Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 28 (przedawniony)
11-02-2020luk_kopeProsto
Witam,

To mój pierwszy wątek. Jeżeli moglibyście swoje myśli krystalizować a nie rozwijać na pół strony, byłbym wdzięczny. Dyskutujecie nad niespecjalnie trudnymi zagadnieniami. Po prostu pomyślcie przed napisaniem bo robicie syf. Wiele lat temu pisałem tutaj. A teraz to jest jakieś spotkanie dziwnych znajomych z kosmosu. Nie pozwolę na tworzenie teorii spiskowych i na inne cuda. Idź gdzie indziej. Co się stało z tym forum?

Pozdrawiam,
Łuki
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 36 (przedawniony)
07-02-2020Henryk.KZakazane zjawiska astronomiczne w Heliocentryźmie.
Po wielu miesiącach zdecydowałem się na wyjaśnienie wątpliwości jakie pojawiły się wśród czytelników o dodatkowym obrocie Ziemi. Jest on niezbędny do wyjaśnienia powstawania pór roku na planecie.
Nie jest on jednak zgodny z obserwacjami astronomicznymi.
Polemika zakończyła się na argumencie, iż Ziemia utrzymuje stały kierunek pochylenia osi obrotu dzięki zjawisku żyroskopowemu.
Nikt nie potrafił pojąć, iż ten dodatkowy obrót nie zależy od faktu jego wymuszenia, czy też od momentu zachowania pędu planety.
Sama idea momentu żyroskopowego Ziemi jest tak dęta jak cała współczesna nauka, dlatego zaakceptowałem jego istnienie i oparłem się na opisie zjawisk astronomicznych, które z niego wynikają.
Pierwszym z nich jest powstanie dodatkowego dnia na naszym globie, a drugim przemieszczanie się godzin południa i północy zegarowej na jego powierzchni w ciągu całego roku. Zmiana ta wynosi aż 24 godziny.
Jak słusznie mniemam, aż tak poważne zjawiska nie uszły by uwadze nawet najmniej intelektualnie uposażonych mieszkańców naszego świata.
Portal ten jest pod względem elektronicznym bardzo zapóźniony, dlatego nie umieszczę na nim mojego opracowania. Musiałbym go podzielić przynajmniej na trzy części.
Podaję link do mojego blogu na bloggerze.
niebocentr(*)-zjawiska-astronomiczne-w.html
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
04-02-2020goesskończmy z pustosłowiem i sloganami.
Nikt nie zna nawet zdania freuda, galicjusza, kopernika, w szkole uczą nas 1+1.
8lat, nie wzbudzają nas ciekawości światem.
Jak donosi mój informator szkoła jest płatna.


Skończmy ten dramat.


Nauka naprawde istnieje i jest piękna, niestety mamy trolli i ciężko odzielić piach od maku.

Jednakże zastanówmy się jak nauka powstaje drukowano i cyfrowo.

Technologia nas wcale nie przerosła. Komputer oszukuje, kłamie, bo nie może znieść że jestem sprytniejszy.

Wracając do wątku nic nie jest proste, nauka jest dla filozofów, dzisiaj się mówi że dla każdego, nie.



To był przykład pustosłowia i sloganizmu. Zero odniesień, nawiązań cytatów.

Nauka ma swoje granice na zbiór liczb ma ich 100. Ponieważ najmniejszy sensowny i umowny procent to jeden.

Dawniej heretycy nie byli okreslani mianem heretykóe ze względu na nauke tylko pyche.

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
03-02-2020Hamerlik-KonopkaRuchomateria
Wątek relaksujący, prowokujący do oderwania myśli od ponurej rzeczywistości

Wyobraźcie sobie czynne ciało

Widzimy dwa obiekty:
1. ciało
2. czynność

U obu obiektów stwierdzamy zarówno cechy jak i elementy
ciało - rozmiar, masa, części
czynność - kierunek, prędkość, cykle

Powstaje pytanie.

Na ile te obiekty są ze sobą związane i na ile odrębne?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 41 (przedawniony)
02-02-2020Dragan DargomierGablotka sztuki własnej
Karolek. D. D. AD 2019

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 45 (przedawniony)
31-01-2020Hamerlik-KonopkaTransformacja ruchu i materii
Wyobraźcie sobie 2 jednakowe kamienie, w waszych dłoniach. Jeden z kamieni zrzucacie w przepaść i ten toczy się po zboczu a drugi utrzymujecie w dłoni. Po pewnym czasie toczący się kamień rozpada się i znika, przestaje istnieć. Drugi kamień w waszej dłoni istnieje bez zmiany.

Co z kamieniem, który istniał a którego już nie ma?
Gdzie podziało się jego wiązanie?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 30 (przedawniony)
31-01-2020finerbijkBinge watching
Jakie są wasze ulubione seriale w tzw. binge-watching, czyli po parę odcinków na raz w serwisach VOD. Netflix, HBO, cda..? Parę z nich bardzo znanych i lubianych sobie darowałem, jak House of Cards, Gra o Tron, czy Wiedźmina, w różnych wersjach. Fantasy, w tych ostatnich przypadkach, na ekranie to dla mnie porażka. Literatura co innego. Moim zdaniem, ekranizacja obdziera je z magii.
Poza tym, nie lubię wyoglądanych filmów.

Ostatnio co lubiłem pooglądać, to House of Paper (hiszp.), dość głupie ale przyjemne do oglądania ze względu na dobrą obsadę, albo Fargo i nową rzecz jeszcze nie dokończoną Outsider Kinga na HBO, książka mnie znudziła, więc może się dowiem jakie było (wiadome pewnie) zakończenie z serialu.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
24-01-2020Dragan DargomierTest DHRITARASHTRA
1. Co robi?
2. Czym się zajmuje?
3. Czego dokonał?
4. Jaka jest jego sytuacja?
5. Jak mu się wiedzie?
6. Jak ludzie oceniają jego położenie?
7. Jak się zachowuje?
8. Co go niepokoi?
9. Co go pobudza do działania?
10. Do jakiego towarzystwa należy?
11. Po kim dziedziczy?
12. Kto po nim dziedziczy?
13. Jak można mu zaszkodzić?
14. Co można zyskać przez zaszkodzenie mu?
15. Czy śmierć jego towarzyszy może przynieść komuś radość?
16. Z kim jest powiązany?
17. Czy jest powiązany ze mną?
18. Czy on lub jego stronnicy mają wobec mnie wrogie zamiary?
19. Wobec kogo ma wrogie zamiary?
20. Jaką bronią dysponuje?
21. Czym góruje nad innymi?
22. Czym nad innymi się wywyższa?
23. Nad czym panuje?
24. Czym współrządzi?
25. Kto mu doradza?
26. Czego nie wie?
27. Czy posiada rozeznanie we własnej sytuacji?
28. W czyjej sytuacji posiada rozeznanie?
29. Czy posiada rozeznanie w mojej sytuacji?
30. Czy dobrze słyszy, widzi, czuje?
31. Jaki jest stan jego ciała?
32. Czy jest inteligentny?
33. W czym przejawia się jego inteligencja?
34. Czy jest pożądliwy?
35. W jakim kierunku skłaniają się jego żądze?
36. Czy jest zazdrosny?
37. O co jest zazdrosny?
38. Czy jest obłudny?
39. Po czym można poznać jego obłudę?
40. Kim są jego krewni?
41. Kto jest jego żoną?
42. Ile miał żon?
43. Czyimi żonami są jego byłe żony?
44. Z kim spłodził potomstwo?
45. Ile ma dzieci?
46. Kto wychowuje jego dzieci?
47. Czy ma wpływ na swoją rodzinę?
48. Na co nie lubi patrzeć?
49. Jakich wieści wypatruje?

Test DHRITARASHTRA:..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 77 (przedawniony)
18-01-2020chętnie racjonalistkaWątek o murzyńskich umysłach
.
Większość murzyńskich umysłów ma pod względem znajomości i rozumienia logiki pewne problemy, choć da się Murzynów nauczyć logiki, przedmiotów ścisłych itp.

Cechą, którą da się zaobserwować u większości Murzynów jest pewien rodzaj bezpłodności intelektualnej: Murzyni w tym, czego można się nauczyć, mogą być równie dobrzy jak biali, ale już w dokonywaniu odkryć są słabi.

Można to podsumować stwierdzeniem, że "Murzyni płodzą Murzynów, biali płodzą idee".
.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
17-01-2020GrafficoreProjekt serwisu
Szukam osób, które oprogramowałyby mi serwis, a raczej w planie jest jego powstanie, dlatego chciałbym się dowiedzieć i zasięgnąć opinii, gdzie można kompetentną osobę lub osoby znaleźć, aby serwis mógł być należycie oprogramowany oraz, żeby ten ktoś wiedział jakie są koszty utrzymania takiego serwisu dla artystów; w skali roku. Kogo polecacie?
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)