Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
28-03-2007TofikZadania z dzieciństwa.
Ostatnimi czasy przypomniały mi się zadania z kółka matematycznego w podstawówce. Kilka zadań, których jeszcze nie zapomniałam umieszczam poniżej.
1.Syn ojca szewca był krawcem, kim był szewc dla krawca?
2.Dwóch synów i dwóch ojców wybrało się na polowanie. Razem zabili 3 zające, z tym, że każdy zabił jednego (dokładnie jednego) zająca. Jak to możliwe?
3.Gospodarz chciał kupić swoim kurczakom pantofle. 20% z nich chciało pantofle, ale miało jedną noge. Z reszty kurcząt (dwunogich) tylko połowa chciała mieć pantofle. Ile pantofli musi kupic gospodarz?
4.Leciał bocian obok stada gęsi i mówi:"Witajcie 100 gęsi", a jedna gęś odpowiedziała:"Byłoby nas sto, gdyby było nas jeszcze raz więcej, jeszcze pól więcej, jeszcze ćwierć więcej i jeszcze jedna. Ile było gęsi?
Resztę zadań zapomniałam, ale jak sobie przypomnę to napiszę.
Miłego liczenia i zastanawiania się!!!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 33 (przedawniony)
28-03-2007OcokamanZgłupiałem!
Szanowni mądrzy forumowicze! Jak czytam niektóre posty to muszę co jakiś czas wycierać oczy z jadu jaki z nich bije. Wychodzi na to że większości z Was albo proboszcz nadepnął na odcisk albo opuścił do chrzcielnicy i podtopiliście się (to grozi porażeniami mózgowymi) gdyz tyle nienawiści jest dla mnie z logicznego punktu widzenia nie uzasadnione. Rozumiem że kler daje czasami do pieca i moze byc obiektem ataków i złośliwych komentarzy. Ale krytykować samą religię, która z założenia nawołuje do bezwarunkowej miłości do bliźniego jest chore. A często cytowanego Woltera to proponuję zweryfikować pod kątem historycznym (w kontekście jego wypowiedzi na temat Polski). Macie mentora że ja cie pie...!
P.S. Zapraszam do szczekania na ten post wszystkich agnostyków, komuchów, antyklerykałów, antykatoli, wolno...myslicieli, homosiów i pozostałą menażerię na łańcuszku niejakiego Agnosiewicza.
Papa
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony) (Zamknięty)
26-03-2007OcokamanHAHAHA
Witam Przemądrych dyskutantów!
Dziękuję za szczekanko. I wyzwiska! Widzę że sami doktorzy filozofii ze 100 letnim doświadczeniem życiowym wypowiadają się na tym forum. Co prawda jest tam kilka w miarę wyważonych wypowiedzi ale reszta to jad.
A tak poważnie to formę posta dostosowałem do stylu tego portalu tylko na przeciwległym biegunie wiec przepraszam ludzi uczciwych, których światopogląd obraziłem. Protestuję jednak przeciw głupocie i ignorancji oraz brutalnej tendencyjności obecnej strony. Mam w rodzinie agnostyka, znajomych ateistów i nasze rozmowy są emocjonujące ale to co sie dzieje na tej stronie to padaczka. Jeszcze raz przepraszam ludzi zdolnych do obiektywnej dyskusji, którzy również pojawiają się na forum. Nie przepraszam natomiast niejakiej/niejakiego Agnes, której post jest chamski i pozwoliłem sobie na niego odpisać (mam teorię że to jakaś bardzo brzydka dziewczyna i dlatego taka sfrustrowana).
Pozdrawiam ludzi obiektywnych i mających wiedzę o tematach na które się wypowiadają!
A tendencyjnym i nienawistnym antykatolom i innym zwierzątkom mówię... papa
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
26-03-2007PaulKto mi ukradl godzine ?
Mimo szczerych checi nie jestem w stanie zrozumiec sensu przestawiania czasu dwa razy do roku. Mój biologiczny zegar bardzo na tym cierpi. Nie przekonywują mnie tu wzgledy ekonomiczne, bo takich nie ma. Jest to tylko jedna z wielu glupot, jaka zaserwowala nam nasza cywilizacja. Pozdrawiam wczesnym rankiem.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 27 (przedawniony)
15-03-2007smagJaki system operacyjny ???
Witajcie.
Korzystając z chwili przerwy mam pytanko do forumowiczów (jeśli można oczywiście) : Jakich systemów operacyjnych używacie na swoich komputerach, windowsów, linuxów, *BSD, MacOS, czy może jeszcze coś innego ???

ps. Pytam z czystej ciekawości
Pozdrawiam.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
14-03-2007KtosiuCzy ja jestem jakiś dziwny ?
Witam !
Swego czasu już pojawiłem się na tym forum bo miałem problem....byłem zdołowany, czułem dziwny ból w klatcje piersiowej, na niczym nie mogłem się skupić i ogólnie byłem w trudnym okresie życia. Forumowicze bardzo mi wtedy pomogli, dzięki nim i technikom relaksacyjnym(min. Medytacji) odzyskałem spokój i mogłem spokojnie zająć się nauką. Niestety wszystko co dobrze kiedyś się kończy....ponieważ zawsze miałem problemy w kontaktach z dziewczynami w ramach tego "uspokojenia" dałem sobie spokój również z dziewczynami, jednak pewnego razu, sąsiad który wiedział że jestem dobry z matmy przyprowadził mi 4 lata młodszą dziewczyne z liceum no i mój spokój się skończył....na początku specjalnie się nią nie zainteresowałem, ale napisała do mnie SMSa i tak jakoś poszło...znamy się dopiero dwa tygodnie a ja już jestem kompletnie roztrzęsiony. Z jednej strony nie planowałem związku, miałem skupić się na nauce, ale z drugiej jakaś niepohamowana siła ciągnie mnie w jej stronę, może to dla tego że w życiu tak naprawdę nie zaznałem miłości....
I nie wiem co teraz robić, znów nie mogę na niczym skupić, we wtorek kolokwium z fizyki a ja nic się nie ucze ;/ Próbuje medytować, ale wszędzie widze ją.....Poradźcie co zrobić bo ja już sam nie wiem.....tak miałem wszystko poukładane i wszystko runęło jak domek z kart....
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
13-03-2007DrobnerHaereticus wciąż działa
Niejaki Haereticus nie zdołał się dotąd wyleczyć z sobie tylko właściwego pojmowania pojęć "tolerancja" i "kultura dyskusji".
Nam na forum Racjonalisty dał na szczęście spokój.
Ale nie znaczy to, że 'złożył broń'.
Chętni mogą poczytać, jak to Haereticus jest 'bezpodstawnie' 'obrażany' przez 'nietolerancyjnych' dyskutantów:
www.forum.(*)38131ea3ca8a2d46fef3182b5770d3
Wesołej lektury życzy
Drobner.

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
10-03-2007GawronPrzewidywanie przyszlosci...
Niedawno odkrylem w sobie talent. A mianowicie coraz czesciej udaje mi
sie przepowiedziec jakies zdarzenie. Nie widze moze jasno co sie stanie, ale
jesli na kogos czekam to potrafie wyczuc ze za 5 sekund sie zjawi, gdy stoje
pod murem, mam klopoty wtedy potrafie byc albo przekonany ze wszystko bedzie
OK, lub wiedziec ze mam przechlapane. Czesto tez po napisaniu egzaminu jestem
w stanie podac ocene jaka dostane... Dawniej tak nie bylo, dlatego chce sie
dowiedziec jak to rozwinac, by moc na zawolanie podawac fakty z przyszlosci,
widziec jej obraz.
Problem jest taki ze na pewno sa jakies sposoby ktorych ja nie znam zeby to
rozwinac. Strasznie chce sie przekonac czy potrafilbym cos wyciagnac wiecej z
tego talentu, gdyz wierze ze istnieje cos takiego jak czasoprzestrzen i
mozna zajrzec w przyszlosc. Szczerze - jestem tego prawie pewien. Prosze o
pomoc.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
07-03-2007SyczŁyżwiński miał męża!!!!
Poniżej przedstawiam link do oświadczenia majątkowego posła Łyżwińskiego.
Proszę zwrócić uwagę na punkt XI.
Wynika z niego, że zaciągnął z mężem kredyt w banku PKO BP.
Jak widać poseł nikomu nie przepuści: kobieta, mężczyzna - co za różnica.
Proszę otworzyć oświadczenie majątkowe z 2005 roku.

orka.sejm.gov.pl/osw5.nsf/web/208

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
05-03-2007OcykanTrochę poezji Ocykana
W gułagu na Magadanie
Podano drugie śniadanie.
Pewien zek, Bóg mi świadkiem,
Dostał nawet dokładkę,
Lecz zbudził się niespodzianie...

Pewien biały w Mombassa
Chodził wciąż na golasa.
Aż mu rzekli Murzyni:
"Nie róbże z siebie świni,
Bo ci utniemy k....a".

Na koncercie galowym w La Scali
Wszyscy ludzie rzęsiście klaskali.
Tylko dwaj, ze Sri Lanki,
Zajadali sezamki
A w dodatku okropnie mlaskali.

Jeden Hindus z Kalkuty
Kupił filcowe buty.
Lecz w tamtejszym upale
Nie przydały się wcale,
Wyjechał więc do Workuty.

Może ktoś coś dorzuci (niekoniecznie limeryki)?

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)