Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
30-12-2013ZmeyOsobowość mnoga
Zetknęliście się kiedyś z tym zjawiskiem psychologicznym? Co o nim sądzicie, uważacie, że wiele świadomości w jednym ciele może istnieć naprawdę, czy to tylko złudzenie? Czy z założenia jest chorobą?
Sam doświadczam osobowości mnogiej na własnej skórze (a raczej we własnym mózgu) i chciałbym poznać Waszą opinię na temat tego fenomenu. W internecie krąży wiele opinii, które, delikatnie mówiąc, są moim zdaniem powielanymi mitami.
Zapraszam do dyskusji.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
29-12-2013attoEPR i zmienne uktyte
en.wikipedia.org/wiki/Local_hidden_variable_theory

Tam jest obliczone prawdopodobieństwo z klasycznego rachunku:


i to jest nieprawidłowe - no ale co to w ogóle jest?

Gdy ustawimy jednakowo oba polaryzatory, wówczas ten kąt = 0,
i stąd: p = 1/8 + 1/4 = 3/8

Przecież to nie ma żadnego sensu.
Wiadomo że ma być 1/2, co nawet najprostszy eksperyment pokaże, taki mechaniczny, czyli bez żadnych cudów kwantowych.

Rzucamy np. dwie piłki, wirujące dokładnie przeciwnie, i obserwujemy spin:
góra czy dół, względem jednej płaszczyzny, tj. kąt po obu stronach taki sam:
a - b = 0.
No i jest jasne, że wyjdzie idealnie p = 1/2, a nie jakieś 3/8.
Połowa losowych prób da spin w górę, zatem ten drugi musi być w dół, jako przeciwny, czyli p = 1/2.

Zatem na czym polega błąd z użyciem tej całki?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
29-12-2013Ratatoskrostateczny dowód na brak wybuchu w Smoleńsku ;)
Podobno nawet "Nasz Dziennik" opublikował właśnie ekspertyzy odnośnie katastrofy smoleńskiej z konkluzją: żadnego wybuchu nie było.

Czekamy oczywiście na reakcję Macierewicza, ale mnie właśnie oświeciło, jak obalić jeden z jego kluczowych dowodów wspierających teorię wybuchową.

Otóż: widzieliście słynne pęknięte parówki pokazywane na II Konferencji Smoleńskiej, które mają dowodzić faktu rozerwania kadłuba tupolewa poprzez eksplozję? Widzieliście, wszyscy widzieli. Możecie z resztą sami bardzo łatwo powtórzyć ten eksperyment w swojej własnej kuchni kosztem kilku złotych i kilkunastu minut pracy.

Cóż my zatem widzimy? Widzimy pęknięte parówki.
Parówki pęknięte, a WYBUCH był?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
28-12-2013idl3rrKilka pytań młodego racjonalisty nt. iluminatów, NWO itd.
Witajcie Racjonaliści!
Serwis racjonalista.pl znam już od wielu lat, forum śledzę sporadycznie od momentu poznania tej strony, jednak dopiero teraz zdecydowałem się na założenie pierwszego wątku.
Jestem studentem I roku. W czasie tych 2 miesięcy studiowania poznałem wiele ciekawych osób, mam już swoją "paczkę" znajomych, z którymi często się spotykam itd. - nic nadzwyczajnego. Wśród tych osób jest dwóch kumpli, z którymi jestem najbliżej, na wstępie dodam, że są to osobnicy o prawicowych poglądach, raczej dalecy od poglądów prezentowanych choćby przez Pana Agnosiewicza.
Ad rem - podczas ostatniej zakrapianej imprezy, gdy naszej trójce włączył się nastrój "filozoficzny" kiedy to porusza się tematy mistyczno-filozoficzno-polityczne i nie tylko, koledzy postanowili zapoznać mnie z tematyką iluminatów.
Zaczęli od filmiku na YouTube, który skupia się na iluminatach w amerykańskim przemyśle muzycznym, by następnie przejść do świadectw gwiazd, które dały się "omotać" iluminatom, utworom, w których przyznają się do aliansów z tą tajemniczą organizacją, kończąc na cytatach z Biblii, a dokładniej z Apokalipsy św. Jana, które rzekomo dowodzą istnienia tajnej organizacji, która będzie chciała zawładnąć nad światem, odwołując się do okultyzmu...
Sam, jako liberał, racjonalista z krwi i kości, miłośnik Dawkinsa, Hitchensa, Carlina, Feynmana, prof. Hartmana itd. nie potrafiłem przyjąć ich teorii, poddając je właściwej sobie wątpliwości i wrodzonemu krytycyzmowi. Nie miałem jednak sensownych..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
27-12-2013romaroWizje
Dwóch papieży i dwie wizje boga.
Ratzinger lubił złoto:


Franciszek zawsze skromny był:
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
27-12-2013KacprzyńskiEksi
Po co w ogóle potrzebny jest celibat księży rzymskokatolickich?. To bezsensowna instytucja.

Czy istnieje szansa, że np. będzie tak. jak w anglikaniźmie ?. Tak jest normalniej. Zresztą i kapłaństwo kobiet tam występuje.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
27-12-2013KacprzyńskiStudia a płeć
Czy, jeżeli kobieta idzie na Politechnikę, a mężczyzna idzie na pedagogikę, to te osoby radykalnie wyłamują się z ról płciowych i społeczeństwo powinno ich za to ukarać ( szczególnie jego, no bo niby niemęski ) ?.


Co zrobić z przypadkami, kiedy coś nie poszło z hormonami w trakcie ciąży i ktoś ma nieodpowiadający stereotypowi takiej płci mózg ?. Np. , jeśli ona jest chłopczycą, a on jest odbierany przez otoczenie jako zniewieściały... reedukować te osoby ?.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
25-12-2013marcin kwiekAntykolęda
Antykolęda

To antykolęda
Śpiewana na Święta,
Odtrutka, gdy kolęd przewaga

O Bogu, co w niebie
W ofierze sam siebie
Złożył, by siebie przebłagać

Ach, cóż za ofiara
Się Bozia postarał
Że tylko go wziąć i wygwizdać

Nieładnie, cholera
Na niby umierać
By w zdrowiu po trzech dniach zmartwychwstać

Nie róbmy więc szopki
Z narodzin maskotki
Kościoła z facjatą nadętą

Wystarczy pomyśleć
A bredni czar pryśnie
Zachęcam, tą antykolędą

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
24-12-2013AlmetynaPozbycie się zbędnej litery N
Drodzy Racjonaliści, kiedy zawitałam do Was i założyłam tu konto, przez pomyłkę wstawiłam N w środek nicka, chociaż wcale nie było potrzebne*.
Powiadamiam więc Was wszystkich, że bez N w środku czuję się dużo lepiej, jakoś tak racjonalnie, a nawet więcej, optymalnie i radośnie.
I dlatego zapraszam Was na moją Lekcję 3, 5 i szóstą, jako szczególnie na czasie, oraz oczywiście w ogóle do siebie zapraszam, na co dzień i od święta. Komentarze mile widziane :- )

Almetyna bez N

almetyna.b(*)-jakas-przerwa-swiateczna.html


---
* Nie było potrzebne, ponieważ nawiązanie jest do ALLUMETTE (zapałka), ALLUMER (oświetlać a nawet wzbudzać i ożywiać, w ogólnie znanym języku: to arouse, to create).

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
23-12-2013tdjwjz - CzajkowskiDostałem ciekawego maila, koniec świata nadchodzi....
Dzisiaj ktoś (igor.marciniak@zaco.pl) komu najwidoczniej bardzo na mnie zależy przesłał mi tą tajną informację..



Pierwszym znakiem będzie to, że Ziemia będzie kręciła się szybciej. Drugi znak dotyczy słońca, które złowieszczo się powiększy, stanie się jaśniejsze i zacznie wirować


wtorek, 12 listopada 2013, godz. 20.30

Moja wielce umiłowana córko, podczas gdy nadchodzi Mój Czas, wielu jeszcze śpi, ale ci, którzy są pobłogosławieni i mają oczy otwarte na Moje Światło, rozpoznają znaki. Zostaną też im dane łaski, aby się przygotowali, i jedynie ci, którzy się do Mnie przylgnęli, będą w stanie przetrzymać zmiany.

Im bliższy jest Dzień Mojego Wielkiego Przyjścia, tym więcej ludzi, mówiących, że kochają Boga, zacznie się ode Mnie oddalać. Nawet ci, którzy mówią, że są święci, i którzy sami wywyższają się w hierarchii Mojego Kościoła na ziemi, nie będą zdolni do tego, aby ujrzeć Prawdę. Nie ujrzą Prawdy, ponieważ będą ich pochłaniały sprawy i ceremonie, które będą Mnie obrażały.

Pierwszym znakiem będzie to, że Ziemia będzie kręciła się szybciej. Drugi znak dotyczy słońca, które złowieszczo się powiększy, stanie się jaśniejsze i zacznie wirować. Obok niego widoczne się stanie drugie słońce. Potem pogoda wstrząśnie światem, a zmiany te będą oznaczały, że w wiele regionów Ziemi zostanie zniszczonych. Kary - a będzie ich wiele - obedrą ludzkość z jej arogancji, tak iż dusze będą błagać o Boże Miłosierdzie. Nic innego nie poruszy kamiennych serc tych, którzy wykluczyli miłość Boga..
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)