Chciałem zapytać o rzecz niezmiernie ważną i niesamowicie zabawną, a mianowicie jakie cechy charakteru powinien posiadać typowy guru, a jakie jego wyznawca. Temat wydaje się poważny ponieważ ofiarą sekt padaja setki osób oraz znaczne sumy pieniędzy. Co jakiś czas jest w telewizji akcja 'sprzątnij sekciarza', albo wiadomość o jakiejś aferze. Próbowałem sobie sam odpowiedzieć na to pytanie, ale doszedłem do dość zabawnych wniosków typu teoria ewolucji i tym podobne. Poczekam jeszcze chwilę z ich ujawnieniem by nie nakierowywać tematu. Chciałbym spytać czytających, jak wy to widzicie. Czy jest na przykład tak: -guru: apodyktyczny, głośnokrzyczacy nieuk -wyznawca: znudzony życiem, idący na łatwiznę pseudomoralista; Najbardziej rozśmieszył mnie mechanizm podległości- wiara ponad wszystko? Co wy na to? |