Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 136 (przedawniony)
28-11-2019szarleylist otwarty
www.racjonalista.pl/forum.php/s,800501#w801368

Hamerlik - Konopka:
>Jakieś ograniczenie musi być, które pozwoli robolowi zostać w domu,
>odpoczac i zrobić coś dla siebie zamiast przychodzić do Ciebie do nieustajacej pracy.

Panie Hamerliku - Konopko.
Nie życzę sobie wymyślania mi życiorysu

Wskaż choć jednego człowieka, który przychodzi do mnie do pracy, tym bardziej wskaż kogoś, kto przychodzi do pracy nieustającej i nie może odpocząć i zrobić niczego dla siebie. Wskaż jakikolwiek cytat z którego wynika, że zatrudniam kogoś do "nieustającej" pracy

Nie jestem dla ciebie miły, ale jeśli nazywam cię brzydkimi słowy, to każdy czytelnik może wywnioskować dlaczego, to co ty piszesz o mnie, przypadkowy czytelnik może potraktować jako skutek twojej wiedzy na mój temat

Życzę sobie więc kategorycznie UDOWODNIENIA że wyzyskuję (a nawet zatrudniam) jakiegokolwiek "robola" (pracownika) lub sprostowania kłamliwych informacji na mój temat

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
26-11-2019mullTysiące istot
Życie to to co nazywany gdy, każdego dnia tysiące istot jest zmuszanych do niesatysfakcjonującej i nierozwijającej pracy, spędzają swoje życie cierpiąc biedę, poniżenie, wegetując pod presją jaką nakłada na nich społeczeństwo, a gdy stają się zbyt stare przestają pracować i dostają minimalną porcję środków do życia, by w cierpieniu i braku środków na ratowanie zdrowia oddanego za pracę żyć godnie i długo. Umierają szybko, zużyte i niepotrzebne nikomu trybiki wielkiej maszyny. Wtedy już nikt o nich nie pamięta, spełnili swoją funkcję i odeszli. Na zawsze. Amen.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
22-11-2019nic nie mówięLosowość - ciągłość - nieskończoność - nieobliczalność
Wysuwa się wiele tez w kwestii losowości, ja też zamierzam jedną wysunąć. Chciałbym związać pojęcie losowości z pojęcie horyzontu obserwatora. Przyjmuję, że każde ciało i każda czynność, wykraczające poza horyzont obserwatora są dla niego losowe, nieskończone, nieobliczalne, niepojęte a także poza horyzontem ciągłe.

Wyobraźcie sobie ciało, które możecie obserwować tylko w pewnym zakresie. Co będziecie wiedzieć o jego strukturze? To co z pewnym prawdopodobieństwem przypuścicie.

Wyobraźcie sobie czynność, którą możecie obserwować tylko w pewnej chwili. Co będziecie wiedzieć o jej systemie? To co z pewnym prawdopodobieństwem przypuścicie.

Nie będziecie w stanie pojąć przedmiotu, bez obserwacji wszystkich ciał, które się na niego składają.

Nie będziecie w stanie pojąć zdarzenia, bez obserwacji wszystkich czynności, które się na nie składają.

Świat jest dla nas policzalny, pojmowalny, przewidywalny, skończony, nieciągły, nieprzypadkowy, nielosowy tylko do granic horyzontu. Wykraczając poza horyzont staje się dla nas niepojęty.

--------
dorzucę zajawkę kolejnej tezy o związku horyzontu z podziałem świata na cyfrowy/kwantowy i analogowy/ciągły

--------
Wrzuciłbym do nauki ale po co mi kolejny ban
Nie lubią tu moich poglądów.
Na ban i tak zasłużę. To tylko kwestia czasu.

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 56 (przedawniony)
18-11-2019Dragan DargomierNoew przysłowia wybrane
   Niniejszym chciałabym zainicjować wątek na temat nowych przysłów, które wprawdzie zostały już dawno zapomniane, ale zawsze mogą zostać odnalezione w papierach i szpargałach różnych osób, zamieszkujących niegdyś bądź obecnie takie czy inne kraje. Przy okazji zachęcam do refleksji, zadumy i wspomnienia, czemu sprzyja jesienna pora i prastare zwyczaje cmentarnego dziadowania. Oto one:

   Nie zna Mojżesza i się nie wiesza.

   Komu sznur się plącze, ten Tory nie zna.

Cdn.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
17-11-2019mullMoja ideologia na idealną rasę ludzką.
Witam, moje problemy z kobietami spowodowały refleksje prowadzące do wymyślenia przeze mnie pomysłu na zażegnanie raz na zawsze wszelkich problemów genetycznych (w tym psychicznych).

Od razu mówię, jest to niemożliwe do zrealizowania głównie ze względu na to, że mamy wolność, demokrację i prawa człowieka. To co wymyśliłem jest dobre, ale ludzie by musieli myśleć w przyszłość wiele, wiele lat do przodu, a tak nie potrafią.

Problemem między innymi w Polsce jest to, że jesteśmy brzydcy, chorowici, nieinteligentni. Czy gdyby można było się tworzyć jak w grze komputerowej The Sims chcelibyśmy być tacy? Z całą pewnością nie, dlatego wymyśliłem jak sprawić, by ludzie, wszyscy bez wyjątku byli piękni, zdrowi i inteligentni. Każdy by przychodził z prawie takimi samymi cechami. Nie bylibyśmy identyczni ale równi od urodzenia. To czy ktoś by pochodził z bogatej rodziny nadal by miało znaczenie, nie mam na myśli tego zmieniać ( nie jestem przecież komunistą).

Do rzeczy! Aby wprowadzić idealność genetyczną potrzeba:

1. Zakazać rozmnażania się osobników słabych genetycznie (fizycznie lub psychicznie lub genetycznie chorych lub z predyspozycjami). Zakaz byłby trudny do wyegzekwowania, ale przymusowe aborcje i wysokie kary pieniężne z pewnością by temu zaradziły.

2. Wspierać rozmnażanie się osobników silnych - osoby o idealnej genetyce byłyby wspierane społecznie (propaganda i nowa moralność), socjalnie (tak dużo pieniędzy ile tylko potrzeba na wychowanie..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
17-11-2019Ateosco by było gdyby??
A gdyby, Jezus zamiast śmierci na krzyżu zszedł by w trakcie sexualnej orgii?
Jak wyglądałyby dzisiaj obrzędy, nazwijmy to drogi krzyżowej
Jakieś pomysły na stacje...?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
17-11-2019AteosTaki mały pomysł dla księży, biskupów
Jeśli wyznawcom Allacha, są po śmierci obiecane 72 dziewice, to czemu kościół nie wymyśli sobie,
że po śmierci zasłużeni księża, biskupi, tudzież inni wyżsi dostojnicy kościelni nie mieli by dostać w swoim życiu po za grobowym hmm, 72 ministrantów...
Przecież dla kościoła, to żaden problem...

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 49 (przedawniony)
17-11-2019chętnie racjonalistkaTest dla kulturalnych
.
Kultura na tym forum:

1. To moralny stolec.

2. Jest psiego chuja warta.
.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 82 (przedawniony)
16-11-2019desperatKastracja co o tym sądzicie
Witam wszystkich. Jestem tu nowy, więc przepraszam za jakieś błędy.

Ten temat NIE jest trollem. Mówię całkiem poważnie, jeśli masz napisać, że to troll albo podpucha to odpuść sobie, to poważny temat.

Zacznijmy od tego, że mam 19 lat. Mieszkam na wsi, większość czasu siedzę w domu, nie mam zbyt wielu kolegów, a dziewczyny widziałem tylko w internecie. Od kilku lat ciągle się masturbuje i oglądam pornografie, która robi się nie wystarczająca. Od lat marzę by mieć seks, coś co dla innych jest codziennością dla mnie jest marzeniem. Bardzo źle się czuję, że nie jestem wystarczający aby mieć seks. Nie chodzi o to, że jestem leniwy, bo jestem chudy, nawet lekko wysportowany, mam czyste ubrania, myje się itp. problem jest moja nieatrakcyjna twarz. Mam wielkie zakola, pryszcze (dermatolog nic nie może, byłem u nie jednego wciąż to samo, taka natura), duże czoło, słabo widoczną linie szczęki no ogółem porażka.

Brak kobiet spowodował narastającą frustrację, mając 15 lat byłem całkiem normalny (poza brakiem kontaktów z dziewczynami), a potem stopniowo zacząłem wsiąkać w nienawiść do kobiet, mizogiznzm, ideologie redpill,blackpill,mgtow,incele itp. ogółem bardzo toksyczne poglądy. W wielu rozmowach podkreślam jak bardzo nienawidzę kobiet.

Chodzę raz na dwa miesiące (szkoda kasy żeby częśćiej) do psychoterapuety też seskuologa, ale ten mowi głupoty w stylu ze jeszcze sobie kogos znajde, mam duzo czasu, to nic zlego byc prawiczkiem w tym wieku itp. Kompletnie nie rozumie i mysli ze mnie..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
11-11-2019MaxGolonko3Kandydaci na prezydenta w Polsce
Znany dziennikarz Szymon Hołownia okazał się kolejnym kandydatem na prezydenta.

wiadomosci(*)ezydent-polityka-kandydat.html

To nie prima aprilis. Co się z tymi polskimi politykami dzieje? Najpierw Kosiniak-Kamysz, teraz ten.

Wszyscy myślą że na wierze wjadą na stanowiska?

Teraz rozumiem dlaczego PIS tak uparcie wyciąga sprawę LGBT.
Straszy! Imigranci na razie nie napływają to ... straszy homo-seksualizacją dzieci w szkołach


Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)