Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
20-08-2019Dragan DargomierKraj w ruinie. Odcinek 2.
   Kto nie wygrał z Putinem?

   Odpowiedź: ypurG eikcnecudorP

   Poprzednie odcinki: Odcinek pierwszy.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
18-08-2019Bartosz WaskirdFukushima - tragedia globalna
Na forum znalazłem dramatyczne doniesienia:
forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=37&t=41596
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 31 (przedawniony)
13-08-2019ArminiusKaci i ich ofiary w latach 30- tych wieku ubiegłego
Nawet wśród naukowców - historyków (szczególnie zachodnioeuropejskich i amerykańskich) nadal bardzo powszechny jest pogląd o tym, iż najbardziej prześladowaną nacją w Europie, w latach 30 - tych ubiegłego wieku byli, od 1933 r. - niemieccy Żydzi.
Jest to wierutna bzdura, którą koniecznie trzeba wyjaśnić. Dyskryminacyjna polityka nazistów względem Żydów w okresie jak wyżej miała charakter powierzchowny i stonowany, co, nota bene - wynikało w dużej mierze ze współpracy jaka się zawiązała między nazistami i syjonistami w przedmiocie transferu Żydów do Palestyny(który to problem został poruszony w niniejszym wątku: www.racjonalista.pl/forum.php/s,682950). Nacjami natomiast rzeczywiście najbardziej prześladowanymi w tym czasie, były narody Związku Sowieckiego, w szczególności Ukraińcy, których kilka milionów zginęło w rezultacie tzw. hołodomoru, uchodzącego za klasyczny przypadek genocydu oraz Polacy. O tak zwanej operacji polskiej NKWD w wikipedii piszą tak: "Operacja polska NKWD – wymierzona w Polaków operacja NKWD, wynikająca z Rozkazu Ludowego Komisarza Spraw Wewnętrznych ZSRR nr 00485 z dnia 11 sierpnia 1937, wydanego przez ówczesnego Ludowego Komisarza NKWD Nikołaja Jeżowa, przeprowadzona w latach 1937–1938 na terytorium ZSRR. Według dokumentów NKWD skazano 139 835 osób, z tego zamordowano bezpośrednio 111 091 Polaków – obywateli ZSRR, a 28 744 skazano na pobyt w łagrach – struktury podległej Gułag. Wyroki były wykonywane natychmiast. Masowo deportowan..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 18 (przedawniony)
09-08-2019szarleyDogmaty prawactwa
1 kobieta powinna mieć zakaz zawodowej pracy, bo jest tylko dodatkiem do macicy
2 mężczyzna ma prawo bić żonę i dzieci
3 zwierzę jest rzeczą do bicia zabawy znęcania się
4 mężczyzna zawsze powinien zarabiać więcej od kobiety
5 analfabetyzm jest dobry i powinien być dziedziczny
6 bieda jest dobra i powinna być dziedziczna
7 Pinochet zapewnił każdemu Chilijczykowi mercedesa
8 Hitler był lewakiem
9 Stalin jako lewak brzydził się karą śmierci
10 Szwedzcy socjaldemokraci zamordowali więcej ludzi niż Franco


Uprzedzam, wszelkie próby dyskusji będą zgodnie z prawacką logiką kasowane , bo i tak wiadomo kto ma rację
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
06-08-2019ArminiusNie budujmy nazilandu w Gierłoży!
Niedawno wyczytałem taką informację:

"Jeszcze w tym sezonie turystycznym chcemy wykonać rekonstrukcję pomieszczenia, w którym w 1944 roku dokonano zamachu na Hitlera. Chcielibyśmy odtworzyć wnętrze baraku najwierniej, bo według nas powinno być ono narzędziem dla przewodników, którzy oprowadzają po Wilczym Szańcu turystów" - powiedział PAP nadleśniczy nadleśnictwa Srokowo Zenon Piotrowicz.
Jak dodał, wątek zamachu na Hitlera zawsze żywo interesuje turystów, którzy zwiedzają Gierłoż. "Chcemy by była to lekcja historii, aby przekaz był barwny i atrakcyjny"- podkreślił.
Barak ma mieć wymiary 12 m na 6 m., będzie wyposażony w sprzęty, jakie znajdowały się w pokoju narad. A widać je choćby na zdjęciach archiwalnych. Będzie stół, przy którym Hitler wraz z niemieckimi oficerami omawiał plany wojenne, mapy na stojakach, lampy, maszyny do pisania, telefony, szafy i stoliki. Nie zabraknie detali takich jak choćby filiżanka czy papierośnica. Będzie także teczka z ładunkiem wybuchowym, którą niedoszły zamachowiec płk Claus von Stauffenberg przyniósł na naradę. Niewykluczone, że pojawią się figury uczestników narady.
Lasy Państwowe, które zarządzają Wilczym Szańcem w imieniu Skarbu Państwa mają plany, by w ramach poznawania historii odtwarzać z udziałem rekonstruktorów sceny z baraku, w którym dokonano nieudanego zamachu na Hitlera.
Jak wspomniał nadleśniczy Piotrowicz, trwają zaawansowane rozmowy z potencjalnymi wykonawcami rekonstrukcji baraku.
Aby poprawić komfort zwiedzania Wilczego Szańca..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
05-08-2019ArminiusIzraelska polityka genocydu według definicji Rafała Lemkina
Rafał Lemkin, polski i amerykański prawnik żydowskiego pochodzenia, w pracy zatutułowanej "Axis Rule in Occupied Europe” - opublikowanej w czasie II wojny światowej - zdefiniował pojecie genocydu - ludobójstwa, które później stało się podstawą definicji tej zbrodni przyjętej w 1948 roku przez ONZ.
Lemkin na stronach książki jak wyżej o ludobójstwie/genocydzie wypowiedział się w nastepujący sposób:

“Generally speaking, genocide does not necessarily mean the immediate destruction of a nation, except when accomplished by mass killings of all members of a nation. It is intended rather to signify a coordinated plan of different actions aiming at the destruction of essential foundations of the life of national groups, with the aim of annihilating the groups themselves. The objectives of such a plan would be the disintegration of the political and social institutions, of culture, language, national feelings, religion, and the economic existence of national groups, and the destruction of the personal security, liberty, health, dignity, and even the lives of the individuals belonging to such groups.”
(Ogólnie mówiąc, zbrodnia ludobójstwa wcale nie musi oznaczać bezpośredniego, natychmiastowego zlikwidowania narodu, z wyjątkiem sytuacji gdy dzieje się to poprzez masowe zabójstwo wszystkich reprezentantów danej nacji. Raczej oznacza ona skoordynowany plan różnorakich przedsięwzięć ukierunkowanych na zniszczenie zasadniczych podstaw życia grup narodowych - z finalnym celem..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
04-08-2019Dragan DargomierWariacja i parodia
   Wariacja na temat trzech dźwięków, czyli jednego dźwięku powtarzanego, odmienianego i rozbogacanego na różne sposoby?
   Parodia bachowskiego stylu kompozytorskiego?

youtu.be/1pcG1BNmDrw

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
03-08-2019Christopher CJ JozwiakAnty-Rota
1. Powinniśmy zatrzeć różnice narodowościowe - stać się wszyscy ludzie obywatelami Świata, mówiącymi jednym językiem - angielskim - który wygrał, w świecie nauki i nie tylko.

2. Nie ma wrogów wśród narodów, są jednostki - wszystkie wojny/ nienawiść wywoływały jednostki, politycy - przez własne paranoje, własny w tym interes - Boga nie ma.

3. Posłuchajmy :: www.youtube.com/watch?v=8hEY52N_Oo4
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 36 (przedawniony)
01-08-2019MaxGolonko3Polscy Zieloni wchodzą do wielkiej polityki
"Zieloni są zawsze tam gdzie trzeba".

Tak zaczęła Małgorzata Tracz swoje znakomite wystąpienie na konwencji koalicji do Parlamentu Europejskiego.

Transmitowane także przez TOK-FM - zapewne tam będzie do odsłuchania. Świetnym, dynamicznym głosem, oddającym pozytywne emocje.

Zakończyła słusznym ukłonem w stronę i młodych ludzi i starszych podkreślając, że te grupy mogą dobrze współpracować jak ona z Markiem Kossakowskim - współprzewodniczącym Zielonych, człowiekiem o wielkim doświadczeniu, także w walce o wolną Polskę 30 lat temu.

Obrona demokracji, zdrowego środowiska, transportu zbiorowego.

Wiecej.

www.tvp.in(*)erzei-wislanej-przed-przekopem

Zieloni zasługują na miejsce w parlamentach bo są najbardziej racjonalnymi, fachowymi politykami - od strony rzeczywistych problemów naszego świata, a nie urojonych jakie podrzucają ludziom partie ultra-katolickie.


Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
31-07-2019Bartosz Waskird5G w Holandii, ptaki padły
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)