>Witam ! >Piszę prezentację na maturę i zgłaszam się po pomoc. >Jakie polecacie najlepsze przykłady z różnych epok inspiracji literatury filozofią ? >Byłbym wdzięczny za pomoc gdyż Odpowiedni dobór dzieł nie idzie mi gładko. >Pozdrawiam. >Ryszard >
Wybierając taki temat, zapewne interesujesz się filozofią, więc musisz szukać sam, tego co najbardziej Cię interesuje. Mam ten sam temat i wybrałem "Zbrodnie i karę", Dostojewskiego, jako odpowiedź na pewne załoźenia teorii Hegla, jak równieź Stirnera. "Obcy", Camusa w związku z egzystencjalizmem, Krasickiego z racjonalizmem...życze powodzenia, bo teraz to już chyba na wybór, jest stanowczo za późno...
|