 |
Przegląd wątków w dziale Bazgroły
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 25-09-2007 | keymak | Dla Jerzego |
Widziałem tutaj przed chwilą wątek Jerzego, który podał link do jakiegoś filmu, którego nie obejrzałem, ale znalazłem inny bardzo fajny film który chciałem mu polecić: www.youtube.com/watch?v=LJQaY7w1WhMTen jest z pewnością ciekawszy. Pozdrawiam. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 54 (przedawniony) | | 24-09-2007 | ghghg | Homoseksualizm chorobą |
"Stosunek do homoseksualizmu stał się też przyczyną kontrowersji w Parlamencie Europejskim, gdy w październiku 2004 r. Parlament miał wybierać nowy skład Komisji Europejskiej. Nominowany na stanowisko komisarza prof. Rocco Buttiglione, jako osoba wierząca Kościoła Rzymskokatolickiego, wyraził zdanie, że homoseksualizm jest grzechem podczas przesłuchiwania go przez Komisję Wolności Obywatelskiej, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych. Komisja odrzuciła jego kandydaturę tłumacząc się obawami o braku możliwości podejmowania pozytywnych politycznych działań dotyczących obszaru praw człowieka, w tym walki z dyskryminacją przez zgłoszonego kandydata."
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 35 (przedawniony) | | 24-09-2007 | obywatel | 2 + 2 inaczej? |
Słuchajcie, szukam jakby można było inaczej zapisać 2+2=4. Chodzi mi o równanie jak najbardziej skomplikowane! Czyli - jak "banał" przedstwaić w formie nie do przełkniecia.
| Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 14-09-2007 | piątek | Ateiści w raju? |
Ateista po śmierci trafił do piekła. Puka do bram, otwiera diabeł w garniaku od Armaniego, woń Hugo Bossa, itd... dzień dobry, zapraszam Pana, oprowadzę po naszym piekle. Tutaj są sypialnie, tu natryski, sauna, solarium, jackuzzi, można korzystać do woli. Ateista zdziwiony, nie wie, o co chodzi. Wchodzą do następnego pomieszczenia. Długi stół, najlepsze alkohole, fura żarcia, chętne panienki kręcą się dookoła, ludzie balują... ateista czuje, ze musi być jakiś hak. Następne pomieszczenie - biblioteka ze wszystkimi książkami, jakie na świecie wydano, diabły pilnują ciszy, ludzie w skupieniu czytają. Ateista nie wie, o co chodzi. Kolejny lokal - kotły, ludzie w smole się prażą, nieludzkie wycie, diabły widłami popychają tych, którzy chcą uciec. Ateista nie wytrzymał - Panie Diable, ale o co chodzi, tu impreza, tu czytelnia, a tu kotły, smoła... Diabeł na to: A nie, na tych niech Pan nie zwraca uwagi, to katolicy, jak sobie wymyślili, tak mają. ;] | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 13-09-2007 | Krzysztof | List do gości forum racjonalista.pl |
Szanowni goście forum na www.racjonalista.plNie zadawajcie proszę niewygodnych pytań o nieistnienie boga, nie próbujcie dowieść istnienia boga. ŻADEN RACJONALISTA WAM NIE ODPOWIE najwyżej nazwie "zerem absolutnym" www.racjonalista.pl/forum.php/s,99591#w100504 Jest taki osobnik jak użytkownik Marian który zaraz zabierze się ustalaniem waszego wykształcenia,miejsca zamieszkania. osobnik ten nie wie że czasami jedna osoba przekazuje drugiej komunikatorem internetowym wpisy do zamieszczania na tym forum w sytuacji gdy jest daleko od Polski i nie może się połączyć ze stroną racjonalista.pl www.racjonalista.pl/forum.php/s,99591#w100504Nie próbujcie mylić się przy podawaniu danych osobowych bo Wasza płeć może zostać podważona,gdy udzielisz wyjaśnień obrazi Marian twoją matkę. (link wyżej) ponadto jeżeli nie jesteście racjonalistami czy ateistami to wasze wpisy będą podsumowane wypowiedziami Pana Zbysława Ś. > czy naprawdę administratorowi Forum brak odwagi cywilnej, by >likwidować w zarodku debilne wypowiedzi?kolejny: > Czy określenie, że każdy ma prawo głosu dotyczy także ludzi >chorych na schizofrenię, niepoczytalnych i "normalnych >inaczej"?tak traktowani są użytkownicy spoza nieformalnego Klubu Wzajemnej Adoracji na zamkniętych dla Was forach.... zabawne prawda? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 21 (przedawniony) | | 12-09-2007 | Barwiejska | Zakład w sprawie istnienia bytów nadprzyrodzonych |
jakoś się tutaj zadomowiłam mimo niechęci i odrzucenia przez"drętwiaków intelektualnych" na tym forum
przyjmuję zakład że do ostatniego dnia września udowodnię naukowo istnienie bytów(póki co) nadprzyrodzonych. nie wiem o co się założyć-niech przyjmujący zakład wybierze NA POWAŻNIE dowolną wartość materialną, na którą go stać. Jetem wewnątrz "twierdzy" osób niewierzących więc apeluję o spokój jako agnostyczka.
pozdrawiam:
Krystyna Barwiejska
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 09-09-2007 | Ester@ | Książki godne uwagi.... |
Biorąc pod uwagę to,że jest to forum poswięcone wypowiedziom na różne tematy,chciałabym wyrazic na nim swoją skromna opinie na temat książki którą całkiem niedano miałam przyjemnośc przeczytać.Jest to ksiażka pod tytułem "Lolita" Vladimira Nabokova.Z tego co wiem boryka się ona z rozmaitymi opiniami jednak chciałabym wiedzieć co Wy myślicie o tej lekturze.Nabokov stworzył nasycone erotyzmem,kontrowersyjne dzieło które,jak przypuszczam nigdy nie odejdzie w zapomnienie.Jest to tragiczna historia ,dojrzałego czterdziestoletniego mężczyzny,który ma romans z 14-letna dziewczynka.Sam fakt jakim jest róznica wieku świadczy o tym jak kontrowersyjna jest ta ksiażka.Kiedy po raz pierwszy dowiedziałam sie o tej powieści miałam nieco mieszane uczucia,do czasu kiedy wpadła mi w ręce.Jestem pod wielkim wrazeniem kunsztu pisarskiego Nabokova,jego aluzji literackich względem Humberta Humberta,owego 40-latka.W zachwyt wprowadziły mnie opisy wygladu zewnetrznego Loli,jej zachowania,ruchów,mimiki.Te wszystkie jakże naturalne zachowania, jakie sa przypisane każdemu człowiekowi są opisane w tak cudowny sposób,że czytelnik odnosi wrazenie,ze owa Lola jest całkiem inna od rówieśników,jest niczym nimfa wśród tysięcy innych ludzi.Wszelkie erotyczne sceny zawarte w tej książce sa tak wysmakowane,że człowiek wyczulony na piękno poetyckiego języka nie jest w stanie wówczas myśleć o wulgarności.Wielu ludzi mówi,że książka ta ukazuje pewnego rodzaju pedofilskie zachowania które w dzisiejszych czasach są na.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 07-09-2007 | Czmochowski | Rozmyślania |
Codziennie stajemy przed prostymi, wręcz banalnymi wyborami. Zastanawiamy się czy określone działania powinny być przez nas podjęte czy też lepiej ich nie realizować. Czy wtedy zastanawiamy się nad tym w jaki sposób Bóg nas postrzega? Czy wierzymy na co dzień, że określony przez religię i opisany Bóg, wszechwiedzący i wszechmocny nam się przygląda? Współczesny człowiek nie analizuje rzeczywistości w taki sposób. Raczej decyzje podejmuje spontanicznie, z uwzględnieniem ich konsekwencji dla niego samego, ewentualnie dla osób, które znajdują się w kręgu jego zainteresowania. Ale czy to jest zgodne z nauką Kościoła, który przecież jest personifikacją, swego rodzaju łącznikiem pomiędzy nami a Bogiem. Odpowiedź jest oczywista - nie jest. Ale przecież powinniśmy rozważać Boga w każdej chwili naszego istnienia, każda sekunda i każda myśl jest przez Niego kontrolowana zatem niezbędnym dla wypełnienia jego woli jest rozważanie jego obecności w każdej sekundzie naszego istnienia, włącznie z naszymi codziennymi wyborami. Jednak czy Bóg ma wpływ na to czy kupimy książkę czy piwo? Czy Bóg rozstrzyga nasze wahania czy skorzystać z promocji czy też może pojechać do innego marketu, bo tam podobno jest taniej? Skoro jest On wszystkowiedzący, nieśmiertelny, i posiada wiele innych przymiotów, których nie sposób wymienić, to znaczyłoby, że również w decyzjach dotyczących naszych codziennych wyborów "supermarketowych" bierze On udział. A jeśli stwierdzimy, że taka koncepcja jest uproszczeniem, że jest.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |