Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
23-08-2010fantastaCenzura w dzisiejszych czasach.
   Wydawać by się mogło, że dzisiaj - w dobie szerokiego wyboru rozgłośni radiowych, stacji telewizyjnych i powszechnego dostępu do internetu - cenzura nie ma sensu. Zastanawiać mogą nieudolne próby podejmowane przez zarządzających różnymi środka przekazu. Wystarczy zobaczyć jaką opinię mają dzisiaj serwisy telewizji publicznej, żeby nie powielać jej błędów.

Pytania do dyskusji:
1. Czy cenzura - tu i teraz, czyli w dzisiejszej Polsce - ma w ogóle sens?
2. Dlaczego niektórzy wciąż uważają, że cenzura to jest to dobre rozwiązanie?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
22-08-2010big_zydSorki, tak mnie cosik znienacka sparło poetycko...
...i wyparło takie:

KOCHAM CIĘ, POLSKO! 4


We mgle tak sztucznej jak cycki Dody,
Rażon Magnesem Śmierci z kosmosu,
Legł Bohatersko Prezydent młody
Godna Ofiara Polskiego Losu.

Lud Solidarnych prosić się nie dał,
Bożych Przeznaczeń rozpoznał Obraz,
A każdy łajdak, co Polskę sprzedał,
Zamilkł w obliczu Prawdy i Dobra.

Ale zaledwie w Wawelskiej Krypcie
Spoczął wśród równych Wielki Mąż Stanu,
Wraz rozpoczęto wcielanie w życie,
Upichconego misternie Planu.

Planu przeciwko Bratu i Polsce,
Planu przeciwko Czci i Pamięci,
Ażeby każdy se robił, co chce
Rechotem gwałcąc Przesłania Świętych.

Papież, Ten Papież, Krzyża Obronę,
aż do Męczeństwa nam przykazywał,
By zawsze ponad Ołtarzem, Tronem,
Miłość Chrystusa lśniła jak żywa.

Dzisiaj tymczasem degeneraci,
Którym TeFałEn płaci sowicie,
Plwają na Dziadów, Ojców i Braci,
(A pewnie i na Obrońców Życia).

Jak długo jeszcze, Cny Jarosławie,
Znosić będziemy to w Twarz nam plwanie?
Czas już Najwyższy, byś w Słusznej Sprawie
Nowe zarządził w Polsce POWSTANIE!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
22-08-2010Myflowers(...)Warto by zamknąć wreszcie pewną epokę....
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
20-08-2010piotreks1Jasnowidzenie i jasnowidz Krzysztof Jackowski
ponieważ pod głupawym tekstem "Duszne niedouczenie" pewien "racjonalista" usiłował mnie przekonać, że "takie coś", jak dusza nie istnieje, nie istnieje też żadne jasnowidzenie, takie zjawiska jak OOBE czy jasnowidzenie to są jedynie wytwory mózgu, a tacy ludzie(jasnowidze) jak nieżyjący już inż. Ossowiecki i ks. Klimuszko, oraz współcześni K. Jackowski czy Pani Telesińska, prezes Towarzystwa Psychotronicznego to zwykli oszuści i naciągacze, to chciałbym, aby w tej kwestii wypowiedzieli się też inni Racjonaliści. Podaje poniżej link do strony Pana Jackowskiego - www.krzysztof-jackowski.info/ po prawej stronie zobaczycie skany oficjalnych podziękowań od policji i prokuratur, oraz Wójta Lanckorony - w sumie 20 oficjalnych dokumentów... poniżej są listy z podziękowaniami od prywatnych osób... zaś tym, dla których ściemniacz Randi jest autorytetem, proponuję zapoznanie się z blogiem Pana Jackowskiego - tam się dowiecie, dlaczego jeszcze nikt nie odebrał "miliona dolarów" nagrody, rzekomo ufundowanej przez Randiego za udokumentowanie jakichkolwiek mocy parapsychicznych...
moje pytania są następujące: - skoro dusza nie istnieje, a wszelkie zjawiska parapsychiczne, np. jasnowidzenie czy OOBE są to tylko zwidy/omany/halucynacje, to czy polska policja korzystała i korzysta z pomocy osoby mającej halucynacje...?
- skoro OOBE i jasnowidzenie to tylko halucynacje, to skąd w takim razie bierze udokumentowane jasnowidzenie Pana Jackowskiego, jakie jest jego źródło?
- i dalej - czy przez..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
18-08-2010Piękny Lolo"Plac Zbawiciela"
   
Oderwijcie się, Państwo, od krzyży, tablic pamiątkowych, moherów, podpisywania nieskończonej liczby petycji i obejrzyjcie poruszający „Plac Zbawiciela” (dostępny na youtube).
To się mogło zdarzyć tuż obok każdego z nas.
   
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
17-08-2010maciej batorAteista i cuda
Jaki jest wasz stosunek do cudów? Jest pełno niewyjśnionych zjawisk i takich których nie da się wyjaśnić. Oczywiście wiele cudów to naturalne zjawiska i oszustwa, ale nie znaczy to że wszystkie takie są! bo jeśli sądzicie "wszystko da się wytłumaczyć bez odnoszenia się do sił ponadnaturalonych", to czy nie jest to akt wiary? Ja sam niedawno byłem ateistą, ale teraz chyba już nie mogę się za takiego uważać. Bo jak mogę zignorować dziesiątki różnych zjawisk? Inne religie niż katolicka nie mają takich spektakularnych cudów (np w islamie jedynie imię allach pojawiające się w różnych miejscach - to może być spokojnie podrobione). Jedynie katolickie cuda są poddawane badaniom naukowym przez naukowców, kryminologów itd. Podam kilka przykładów cudów które mnie zastanawiały.
- W sarakuzach, gipsowa figurka maryi zaczeła płakać. Badania wykazały że to prawdziwe ludzkie łzy.
- Cud eucharystyczny w Laciano. Próbka z przemienionej chostii została przebadana przez patologa, który wykazał że jest to serce kogoś zmarłego po długich męczarniach. Patolog nie wiedział skąd pochodzi próbka którą badał.
-Cud eucharystyczny w Naju - na oczach papieża Jana Pawła II chostia w ustach dziewczyny przemieniła się w serce. Na podstawie zdjęcia, potwierdzono że jest to mięsień sercowy małego dziecka.
www.sacredheartofjesus.ca/Naju/najuPolish.htm

Jest tego sporo więcej. Jak w świetle takich faktów można ignorować chrześcijaństwo? Zarzucicie wszystkim ludziom powiązanym z tymi cudami oszustwo? Na jakiej podstawie?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
13-08-2010Konrado5Lekkie ubieranie
Co sądzicie o tym, że w drodze na uczelnię (nawet jak jest bardzo silny mróz) zakładam kurtkę na sam t-shirt, tzn. nie ubieram żadnej warstwy pośredniej (swetra ani bluzy)? W końcu ani w drodze na uczelnię ani na uczelni nie jest potrzebna bluza ani sweter. Czy wy też tak robicie? Czy robi to ktoś z waszych znajomych? Jak na to otoczenie reaguje?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
12-08-2010Nowak1111kobiety XXI wieku
Witam

Bardzo sobie cenię to forum i artykuły które śledzę ustawicznie i dlatego odważyłem się napisać tutaj w sprawie mojego związku z kobietą i poczytać konkretne, rozważne przemyślenia na ten temat, proszę o nie usuwanie mojego posta ze względu na umieszczenie w niewłaściwym miejscu i odniesienie się do treści, co dla mnie ważne, bardzo cenne i pouczające. Dziękuję Drodzy Użytkownicy świetnego ciągle rozwijającego się portalu i proszę o wczytanie się w post.

Mam 26 lat. Jestem obecnie studentem (Poznań, turystyka wydział) i dodatkowo staram się o pracę dorywczą na czas wakacji.
Piszę w sprawie mojego pierwszego poważnego związku z kobietą (29-letnią, nazywajmy ją Anna).
Poznaliśmy się w styczniu 2010 roku. Byłem bardzo szczęśliwy i radosny, zawsze chciałem mieć fajną, zaradną i miłą dziewczynę. I tak było. Poznaliśmy się przypadkiem, ja szukałem nowego pokoju, stancji - mieszkałem na stancji u starszej kobiety z którą trudno było wytrzymać ze względu na czepliwość do rzeczy codziennych, jak czepianie się o zbyt częste branie prysznica, korzystanie z kuchni, odwiedziny znajomych, wyjazdy na weekend do domu i kontrolowanie i sprawdzanie życia prywatnego.

Anna ma swoje mieszkanie, dwupokojowe w bloku. Spotykaliśmy się zazwyczaj na weekend, czasami nie wytrzymywałem i biegałem do Niej w tygodniu.

Co mnie zastanawiało, to szybkie rozpoczęcie pożycia seksualnego – już na drugim naszym spotkaniu. Sama nalegała bo widziała że jestem przygnębiony i zdołowany – mam ciężkie..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
12-08-2010Adrian SokołowskiGra " Bitwa o Krzyż "
Jako że zamieszki pod Pałacem Prezydenckim są jednym z czołowych tematów w telewizji i gazecie, co skutkuje u nie jednych podniesionym ciśnieniem. Dorzucam kolejny "rozluźniacz" napiętej atmosfery. Oto gra " na topie ".
Mój rekord : 269.

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
12-08-2010Maximus Decimus MeridiusKrzyż - sacrum - totem
Przeglądając ostatnio portale informacyjne trafiłem na ciekawy artykuł:

wiadomosci(*)emienny_totem_i_narzedzie.html

Zapraszam do rozwinięcia tematu na forum
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)