Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 19 (przedawniony)
23-09-2011Christopher CJ JozwiakCzas na odważne decyzje racjonalista.pl + PSR
Jest być może niepowtarzalna szansa aby na polskiej scenie politycznej pojawiła się nowa partia z programem wręcz zaczerpniętym z najlepszych zasobów portalu - abstrahując nawet od jej aktualnego lidera, który jest skuteczny co widać po ostatnim 8% sondażu, i to ciągnie - apolityczność jest w tej sytuacji tchórzostwem. 'Ruch - Nowoczesne Państwo' może stać się po wyborach przyczółkiem pod budowę Polski świeckiej jak Francja, wolnej jak Holandia i w perspektywie bogatej jak Szwajcaria - dlaczego racjonalista ma w to nie wejść, zaryzykować ? Jak nie teraz to kiedy ryzykować ?

‎"Gdybym mógł głosować na Janusza Palikota, to bym namówił wszystkich najbliższych i apelował do Państwa żeby głosować, dlatego, że jest to w dobrze pojętym interesie polskiego społeczeństwa, a także mediów..." - Władysław Frasyniuk, FpF : od ~ 16 min. POLECAM całą rozmowę: www.tvn24.(*)o-faktach,fakty_wiadomosc.html

"Palikot to dla mnie promyk nadziei" - Andrzej Olechowski: www.tvn24.(*)-promyk-nadziei,wiadomosc.html

Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
22-09-2011sceptymuchaOtwarte Google+
Witam!
Ruszyło Google+
Wygląda ciekawie.

Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
22-09-2011Christopher CJ Jozwiak"Żałosna prowokacja Newsweeka i Palikota"
Witajcie,

'Prosta, infantylna i gorzej wykształcona tłuszczo, która kocha nienawidzić "czarnych"' i zamierza głosować na kandydatów Ruchu Palikota w wyborach do sejmu.

Wiecie już na kogo konkretnie ? Transwestytę z Krakowa, geja z Gdyni, feministkę z Warszawy, v-ce red. (tfu!) "NIE" z Katowic, red. (naczelnego!) FiM z Łodzi, ... a może nieznanego przedsiębiorcę, informatyka, ... (wszyscy oni to zapewne wojujący (tfu!) ateiści...) ??? W nawiązaniu do: fronda.pl/(*)cja_newsweeka_i_palikota_15495 odsyłam do: www.komitetwyborczyruchpalikota.pl/listy - warto już teraz wiedzieć kto jest kim ! Z telewizji się nie dowiesz, a z netu a owszem.

;* Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
20-09-2011SiczaBertrand Russell - wykład z 1927 roku.
Witajcie,

chciałbym Wam przedstawić wykład Bertranda Russella z 1927 roku, który w kilkadziesiąt minut potrafił ująć dokładnie to, jak myślę i jak pojmuję religię.
Szacunek to za mało, żeby opisać to, co czuję.

Wykład jest przetłumaczony i składa się z czterech części, można je łatwo oglądać jedna po drugiej:

www.youtube.com/watch?v=uksMLxR1V9E


P.S. Przepraszam, jeżeli już była o tym mowa na forum.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 31 (przedawniony)
20-09-2011Ludwiczekpłaszczaki...czyli inaczej o przestrzeniach
Witam. Mam pewien problem z przestrzenią dwuwymiarową. Naoglądałem sie i naczytałem i tych niby płaszczakach. Teoretycznie wszystko sie niby zgadza...ale tylko niby. Przemyślałem sobie to wszystko po swojemu...rozebrałem na części składowe i poskładałem ponownie...no i mam problem...wyszły mi bzdury.
Do rzeczy: Płaszczak to takie cóś, co żyje w przestrzeni dwuwymiarowej...tymczasem cały opis jaki mogę dostać cały czas zawiera sie w przestrzeni trójwymiarowej, a jedyna różnica między tymi przestrzeniami jest to że dwuwymiarowa metryka różni sie od trójwymiarowej jedynie tym, że trzeci wymiar ma zerowy. Skoro ma trzeci wymiar i to o znanej metryce, to w moim rozumieniu jest to wycinek przestrzeni trójwymiarowej, zawartej właśnie w niej.
Dalej są większe schody. Otóż my widzimy płaszczaki...ale płaszczaki nas nie...pytanie: na jakiej podstawie wnioskujemy że taka koleracja jest słuszna? Jakoś nie mogę nigdzie znaleźć podstaw matematycznych, by uzasadnić takie myslenie.
W moim mniemaniu przestrzeń dwuwymiarowa nie może być zawarta w przestrzeni trójwymiarowej. Jeżeli jakakolwiek przestrzeń posiada x wymiarów, to ma ona metrykę x...niezależnie od tego czy dany wymiar ma wartość zero, czy zupełnie inną. Wymiar pozostaje mimo wszystko. Proste transformacje z przestrzeni dwuwymiarowej (w klasycznym rozumieniu), do trójwymiarowej są dość proste...w drugą stronę też...problem w tym, że moim zdaniem to są zbiory rozłączne...co wyklucza bezpośrednią mozliwośc takich transformacji...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
20-09-2011marsonRuch Palikota OW 32 Sosnowiec
Kto może,niech poprze:
dabrowagor(*)-palikota,galeria,id,t,tm.html

Na parszywej 13 jestem ja, racjonalista i liberał
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
19-09-2011Christopher CJ JozwiakKulisy Platformy
Mam na myśli najlepiej sprzedającą się obecnie książkę w Polsce.

Czy Waszym zdaniem powinno być więcej takich pozycji, czy 'puder' w polityce jest konieczny (?) i nie powinno się 'zdradzać' politycznych "sekretów" byłych kolegów ?

To jest względne jak dla mnie, bo sprawy prywatne na poziomie naprawdę osobistym, od tego 'kto jest kim' - mechanizmów władzy (zawsze subiektywne !) - to co innego, więcej takich pozycji !!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 33 (przedawniony)
16-09-2011kulka_na_moleSLD - partia alkoholików
Ja pierdo...lę, co za żenada: www.tvn24.(*)kwasniewski-tez,wiadomosc.html

Czy ci dwaj panowie naprawę nie pojmują, że chwalenie się piciem wódki nie jest programem wyborczym?

No i dobrze, niech się SLD raz i na zawsze skompromituje. Najwyższa pora, aby SLD wylądowało tam, gdzie dziś znajduje się PZPR, LPR, Samoobrona itp.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 18 (przedawniony)
16-09-2011RacionalistCzym jest wiara
Ateisto bóg nie istnieje
zartowalem

Zawsze pragnąłem napisać tekst w ktorym przedstawie swoje doświadczenia. A Jako eksplorer zwiedziłem wiele różnych światów i stanów umysłu. Moja przygoda zaczyna się wraz z twoim zdaniem sobie sprawy, że i tak jesteś wierzący. Wierzysz w swoije myśli. Myśl jak każdy sztuczny twór rzeczywistości przedstawia "coś". I czy nazywając Kubek kubkiem wierzysz w prawdziwość tego słowa czy dostrzegasz buddystyczną naturę rzeczy polegająca zauważeniu, że to tylko słowo które określa rzeczywistość, "rzeczywistość" które i tak jest tylko słowem.

Pozwól, że użyję metafory naukowej.
Jako ateista zapewne korzystasz z podejcia naukowego (czyli sceptycznego) i zaznajomiony jesteś z jakby nie patrzeć powszechną już wiedzą o tym, że świat jest niewidzialny, doputy dopuki foton nie odbije się od powieszchni i nie wpadnie do oka to nie zajdzie zdarzenie percepcji jego kształtów i kolorów. Obraz świata powstaje poprzez zmodelowanie go przez mózg, powszechna prawda, latwe

Tak samo z myślami, które jako twór złożoności zmysłów odbijają się od czegoś i tworzą projekcje świata wracając do ciebie z jego myslowym obrazem, tylko i wyłącznie obrazem, oszukanym jak każda inna myśl. Pytanie Od czego się one odbijają? Masz jakieś wyobrażenie tego? Jeśli Tak to w takim raze już jest oszukane, więc od czego się odbijają? Spójrz na biórko, co to jest, biórko? Nieee, "biórko" to słowo. Już wiem, to jest "rzeczywistość" ups koejne słowo. k***a już wiem, to jest "dupa" możemy się..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
14-09-2011BrzostowskiJarek na głównej stronie Racjonalisty
spot reklamowy z Jarkiem, żartownisie, co?
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)