 |
Przegląd wątków w dziale Bazgroły
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 10-03-2012 | Hodża | Och, kobieto!... (oda) |
Och, kobieto!
Tyyy, o - Ty - muzo poety, której wad nie godzi się nam opisywać, bo to nie miejsce ani czas, więc jeszcze raz.
O! muzo, Muzo poety, jak Wenus z Milo delikatną dłonią odganiaj ciemne chmury Armagedonów reform. Bądź hufcem walecznym i - ha ha! - - niech w Twym kielichu nigdy nie zabraknie wina.
O, dzięki Ci, o, władcza Pani za wszystkie radosne wzruszenia i geniusz, któregoś figlarną krotochwilą tchnęła w te wersy, no, proszę. Ehe!
Twoje wdzięki niech zawsze będą jak prawo grawitacji wielkiego Izaaka (chodzi o tego angielskiego fizyka, który dostał w ryja jabłkiem z ogrodu Hesperyd) bądź , och , bądź - zawsze taka, tylko taka. Godna wszystkich przewag boskiej Wenery, i to mało powiedziane.
Jednak kończę tu swą laudację by nie wpaść w kicz i profanację Twej świątobliwej istoty dla której rozkosznej cnoty nigdy nie dość pochwał.
O, pochwał nigdy nie dość Dla rozkosznej cnoty Twej Istoto boska, świątobliwa Bądź zawsze, ach, zawsze, szczęśliwa I niech dopisuje Ci zdrowie. Hej! | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 07-03-2012 | Domestos z Bidetu | Bóg czuwa nad swoim plemieniem - cz. 2 |
kolejny dowód, że czuwa Kurski: Ziobro i Cymański mieli jechać tym pociągiemco by było gdyby dwa czarne konie prawicy doznały uszczerbku w kolei nadzorowanej przez Premiera.. DT? a. 66 dni żałoby narodowej? b. 69 postulatów o dymisje ww? c. żona Papieża urodziła by trojaczki? d.po tragedii katyńsko-smolenskiej znaczyło by, że ktoś się wypina (ON) na naszą "ksześcijąńską prawice"? e.lub nie lubi polityków - ogólnie ujętych.... f.no - ale nic się złego nie stało - więc ich lubi? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 04-03-2012 | kika | Dziwna tajemniczość. |
Należę do osób które, wybierając program lub film, zawsze zerkają jaki kraj go wyprodukował. To sporo mówi o filmie. Znalazłam zapowiedź, która mnie zainteresowała:"Dziesięć plag egipskich." serial dokumentalny (The Ten Plagues Of The Bible). Ale nigdzie nie było producenta. www.telema(*)-Pierwsze-Nieszczescia-439531. Na polskiej stronie National Geographic również nie było. Na angielskiej jest tylko zapowiedź, że "Dr Robert Miller opowiada o dziwacznym związku między plagami." natgeotv.c(*)es-of-the-bible/videos/plaguesDr Miller jest profesorem katolickiej uczelni w USA. Dr Robert Miller, associate professor of the Old Testament, from the Catholic University of America pisze " The Telegraph". www.telegr(*)y-happened-say-scientists.htmlCzy to znowu akcja podszywania się pod naukę? |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 04-03-2012 | michu | Rynce opadają. |
"Panie dobry jak chleb..." contra" Nie samym chlebem żyje człowiek..." contra "Bo tu już nie ma chleba, , To Bóg, to Jezus mój!" -> szczerze mówiąc to to totalnie bez sensu, do tego jak na jednej Mszy bezmózgowcy śpiewają wszystko co ma chleb w tekście.... to nie ma sensu  HELP  - trudno mi to zrozumieć... | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 29-02-2012 | krystkon | Przekształcenia form energii i działania pochodne |
Weźmy prosty przykład – działanie głośnika. W działaniu głośnika następuje przekształcenie energii elektrycznej w energię mechaniczną i dalej energii mechanicznej w energię akustyczną.
Można to też opisać za pomocą działań. Przyjmijmy, że pierwotnym działaniem jest przepływ prądu (ruch ładunków elektrycznych), pierwszą pochodną są ruchy cewki połączonej z membraną i drugą pochodną są ruchy cząstek powietrza w przepływie fal akustycznych.
Powstaje pytanie. Jakie muszą być spełnione warunki aby następowało przekształcenie formy energii i jednocześnie formy działania?
Proszę o odpowiedź.
Mam oczywiście jak zawsze swoją odpowiedź do dyskusji. Przekształcenie formy energii i formy działania może nastąpić jedynie w iloczynie oddziaływań (operatorze koniunkcji) lub w podziale oddziaływań (nienazwanym odwróconym operatorze koniunkcji).
Co to w praktyce znaczy? Przekształcenie formy energii i działania może nastąpić wyłącznie w jednej z dwóch sytuacji: 1. Iloczyn - istnieją minimum dwa źródła zasilania, dwie formy energii i dwa rodzaje działań – które w połączeniu dają wynik w postaci nowego odmiennego źródła zasilania, nowej formy energii i nowego rodzaju działania. 2. Podział – rozkład jednego źródła zasilania, jednej formy energii i jednego działania na minimum dwa źródła zasilania, dwie formy energii i dwa rodzaje działań.
Bez iloczynu lub podziału nie może powstać przekształcenie formy energii i działania. Każde przekształcenie będzie wynikać albo z dwóch.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 27 (przedawniony) | | 29-02-2012 | krystkon | Łączenie oddziaływań w sumie i w iloczynie |
Mam pytanie. Dlaczego we wszystkich wzorach fizycznych, w których pojawia się iloczyn występują najmniej trzy wielkości fizyczne natomiast we wszystkich wzorach fizycznych, w których pojawia się wyłącznie suma występuje dokładnie jedna wielkość fizyczna?
Mam oczywiście jak zawsze propozycję odpowiedzi do dyskusji.
Iloczyn - koniunkcja - przekształcenie – jest połączeniem się (nałożeniem się) dwóch (lub więcej) różniących się od siebie oddziaływań fizycznych, w wyniku czego powstaje zupełnie nowe oddziaływanie fizyczne różniące się od każdego z tych, z których wynika.
Suma – alternatywa – wzmocnienie – jest połączeniem się (nałożeniem się) dwóch (lub więcej) jednakowych oddziaływań fizycznych, w wyniku czego powstaje wzmocnione oddziaływanie fizyczne - identyczne do tych, z których wynika jednak o wzmocnionym natężeniu.
Pozdrawiam. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 28-02-2012 | Kaszman | Palikotuskowy plan. |
Jak myślicie, na ile jest możliwe, żeby Palikot razem z Tuskiem rządzili Polską ? Chodzi mi o coś na wzór demokraci-republikanie w USA, niż koalicji. RP jest za okręgami jednomandatowymi, nie wiem jak PO, ale zawsze można "ponegocjować". Przy "drobnej" pomocy mediów (17% dla RP w ost. sondażu). Wydaje się jakby PO specjalnie traciła poparcie na rzecz RP, a strach przed PISem... Tusk wielkim politykiem jest... Nie wiem czy dobry dział.  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 28-02-2012 | Zetsu | Ja BÓG |
Pytam Boga - czy, i dlaczego? Do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi. Pytam Boga dlaczego ? Sam znajduję odpowiedź Czy to bóg mi podpowiedział, czy sam nim Jestem ?
Pytanie może dziwne - czy znajdujesz w sobie pierwiastek Boskości? a jeżeli tak to jaki? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 47 (przedawniony) | | 28-02-2012 | krystkon | Znaczenie, uzgodnienie, nazywanie. |
Na potrzeby tego wątku przyjmijmy robocze definicje. Przyjmijmy, że znaczenie, uzgodnienie, nazywanie jest formą oddziaływania fizycznego pomiędzy obiektami. Schemat oddziaływań między obiektami:  Gdzie: X - jest obiektem obserwowanym - zmieniającym obiekty Y i Z w oddziaływaniu - np. poprzez przekazanie temperatury Y - jest obserwatorem X, reaguje zmianą na oddziaływanie X. Y reagując na X oddziałuje z Z. Biorąc za przykład przekazywanie temperatury Y zyskując temperaturę od X zaczyna przekazywać ją dalej Z. Z - jest podobnym obserwatorem do Y - reaguje w podobny sposób na X i zaczyna przekazywać zyskaną od X temperaturę Y. A - jest znaczeniem - oddziaływaniem podstawowym w układzie obiektów - pierwotną zmianą w obiektach. A' - jest uzgodnieniem - oddziaływaniem pochodnym od A. Przekazywaniem temperatury pomiędzy Y i Z wskutek nabycia jej od X. A'' - jest nazywaniem - oddziaływaniem powstałym z nałożenia się A i A' - zmienionym przekazywaniem sobie temperatury przez Y i Z wskutek nałożenia się na siebie dwóch oddziaływań A i A' . Przenosząc to na poziom ludzkiej abstrakcji - nikt nie powinien mieć wątpliwości, że aby coś nazwać to wpierw musi się wydarzyć coś podstawowego - to co będzie nazywane - czyli znaczenie. Następnie, aby coś mogło być nazywane między obiektami to musi powodować widoczną reakcję. Będę coś nazywał wzajemnie z inną osobą pod warunkiem,.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |