziale Nauka(Kilka słów o ewolucji), ponieważ były zbyt porozrzucanie, aby łatwo można je było ogarnąć. Może to i niepotrzebne, ale daje wyraźniejszy obraz i może skłoni Nabuko do zastanowienia.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 17-07-2009 | Sylwek | Foty, obrazki podejście 3 |
Po tym jak czekałem 2 minuty na załadowanie się strony by zobaczyć nowe zdjęcia dodane w wątku 'Foty, obrazki, bis" postanowiłem założyć trzeci z kolei tego typu, zapraszam do dodawania własnych obrazków.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 33 (przedawniony) | | 16-07-2009 | Climber | Chemiczna kastracja duchownych. |
Ostatnimi czasy czytając różne artykuły na temat naszego portalu (a trzeba przyznać, że pojawiają się coraz częściej, szczególnie w katolickich publikacjach) znalazłem gdzieś informację o tym, że osoby zgromadzone wokół RACJONALISTY podejmują zorganizowaną walkę z Kościołem, domagają się chemicznej kastracji duchownych itp. stwierdzenia. Co prawda nigdy nie przyszło mi do głowy zwalczanie Kościoła, wszak On wcale mnie nie wadzi o ile nie wtrąca się w moje łóżko (i mojej żony), tak samo z kastracją duchownych ale skoro już takie stwierdzenie padło to może warto by poruszyć tę kwestię? I może rzeczywiście zacząć się domagać kastracji? Wszak księża katoliccy sami, dobrowolnie zobowiązują się do przestrzegania celibatu dozgonnie!Rozumiem, że część duchownych może zaoponować, że jak to?! że nie wolno! itp. ale... ale właśnie czy Oni czasem nie zostawiają sobie w ten sposób furtki, że jednak może kiedyś...  | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |