 |
Przegląd wątków w dziale Bazgroły
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 25 (przedawniony) | | 05-03-2009 | osko | Ateizm - przyczyna zla |
www.ateista.org/?p=118Tekst podaje jako ciekawostkę. Możemy się z niego między innymi dowiedzieć że teista nie może czynić zła a ateista dobra, inkwizytorzy byli ateistycznymi fanatykami. Acha, i że ateiści zabijają dzieci nienarodzone. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 05-03-2009 | nabuko | Posty oddane z działu nauka. |
Ponieważ nie chcę by ktoś mi zarzucił, że usuwam jakieś jego bezcenne dokonania autorskie, to tutaj będę je "zwracał".
Zwrot postów z wątku w dziale nauka.
1.
dzisiaj 16:20 *.acn.waw.pl youzwiak (14460 punktów) Pokaż wypowiedzi autora (126) Odp: Logika głęboka i płytka, czyli jak się pozbyć Nabuu..
Zadanie o którym mówisz nie jest żadnym paradoksem i istnieje na nie jedna i tylko jedna prawidłowa odpowiedź. Nie obraź się ale z Twoją chorobą psychiczną nie jest w stanie wygrać siła racjonalnych argumentów więc bądź z siebie dumny i po prostu zamilknij... Jak ktoś by powiedział, że ma fantastyczną teorię, że 2+2=5 też nie bardzo chciałbym słuchać co ma do powiedzenia. Bo ewentualne kruczki językowe i kawiarniane żarty nie nadają się do działu nauka... Nie wiem czy innych dyskusja z Tobą jeszcze bawi ale mnie przestała. Trudno. To już ostatni mój post w nawiązaniu do Twoich.
Pozdrawiam "Największy błąd popełnia ten, kto sądząc, że może zrobić niewiele, nie robi nic"
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 05-03-2009 | Jacek Cieslicki | To Noe zapoczątkował Ewolucjonizm! |
Rodzina zawsze mi mówiła: "Jacek, ty pochodzisz od złośliwej małpy!", jabłka kradłem najsprawniej z całej bandy, a gdy babcia zaprowadziła mnie do ZOO, to bardzo ciągnęło mnie do małp - nie zdawałem wtedy sobie sprawy, o co tak na prawdę chodzi, dopóki Miłujący Prawdę podsunął mi ostatnio wyjaśnienie:
"Ostatnim wspólnym dla wszystkich ludzi przodkiem był Noe"
Ucieszyłem się z niespodziewanego otrzymania tak słynnego pra-Ojca, chociaż najprawdopodobniej zoofila. Gdybym to wiedział wcześniej, śpiewając przy ognisku: "Raz Noe, Noe, Noe, Noe upił się i poszedł spać do Arki...", to bym robił znaczące "oko" i jakieś gesty - ale teraz, zmądrzawszy, rozumiem, że nie mogę pra-Ojcu mieć za złe Jego zboczenia, takim właśnie stworzył Go Jehowa: sprawnym rozsiewaczem ludzkich genów w ciemnościach zatłoczonej Arki.
Po prostu Jehowa jest zdolny do uczenia się na własnych błędach, gdy Mu się I-sza hodowla zdegenerowała, bo wyprowadzona z jednej tylko parki, to zaczął myć płytkę dla II-giej hodowli, tym razem wyprowadzanej bardziej inteligentnie: jedna rodzina + wszystkie zwierzęta. Dlatego teraz ewolucjoniści znajdują ludzkie geny we wszystkich stworzeniach i mylnie twierdzą, że tak było od Wielkiego Łubudu! A gdzież tam, to są wszystko geny mojego pra-Ojca, Noego! Ewolucja zaczęła się od Potopu! Pozostaje nam tylko podziwiać jak wspaniałymi pływakami, mimo dziedzicznego obciążenia, byli synowie Noego...
Zakładam się o banana, że do III-ciej hodowli ten nieudacznik Jehowa użyje mutanty ponuklearne.. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 63 (przedawniony) | | 28-02-2009 | Miłujący prawdę | Nastąpi zmartwychwstanie (Dzieje 24:15). |
Śmierć wydaje się nieuchronna. Żaden człowiek nie znalazł na nią sposobu. Dosięga każdego "Szeol i miejsce zagłady są nienasycone"(Prz. 27:20). Zastanówmy się jednak nad pewną pocieszającą myślą. Słowo Jehowy - Biblia daje nam niezawodną nadzieję na zmartwychwstanie — na to, że zmarli powrócą do życia. Nie jest to mrzonka. Żadna siła we wszechświecie nie powstrzyma Boga przed zrealizowaniem tej obietnicy. Poza tym ogół ludzi nie zdaje sobie sprawy, że niektórzy wcale nie muszą zaznać śmierci. Jak to możliwe? Ale to jeszcze nie wszystko — sama śmierć także ma „zostać unicestwiona”: "Jako ostatni nieprzyjaciel ma zostać unicestwiona śmierć"(1 Kor. 15:26)
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 27-02-2009 | metsys | Spotkanie z obcymi - rolnik z Emilcina |
W zeszłym tygodniu brałem udział w dyskusji o przypadku Jana Wolskiego, rolnika ze wsi Emilcin, który w latach 70 miał okazję zaznać bliskiego spotkania 3 stopnia. Po zaznajomieniu się z opiniami i argumentami zwolenników potwierdzających prawdziwość tego zdarzenia zakwestionowałem je uznając, że na chwilę obecną materiał dowodowy dostępny przeciętnemu obywatelowi nie wystarcza na jednoznaczne potwierdzenie lub negację zdarzenia. Sprawa była dość szeroko opisywana w wielu publikacjach o UFO wydawanych w Polsce, ale jako posługujący się szkiełkiem i okiem doszedłem do wniosku, że w najlepszym przypadku można by uznać powyższą historię za wymysł i preparowanie dowodów. W odpowiedzi na zarzuty otrzymałem link do ujawnionego wywiadu nagranego na magnetofon przez osobę przesłuchującą rolnika krótko po incydencie. Nie mogę w nieskończoność negować prawdziwości świadka, czy dowodów, dlatego postanowiłem szacownemu gronu "racjonalisty" dać pod dyskusję cały temat z jednoczesną nadzieją, że uda nam się racjonalnie podejść do kwestii. Ze swojej strony wykluczyłem u rolnika halucynacje, zwidy, pranie mózgu itp. rzeczy. Oto link do przedstawionego mi nagrania: niewiarygo(*)ch,wid,10072776,wiadomosc.html W necie można znaleźć sporo informacji na ten temat. Mnie interesują wszystkie możliwe przyczyny przemawiające za uznaniem, lub odrzuceniem przedstawionego zdarzenia jako prawdziwego. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) (Zamknięty) | | 27-02-2009 | Cossack | Szkolenie dla klechy... |
NBP sponsorem szkoleń z zakresu ekonomii dla kleru!
I to wszystko żeby KRK przetrwał kryzys. Tyle że po pierwsze klechy na robieniu pieniędzy znają się jak mało kto, a po drugie Narodowy(sic!)Bank Polski chyba nie powinien sponsorować szkoleń dla przedstawicieli innego państwa.
Co wy na to? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 20 (przedawniony) | | 26-02-2009 | diogenes | Niech będzie pochylony |
wiadomosci.onet.pl/1923198,11,item.htmlPrezydent Kaczyński, 168 cm, w przypływie litości i troski o obywatela, zamierza pochylić się nad każdym z nas. To doprawdy niebywałe. W związku z tym proponuję zmianę pozdrowienia Niech będzie pochwalony na Niech będzie pochylony . Odpowiedź standardowa: Na wieki wieków amen . | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 85 (przedawniony) | | 20-02-2009 | Lulu | Rennes le Chateau, Zaginiony skarb. |
Rennes le Chateau, Zaginiony skarb. Część pierwsza, Duch księdza Sauniere. <p>To już dwudziesta czwarta godzina jazdy bez przerwy, ale mimo zmęczenia czujemy wyjątkowe podniecenie. Nasila się ono z każdą minutą i z każdym kilometrem drogi. Zbliżamy się do celu naszej najważniejszej w życiu podróży. Mam takie wrażenie, jakbym powracał do miejsca skąd wywodzą się moje korzenie. Małżonka mówi, że również ma takie same uczucia. Nigdy tu nie byłem mimo to moje uczucia są takie jak gdybym po długiej nieobecności powracał do ojczyzny. Już od wielu lat zdarzało mi się, że doznawałem podobnych uczuć, a to związane jest z pewnym bardzo ważnym wydarzeniem w moim życiu. Gdy ukończyłem trzydzieści trzy lata moje życie zmieniło się całkowicie. Wówczas po raz pierwszy otrzymałem szczególne informacje. Pozwoliły mi one zrozumieć istotę fizyczno - duchowego życia człowieka i wszystkich aspektów z tym związanych. Najważniejszym elementem tego zrozumienia było rozdzielenie istoty duszy od istoty duchowości i cielesności człowieka. Teraz mija dwadzieścia lat i przez cały ten czas otrzymuję informacje, które głębiej umożliwiają mi to zrozumienie. A szczególnie zrozumienie, w jaki sposób powinny być stosowane zasady życia człowieka na ziemi w stosunku do potrzeb duszy. Właśnie od tamtego czasu doznaję takich wrażeń uczuciowych, jakie.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 17-02-2009 | zenonx | Pomocy! Praca na temat idei postępu |
Witajcie! Mam napisać pracę zaliczeniową i nie wiem, jak się za nią zabrać. Jej temat to "Triumf i upadek oświeceniowej idei postępu". Czy ktoś może powiedzieć mi, w jakich książkach tego szukać? Mam się oprzeć głównie na Kołakowskim, trochę na Baumanie.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |