Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 22 (przedawniony)
20-07-2010MatixEdukacja... indoktrynacja
Nawet nie wiem co napisać.... chwilowo szczena mi opadła, nie wiedziałem, że u Żydów jest tak źle. Szkoda trochę tej młodzieży.


prawda2.info/viewtopic.php?t=12939
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
19-07-2010Zdzisiek N.NOCNIK -- czyli pozbawiona zahamowań "Esterka"
Wiekowy reżyser Andrzej Żuławski wydał swoją książkę pt. Nocnik. Jedną z bohaterek była tam pozbawiona zahamowań "Esterka", postać bardzo podobna do 26-letniej Weroniki Rosati.

Co więcej, gdyby ktoś miał jakieś wątpliwości, sama zainteresowana przyznała się, że postać jest inspirowana nią samą pozywając byłego "chłopaka". Nie miała innego wyjścia, jeżeli chciała dochodzić sprawiedliwości. Teraz może ogłosić swoje pierwsze, ale tylko częściowe, zwycięstwo.

Sąd Apelacyjny w Warszawie zdecydował o zakazie publikacji "Nocnika", ale jedynie do czasu zakończenia procesu cywilnego. Pełnomocnik Rosati, mecenas Maciej Lach, mówi, że decyzja taka została wydana już jakiś czas temu, jednak do publicznej informacji podano ją dopiero teraz. Na początku Sąd Okręgowy oddalił wniosek jako bezpodstawny, ale w wyższej instancji uznano, że twierdzenia Weroniki o zagrożeniu przez dalszą publikację książki jej dóbr osobistych są wiarygodne.




Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 37 (przedawniony)
16-07-2010Zbigniew ModrzejewskiCzy Jezus miewał erekcje?
Czy Jezus miewał erekcje?

Chyba tak.

Proszę, zobaczcie mój artykuł ze zdjęciami,
których tutaj nie mogę załaczyć do tekstu:
www.eioba.(*)ezus_zbawia_rowniez_w_playboyu

Na zdjęciach widać Jezusa w dwuznacznych sytuacjach: trzymającego w ramionach nagą kobietę, podglądającego dwie lesbijki oraz stojącego obok prostytutki na ulicy.

Co o tym wszystkim myślicie? Czy to nie przesada?

Ale przecież Jezus też człowiek i czasami może mieć ochotę pooglądać, jak to ten Pan Bóg tę niewiastę skonstruował. Jeżeli był mężczyzną, to musiał miewać erekcje, no nie?



Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
16-07-2010LadyTillySystem gry w lotto
W pewnej książce o systemie gry w lotto są teksty, z których można mieć ubaw po pachy. Jeśli Ci smutno drogi forumowiczu, forumowiczko, przeczytaj i śmiej się:
"Świadoma świadomość" jest selektorem danych pochodzacych z nadzwyczajnej złożoności poziomu nieświadomego.
Wykazanie, że ludzki mózg/umysł jest bardziej złożony od multilotka jest w zasadzie proste. Totolotek pomimo "nieograniczonej puli możliwości" układów kul, działa na ograniczonej liczbie poziomów:zamknięta przestrzeń, ruch powietrza, masa i mikrokształty kul. Natomiast mózg ludzki działa na płaszczyźnie chemii, elektroniki, światła, zmian fizycznych, płaszczyzny psychicznej. przepływu płynów organicznych i tak dalej. Pomimo, iż człowiek i maszyna są nieskończenie złożone, człowiek dysponuje większą ilościa płaszczyzn, na których występuje złożoność. Płaszczyzny te cechują się dynamiką porównywalnmą z dynamiką multilotka(labilnosc układów.)

Zakłądając, że masowa świadomość wpływa na sposób zachowanie się generatora losowego jakim jest Mulitilotek można przyjąć ze całokształt "energii psychicznej" obracający sie wokół tego generatora, stanowi pewną bezpostaciową niefizyczną (poza czasem i przestrzenią) strukturę, wykazująca cechy autonomicznej świadomości i inteligencji."
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
15-07-2010Stadnina EgzystencjiKrytyka wobec społeczności tego forum
Przystępując do tego forum miałem wielką nadzieję że w końcu znalazłem miejsce do racjonalnej dyskusji na każdy temat, bez tematów tabu i dogmatów. Bardzo się zawiodłem.
To forum pełne jest ludzi którzy stosują racjonalizm tylko gdy chodzi o wiarę w boga.
Gdy wziąć inne sprawy ideologiczne przez pryzmat racjonalizmu dochodzi się do pewnych wniosków których nie możecie zaakceptować.

Przykładami są wasze reakcje na moje tematy:
Szowinizm Gatunkowy
Racjonalność religii. Ateiści - ofiary losu z problemami psychicznymi.

Nie rozumiem dlaczego oszukujecie sami siebie nazywając siebie racjonalistami skoro nic z racjonalizmem wspólnego nie macie.

Zamiast racjonalnej argumentacji na moje tematy usłyszałem tylko wyzwiska i obrazy.
Czyż nie widać analogii waszej reakcji do reakcji religijnych fanatyków gdy ktoś obrazi ich religie, ich fundament życia?
Tym samym dla was jest racjonalizm czym dla nie-racjonalistów religia. Racjonalizm nie odebrał wam religii której bardzo potrzebujecie ale zastąpił ją wam.

Na koniec pragnę nadmienić że nie dotyczy to absolutnie wszystkich użytkowników tego forum, gdyż niektórzy podjęli się racjonalnej dyskusji w moich tematach.

Edit:
Nie trzeba było długo czekać - parę minut po opublikowaniu tego tematu ktoś przeniósł go do działu Bazgroły i nie miał na tyle honoru aby się do tego przyznać i UZASADNIĆ dlaczego to zrobił.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 23 (przedawniony)
15-07-2010AdamiakSprawy forum na portalu Racjonalista
Płeć Piękna zamieściła w Hyde Parku ciekawy tekst, na który to odpowiedź zamieniłem w ten wątek.

Płci Pięknej

   Przypominam też o koncepcji rozdzielenia "urzędowych" wpisów moderatora od wpisów użytkownika będącego moderatorem.

   Inny użytkownik podsunął (mi) pomysł o dwóch kontach z czego jedno byłoby kontem "służbowo-moderatorskim", a drugie prywatnym użytkownika będącego sobie moderatorem po fajerancie.

   Jeden wpis na ten temat w regulaminie nie zaszkodzi, a sytuację może pomóc uzdrowić.

   Powtarzam też po raz enty, że jest sytuacja schizofreniczna na skutek innych zapisów na sztandarze Racjonalisty, a diametralnie innych w tym względzie praktykach Właścicieli na forum - uważam, że sprecyzowanie pojęcia zysku Właścicieli pomogłoby rozwiązać tę hipokryzyjną sytuację. Bo o chęć zmiany sztandaru nikogo nie podejrzewam.

   Każda jasna i klarowna sytuacja ogranicza pole do spekulacji.

<p>Mnie by pomogło na pewno, bo nie widzę niczego wstydliwego w tym, że ktoś chce na czymś zarobić, jak każdy zdrowy na umyśle człek, i swój zysk pojmuje w sposób, który może..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
14-07-2010prof. GrabowskaNudyzm
Mamy falę upałów. A z nią przyszły też wakacje. Ludzie wyjeżdżają nad wodę. Rzeki, jeziora, morze. Kiedyś w Polsce modny był nudyzm, inaczej zwany naturyzmem. Śp. prezes Marczak organizował nad Wisłą wybory miss natura. Wychodziły czasopisma naturystyczne. Dzisiaj wszystko to zamiera. Nudyzm dogorywa. Dlaczego? Co się stało? Chałupy zdechły. A kiedyś były Welcome to! Czy to wpływ kościoła? Czy Polacy stali się pruderyjni? Nawet topless próbowano zaciągnąć przed sąd! Czy to wpływ Kaczyńskich? A jak jest na szerokim świecie? Może ktoś był, widział, wie? Czy tam też nudyzm jest w odwrocie?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
14-07-2010heyselBóg promieniuje - dosłownie
Jestem ciekaw co powiecie :
www.e-sanc(*)id=93:maryja-i-wici&Itemid=106

Co ciekawsze fragmenty:
widocznie została skoncentrowana w tym miejscu energia elektromagnetyczna w postaci stającej fali dającej wrażenie stałej materii. Postanowiłem tam pojechać jak najszybciej, aby stwierdzić czy objawienia nie są związane ze zjawiskiem elektromagnetyzmu."
<p>"W tym czasie kościół był już po brzegi wypełniony mieszkańcami okolic i pielgrzymami, głownie z Włoch, odprawiającymi głośno modły i śpiewy. Kiedy włączyłem Elektroskop nastawiony na pomiar jonów powietrza, otrzymałem zupełnie nieprawdopodobnie wysoki odczyt, prawie wychodzący poza skalę instrumentu.
Myślałem że aparat się popsuł, ale sprawdziłem kalibrowanie które było poprawne. Nie wiedząc,
..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony) (Zamknięty)
13-07-2010Michał Aleksy MentrakRiposta
   No, to mamy kolejny rekord świata!
   Mój wątek ("Z dedykacją od chama") założony tutaj w ciągu niecałej minuty znalazł się w Bazgrołach, a po niespełna godzinie (po zadaniu pytania o osobistą odpowiedzialność za jego przeniesienie) wylądował na Oślej ławce. Żaden Moderator nie przyznał się do działań, żaden też nie raczył wykazać powodów dla których podjął określoną decyzję.
   No cóż...

   A całkiem nie tak dawno (bo przedwczoraj) prosiłem: zbanujcie mnie, najlepiej dożywotnio. Nie posłuchali. A teraz zaczęli się bać? Panie Pancerny, jeszcze do niedawna darzyłem Pana wielkim szacunkiem i bardzo tego żałuję.    Krasnoludki można lubić, ale nie w nie wierzyć...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony) (Zamknięty)
12-07-2010pavvelCo można zrobić z trollem, który we władzach siedzi?
W związku z wątkiem redaktora K. i metodami dyskusji, które w tym wątku przyjął chętnych do mniej jednostronnej dyskusji zapraszam tutaj.

Wszelkie pomysły i uwagi w tej sprawie mile widziane.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)