Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
06-09-2005agnus deizagrozenie resocjalizacja!
kurcze! jaki ten prawicowy dowcip jest smieszny!
www.erotyk(*)ria_zdjecie.html?T[page]=5
zaczalem sie juz bac, ze gdyby w polsce zaczeto resocjalizowac kryminalistow to bydlo sie tak rozmnozy, ze zaczna mimo wszystko rozdawac kondomy.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
06-09-2005bajkaKod Leonarda Da Vinci
Ktoś czytal ?? Ciekawa jestem waszego zdania na temat tego bestselleru wkoncu to nic innego jak ksiazka o "wielkich tego swiata masonach " ..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
05-09-2005krestCharakterologia guru i wyznawcy
Chciałem zapytać o rzecz niezmiernie ważną i niesamowicie zabawną, a mianowicie jakie cechy charakteru powinien posiadać typowy guru, a jakie jego wyznawca.
Temat wydaje się poważny ponieważ ofiarą sekt padaja setki osób oraz znaczne sumy pieniędzy. Co jakiś czas jest w telewizji akcja 'sprzątnij sekciarza', albo wiadomość o jakiejś aferze.
Próbowałem sobie sam odpowiedzieć na to pytanie, ale doszedłem do dość zabawnych wniosków typu teoria ewolucji i tym podobne. Poczekam jeszcze chwilę z ich ujawnieniem by nie nakierowywać tematu. Chciałbym spytać czytających, jak wy to widzicie.
Czy jest na przykład tak:
-guru: apodyktyczny, głośnokrzyczacy nieuk
-wyznawca: znudzony życiem, idący na łatwiznę pseudomoralista;
Najbardziej rozśmieszył mnie mechanizm podległości- wiara ponad wszystko?
Co wy na to?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
04-09-2005SobierajskiCo to za ksiąźka ?
W nagłówku strony po lewej, obok napisu "Racjonalista" jest otwarta książka. Wydaje mi się czy to jest ksiąźka z filmu "Dziewiąte Wrota" ??? Ta książka istnieje? No i po co ona się tam znajduje ?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
02-09-2005Bosackimuchomory
Widziałem w telewizji lekarza który mówił tak o jedzeniu muchomorów: "Ta wątroba może się czasem zregenerować, ale tylko u tych, którzy przeżyją. Natomiast prawdziwe zatrucie kończy się śmiercią". Dobre, prawda?

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
30-08-2005Zadykowiczo mnichach buddyjskich
"dowiedzcie się, zacni czytelnicy, że na tym marnym świecie cnotliwi mnisi są rzadkością. Starożytni słusznie mawiali: jedno słowo - mnich, dwa słowa - mnich buddyjski, trzy słowa - sługa zmysłowych uciech, cztery słowa - demon zgłodniały występnych rozkoszy. A według poety Tong-po: jeśli kapłan to rozpustnik, jeśli rozpustnik to kapłan, zepsucie przenika kapłaństwo, kapłaństwo zaraża zepsucie. Niechaj to posłuży jako ostrzeżenie dla tych, którzy czują powołanie.
Mieszkając przestronnie w świątyniach, obżerając się przynoszonym im jadłem, nie orząc i nie pracując, wolni od wszelkich trosk - pogrążali się mnisi z lubością w najlubieżniejszych myślach."
Kwiaty śliwy w złotym wazonie - powieść chińska z 1617 roku
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
28-08-2005Tazztzry malpy- symbolika raz jeszcze
jestem zupelnie nowym uzytkownikiem. zalogowalem sie, poniewaz widzialem tu rozmowe na temat, ktory od jaiegos czsu mnie bardzo intryguje, minowicie symboliki trzech malp- "nic nie widze, nic nié mowie, nic nie slysze". Czy ktos moze mnie skierowac na strony gdzie bede mogl o tym poczytac. Szukam od jakiegos czasu i poki co bez rezultatu. Spotkalem sie z nastepujaca interpretacja... trzy malpy- sposob na zycie- nic nie mowic, nic nie widziec, nic nie slyszec- w ten sposob zyje sie latwo lecz nie tak sie powinno zyc. Szukam wlasciwej interpretacji. Pomoze ktos? Dzieki z gory
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
18-08-2005mąż49pokojuAdolf i Arnold
swego czasu Austriak Adolf Hitler doszedł do władzy poza ojczyzną (Niemcy) i doprowadził do wybuchu 2. wojny światowej; w naszych czasach inny Austriak - Arnold Schwarzenegger - też pnie się po stopniach kariery poza ojczystym krajem (Stany Zjednoczone Ameryki); istnieją przypuszczenia, że mógłby nawet zostać przezydentem USA, ale prawo tego kraju wyklucza mozliwość objecia stanowiska prezydenta przez urodzonego obcokrajowca; są jednak zwolennicy uchylenia tego prawa; czy biorąc pod uwagę lekcję historii należy przypuscić, że gdyby Arnold Schwarzenegger (Austriak) doszedł do władzy przezydenta USA, to doszłoby do wybuchu 3. wojny swiatowej??
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
17-08-2005PlikowskiMuchy
Może to trochę dziwne pytanie, ale:
Dlaczego muchy lgną do lampy nawet wtedy, gdy jest ciemno?

Ostatnio zauważyłem to w swoim pokoju. Otworzyłem okno na oścież i wyszedłem na kilka godzin. Gdy wróciłem, w pokoju było dość ciemno, bo niebo było zachmurzone i słońce nie świeciło, a lampa się nie paliła. Za to "muchów" latających wokół żarówki było pełno.
Niby nic dziwnego i nadzwyczajnego, ale jednak mnie zastanowiło. Bo normalnie, to muchy lgną do źródła światła, czyli do lampy. A tutaj było ciemno, a muchy latały. Dlaczego? Czyżby muchy "zapamiętały", że lampa to "ich miejsce"?
Jeśli rzeczywiście, to muszą mieć jak na takie małe, niepozorne stworzonka, dobrą pamięć.
A tak w ogóle - po co muchy lgną do swiatła? Przecież nie znajdą tam żadnego pożywienia. Ja rozumiem, że zawsze lepiej jest przebywać w bardziej oświetlonym miejscu, ale ileż można latać wokół lampy?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
11-08-2005Lelewski"Jezus był mężczyzną".
Witam, mam duży problem ze znalezieniem ksiązki pod tymtułem zawartym w temacie. Mieszkam w małym Stargardzie Szczecińskim a na pytanie o tę książkę sprzedawcy i bibliotekarze reagują miną mówiącą "pierwsze słyszę!". Można ją odstać w jakimś sklepie internetowym ( w co wątpię ), jest może jej treść na jakiejś stronie, gdzie można ją dostać? Pewnie znów będe musiał przetrzepać Szczecin w poszukiwaniu za jedną rzeczą...
Pozdrawiam

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)