Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
18-02-2017DogmatykMoje odkrycia naukowe.
Wszystkie dokładne położenia, to dokładny pęd.
Istotą śmieszności jest samoprzeczenie;
Grawiton jest cząstką efektów przyspieszenia.
Gdy patrzę w niebo, widzę pływające przed oczami punkty.

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
18-02-2017romaroTele wizja
Jacek Kurski - "Wiadomości" idą w dobrym kierunku. Są najważniejszym, najbardziej oglądanym serwisem w Polsce. Zbudowały sobie markę i powagę. (...)

Śmiem won tpić.

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
17-02-2017jonekwszechświat
Witam.Chciałbym się dowiedzieć gdyby odkryto życie poza ziemią co by to oznaczało, o ile mi wiadomo biblia nic nie mówi o życiu na innych planetach.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
09-02-20174poryrokuSztuczna inteligencja wygrała w pokera.
Padają ostatnie bastiony w grach gdzie ludzie wygrywali z programami komputerowymi. Na pierwszy ogień poszły Szachy. Chwile poźniej GO. Z końcem styczna zakończył się turniej pokera (odmiana texas holdem) w którym program komputerowy ograł najlepszych graczy na świecie. Warto jednak zwrócić uwagę na sposób w jaki Liberatus (tak się nazywa program) został przygotowany do tego turnieju. Program nie korzystał z doświadczenia ludzkich graczy. Zaimplementowano mu zasady gry które miał przeanalizować by później na podstawie 15 milionów godzin obliczeń opracować własną strategie.

"Nie uczyliśmy Liberatusa grać w pokera. Daliśmy mu zasady i kazaliśmy się uczyć samemu - mówi Brown. Początkowo rozgrywki były niezwykle chaotyczne, program zgrywał przypadkowe karty. Jednak po bilionach rozdań opracował skuteczną strategię."

Liberatus w trakcie turnieju udoskonalał swoja taktykę. Bez problemu odczytywał blef przeciwnika i ku zaskoczeniu twórcy sam blefował.

Zastanawiam się co dalej z tego typu grami? Czy turnieje (szachy, GO, poker) zaczną sie obywać bez ludzi? Czy może po wyłonieniu ludzkiego mistrza ostatnim sprawdzianem będzie sztuczna inteligencja? Ciekawe też jak będa wyglądać rozgrywki pokera online. To prosta droga do nadużyć. Chciałebym rownież zobaczyć turniej pokera w którym grją przeciwko sobie właśnie takie programy komputerowe. Zaskoczenie twórcy co do możliwości Liberatusa są o tyle niepokojące, że algorytmy zastosowane do nauki pokera i rozgrywki są na tyle uniewersalne...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 159 (przedawniony)
04-02-2017olsonO dyskusjach, w których dominują emocje
Nie będę nic pisał. Przykłady mówią same za siebie:

www.racjonalista.pl/forum.php/s,731323#w732665

I nie ma to jak ogłosić po raz któryś koniec dyskusji po tym jak ja też kilka razy to robiłem

www.racjonalista.pl/forum.php/s,731738#w732666

www.racjonalista.pl/forum.php/s,724192#w732669

I cóż tu jeszcze więcej dodawać? Przypomnijmy jak to było wcześniej:

www.racjonalista.pl/forum.php/s,720956#w720962 Brzostowski

Bogusławski: www.racjonalista.pl/forum.php/s,709811#w710797

Tutaj mój post dotyczący strategii osobników tego typu:

www.racjonalista.pl/forum.php/s,711018

Następnym razem gdy będzie jakiś temat o emocjach w dyskusji i mechanizmach jakie temu towarzyszą to odeślę do tego wątku.

Pozdrawiam.

Edit:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,724192#w732678



Edit 2:

Minus od ZaKotem jest symptomatyczny
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 339 (przedawniony)
03-02-2017szarleyOdp: Edukacja za PRL i IIIRP
>>W demokracji głupota ludu jest potrzebna władzom. Takimi łatwiej manipulować.
>No jasne! Lepsza jest DOBRA DYKTATURA!

Ja już ją poczułem

Olson po prostu... ocenzurował moje wpisy i usunął je, żeby nie było niewygodnych pytań
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
17-01-2017DetrotoKierunki studiów związane z racjonalizmem. Jakie?
Cześć
Jakie są kierunki studiów związane z racjonalizmem? Dla kogoś kto np. jest racjonalistą i chce poszerzać swoją wiedzę w tym kierunku. ( Zdaję sobie sprawę że po większośći tych kierunków trudno było by o pracę)
Wiem że religioznawstwo, biologia ( bo np. teoria ewolucji dla racjonalistów jest dość ważna), medycyna=>psychiatra ( spotkałem się nawet w telewizji z różnymi badaniami np. naukowcy ( chyba właśnie psychiatrzy) badali np. jak mózg w stanie ekstazy religijnej pracuje itp. Jakie jeszcze kierunki studiów są związane z racjonalizmem? ( bezpośrednio lub pośrednio )

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
11-01-2017Max GolonkoKim naprawdę są duchowni
Jakiś czas temu duchowni katoliccy ręka w rękę z islamskimi w Niemczech oprotestowali wyrok sądowy uznający za przestępstwo obcinanie niepełnoletniemu chłopcu napletka bez oczywistego medycznego powodu typu stulejka. W obu tych religiach (KrK, Islam) wśród duchownych jest statystyczna nadreprezentacja homoseksualnych pedofili, których interesuję tylko kasa a w boga żadnego nie wierzą i nawzajem siebie zwalczać nie będą bo obie grupy najbardziej boją się W PEŁNI ŚWIECKIEGO PAŃSTWA ze szkołami obowiązkowo (!) uczącymi także dziewczynki choćby o teorii ewolucji !
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 27 (przedawniony)
11-01-2017Max GolonkoZasłużony koniec KrK w Polsce
Państwo polskie powinno ustawowo zdelegalizować Kościół katolicki w Polsce i odebrać mu cały majątek.
Za częstą pedofilię stwierdzaną w ostatnich czasach, otumanianianie dzieci i dorosłych kłamstwami sprzecznymi z nauką,
wielowiekowe wykorzystywanie układów politycznych do wzbogacania się kosztem ciężko pracujących Polaków,
szwindle w komisjach majątkowych.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
06-01-2017Hermenemc^2 - czy to aby nauka?
Ja tam nie znam się za bardzo na tych relatywistycznych... kalamburach,
ale jeden dzieciak w szkole podał mi taki motyw:

E = mc^2 - i cóż to jest?

W ramach teorii pracy-energii mamy wzorek w stylu:
dE = Fdx

ale przecież odkryto że (chyba Newton):
F = ma

więc teraz raptem mamy:
dE = ma dx

ale znowu:
a = dv/dt

zatem składamy to znowu:

dE = m dv/dt dx

ale teraz wychodzi nam: dx/dt co jest przecież v wedle rachunków fizyki

zatem teraz stoimy już na tym:
dE = m vdv

nie wiem czy teraz gdzieś wykładają takie wzory, ale za moich czasów nauczano że:
xdx = 1/2 x^2

tym samym wychodzi tu:
F = 1/2 m v^2
co jest chyba nadal zwane energią kinetyczną.

Tylko że to nie specjalnie zgadza się z tym mc^2.

Niemniej ten uczeń łatwo to uzasadnił... niech zgadnie ktoś jak on to zrobił?
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)