Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
25-10-2005Ghosttotalitaryzm
Nie wiem, czy jest to odpowiednie miejsce na tym forum, żeby pisać rzeczy na temat totalitaryzmu, ale dział nosi nazwę Filozofia i Światopogląd [i słuszne to obawy - moderator], więc... chodzi o to, że wybrałem temat na maturę ustną "Przedstaw kształtowanie się ustroju totalitarnego na podstawie wybranych utworów literackich", z tym że teraz potrzebuję tej literatury. Nie czytuję zbyt wielu ksiażek, niestety, i nie wiem, w jakiej będzie zawarta treść do tematu... chodzi o to, że te tytuły, jakie znalazłem opowiadają głównie o kształtowaniu się totalitaryzmu w Polsce jeżeli można tak powiedzieć, bo ona nie istnieje za bardzo w czasie 2 wojny światowej, ale szukam czegoś o kształtowaniu się totalitaryzmu, np. w nazistowskich Niemczech, czy w ZSRR, zanim do władzy doszedł Hitler, czy Stalin. Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś podał mi jakieś tytuły albo stronę do innego forum, gdzie ktoś mógłby mi pomóc. Za wszelkie wskazówki serdecznie dziękuję...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
25-10-2005TomaszTKolejna ofiara ateizmu
Niechlubny sposób na nawracanie ja jedynie słuszną niewiarę:
serwisy.ga(*)/1,34308,2951834.html?skad=rss
Jakkolwiek poszkodowana powinna zapoznać się z artykułami dotyczącymi najnowszej nagrody Nobla z medycyny...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
25-10-2005ElkojotleKwiat
jaki jest jeszcze kwiat w mitach greckich oprocz narcyzu pomozcie plizz
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 22 (przedawniony)
22-10-2005KampaSamotność
Patrząc na wyniki ankiety na naszym portalu, martwi mnie marzenie 50 % odpowiedzi, że pragnie bliskiej osoby. Potwierdza to moje przypuszczenie,że ludzie racjonalnie myślący są dla zwykłego człowieka ciężcy do życia, ot, po prostu za dużo myślą. Moja dziewczyna jakoś ze mną wytrzymuje, ale chyba dlatego, że mam dużo obowiązków i nie ma często w domu . - tak się pocieszam
Znam też niestety wielu, którzy przez to nie mają bliskiej osoby.
Co Wy na to? Zapraszam do dyskusji
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
15-10-2005Grudkowskiantyklerykalizm
Nie rozumiem dlaczego ludzie zupełnie z religią chrześcijańską niezwiązani.Nie mający o tym pojęcia.Nie wierzący, tak podle wypowiadają się o księżach,uogólniając sporadyczne wątki kontrowersyjne w życiu kościelnym.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
11-10-2005EwelinaRegresing
Co ma nauka na ten temat do powiedzenia? Do jak dawnych wcielen mozna sie rzekomo cofnąć? Czy nikomu nie przyszlo do glowy cofnąc sie np do czasow Jezusa i dowiedziec sie, jak naprawde wyglądala sprawa z Synem Bozym?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
08-10-2005bogo141Przestałem się dziwić !! Świat zwariował !!
Obiecałem sobie że nie będę wracał do tematu " miłości ". Niestety życie samo pisze scenariusze.
Wczoraj wieczorem byłem sam w domu i korzystając z tego słuchałem mojego ulubionego kompozytora- Mozarta. Nagle uświadomiłem sobie , że ktoś wali do drzwi. Otwieram i .... w progu stał ksiądz. No chyba za wcześnie przyszedł. Święta dopiero za trzy miesiące.
Ale cóż , goście zawsze są mile widzianie w mojej domowej świątynii.Okazało się że ma ważną sprawę , a skierował go do mnie mój kolega. Nagle olśnienie - na stole leżały fragmenty Ewangelii Tomasza , św. Piotra, św. Andrzeja oraz gazeta NIE Urbana.Uf nie miałem akurat ochoty na dysputy teologiczne więc strałem się to usprzątnać. Panu księdzu nie przeszkadzały akurat zakazane Ewangelie . tylko oczywiście gazeta. Niecenzuralnie opisał Urbana i jego czasopismo.Zauważył też kolecję płyt z muzyką klasyczną i stwierdził że mam ciekawe zainteresowania. Ja zaś mu odparłem że uwielbiam taką muzykę wprost ubóstwiam.W tym momencie zakończyłą sie część oficjalna wizyty. Jak się on zdenerwował.
Wykrzyczał wręcz że tylko Boga można uwielbiać , bo on jest miłością a wszysko inne to pierdoły.Nie dał mi dojść do głosu - w moim własnym domu.Nie będę opisywał całego jego wywodu ( bo nic z tegi nie zrozumiałem ) ale na koniec podsumował- że czego się można spodziewać po kimś kto czyta takie bzdety , kto w domu nie ma krzyża .Jak to określił " popapraniec jestem" . Nio i dupa blada. Kopara opadła mi do kolan. Po jakimś czasie uśmiałem się do łez.Jakże..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
07-10-2005Sweet DreamsLekcja religi
Proszę o pomoc mam poprowadzić lekcje religii (to znaczy poprowadzić dyskusje z księdzem) na temat APOKRYFÓW. Proszę powiedzcie na jakie odpowiedzi mogę liczyć jak na nie zareagować, jakie tezy mu przedstawić itd. (proszę o jakieś wskazówki dotyczące mojej sprawy np.: linki, artykuły, może inne dla mnie cenne informacje)
W zamian za to szczegółowo opisze lekcje religii - obiecuję !!!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony) (Zamknięty)
04-10-2005BogusławPrzerażenie
Przerażenie
Z wielkim zaciekawieniem czekałem na sobotnią (2005-10-01) konwencję kandydatów na prezydenta.
Niestety były problemy. PO i Tusk zwlekali czekając na wystąpienie pana premiera Kazimierza Marcinkiewicza i kandydata na prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Pomimo ataków (tz. Polskiej prasy i mediach w rękach Globalistów i tz. liberałów) na premiera PISu
usłyszałem expose przyszłego rządu. Według mnie jedyna wada to braki większego radykalizmu w dziedzinie ścigania zbrodniarzy PRLu.
Natomiast Lech Kaczyniski z swoją przywarą (pozytywną) określił założenia prezydentury potwierdził że rząd Marcinkiewlcza to rząd na następne cztery lata. Najważniejsze w expose to
Wypowiedz przyszłego prezydenta że będzie wspierał pracę sejmu i rządu. Natomiast nie ma mowy
o spiskach antyrządowych lub wetowanie słusznych ustawa wspierających rozwój Rzeczpospolitej.
Natomiast z przerażeniem wysłuchałem sloganowego wystąpienia Tuska przedstawiciela PO.
Dziennikarze musieli poczekać na zwłokę w wystąpieniu, powód Tusk i PO nie mają nic do wniesienia oprócz obrony zbrodniarzy PRLu( o tym później). Pozwolę sobie na krótkie podsumowanie jego wystąpienia. Skupił się na totalnej krytyce Lecha Kaczyńskiego, skoro nie ma co zaoferowaniato jego obroną jest krytyka. Proponuje dialog z premierem. Jak on wygląda to widzimy, Rokita zachowuje się jak dyktator. A co Tusk, proponuje sprawiedliwość, czy taką( Tusk poręczył za podejrzanych w aferze finansowej Dziennikarze "Życia Warszawy" )
Uczciwy prezydent w jego..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
28-09-2005Bazgrolec MniejpospolityCzy można pokonać wojny???
Tym wątkiem zamierzam zdobyć pierwsze miejsce w pisaniu bazgrołów na Waszym forum. Zamierzam także wdrapać się na szczyt utopii i modernizmu, jednak liczę na to, że nie będę musiał wypukać sobie czoła na wylot. To zależy od Was - forumowicze. Mam nadzieję, że będziecie mi kibicować w tej wspinaczce, podrzucać kłody do pokonania czy służyć trenerską poradą. Samotnie nikt sobie nie poradzi. a i tak medal jest dla wszystkich.
Ale do rzeczy!
Nie będę rozwodził się teraz nad tym, dlaczego ludzie reagują ucieczką, sugestią puknięcia się w czoło lub sformułowaniem zarzutu o utopijność podczas prób poruszania tematów związanych z wątkiem tytuowym. Przyjmijmy na razie, że tak jest i będzie. Czy w związku z tym nie należy podejmować prób konstruowania świata bez wojen??? Moim zdaniem należy - potrzeba tylko do tego dużo cywilnej odwagi, bo taka działalność wymagająca przede wszystkim rozumu grozi rozumnemu największą karą - grozi ośmieszeniem.
Czy mamy(będę pisał w liczbie mnogiej, zakładam, że interes jest wspólny) jakieś atuty???
Kiedy popytać się ludzi na całym świecie - czy popierają wojny(niekonkretne), czy je pragną, czy je lubią, czy chcą świata z wojnami??? - przeważająca ilość ludzi odpowie "nie"(to się zmienia, kiedy spytamy o konkretną wojnę, ale to temat na osobny rozdział). To oznacza, że w ludzkości istnieje ogromna siła do pokonania wojen, która dziś jest uśpiona, po prostu drzemie.
Jest więc siła, która zrobi pokój - nam i wszystkim zainteresowanym potrzeba odpowiedzieć..
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)