Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
23-10-2012rebeka01Czy wierzycie?
Czy wierzycie w ciemna noc? co wiecie na ten temat?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
17-10-2012szilaPo co
Dosyć nie dawno zadawałam pytanie po co Bóg nas stworzył skoro wiedział, że będzie co raz gorzej i będzie musiał nas zniszczyć? Nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie... niestety

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
16-10-2012big_zydGdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, kosmos mógłby wam skoczyć
Niezawodna Fronda donosi:

W niedzielę wszystkie media żyły historycznym skokiem kosmosu (tak w oryginale - big_zyd ) Felixa Baumgartnera. Co czuł, kiedy stawał na schodkach kapsuły Red Bull Stratos wzniesionej wzniesionej 39 kilometrów nad ziemię? Okazuje się, że śmiałek zanosił modlitwę do Pana Boga! Pod nosem mówił: "Boże, proszę, nie opuść mnie."

Tak to czytam... czytam...

I myślę sobie, że on jednak małej wiary był .

Prawdziwie Wierzący skoczyłby bez spadochronu.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
12-10-2012Brzęczyszczykiewicz3Katolicy, Muzułmanie i inni, a gdzie...
Dzień dobry i dobry wieczór
Od dawna nachodziły mnie myśli nad stworzeniem konta na waszym portalu, dzięki któremu będę mógł poruszyć pewien wątek, o którym poniżej wspomnie. Wpierw chcę przedstawić pewne fakty, otóż gdy wstąpiłem na drogie ateizmu, znalazłem tutaj wiele odpowiedzi, dzięki którym ukierunkowałem swój kwitnący wówczas światopogląd. Wówczas potrzebowałem myśli, dzięki którym obronię swe wartości, które wówczas przyjąłem. Dziś mądrzejszy o wasze myśli, które przestudiowałem, tudzież część przyjąłem, resztę odrzuciłem lub porzuciłem, zadaję wam pytanie.
Czemu wątki poruszające kwestie żydowskie stanowią garstkę lub ich brak?
Przecież to też ludzie wierzący w boga (celowo z małej), praktykujący tak samo bezsensowne wierzenia, wręcz są Katolikami wersji alfa. A oni, czyli Katolicy są przez was omawiani bardzo często, nie wspominając Muzułmanów. Jedno jest pewne, MY ateiści, WY agnostycy i niewierzący, a także ONI Katolicy są przez nich nazywani GOJAMI - wystarczający powód do dyskusji.
Liczę że każdy, a nie tylko Ci najbardziej lubiani tutaj, się wypowiedzą i odpowiedzą na ww. pytanie.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
11-10-2012Christopher CJ JozwiakGłosowania hańby - krok ku katolickiemu talibanowi SZOK
Uprzedmiotowienie kobiety i zmuszenie do rodzenia nawet w przypadku uszkodzenia płodu - POPiS + Arłukowicz - jesteś Pan zakłamanym ch.... !!!!

Wnioski wyciągnijcie sami:

1. Za odrzuceniem liberalizacji: www.sejm.g(*)Posiedzenia=23&NrGlosowania=18

2. KLUCZOWE: za skierowaniem do dalszych prac projektu SP o przymusie rodzenia w każdym przypadku uszkodzenia stanu płodu:: www.sejm.g(*)Posiedzenia=23&NrGlosowania=19
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 48 (przedawniony)
06-10-2012Wojciech111Biuletyn racjonalisty 1 mln euro za zdolności paranormalne
Apeluję o zdrowy złoty środek. Spotkałem kiedyś radiestetę który przez dwadzieścia lat zawodowo wskazywał rolnikom miejsce do kopania studni. Jakby robił to źle to w ciągu 20 lat jego by zakopali zamiast mu płacić. Wystarczy że się zgłosi i skasuje ten milion, albo należy wykreślić radiestetów (tych szukających wody) z listy. Nie bronię tzw teleradiestetów czyli cudotwórców szukających np wody na mapce i w ogóle robiących wszystko przy pomocy wahadełka. To faktycznie rzeczy niewiarygodne w zasadzie są jakby jasnowidzami, wróżkami itd tyle że z wahadełkiem. Ale zwykły radiesteta z różdżką szukający wody może się zgłosić znaleźć wodę i skasować ten milion. Fakt że robiono w Niemczech doświadczenia z rurą wody pod podłogą i radiesteci nie bardzo stwierdzali czy ta woda płynie czy nie. Tyle że to co najwyżej świadczy o tym że zjawisko to nie jest dokładnie wyjaśnione. Uważam że Racjonalista nie może być ślepym wyznawcą XIX wiecznego mechanicyzmu i nie wierzyć programowo we wszystko co się nie zgadza z ówczesną teorią. Na jednym końcu są nawiedzeni wierzący we wszystko co im szarlatani podsuną, a na drugim są niewierzący w nic, wyznając nieprawdopodobnie prymitywny model świata i biada jak coś się z tym modelem nie zgadza( starożytni Grecy z pewnej sekty numerologów karali za mówienie o liczbach niewymiernych bo to zburzyło im ich teorię). Rozsądny człowiek powinien znajdować się pośrodku tak żeby nie musiał odwracać się od żadnych faktów, ale i nie ulegał mistycyzmowi.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
02-10-2012kirylDlaczego Kraszewski
W spadku dostałem okolo 1,2m ksiązek Kraszewskiego, ksiązki historyczne (z wyłączeniem Wołoszanskiego) nie są w moim obszarze zainteresowan, raczej para, jak Umberto Eco, Sapkowski. Dlaczego czytać Kraszewskiego?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 42 (przedawniony)
02-10-2012Piotr ŁuniewskiDefinitywne obalenie szkodliwych absurdów
Witajcie Kochani

Pozwólcie że powiem wam coś interesującego.

Otóż pragnę Was poinformować że stwierdzenie że Bóg jest wszechmogący i wszechwiedzący jest najbardziej szkodliwą, chorą, absurdalną teorią wszechczasów będącą ohydną pułapką zastawioną na ludzi przez Szatana. Każdego bowiem myślącego człowieka stwierdzenie to musi już w pierwszej chwili doprowadzić do całkowicie fałszywego, błędnego wniosku o odpowiedzialności Boga za zło. Po nieco głębszym zaś zastanowieniu się stwierdzenie to musi doprowadzić każdego myślacego człowieka do całkowitego zanegowania istnienia Boga. Teoria ta bowiem jest wewnętrznie sprzeczna. Ktoś bowiem kto jest wszechmogący musi być wszechwiedzący natomiast ktoś kto jest wszechwiedzący nie może być wszechmogący. Niezależnie od tego samo pojęcie wszechmogący jest wewnętrznie sprzeczne gdyż prowadzi do takich absurdów jak niemożliwość stworzenia rzeczy której nie byłoby się w stanie ruszyć z miejsca jak również niemożliwość pozbawienia się własnej potęgi a następnie jej całkowitego odzyskania. Zestawienie natomiast wszechwiedzy z doskonałością również się wzajemnie wyklucza. Istota bowiem która jest wszechwiedząca musi być bezwolnym robotem którego wszystkie poczynania są zdeterminowane przez przeznaczenie i która nie ma żadnego wpływu na podejmowane przez siebie decyzje. Jest więc mniej doskonała od swych stworzeń będąc pozbawiona elementu które jej stworzenia posiadają mianowicie wolnej woli podczas gdy jednocześnie te stworzenia są mniej doskonałe..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
01-10-2012mrSpockBojkot
Przeglądając yt natrafiłem na taką o to www.youtube.com/watch?v=gYJyytsTaKE&feature=plcp perełkę kinematograficzną na miarę
co najmniej mistrza Alfreda H.
Satanizm nie przejdzie. Autor nawołuje do bojkotu, a raczej do nie kupowania produktów
Agros-Nova. Głównie chodzi o napój Demon, którego to twarzą był znany wszem i wobec
ze swej pro kościelnej działalności i ascetyzmu wielebny Adam "Nergal" Darski
I nie zdziwił, by mnie cały ten bojkot (, bo dla teistów wszystko, co nie związane z religią to zuo) Gdyby nie to, że jet tam bojkot napoju dla dzieci... Pysio.
O, ile pamiętam "twarzą" Pysio był zielony smok...Ktoś mi powie, gdzie jest granica. Czy dojdzie do tego, że zakażą wszystkiego?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
30-09-2012farmerBabilon A.D.
Korporacja która żyje z tworzenia nowych cudów dla swoich wiernych, jej cel biznesowy to zwiększenie liczby wiernych z 200 milionów do 1 miliarda. A jej najnowszy produkt to "Maryja dziewica". Tak w dużym skrócie wygląda akcja filmu Babilon A.D. Pomijając jakieś 90% filmu które polegało na "zabili go i uciekł" ( głównie dla wielbicieli Vin Diesla) interesująca wydała mi się wizja przyszłości tworzenia kościoła 2.0.
Pomimo wysokiej technologi w przyszłości produktem pierwszej potrzeby ciągle jest religia (jakakolwiek). Oczywiście to tylko fikcja, nie mniej zostaje wykorzystana technologia do stworzenia nowego Mesjasza. Cel jest prosty, zarobić pieniądze kontrolować masy.

Ciężko powiedzieć co by było gdyby patrząc choćby na sytuację w Polsce (relacje kościoła). Możliwe jednak że "to" się nigdy nie skończy (religia) i to tylko walka z wiatrakami. Bo jeśli tkwi w umysłach od tak dawna to pewnie jeszcze pozostanie na następne 50tyś lat.
W filmie technologia nie pomogła a wręcz została zaprzęgnięta do zabawy w bycie bogiem.
Pytanie moje jest takie. w którym miejscu historii jesteśmy.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)