Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 35 (przedawniony)
10-07-2007M. SatanisławPunkt odniesienia dla światła
Zanim cenzor ponownie spuści ten wątek do kanału "Bazgroły", niech sam nabazgroli, gdzie widzi błąd logiczny w tym, co piszę poniżej.
Lecz jak błędu nie znajdzie, niech mu ręka zadrży przed gaszeniem kaganka myśli białych!
Do rzeczy:

Udowodniono, że ZMIERZONA prędkość światła jest niezależna od kierunku i szybkości ruchu emitera światła. Einstein by to wyjaśnić użył pokręconej, dziwacznej jak z Talmudu teorii zakładającej zmieniający się czas, skracającą przestrzeń, zerową masę fotonu mimo dowodów na to, że masa obiektu po emisji fotonu maleje - czyli podszedł od d...rugiej strony w mało spójny, często sprzeczny sposób.
Gdy zakładanie takich kabalistycznych dziwactw chyba wcale nie było potrzebne!!!!!

By wyjaśnić jednakową ZMIERZONĄ niezależnie od miejsca emisji prędkość światła wystarczy uznać niezawierającą dziwactw teorię, że światło jest wysyłane nie z poruszającego się obiektu materialnego, lecz z konkretnego miejsca niezmiennej, nieruchomej przestrzeni. W takim założeniu prędkość światła nie sumuje się ani nie odejmuje z prędkością ruchu obiektu, z którego widzimy wychodzący foton. Dokładnie tak samo jest w przypadku mierzenia prędkości światła, które przybyło do odbiornika.

W tym założeniu prędkość światła w próżni względem innych obiektów może być różna, lecz jej nie potrafimy zmierzyć, bo nie potrafimy zmierzyć prędkości fotonu bez zatrzymania jego biegu i nie dysponujemy uniwersalnym zegarem w miejscu detekcji światła, dającym się dokładnie zsynchronizować z innym..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 110 (przedawniony)
10-07-2007M. SatanisławNieludzka dyskryminacja pedofili
Temat dyskryminacji kazirodców już przerabialiśmy.
Czas na inne dyskryminowane mniejszości seksualne, których obłudni aktywiści parad "równości" też nie kwapią się bronić, skupiając się jedynie na homoseksualistach.

Nie tylko zakłamane paradajkowe "równiachy" nie chcą ich bronić, pedofile są dyskryminowani do tego stopnia, że skazuje się na więzienie nawet tych niewinnych nieszczęśników, którzy żadnemu dziecku nic nie zrobili, a tylko dla własnego użytku sprowadzili sobie pornograficzne fotki.

Nieludzkie to, bezprawne, okrutne.
By zrozumieć bestialstwo, jakiego się społeczeństwo dopuszcza na zbieraczach dziecięcej pornografii, należy sobie wyobrazić, że w jakimś poronionym kraju poronione "sądy" skazują za morderstwo tych ludzi, którzy sprowadzili sobie z internetu zdjęcia zabitych ludzi.
Takim poronionym krajem wobec zbieraczy internetowych zdjęć pornografii dziecięcej jest Polska.

Jesli nadal bedziesz tworzyl bezmyslne watki, wylecisz z Forum. Jesli nie masz co robic, prosze, nie rob tego tutaj.
Celecrin

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
09-07-2007Piotr G. /Grim/Definicja ateisty według "ateista.org"
Trafiłem na tą stronę z linku podanego na naszym forum (ateista.org- ku przestrodze). Myślę moi drodzy, że trafiłem na stronę która utożsamia wszystko, czego nienawidzimy w postawach osób wierzących.
Przeczytajcie tylko definicję ateisty z działu "Słownik pojęć"

Ateista - Osoba, która głęboko wierzy, że wszystko istnieje przez przypadek. Nie zdaje sobie sprawy, że wszystko co istnieje posiada swojego Projektanta. Ateista nie rozumie kim jest, ani w jakie aktywności powinien się zaangażować. Podświadomie czuje, że pragnie szczęścia, jednak nie wie jak je osiągnąć. Będąc pod wpływem złudzenia stara się osiągnąć spełnienie poprzez maksymalizacje swoich doznań zmysłowych. Swoją ocenę rzeczywistości bezgranicznie opiera na sile swoich zmysłów (jeżeli czegoś nie mogę zobaczyć, znaczy, że to nie istnieje). Jest bardzo dumny ze swojej wiedzy o rzeczywistości, pomimo tego, że zakres tej wiedzy jest tak mały jak ziarno piasku w porównaniu do ogromnej pustyni. Jest bardzo dumny wydając swoje opinie na temat pustyni, mając jedynie pojęcie o małym ziarnku. Wierzy że posiadając tą wiedzę rozumie rzeczywistość w pełni (pomimo, że czasami twierdzi, że nie rozumie wszystkiego, cały czas zachowuje się jakby był wszystko wiedzący). Nie akceptując istnienia Kreatora, wierzy, że nie istnieje uniwersalny kodeks moralny. Uważa, że każdy sam może sobie taki kodeks wymyślić. W ten sposób twierdzi, że pojęcia dobra i zła są względne i zależą od każdej osoby indywidualnie. Pomimo tego, że jest wyznawcą..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
08-07-2007PaulUśmiechnij się
1. Mianownik - kto? co?
2. Dopełniacz - kogo? czego?
3. Celownik - komu? czemu?
4. Biernik - kogo? co?
5. Narzędnik - z kim? z czym?
6. Miejscownik - o kim? o czym?
7. Wołacz - o!
8. Intymnik - kto z kim?
9. Wygryźnik - kto? kogo? dlaczego?
10. Łapownik - kto? komu? ile?
11. Przyp*****lnik - komu? w co?
12. Przyp*****lnik materialny - komu? w co? za ile?
13. Powodnik - dlaczego ja?
14. Dziwnik - e?
15. Rządownik - kwa? kwa?
16. Złodziejnik - komu? gdzie? ile?
17. Politycznik - koalicja? z kim? dlaczego? po co?
18. Powybornik - co ja k***a zrobilem?

Urząd Skarbowy. Urzędniczka zwraca uwagę przedsiębiorcy:
- Dlaczego w rubryce "Pozostający na moim utrzymaniu" wpisał pan "IV RP"?

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
04-07-2007ariesPoznam Pania +40 mysli wolnej i wywrotowej
niech to wszystko szlag trafi !
Ale z naszym udzialwm...
Kocham wolnosc
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
25-06-2007smagGra tu ktoś w szachy ?
Witam, pytanie jak w tytule. Może jakiś pseudo turniej racjonalistów ???

Pozdrawiam.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
21-06-2007beznikuTabletki i ,,gumki''
Ostatnio pojawiła sie informacja że obrońcy od ,,poczecia do narodzin'' planują zakazać tabletki poporodowe.

,,Doradca ministra edukacji ds. promocji ochrony życia w szkole Hanna Wujkowska domaga się wycofania z aptek środków tzw. antykoncepcji po stosunku. Popiera ją część posłów PiS i PR. Innego zdania są specjaliści - pisze "Życie Warszawy".''

Ciekaw jestem kiedy w ,,naszym'' kraju zabroni się sprzedaży prezerwatyw. Najpierw spokojnie, w marketach i kioskach następnie w aptekach. A skoro dla niektórych człowiekiem jest już plemnik (a właściwie kilka miliardów plemników) to może by karać za masturbacje (ludobójstwo )
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
20-06-2007M. SatanisławSzwedokomuszy spisek :-)
Nie mogę otworzyć wątku "System szwedzki jest nieefektywny".
A widzę, że ciągle są tam dodawane wypowiedzi innych ludzi.
Panie plackownik, to że robiłem sobie tam z pana i pańskiej Szwecyi umiłowanej leciutkie jajuszka to chyba nie powód, by mnie blokowac dostęp do dalszych kpinek?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 41 (przedawniony)
19-06-2007BubuPrawie Objawienie
Zrobiłem to zdjęcie jak byłem na spacerku ze znajomą.
To jest fotka słońca, a wszyło jak by mi sie pokazała
Matka Boska

objawienietomka.republika.pl

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
17-06-2007aenigmaPrawie jak Teletubisie
www.rzeczp(*)ie_070614/swiat/swiat_a_1.html
myślałam że tylko nasz "rząd" odstawia poPiSy a la Teletubisie
Każmy dzieciom oglądać jedynie programy o tematyce antyrasistowskiej i antygejowskiej, ciekawe co z nich wyrośnie
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)