Racjonalista - Strona głównaDo treści
Charakterologia guru i wyznawcy

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
06-08-2005 14:53krestCharakterologia guru i wyznawcy
Chciałem zapytać o rzecz niezmiernie ważną i niesamowicie zabawną, a mianowicie jakie cechy charakteru powinien posiadać typowy guru, a jakie jego wyznawca.
Temat wydaje się poważny ponieważ ofiarą sekt padaja setki osób oraz znaczne sumy pieniędzy. Co jakiś czas jest w telewizji akcja 'sprzątnij sekciarza', albo wiadomość o jakiejś aferze.
Próbowałem sobie sam odpowiedzieć na to pytanie, ale doszedłem do dość zabawnych wniosków typu teoria ewolucji i tym podobne. Poczekam jeszcze chwilę z ich ujawnieniem by nie nakierowywać tematu. Chciałbym spytać czytających, jak wy to widzicie.
Czy jest na przykład tak:
-guru: apodyktyczny, głośnokrzyczacy nieuk
-wyznawca: znudzony życiem, idący na łatwiznę pseudomoralista;
Najbardziej rozśmieszył mnie mechanizm podległości- wiara ponad wszystko?
Co wy na to?

Venecja (44 punktów)
Powiem krótko...to niezły psycholog charakteryzujacy sie niesamowita inteligencja....

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365