Racjonalista - Strona głównaDo treści
Regresing

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
25-09-2005 12:25EwelinaRegresing
Co ma nauka na ten temat do powiedzenia? Do jak dawnych wcielen mozna sie rzekomo cofnąć? Czy nikomu nie przyszlo do glowy cofnąc sie np do czasow Jezusa i dowiedziec sie, jak naprawde wyglądala sprawa z Synem Bozym?

suvorov (82 punktów)
Polecam lekturę książki Iana Wilsona "Umysł poza ciałem. Na tropach reinkarnacji."
(tego od książki o całunie turyńskim")
Bardzo interesujące studium przypadków, raczej obalające "regresing".

lasciate ogni speranza
Ewelina
>Polecam lekturę książki Iana Wilsona "Umysł poza ciałem. Na tropach reinkarnacji."

a nie "poza czasem" ?
suvorov (82 punktów)
racja


lasciate ogni speranza
krest
>Co ma nauka na ten temat do powiedzenia?
Nauka twierdzi, że to lipa.
Ewelina

>Nauka twierdzi, że to lipa.

archetypy itd. ?
krest
Informacja musiałaby być jakoś przekazywana. Nauka doszła do tego, że wspomnienia są w mózgu. Jak wiadomo żadne dwa osobniki ludzkie nie mają takich samych mózgów, ani takiej samej pamięci. Po śmierci mózg nie działa.
Wiara w regresing, to wiara, że informacja nie znika. Co więcej, że można ją odzyskać. I ostatnie, że informacja jest w innym świecie, niż materialny (nie da się jej zaobserwować).
Nauka opiera się na rzeczach sprawdzalnych, więc przeszłe wcielenia nie są wiarygodne.
Zdaje się jednak, że chciałabyś znać odpowiedź, co oni tam widzą. Nie wiem. Nie znam nikogo osobiście, kto twierdziłby, że widział owe przeszłe wcielenia. Wiem jednak, że człowiek ma ogromny potencjał wyobraźni (patrz pisarze, poeci, oszuści, marzyciele).
Szacunek
sceptyczny@vp.pl
Czy ktoś był kiedyś na sesji regresingu?

>Co ma nauka na ten temat do powiedzenia? Do jak dawnych
>wcielen mozna sie rzekomo cofnąć? Czy nikomu nie przyszlo
>do glowy cofnąc sie np do czasow Jezusa i dowiedziec sie,
>jak naprawde wyglądala sprawa z Synem Bozym?

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365