Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
27-11-2011Domestos z Bidetu"Ktoś zarobił 105,79 tys. złotych na exposé premiera?"
i czemu nie ja...?

KGH: Ktoś zarobił 105,79 tys. złotych na exposé premiera?

ech, trza się było nie wypinać na matematykę... te ileś lat temu... spryt, refleks...

Cytat:

Mechanizm transakcji do prześwietlenia przez KNF był taki: ktoś na 80 minut przed wystąpieniem premiera sprzedał na krótko (czyli pożyczył i sprzedał po to, aby potem odkupić taniej, oddać pożyczone akcje i zarobić na różnicy między transakcją sprzedaży i odkupu) 4990 papierów po kursie 165,10 zł. Transakcja zdecydowanie wyróżnia się wielkością od innych. Na koniec sesji GPW akcje KGHM kosztowały 143,90 zł. Jeśli inwestor zdążył odkupić akcje na zamknięciu, zarobił w kilka godzin 21,20 zł na jednej akcji, czyli na całym pakiecie 4990 akcji zysk wynosi 105,79 tys. zł. Minus prowizja.


no ale zdążył?

Cytat:

Eksperci, z którym rozmawiała w sobotę PAP, uważają, że o spekulacjach akcjami KGHM z wykorzystaniem informacji o nowym podatku raczej nie może być mowy.


...no tak, czyli jak zawsze coś nam powiedzą, żeby ciśnienie podnieść i tyle...

A my?

Jak zawsze uwierzymy w natchnienie DuchaŚw. !?!?!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
27-11-2011krystkonKonwersja wartości niematerialnych na wartości materialne.
Chciałbym Was zapytać – jak to jest możliwe (w sensie fizycznym, chemicznym, matematycznym, lub innym) aby zamienić wartości niematerialne i prawne na wartości materialne i odwrotnie.

Załóżmy, że jesteście szczęśliwymi posiadaczami przedsiębiorstwa, które w aktywach wykazuje zarówno wartości niematerialne jak i materialne. Wskutek pewnych transakcji cały majątek przedsiębiorstwa zostaje skonwertowany do wartości materialnych – sztabek złota lub beczek ropy. Wskutek dalszych transakcji cały majątek materialny przedsiębiorstwa zostaje wymieniony na wartości niematerialne i prawne – obligacje lub prawa do utworów Elvisa Presleya.

Czy ktoś mi może opisać na czym polega w materialnej rzeczywistości (z materią, grawitacją, siłami, energiami, prawami fizycznymi i matematycznymi) zamiana 100 ton ropy (ze swoją masą, właściwościami, ciężarem, objętością itd.) na prawo do wypłaty dywidendy?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
26-11-2011ApokalipsusNew Religion
Ostatnio czytałem sobie o Latającym Potworze Spaghetti i o Niewidzialnym Różowym Jednorożcu. Bardzo spodobał mi się pomysł stworzenia nowej religii. Mam więc nadzieje, że przyłączycie się do zabawy.

To od siebie dam, ze bogów jest siedmiu (po jednym na każdy dzień tygodnia) i jednym ze sposobów oddawania im czci jest słuchanie muzyki, ale każde bóstwo preferuje inny gatunek.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
26-11-2011młody banitaSmoleńsk, załóżmy, że...
Komisja Klicha, bądź Millera dochodzi do wniosku, że 10 kwietnia 2010r. to nie katastrofa, a zamach. (mniejsza o dowody, to sytuacja hipotetyczna i nie na nich chcę się skupiać)
Pytanie brzmi, co wtedy? Czy komisja podaje o tym do informacji publicznej? Czy oprócz aspektu honorowego ujawnienie tego leży w interesie Polski? Jak myślicie, jak na taką informacje zareagowała by Rosja? Tylko koniec gazu i handlu, czy doszło by do walki zbrojnej? Jak zachowały by się ONZ, NATO i UE?

Proszę wszystkich rozjuszonych, by nie bombardować tematu minusami. Zadaniem tematu nie jest wysuwanie żadnych pochopnych wniosków co do sądu charakteru tej katastrofy i szukania winnych. TO CZYSTO HIPOTETYCZNA SYTUACJA. Spróbujmy spokojnie i kulturalnie pogadać na temat o którym ostatnio w takiej formie ciężko.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
26-11-2011Pa1rykWierszyk o Smoleńsku
Przy okazji dyskusji na temat komisji pana Macierewicza i spółki, w głębokich czeluściach internetu znalazłem taki oto wierszyk:

Lądować zakazano, wszedłem do kokpita
spojrzałem na przyrządy... trzeba Jarka spytać,
jak przekonać pilota w mglistej atmosferze,
by odwagą pokonał nieprzyjaciół wieżę,

z której Moskal przez radio próbuje dyktować
Prezydentowi Polski - gdzie ma wylądować.
Przez mgłę dostrzeże prawdę Jarek wielkiej cnoty,
co przejrzał dziadów, małpy oraz Palikoty

i z czystym sercem powie, że mgły tej przyczyna
tkwi w potajemnym spisku Tuska i Putina.
Chcą mnie z drogi zawrócić i wysłać do Mińska,
już widzę jak się cieszy ryża morda świńska,

lecz ja się nie ulęknę, broniąc racji stanu.
Już raz mnie skierowali do Azerbejdżanu,
więc wylądujemy tutaj, żeby zbaranieli
jak Tusk, gdy wkroczyłem na salę w Brukseli,

a w najgorszym przypadku - śmierć na posterunku.
Przynajmniej cały naród nabierze szacunku.
gdy będą mówić - Lechu Kamikadze.
Najlepiej jeśli jeszcze Jarka się poradzę.

- Jarku, jest pewien problem i wygląda ślisko,
ruskie chcą nas skierować na inne lotnisko.
- Ależ to oczywista przecież oczywistość,
że kłamią, by nam zepsuć całą uroczystość.

Nie będzie nas kontroler wodził po manowcach,
bo przecież to samolot na bazie bombowca,
nawet gdy walnie w ziemię to się nie rozwali.
Powiedz wieży, że stoi gdzie zomowcy stali.

By Ci dodać otuchy - odmówię paciorka
i masz błogosławieństwo Ojca Dyrektorka.
Będziemy postępować tak jak było w planie.
Wiesz przecież co masz..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
24-11-2011farmerWszystkiego po trochu
....Ta "gadka" o GMO to przypomina mi trochę teksty "ekspertów finansowych" sprzed kilu lat. Dopiero odkrycia zagrań "Madoffa", "Lehman Brothers" ściągneły na ziemię co niektórych analityków. Kto tam w 2006/07 ostrzegał przed zagrożeniami, nikt nie chciał zostać wichrzycielem zresztą i tak by nikt go nie wysłuchał zresztą mało kto sobie zdawał sprawę. Bo było git. "Lokomotywa" szła naprzód a to że doły popłyną? A kogo to obchodzi/ło. Ważne że interes się kręci. Że GMO "coś tam", się nie znam przecież, w zasadzie nie znam się też na innych rzeczach. Nie wiem po co mi mózg jeszcze. Chyba tylko by co cztery lata wybrać kogo trzeba.
Może jak się za parę lat świat obudzi znów z ręką w nocniku nie mogąc się uwolnić od zobowiązań to może coś się zmieni.
Pewnie jak "głupi"się zapytam znów czy w dobie lotów kosmicznych ropa to nasze ostatnie zdanie. Czy może znów ktoś "dyma" sobie lekko społeczeństwa nie pozwalając na rozwój technologii która dawno uwolniła by świat od tego wariactwa. Po jaką cholerę rozwiązywać problemy głodu kiedy można kosztem głodujących państw (niby że takie dobre tam te nasiona) wprowadzać na inne rynki po cichu patenty które po jakimś czasie wyplenią wszystkie inne.
Jest takie przysłowie:
Że jak się s...ć chce to doradców nie trzeba.
Ale ja pewnie głupek jestem i rozmowy o GMO muszę zostawić innym.
Zastanawiam się tylko po co mi taki wybór w markecie? Chyba żebym czuł się wolnym człowiekiem który ma niesamowity wybór. Gdyby ludzie tylko zaczęli świadomie kupować..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
23-11-2011młody banitaPrawo termodynamiki
Ostatnio spotkałem się z opinią, że jest ona dowodem na istnienie boga. Może mi ktoś przybliżyć dlaczego miało by tak być? (dlaczego według kreacjonistów tak jest?)
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
22-11-2011młody banitaPółkule mózgowe a zaburzenia psychiczne
Dłuższą chwilę zastanawiałem się do jakiego działu dać, temat ale ostatecznie chyba łatwiej stąd do bazgrołów niż w drugą stronę. Proszę nie sugerować się stronką, bo już sama jej nazwa zapowiada odrzucenie przez część forumowiczów.
Natknąłem się ostatnio na taki o to art. www.open-mind.pl/Ideas/ZabPol.php
Może trudno to nazwać pracą naukową, ale jest teza, parę argumentów, przyznam, że nawet zwróciłem uwagę, iż założenia o temperamencie i charakterze znajdują dość wyraźne odzwierciedlenie w moim otoczeniu zemną włącznie.
Ciekaw jestem Waszej opinii.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 62 (przedawniony)
20-11-2011mbieleckiLobbing Wandy Nowickiej
Wczoraj dotarł do mnie ciekawy mail od Joanny Najfeld - dziennikarki, która wygrała ostatnio sprawę sądową z Wandą Nowicką. Oto jego fragmenty:

"Po ujawnieniu wyroku Sądu, który uznał za prawdziwe twierdzenie, że Wanda Nowicka jest na liście płac przemysłu aborcyjno-antykoncepcyjnego, Nowicka nie przestaje panicznie mijać się z prawdą. (...)
Nowicka: Sąd nie udowodnił, że finansuje mnie przemysł aborcyjno-antykoncepcyjny, to była tylko metafora
Sąd, mimo, iż nie wykazał, że jestem na liście płac jakiegokolwiek przemysłu uniewinnił p. Najfeld, stwierdził , że była to wypowiedz o charakterze publicystycznym
(Oświadczenie Wandy Nowickiej z dnia 10 listopada 2011)
Sąd wykazał ponad wszelką wątpliwość, że producenci narzędzi do aborcji, środków antykoncepcyjnych i poronnych finansowali działalność Nowickiej.
Z ujawnionych w mediach fragmentów uzasadnienia wyroku:
"Kierowana przez Wandę Nowicką organizacja otrzymywała dotacje od wielu podmiotów, w tym także firmy G. i G. stanowiących część międzynarodowego koncernu farmaceutycznego G. produkującego środki antykoncepcyjne oraz międzynarodowej organizacji pozarządowej IPAS mającej na celu m. in. poprawę dostępności zdrowia reprodukcyjnego, w tym bezpiecznej aborcji oraz zajmującej się produkcją i dystrybucją aspiratorów i kaniuli; przyrządów przeznaczonych do wykonywania zabiegów przerywania ciąży. Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny otrzymuje dotacje finansowe na podstawie stosownych umów zawieranych..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
19-11-2011Marek222so called 'Sneaky f**ker' theory...
www.youtub(*)detailpage&v=MHDCAllQgS0#t=55s
(W ustach Dawkiego te słowa to poezja.)

Pan Stonka mi wygląda na takiego. Charakterek ma i jakby został sam we wiosce otoczony kobietami, bo wielcy wojownicy nie zabrali by takiej ciapy na polowanie, to kto wie... Tak jak facet w więzieniu może skończyć jako panienka, tak samo taki aparat też może mieć ukryte talenta.

Napisałem stonka bo ten obrażalski prowokujący półsłówkami trefnisiowaty hipokryta którego chyba podnieca to że ludzie go obrażają a który kiedy chce powiedzieć coś poważnie bardzo nieudanie udaje że trefnisiem nie jest by mnie do słynącego w świecie ze znajomości logiki i znaczenia wyrazów (nie mówiąc o sprawiedliwych wyrokach) polskiego sądu podał.

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)