Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
10-11-2006TotusCo czeka Podlasie?
Krótko. Myślałem, że to żart, dobry bo śmieszny:
www.smog.p(*)onowicz_kandydujcy_na_prezyden
Wygłupy są potrzebne jednak coś mi nie dawało spokoju -
myśl - że może to prawda.
wybory2006.pkw.gov.pl/kbw/kandydaci.html
Ciekaw jestem waszych opinii.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
08-11-2006DlugoszPomoc w pracu dyplomowej - spis tresci
Witam serdecznie pisze prace dyplomowa o temacie "Sytuacja prawna zwiazkow wyznaniowych w II Rzeczypospolitej " . Prosba moja jest taka .Czy moglibycie mi pomoc stworzyc takie ramy pracy( plan ) co powinna zawierac. Mam malo czasu a niestety pracuje i wiecie jak jest . Mysle ze z wasza pomoca uda mi sie to napisac. z gory dziekuje wszystkim :
Pozdrawiam .
ps . Jezeli napisalem posta nie w tym miejscu to prosze o przeniesienie . Moj mail
moc.liamg@tnaruc
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
07-11-2006SarnowskiProblemy społeczne i socjalne w wojsku z punktu widzenia prawnego
Reaktywacja tematu.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
05-11-2006DrobnerCytat z Haereticusa
Odgrzewając starą, przebrzmiałą już dyskusję, pozostawiając oryginalną pisownię, przytaczam wypowiedź niejakiego Haereticusa (p. M. Woźniaka z Gniezna) (za jego blogiem o adresie haereticus.blox.pl/html/1310721,262146,169.html?3):

>> Wycięte przez moderatora.

>> Zamiast kopiowania treści, w dodatku nie całej, urwanej w środku słowa, nieczytelnej, lepiej jest podać link:
>>Blog Haereticusa, "EWOLUCYJNI DOGMATYCY KONTRATAKUJĄ!"
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
01-11-2006AniaFilozofia to dziwienie się światem...
Mam ogromną prośbę..
Czy możecie napisać krótkie wypracowanie na takie temat: Uzasadnij, że filozofia to dziwnie się światem. Na podstawie książki " Świat Zofii" Naprawdę nie wiem ja mam zacząć, a co dopier mowić o rozwiajniu myśli...
Z góry dziękuję !
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
29-10-2006SarnowskiAndrzejki.
Czas największej w polsce tradycji wróżb, zabobonów, czarow. Czyż nie jest to sprzeczne z doktryną chrześcijańską?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
27-10-2006ZygaPrzygotowanie do życia w rodzinie
Ma mojej skrzynce e-mail pojawiła się dziś wiadomość, którą zamieszczę poniżej.
Wiadomość jest dość długa. Szczerze powiedziawszy sam się dziwię że przeczytałem ją całą i... ciąg dalszy po lekturze e-mail'a.
----------------
Jestem kobietą szczęśliwą. Rano wstaję razem z moim mężem i gdy on goli się w łazience, przygotowuję mu pożywne kanapki do pracy. Potem, gdy całuje mnie w czoło i wychodzi, budzę naszą piątkę dzieciaczków, jedno po drugim, robię im zdrowe śniadanie i głaszcząc po główkach żegnam w progu, gdy idą do szkoły. Zaczynam sprzątanie. Odkurzam, podlewam kwiatki, nucąc wesołe piosenki. Piorę skarpetki i gatki mojego męża w najlepszym proszku, na który stać nas dzięki pracy Mojego męża, i rozwieszam je na sznurku na balkonie. W międzyczasie dzwoni często mamusia mojego męża i pyta o zdrowie Swojego dziubdziusia. Teściowa jest kobietą pobożną i katoliczką, znalazłyśmy wiec wspólny punkt widzenia. Po miłej rozmowie, jeśli już skończyłam pranie i sprzątanie, które dają mi tyle radości i poczucie spełnienia się w obowiązkach, idę do kuchni i przygotowuję smaczny obiad dla naszego pracującego męża i ojca, który jest podporą naszej rodziny i dla naszych pięciu pociech. Kiedy już garnki wesoło pyrkoczą na gazie, a mieszkanie jest czyste, pozwalam sobie na chwilę relaksu przy płycie z Ojcem Świętym i robię na drutach sweterki i śpioszki dla naszej szóstej pociechy, która jest już w drodze, a którą Pan Bóg pobłogosławił nas mimo przestrzeganego kalendarzyka, co jest jawnym znakiem..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
27-10-2006SarnowskiŚwięto wszystkich zmarłych.
Czy nie jest to święto podobne do Halloween? Jak uważacie.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
27-10-2006SarnowskiProblemy społeczne i socjalne w wojsku z punktu widzenia prawnego.
Potrzebuję się czegoś dowiedzieć na powyższy temat. Proszę o pomoc wszystkich którzy czują się z tym tematem związani. Prawnicy, wojskowi, socjologowie, psycholodzy, pracownicy socjalni itd.
Prosze jeszcze o krótki podpis osoby która się wypowiada. Tzn chodzi mi o to czy to student czy już absolwent. A może wojskowy bądź socjolog. A może wolny słuchacz.
To tak moja mała prośba.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
24-10-2006VendettaKonstruktywność irracjonalizmu ?!
Witam !
Uczęszczam do maturalnej klasy liceum, i wiąże się to z napisaniem prezentacji z języka polskiego na wybrany przez siebie temat. Pisząc moją pracę mam zamiar oprzeć się o różne punkty widzenia zanim wydam ostateczny osąd i dlatego chciałabym zapoczątkować dyskusję na temat:
"Idealiści i marzyciele - zmieniają rzeczywistość, czy rzeczywistość zmienia ich".
A oto moje "ramy" tego problemu:
# czy irracjonaliści wpłynęli negatywnie, bądź pozytywnie na historię ?
# straty i zyski spowodowane przez marzycieli i idealistów
# czy idealiści i marzyciele zmienili świat w jakikolwiek sposób ?
# bezcelowi wędrowcy, czy wędrowcy, którzy nie zgubili drogi a jedynie się zagubili
# czy "warto wierzyć wbrew nadzieji", "sięgać tam, gdzie wzrok nie sięga", czy też malować rzeczywistość, a nie anioły bo tych drugich nikt nigdy nie widział ?

Bardzo liczę na wasze opinie, albowiem racjonalista ze mnie raczej marny (genetyka zawiodła i z rodziców racjonalistów do bólu wyszła niepoprawna, lekko roztrzepana idealistka, której duchowe zapędy od 10 lat skuteczni tłumią racjonalni rodziciele )wg. kryteriów zamieszczonych we wstępie Mimo iż w teori powinnam wiedzieć o mam napisać to wolę jednak poznać inny punkt widzenia.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)