Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
26-10-2011sceptymuchaMarihuana i jej działania
Witam!
Trafił się artykuł o marihuanie. Jeśli adekwatnie/analogicznie pokazuje to, co się dzieje w ludzkich mózgach, to kupa śmiechu:
medicalxpr(*)bis-cognitive-chaos-brain.html

Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
26-10-2011Oliwia Sandra NowaKawały
- Dziadku, dziadku, a kiedy pierwszy raz się kochałeś?
- Na wojnie, wnusiu.
- A jak, a z kim?
- Jak to z kim, na wojnie się nie wybiera.


Dwóch starszawych jegomościów gawędzi o seksie:
- Nadal mogę dwukrotnie!!!
- A który raz sprawia ci największą przyjemność?
- Myślę, że ten zimą.


Mały Jasio ogląda z wielkim zainteresowaniem swojego siusiaka.
- Mamo czy to mój mózg?
- Nie synku, jeszcze nie...


- Jak nazywa się sklep, w którym Chuck Norris robi zakupy???
- Spożywchuck.


Polska jest krajem, gdzie jak widzisz dwóch kolesiów spacerujących z wózkiem dziecięcym to... Na pewno są to złomiarze!



Kto to jest Benedykt XVI?
Jest to pierwszy Niemiec, któremu Polak załatwił pracę.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
26-10-2011młody banitaSri Chinmoy, czyli wiara czyni cuda
Sri Chinmoy czyli indyjski filozof, poeta, pisarz, autor piosenek, malarz, multiinstrumentalista, atleta, działacz na rzecz pokoju, nauczyciel jogi i medytacji, mistrz duchowy i pomysłodawca programu World Harmony Run, kandydat do pokojowej i literackiej nagrody Nobla.
Na wielce krzepkiego nie wygląda, przy naszym Pudzianie do dziadek na bujanym fotelu, a jednak dokonał rzeczy niewyobrażalnych, by cudem tego nie nazwać.
Dokładne informacje: jogyata.sr(*)s/ultra_races_guinness_records
www.youtube.com/watch?v=oh_C3uzvLqY
Jak ustosunkowuje się do tego nauka?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
26-10-2011plodzien Polowanie na boga
Bóg jest jak wilk tasmański.
Krążą głosy, że są. Napisano o nich nawet jakieś książki. Nikt ich jednak nie widział.
Z tym, że boga nie widziano bardziej.
A ci, co twierdzą że widzieli - nie mogą tego udokumentować.
Przewaga boga w niewidzeniu jego obecności polega na tym, że na Tasmanii co jakiś czas odkrywa się tajemnicze, niewyraźne ślady mogące świadczyć za istnieniem wilka.
Łap boga - nigdzie nikt nie sfotografował; żadna policja nie sporządziła ich gipsowych odlewów.
Nie będzie więc przesady, gdy się stwierdzi, że wilk znalazł doskonały sposób ochrony, a bóg doskonalszy..
Z tego prosty wniosek, że na wilka trudno zapolować, a na boga trudniej.
Bo czym dysponują myśliwi? Co mogłoby okazać się skuteczne w takich łowach?
Wszystkie znane sposoby polowania mogą nie na wiele się przydać.
Zasiadka (inaczej czaty)
Ten sposób wymaga dokładnej orientacji i wiedzy o miejscach przejść zwierzyny; jej przyzwyczajeniach. Podręczniki myślistwa podają, że najlepszym miejscem dla zasiadki jest ambona, co na pierwszy rzut oka wydaje się być strzałem w dziesiątkę.
Rankiem lub wieczorem zajmuje się miejsce na ambonie lub w miejscach przejść zwierzyny i ślepi się w ciemność rzedniejącą lub zapadającą - w zależności od tego, czy to są roraty czy nieszpory.
Niestety. Nieprzerwanie podejmowane przez miliony myśliwych próby - jak dotychczas okazały się bezskuteczne.
Podchód
Innym sposobem polowania, który by można wykorzystać jest podchód. Tym bardziej, że stosowany podczas polowań na zwierzynę grubą...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
26-10-2011sceptymuchaPosłowie - zrzuta
Witam!
Palikot jedzie po chęci nachapania się prze posłów: wiadomosci(*)0-tys,1,4890268,wiadomosc.html
Bardzo chętnie zobaczę, jak inni się zrzucają.

Uderzenie w klase polityczną powinno wejść na pierwsze strony serwisów, to będzie ogromny ubaw, jak się będą płaszczyć i wić, by nie zrobić zrzutki.

Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
24-10-2011Kaz WierciakSPRAWIEDLIWOSC SPOLECZNA ? ,,,,,KRADZIERZ CZEGO?
Załóżmy ze ktoś ma pieniądze bo wyprodukował coś , wymyślił coś itp , inwestuje poco zęby nie produkować, nie wymyślać tylko zarabiać. Proszę mi nie mówić ze daje prace , bo żeby coś dać to trzeba mieć, tym czasem on potrzebuje pracowników - pracy. Tym bardziej będzie się bogacił im mniej będzie płacił,bezrobocie powoduje zęby pracował robotnik bo może nie mieć pracy."Dawałem prace" w czasach gdy nie było bezrobocia nie było wolnego rynku, mogłem zarabiać przez lepsza organizacje pracy zwiekszajac produkcje robotnikow moglem zatrudnic tylko dajac wyzsze zarobki.W tedy zarabialem usprawniajac metody pracy,organizacje pracy. "Dawałem prace" w gospodarce wolnorynkowej z bezrobociem i co robiłem sprawdzałem dochody,stale narzekałem ze są niskie do roboty miałem robotników z reszta tak jak inni "pracodawcy" .Jestem przekonany ze kupowałem prace a nie dawałem. Zatem czuje się uprawniony zabrać w tej sprawie głos. Na tym przykładzie można wysnuc takie wnioski: Tak jak większość sadzi teraz czyli zmiana systemu,nowa definicja kapitału, nowa definicja sil wytwórczych i ich rola w gospodarce Nie mieszając systemów gospodarczych z systemami politycznymi. PS. nie daje pracy i nie pracuje jestem na emeryturze.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 19 (przedawniony)
22-10-2011macintoshSzczepionka
Witajcie - kiedy byłem małym chłopcem dostałem szczepionkę w ramię przeciwtężcową w złej dawce i efekt jest taki że teraz w wieku 27 lat mam narośl - gdzie mogę się odwołać w sprawie osoby personelu medycznego która mi to zrobiła?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
22-10-2011SiczaŁaska
Łaska

Bez bożej łaski też się da żyć
chociaż
to trudne i bezbożne,
ale
przynajmniej nikt
ci nie robi łaski,
że żyjesz.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
18-10-2011pompaZagadka- kto to powiedział?
Witam mam ciekawą zagadkę dla wszystkich forumowiczów. Chodzi o to kto wypowiedział takie słowa (a raczej napisał):
Cytat:

Jednak nie przeszkadzają mi krzyże w szkołach czy innych miejscach publicznych. Krzyż jest w takim samym stopniu w Polsce symbolem religijnym, co narodowym. Jeśli komuś przeszkadza symbol religijny niech odczytuje to w sposób narodowy właśnie. Kościół w Polsce był zawsze bowiem po stronie ludu i po stronie polskości. Dlatego - inaczej niż w Hiszpanii - nie można bezmyślnie walczyć z krzyżem. Są jednak sytuacje gdzie zdecydowana większość jest innego zdania i w tych miejscach powinno dojść do zmiany. Krzyż nie powinien dzielić Polaków.


Oczywiście można to sobie znaleźć na googlach. Ale mam nadzieję że niewielu pójdzie na taką łatwiznę.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
16-10-2011daddyPoświęćcie chwilkę:)
www.youtub(*)4&feature=youtube_gdata_player

Czuję sympatię do człowieka z racji podejmowanych przez niego działań.
Czy mają one sens? Czy warto je podejmować? Jeśli tak to dlaczego ?
A może są tylko wołaniem na puszczy ? Może nie zmienią niczego ?
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)