Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
30-10-2007buryKiedy religia pójdzie won ze szkół?
Czy nowa władza wyprowadzi ze szkół ów dobrowolny przedmiot? Moja córka podsunęła mi forum uczniowskie, gdzie dzieciarnia wypowiada się na temat religii:

“Jeden ksiądz wymagał ode mnie przyniesienia pozwolenia na niechodzenie na religię od mojego proboszcza (którego zresztą nie mam). Faktycznie, zero przymusu, pełna dowolność i równe traktowanie wszystkich. Już sam fakt, że religia w szkole istnieje, jest jedynie ładną metodą
wytykania palcami innowierców (w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Wierzę w co wierzę, i nikomu, a zwłaszcza osobom obcym w szkole, nie muszę się z tego spowiadać”.
“W mojej byłej klasie 3 osoby chodziły na religię z wewnętrznej potrzeby (patrzta, się wzięłam i wywiad przeprowadziłam), 5 dlatego, że nie chciało być wytykanym palcami za to, że nie chodzą, a 17 dlatego, że im kazali rodzice. Mniemam, że w mojej obecnej klasie i innych jest podobnie”.

Za brzydkiej komuny był marksizm i leninizm. Teraz?...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
26-10-2007Michał Aleksy MentrakWarsztaty dla mężczyzn - kurs dwudniowy
PLAN ZAJĘĆ

*WARSZTATY DLA MĘŻCZYZN*

Kurs jest dwudniowy i obejmuje następujące zagadnienia:

DZIEŃ PIERWSZY

1. JAK WYKONAĆ KOSTKI LODU
Instrukcja krok po kroku wraz z prezentacją.

2. PAPIER TOALETOWY - CZY WYRASTA NA UCHWYTACH?
Dyskusja.

3. RÓŻNICE POMIĘDZY KOSZEM NA PRANIE A PODŁOGĄ
Ćwiczenia praktyczne z pomocą zdjęć i wykresów.

4. NACZYNIA I SZTUĆCE: CZY LEWITUJĄ, SAMODZIELNIE KIERUJĄC SIĘ DO
ZMYWARKI ALBO ZLEWU?
Debata panelowa z udziałem ekspertów.

5. PILOT DO TELEWIZORA - UTRATA PILOTA
Linia pomocy i grupy wsparcia.

6. NAUKA ODNAJDYWANIA RZECZY
Otwarte forum tematyczne - Strategia szukania we właściwych miejscach a
przewracanie domu do góry nogami w takt rytmicznego pokrzykiwania.

7. ZAPAMIĘTYWANIE WAŻNYCH DAT I POWIADAMIANIE W WYPADKU SPÓŹNIENIA
Pamiętaj o zabraniu własnego kalendarza lub telefonu komórkowego.

DZIEŃ DRUGI

1. PUSTE KARTONY I BUTELKI - LODÓWKA CZY KOSZ?
Dyskusja w grupach i ćwiczenia praktyczne

2. ZDROWIE - PRZYNOSZENIE JEJ KWIATÓW NIE JEST GROŹNE DLA ZDROWIA
Prezentacja PowerPoint.

3. PRAWDZIWI MĘŻCZYŹNI PYTAJĄ O KIERUNEK, KIEDY SIĘ ZGUBIĄ.
Wspomnienia tych, którzy przeżyli.

4. CZY MOŻNA SIEDZIEĆ CICHO, GDY ONA PROWADZI
Gra na symulatorze.

5. DOROSŁE ŻYCIE - PODSTAWOWE RÓŻNICE POMIĘDZY TWOJĄ MATKĄ A TWOJĄ
PARTNERKĄ
Ćwiczenia praktyczne i odgrywanie ról.

6. JAK BYĆ IDEALNYM PARTNEREM NA ZAKUPACH
Ćwiczenia relaksacyjne, medytacja i techniki oddechowe.

7. TECHNIKI PRZEŻYCIA - JAK ŻYĆ, BĘDĄC CAŁY CZAS W BŁĘDZIE..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
25-10-2007goerlitzNiech bedzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze dziewica!
I stalo sie Boska Frekwencja zwyciezyla ,miliony nog miliony rak a serce bilo jedno !Odbyly sie wykopki ,na razie wykopalismy tylko jeden kartofel ale to i tak 50% ziemniakow do wykopania! zadam podwyzszenia normy wszystkie kartofle powinny byc wykopane nawet te poobwijane w zlotka i pokropione woda swiencona!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
25-10-2007goerlitzTen kto chodowal kaczki wie jak zasraja podworko!
possuit Deus plebeum superbum de sede!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
23-10-2007BadaczNauka a objawienia nadprzyrodzone
Co myslicie na temat nadprzyrodzonych zjawisk/objawien w miejscowosci Medjugorje w Bośni i Hercegowinie. Czy mozna to wyjasnic naukowo, ze w jednym momencie kikoro ludzi ma widzenie czegos poza swiatem widzialnym. Patrza sie w jeden punkt, klekaja w tym samym momencie, przezywaja intensywnie emocje, ale nie reaguja na bodzce z zewnątrz. Byli dwa razy badani przez psychiatrow i badania wykazaly ze sa zdrowi psychicznie. Co racjonalisci mysla na ten temat i jak to ma sie do pojecia boga/wiary/zycia po smierci.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
23-10-2007goerlitzO matko boska!
czytajac te Wasze teksty dochodze do wniosku ze trzeba Was poglaskac i utulic bo nie potraficie sobie poradzic z czyms co nazywa sie dojrzewaniem osobowosci.Ja jednak jestem daleki od matkowania i ciumciania i mowienia tiu tiu tiu komus kto mysli!Uwazam ze myslenie ma przyszlosc!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
23-10-2007KosinskiSory mm pytanie pomuszcie!
Mam na imie Adam.Jakis czas temu poznalem wspaniala kobiete ,Gosia,bo o niej mowa jest wyznania Ewangelickiego ja Katolik,czy zeczywiscie tak jest ze my nie mozemy byc razem, ze zbyt wiele nas dzieli.Ze to jest przeszkoda nie do przejscia.Pomuszcie prosz .Adam moj meil umoP.lp.pw@abma.omadaszcie!!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
22-10-2007Remigiusz FajferDawkins Waleczny i Nostradamus urojony
Wiele się słyszy o wyższości racji nad gdybaniem. Ktoś nawet napisał mi tutaj, że sperma jest bezduszna, ale śliczna... no cóż, pewnie to też jeden z wykładów Dawkinsa. Zarzucono mi ignorancję i brak odwagi cywilnej, bo nie czytam "wielkich".
Ja czytam. Nostradamus wpisał się w karty historii bardziej niż Dawkins i co mi powiecie o jego twórczości? Przy założeniu, że w książce z 1995 roku jest obrazek z płonącym wieżowcem w Nowym Jorku, datowanym na rok 2000 i opisem, jakoby miał to być Fort Knox.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 19 (przedawniony)
21-10-2007PIOTRDlaczego boicie się BOGA?
Szukacie za wszelką cenę argumentów, że Boga nie ma itp, itd. Nawet nie wiecie kiedy, a przyjdzie taka chwila, że wszyscy się do niego zwrócicie o pomoc - będzie to najbardziej znaczący dzień w waszym życiu. Wydaje wam się, że jesteście wolnymi ludźmi bo ... nie musicie iść do kościoła ? Co oznacza wolność w waszym wydaniu - ślęczenie godzinami przed telewizorem, wysiadywanie nocami w klubach, pubach i knajpach, chlanie do upadłego, narkotyyki, seks, zdrady (przecież jestem wolny, dlaczego nie), okultyzm (horoskopy, magia, tarot, homeopatia, bioenergoterapia, fengshui itd.). Bóg nie ingeruje w niczyje życie, On czeka na wasze nawrócenie. Sztan podsuwa człowiekowi to co miłe i przyjemne ale nie zawsze dobre !! Po to mamy rozum, żeby umieć odróżnić dobro od zła. Trudno jest żyć w zgodzie z przykazaniami - choć jest ich tylko 10 ! Łatwiej zadeklarować się jako niewierzący czy agnostyk i już - spokój, żyję jak chcę. Pamiętajcie, że zachowanie wielu księży jest niewłaściwe, ale w każdej grupie osób są czarne owce. Wizerunku Kościoła nie buduje kilku księży, do Kościoła nie chodzi się dla księży. Podobnie sytuacja wyglada z o. Tadeuszem. Ale osoby duchowne to najbardziej łakomy kąsek dla szatan, bo to one są (teoretycznie) najbliżej Boga. Ta wasza wolność i bardzo bujna argumentacja to ucieczka przed Bogiem. Św. Piotr powiedział "szatan jak ryczący lew krąży..." i pożera biedne owieczki, takie jak ty i ty.
A co macie do powiedzenia na temat takich osób jak JP II, Matka Teresa - całe..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
20-10-2007olszewskaŚmierć kliniczna, a wędrówka ciała astralnego
Ludzie często sie zastanawiaja czym jest śmierc kliniczna. Wielu z tych ktorzy przezyli taki stan, deklaruje iz widzialo jakby z gory swoje cialo. Tak naprawde smierc kliniczna nie jest tylko czyms niewytlumaczalnym. Śmierc kliniczna jest to oddzielenie ciala astralnego(fragmentu duszy)od ciala materialnego(fizycznego)na wskutek szoku. Wędrówka ciała astralnego objawia sie bólem najczesciej od pasa w dół. Czlowiek przechodzi przez 3 stany ( w/g Moor'a)
1.świat fiziczny dostępny każdemu czlowiekowi
2. świat zmysłów i uczuc dostepny cialu astralnemu jako normalne siedlisko
3.świat ktorego nie da sie pojac zrozumiec. Rodzaj nadświata, ktory przenika świat realny.

Wędrówka ciała ostralnego jest udowodniona naukowo. Podczas oddzielania ciala materialnego od ciala astralnego , cialo astralne unosi sie ponad fizyczne na odleglosc kilku metrow w gore. Badania polegaly na tym iz czlowiek byl w bezruchu i lezal wygodnie podpiety do sprzetow. W czasie kiedy jego cialo astralne musialo unies sie po czym pokonac kilka metrow i odczytac liczbe ... Szokiem dla naukowcow bylo iz wiekszosc liczb sie zgadzala...

Jeżeli przezyles cos podobnego, masz zdolnosci paranormalne napisz : gg 7182373 chętnie o tym porozmawiam.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)