Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 277 (przedawniony)
13-11-2012Horacy Dżyngis Dołgorukij de BourbonAutorytet
Właśnie wpadł mi w ręce taki oto obrazek, którym niniejszym chciałem się podzielić
Czy Wy również - w obliczu autorytetu KK - czujecie nieprzeparty impuls, by stanąć w prawdzie i zawierzyć Ewangelii?

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 42 (przedawniony)
10-11-2012-jad-:) :) :)
Kolejna kontynuacja kolejnej kontynuacji pradawnego kawałątka bez a także z obrazkami. Gorąco podniecam Was też do dzielenia się tu z życia wziętymi jajami, bo niektórym żaden kawał dorównać nie zdoła. No.
To lecimy.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
08-11-2012ekologikPytanie o wiarygodność hipotoz - gdy dotyczą okresów życia
Czy to ma coś wspólnego z metodą Delficką? Pewnie nie ale zagadnienie ciekawe.

Załóżmy, że z badań w jakiś kraju (np Szwecji) wiemy, że 5% bliżniaków jednojajowych w wieku 20 lat jest jakichś (na przykład są homoseksualistami) i zazwyczaj inaczej niż brat. Załóżmy, że tuż po porodzie żadne badania anatomii czy krwi nie dają odpowiedzi czy noworodek będzie homoseksualistą czy nie. Oznacza to, że możemy tylko stawiać hipotezy czy zasadnicze zróżnicowanie nastąpiło w okresie ciąży, czy w okresie 0-4 lata czy w okresie 5-8 lat czy w okresie 9-14 lat czy 15-20 lat. To jak nazwiemy sytuację, gdy jakiś szwedzki naukowiec (posiadajacy autorytet) będzie twierdził, że zróżnicowanie bliźniaków nastąpiło - we wszystkich lub prawie wszystkich znanych przypadkach - wyłącznie w okresie ciąży. Czy takie jego twierdzenie to jest "nauka" czy "wiara" ?

Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 196 (przedawniony)
06-11-2012alabasterSens istnienia
Witam, to mój pierwszy post na tym forum i wogóle odnośnie filozofii skierowany do innych.

Wiem że już takie pytania padały niejednokrotnie ale zadam je ponownie.
Jaki jest sens życia człowieka i wogóle życia? Wiem że na to pytanie do końca jeszcze nikt nie odpowiedział i być może nie da się na to odpowowiedzieć ale ciekawy jestem jakie znacie możliwości co do sensu życia człowieka.
A czy to nie jest tak że człowiek się pyta o sens istnienia z powodu lęków?
I czy da się żyć kiedy sensem istnienia staje się poszukiwanie sensu życia?
A co jeśli się okaże że poszukuję czegoś czego nie ma?

Pozdrawiam forumowiczów
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 163 (przedawniony)
06-11-2012justn69Pytanie o istnienie nieistnienie Boga
Od dłuższego czasu mam problem. Intuicyjnie jestem lub uważam się za osobą wierzącą, choć przyznam, że czasami mam chwile zwątpienia. Jednak nawet jeśli przez chwilę mam wątpliwość, co do istnienia Boga, wracam do wiary, że jednak On istnieje. Podstawą mojej wiary jest właśnie - tak to nazywam, chociaż racjonaliści z tego forum pewnie będą się z tego zżymać i naśmiewać - RACJONALIZM. Myślę, że prawie każdego człowieka (i tu może mój mózg jest ograniczony, bo trudno mi przyjąć, że są ludzie, którym to wisi i powiewa) nurtuje myśl o SENS życia, istnienia świata.
Jeśli BÓG nie istnieje, to jaki jest sens tego wszystkiego. Jaki jest SENS odpowiadać na moje pytania, jaki jest sens walczyć z chrześcijaństwem, z innymi religiami, udowadniać swoje racje, twierdzić, że osoby wierzące w coś tam lub kogoś tam, to wstecznicy, ciemnogród i hamulec w rozwoju tego świata?
Skąd posiedli wiedzę o tym, co jest POSTĘPOWE (czy DOBRE to już inna sprawa)?

Jaki jest SENS zużywać swoją energię, emocje, siły, rozum na dywagacje istnieje - nie istnieje, w sytuacji, kiedy nie ma to najmniejszego ZNACZENIA.

Zakładając, ze Bóg nie istnieje, a wszystko jest WYNIKIEM PRZYPADKU, ślepej ewolucji, to i również światopogląd ludzi wierzących (nawet jeśli żyją w błędzie - choć trudno w przypadku "przypadkowego" świata mówić o jakimkolwiek błędzie), jest wynikiem EWOLUCJI.

Zakładając, że świat pozbawiony jest 'ducha', że jest rządzony przez ślepe siły materii, jak wytłumaczyć fakt, że jednak te ślepe mechanizmy..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
06-11-2012dorkasStarożytni kosmici
Co myślicie o teorii o "starożytnych kosmitach"?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 39 (przedawniony) (Zamknięty)
31-10-2012ekologikUstalenia nauki o homoseksualizmie, a Marsz Równości
Zamieszczam ten materiał niejako do dyskusji ale bardzo strannie badałem tę sprawę w internecie i osobiście uważam, że tak właśnie jest.

Za kilka lat do Polski przeniknie szerzej informacja o sensacyjnej zmianie (w 2008 roku)
stanowiska najbardziej prestiżowej na świecie instytucji wypowiadającej się
o homoseksualizmie ( Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne).

Oba stanowiska (stare i nowe) przytacza polska wikipedia w haśle "Homoseksualizm".
pl.wikipedia.org/wiki/Homoseksualizm
w sekcji: "Przyczyny zróżnicowania orientacji seksualnych"

Fałszywą, błędną, dezinformującą świat informację prezentowała ona cytowana na wikiepediach
w latach 1997 - 2008. W 2008 zmieniła diametralnie stanowisko.

W oparciu o tamtą dezinformację przez wiele lat myśliciele, politycy pedagodzy budowali
swoje poglądy oraz rozwiązania społeczne, polityczne, edukacyjne.
Nowa informacja do nich przenika z trudem lub wcale.
Oni jej nie szukają bo oni są pewni jak jest. Jedenaście lat upewniała ich co do tego nauka.

Gdy wspomniana informacja o istotnej roli czynników społecznych na ukierunkowanie seksualne człowieka dojdzie do Polaków liczni rodzice i potencjalni rodzice staną się sceptykami wobec pewnego postulatu Marszu, z obawy o jakiś procent osobistych porażek wychowawczych. Każdy z nich będzie słusznie przypuszczał, że społecznie uwarunkowana zmiana ukierunkowania może dotknąć właśnie jego syna. Ze względu na ekspozycję na pewne widoki i argumentacyjną rolę tej ekspozycji w..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
31-10-2012Christopher CJ Jozwiak>? pół roku nitrogliceryno-trotylowej groteski
Tusk wiedział od 2 października, że 'będzie dym' - POPiS ugra

Polscy śledczy - po >2.5 roku od katastrofy robią w końcu dokładne badania pirotechniczne które teraz "będą badać rosyjscy eksperci", przez najprawdopodobniej >pół roku::

a) Przykryta kolejna pomyłka przy identyfikacji ciał ofiar, 1:0 dla Tuska
b) Podqrwiony do granic JarKacz, 2:0 dla Tuska
c) Przez najbliższe ~pół roku Smoleńsk, HATTRICK!!!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
30-10-2012ratusdrobnostka
"Bardzo dobry tekst, Jacku"....
"Świetny artykuł Jarku"...
"Pełna zgoda, Panie Redaktorze"...

Co to jest, towarzystwo wzajemnej adoracji? Do wyrażania poparcia są plusy, koleżeńskie uznanie jest jak najbardziej na miejscu - poza portalem! Czy warto dawać osobom niechętnym powód do podśmiechujek, że oto Redaktor włazi Nadredaktorowi do życi, Redaktor protekcjonalnie poklepuje po ramieniu Podredaktora, koleś słodzi kolesiowi...
Więcej szacunku do samych siebie! I pamiętajmy, że chwalić to można tylko "z góry w dół"!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
27-10-2012panatoBehemoth, Nergal i bilboardy ateistyczne
Siemka. Właśnie zobaczyłam nową koszulkę Nergala i tego jego całego zespołu: behemoth KROPKA pl - jak do całej idei książki czołowego polskiego bluźniercy podchodzę sceptycznie tak do tej koszulki (jej tyłu) już mniej, podoba mi się takie wspieranie tej akcji z bilboardami. Co o tym myślicie? Czytaliście jego książkę? Czy PSR i ta cała wolność od religii coś o tym wiedziały? Ogólnie to co myślicie o Nergalu jako najpopularniejszym polskim ateiście/sataniście? Nowy idol gimboateistów (nic nie sugeruję ale przedstawiam idee)?

Koszulka jest też na stronie głównej Behemot - behemoth KROPKA pl
(nie moge dawac linkow bo mam 0 postow, jakby ktos mogl wkleic jako link, dzieki)

Jego nowa ksiazka na emipku jest wyzej od "Magii rzeczywistosci" (zaraz po wydaniu tak bylo, teraz minal czas) empik[dot]com/top50/ksiazki?page1=3
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)