Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 45 (przedawniony)
29-05-2008zolvMały racjonalista
Z działu "Autentyki" na "jednym z serwisów z humorem":

Jechałam byłam z mym [D]ziecięciem przez miasto. Girlandy, kwiatki i ogólny bur... Znaczy pięknie przystrojone wszystko.
[D] - Mamo, po co te sznurki?
[Ja] - Bo dziś jest święto, ludzie będą iść ulicą, modlić się, dzieci będą sypać kwiatki...
[D] - A, to będzie taki cyrk??


Z dziecka będzie w przyszłości prawdziwy racjonalista
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
22-05-2008radekZnalazlem dowód na istnienie Boga ...
Uwaga ja stary zagorzaly ateista znalazlem dowod na istninie Boga ...

Lezal na smietniku na rogu Southampton Rd i Leigh Close, nie zabralem go ze soba, bo nie mialem miejsca w teczce.
Zamierzam jednak opisac go dokladnie w mojej nowej ksiazce "Bananowa skorka". Tak spomlikowana struktura nie mogla powstac przez przypadek. Musiala ona zostac stworzona. Na dodatek zniknela zawartosc banana, a rzeczy nie znikaja tak sobie, no chyba, ze w skali kwantowej, a banan to banan, a nie skwarek. Ktos musial zezrec zawartosc i to musila byc On, Stworca. Stworzyl zeby zezrec i sie nie podzielil. To musiala byc kara za brak wiary.

Musze przyznac, ze mialem jeszcze pare innych znakow duzo wczesniej, ale sie nie pokapowalem, np: kleks mewy, czy innego dinozaura na moim garniturze, dziurawy materac, przypalony garnek z mlekiem, biegunke przez spotkaniem z dentysta i postac Boga na szybie w samochodzie po myjce w Shellu.

Prawdopodobienstwo zajscia takich zdarzen jest bliskie zero. Ktos to musial wszystko zaprojektowac na zasadzie: kara - nagroda - kara, czyli w tym wypadku: kleks mewy - wyplata - dziurawy materac - wyplata itd
Bylem slepy i ignorowalem takie oczywiste znaki, teraz wiem, ze oczy trzeba miec szeroko otware i zeby ciag mial postac wyplata - wyplata - wyplata itd trzeba wierzyc.

Mialem napisac do Dawkinsa, ale nie chce go denerwowac, chlop i tak juz sie w zyciu natlumaczyl, poza tym nie wszyscy moga miec ciag wyplata - wyplata - wyplata itd, bo to jak pewnie zauwazycie strasznie..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
21-05-2008@ffe?Piekło
Ateista umarł. Porządny był człowiek, ale umarł i było to dla niego bardzo traumatyczne przeżycie. Tym bardziej, że zupełnie nieoczekiwanie znalazł się w piekle. Przywitał go Diabeł. Ateista poczuł się nieswojo, ale Diabeł był bardzo konkretny:
- O, widzę, że Pan u nas nowy... To ja może oprowadzę, tu jest pański apartament...
Ateista patrzy, a tu pokoje na hektary, gustownie urządzone, łóżko wodne, baldachimy, łazienka ogromna, bidety, klimaty... Diabeł dalej ciągnie:
- Jeśli Pan jest zmęczony i chce odpocząć, to proszę się nie krępować, jeśli Pan jednak sobie życzy, to oprowadzę Pana dalej.
Idą, a widoki przed nimi bardzo intrygujące, dyskretny luksus, przyjemna muzyka, piękne kobiety, tu ktoś maluje obrazy, tam ktoś ćwiczy gimnastykę, przeszli koło olimpijskiego basenu, siłowni, dalej restauracje, drink bary... Ateista zaczyna się czuć dziwnie, idą dalej. Nagle dotarli do pomieszczenia, przegrodzonego ścianą z bardzo grubego szkła pancernego. Za szkłem - tortury, diabły smażą jakichś nieszczęśników w kotłach z wrzącą smołą, innych rozciągają, ćwiartują, wypruwają im flaki. Szyba tłumi
dźwięki, ale przez skórę czuć, ze nieszczęśnicy muszą krzyczeć wniebogłosy, na ich twarzach maluje się niewypowiedziane cierpienie. Ateista poczuł się wielce nieswojo, patrzy na te scenę za szybą, patrzy, zaczyna nerwowo drapać się po głowie i zezować na Diabła...
Diabeł wyczuł sytuacje, macha ręką i mówi:
- ...a wie Pan, tym to się proszę zupełnie nie przejmować, to chrześcijanie sobie coś takiego wymyślili...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 37 (przedawniony) (Zamknięty)
14-05-2008zbigniew_skorupaO portalu.
Uważam, że ten portal jest ogromną wylęgarnią zgubnej głupoty płynącej z niedokształcenia, bo jak twierdził Nietsche: od przeciętnego głupca gorszy jest tylko ten, który będąc głupcem uważa się za człowieka inteligentnego i bezpodstawnie rości sobie prawa do wydawania osądów w sprawach, których nie pojmuje. Wiek XX przyniósł światu bolesne rany, ale za to widoczne, wiek XXI to śmierć, która zabija po cichu i do tego dużo skutecznie, gdyż rozpoczyna od wewnątrz, od umysłu. Tak jak wielka encyklopedia francuska jest doskonałym studium nad prostactwem XVIII-wiecznych poglądów, tak ten portal znakomicie oddaje sytuację obecnego stulecia. "Jest was więcej, potraficie krzyczeć i rzucać się, ale zapadniecie się pod własnym ciężarem".
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony) (Zamknięty)
13-05-2008Quddus.Aziz.MalysiaI feel patience to wait for tolerance...so let's talk
WHY MY THEMA WAS BLOCKED!

This is modern country? In malysia we have more liberal forum........

Mr Krzat
I use computer in SZCZERBA family in Gdanski w Polska!

People smile please,do not angry beacuse I belive in Great Allah!
I have some questions,why You don't allowed me to talk about this?
Is this fascist country?

I'm web designer,I know rule in NET,I can hide IP but why?
I have nothing to hide.
I hope You too so answer me:
WHY YOU BLOCKED MY THEMA? this is dark age tradition i think.


Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
13-05-2008TochybanieistotneStowarzyszenie humanistów.
Ostatnio przeglądając fora natrafiłem na post kierujący na adres: www.nowahumanistyka.pl/forum/ . Zajrzałem i wygląda ciekawie, inicjatywa w sam raz dla inteligentnej części naszego społeczeństwa, choć jeszcze niestety w powijakach i niewiele tam jest, ale tak myślę, ze dam znać - może jeszcze kogoś zainteresuje.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
27-04-2008evoresearchJakie głupie pytanie?!
Po prostu żyjemy i tyle. Z przypadku - jak by kto pytał. Cwane pytania w stylu "jeżeli bóg jest wszechmogący to dlaczego nie stworzy tak dużego kamienia którego nie będzie mógł podnieść". Czyli krótko - demagogia. Nie widzę sensu odpowiadania na pytania rodem z rękawa lub cylindra iluzjonisty. Tego typu pytania tylko mieszają ludziom w głowach i na pewno powstały w głównej kwaterze - Watykanie. Sugeruję napisać książkę o tym co było pierwsze: jajo czy kura. Reasumując żyjemy z dwóch powodów: 1- przypadek, 2 - z niczego (kiedyś to rozwinę).

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
27-04-2008ryszardFilozoficzne inspiracje literatury
Witam !
Piszę prezentację na maturę i zgłaszam się po pomoc.
Jakie polecacie najlepsze przykłady z różnych epok inspiracji literatury filozofią ?
Byłbym wdzięczny za pomoc gdyż Odpowiedni dobór dzieł nie idzie mi gładko.
Pozdrawiam.
Ryszard
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 20 (przedawniony)
18-04-2008Zbysław ŚmigielskiPytanie za 100 punktów.

<p>A z brojlerami jak to właściwie jest? Brojler to kura, czy kur? Może ewolucyjny eunuch?
<p>I spożywanie brojlerów: to czynność seksualna, homoseksualna, czy kompletnie nijaka?
.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
16-04-2008Toma CruzDla mnie niezrozumiałe
Po pierwsze: nie wiedziałem gdzie umieścić ten wątek. Po drugie: może się wydawać, że to pytanie nie jest na takie forum, jak to. Chcę mianowicie zapytać, co Drodzy Racjonaliści myślicie na temat tzw. łańcuszków?(mam nadzieję, że ktoś się z tym spotkał i wie co mam na myśli). Są to takie wiadomosci tekstowe, które każdy z nas może otrzymać w postaci smsa, maila lub w każdej innej. Mowa w nich o tym, że należy je wysłać dalej do określonej liczby osób, a gdy tego się nie zrobi, to czeka nas nieszczęście. Czy jest to możliwe, że jesli nie wyślę owego łańcuszka, to spotka mnie pech lub coś w tym stylu? Czy powinniśmy sie takimi wiadomościami przejmować?-ja dostaję je ostatnio dosyć często i zaczyna to budzić mój niepokój (lub może raczej złość?). W ostatnim takim łańcuszku podano nawet przyklady ludzi, którzy przerwali łańcuszek, nie wysłali go dalej i spotkała ich tragedia. Osobiście uważam., że to jakiś nowoczesny zabobon, lecz liczba otrzymywanych łańcuszków poruszyła mnie do głębszego zastanowienia się nad tą kwestią. niby taki banał...Dlaczego ludzie wysyłają sobie nawzajem takie rzeczy? Czy mamy tu przykład prostego zbiegu okoliczności: ten kto nie wysłał dalej łańcuszka doznał jakiegoś nieszczęścia? Proszę o Wasze spostrzeżenia.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)