Racjonalista - Strona głównaDo treści
Książki godne uwagi....

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
08-09-2007 13:00Ester@Książki godne uwagi....
Biorąc pod uwagę to,że jest to forum poswięcone wypowiedziom na różne tematy,chciałabym wyrazic na nim swoją skromna opinie na temat książki którą całkiem niedano miałam przyjemnośc przeczytać.Jest to ksiażka pod tytułem "Lolita" Vladimira Nabokova.Z tego co wiem boryka się ona z rozmaitymi opiniami jednak chciałabym wiedzieć co Wy myślicie o tej lekturze.Nabokov stworzył nasycone erotyzmem,kontrowersyjne dzieło które,jak przypuszczam nigdy nie odejdzie w zapomnienie.Jest to tragiczna historia ,dojrzałego czterdziestoletniego mężczyzny,który ma romans z 14-letna dziewczynka.Sam fakt jakim jest róznica wieku świadczy o tym jak kontrowersyjna jest ta ksiażka.Kiedy po raz pierwszy dowiedziałam sie o tej powieści miałam nieco mieszane uczucia,do czasu kiedy wpadła mi w ręce.Jestem pod wielkim wrazeniem kunsztu pisarskiego Nabokova,jego aluzji literackich względem Humberta Humberta,owego 40-latka.W zachwyt wprowadziły mnie opisy wygladu zewnetrznego Loli,jej zachowania,ruchów,mimiki.Te wszystkie jakże naturalne zachowania, jakie sa przypisane każdemu człowiekowi są opisane w tak cudowny sposób,że czytelnik odnosi wrazenie,ze owa Lola jest całkiem inna od rówieśników,jest niczym nimfa wśród tysięcy innych ludzi.Wszelkie erotyczne sceny zawarte w tej książce sa tak wysmakowane,że człowiek wyczulony na piękno poetyckiego języka nie jest w stanie wówczas myśleć o wulgarności.Wielu ludzi mówi,że książka ta ukazuje pewnego rodzaju pedofilskie zachowania które w dzisiejszych czasach są na porzadku dziennym.A ja wciąż ludzę sie ,że Humbert Humbert po prostu bezgranicznie kochał i pożadał Loli.Myślę sobie,że młoda Lolita w bardzo wdzięczny sposób uwiodła tego męzczyzne.Zaskakujące jest to jak taki dojrzały facet dał się omotac małej nimfetce która jak przypuszczam nie była świadoma do końca jego uczuc.W każdym razie lektura godna polecenia.Jeśli znajdziecie chwilę wolego czasu,przeczytajcie a wrócicie do niej wielokrotnie.Pozdrawiam

Tofik (5585 punktów)
Nie czytałam tej książki, ale...
> ruwieśników ,jest niczym nimfa wśród tysięcy innych
...pisze się rówieśników

"Bez bogów można żyć normalnie. BEZ ROZUMU - NIE!" Drobner
stilb (1323 punktów)
>Nie czytałam tej książki, ale...
>> ruwieśników ,jest niczym nimfa wśród tysięcy innych
>...pisze się rówieśników
>
"Bez bogów można żyć normalnie. BEZ ROZUMU - NIE!" Drobner


Tofik, Ester@ jeszcze jest pod działaniem tzw. podniecenia!
Nie ma się, co czepiać.
Basia (364 punktów)

A czy ta historia nie została zekranizowana? Wydaje mi się, że oglądałam taki film. Nie podobał mi się. Mogłabyś pokrótce opisać fabułę?
mohawk (2936 punktów)
Dyskusja o słynnym dziele literackim w formule głuchego telefonu. Podoba mi się. ROTFL.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365