 |
Przegląd wątków w dziale Bazgroły
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 22-02-2011 | Parjonida | Krytyka krytyki- o autokrytycyźmie i nie tylko... |
Zasiadam przy biurku, biorę długopis do ręki i zastanawiam się, w jaki sposób przekazać, choćby "kropelkę" wiedzy, czy też raczej mądrości, którą odkrywałam w sobie od samego początku, przez te wszystkie lata...;przechodząc z jednej fazy rozwoju w drugą, z jednego doświadczenia w kolejne. Otóż jestem raczej typem "mówcy", czy też gaduły...i wolę wyrażać swe poglądy, przekonania itp. za pomocą słowa mówionego, a niżeli pisanego. Tak więc, być może w sposób "okrojony" zaprezentuje swój tok myślenia... Temat, który postaram się poruszyć, będzie stanowił, w pewnym sensie dość swobodną spekulację odnośnie- samokrytyki. A zatem, przechodząc już do właściwej kwestii..., sądzę iż autokrytycyzm, będący wytworem konsumpcyjnego społeczeństwa skutecznie obniża, naszą samoświadomość...i paradoksalnie staje się "pokarmem" nie dla twórczego rozwoju, lecz dla "ślepego" i z góry skazanego na niepowodzenie "pędu". A dzieje się tak..., ponieważ wychodząc z punktu oskarżenia, nie można odkryć w sobie żadnej "świadomości"; zaś nieprzerwana "gonitwa", nie jest niczym innym, jak tylko bezmyślnym, samonapędzającym się ruchem...Tak, więc jednym słowem, bardzo często funkcjonujemy, na wzór roju pszczół, zarówno na poziomie "myśli", jak i na poziomie "działania".W owym stanie "bycia", nie ma mowy o rzeczywistym "byciu". W zasadzie...sami nie wiedząc, w którą stronę zmierzamy...,wypełniamy owe luki pseudo poznaniem rzeczywistości...Nie rozumiejąc, czym ona jest w istocie, i w jaki sposób można ją odkryć,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 21-02-2011 | racjanin | Świadomość to nie mózg. |
Mózg jest kwantowym odbiornikiem duchowej świadomości. Kwantowa teoria świadomości Orch-OR Rogera Penrose i Stuarta Hameroffa - jest prawdziwa. Neuronalna transmisja synaptyczna w mózgu - nie tworzy świadomości ani naszych myśli. Przeczytajcie i poznajcie prawdę: radioamator.elektroda.eu/swiadomosc.htmllub wpiszcie w wyszukiwarkę: świadomość to nie mózg | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 20-02-2011 | Rafal Kaminski | Kilka obserwacji |
Lep na muchy... zastanówmy się nad tym. Co to właściwie oznacza? Muszki sobie latają i pewnie zapach przyciąga je do lepu. Przylatują, nóżki się przylepiają i koniec stoją sobie! Nadal żyją 2-5 dni, co mają do roboty? Obserwują nas ludzi!!! Za każdym razem jak widzisz lep na much miej świadomość, że jesteś obserwowany  Zwłoki Ubieraliście już kiedyś martwe zwłoki? Zwracam się z tym głównie do młodych i ludzi w średnim wieku. Rzecza oczywistą jest, iż prędzej czy póżniej życie postawi nas przed tym wyzwaniem. Ale ja mialem ostatnio nieprzyjemność robienia tego, jako członek rodziny chodziło o wujka. Stanęłem przed problemem typu: gdzie znaleść jego czyste majtki. To są rzeczy o ktorych człowiek naprawdę nie chce myśleć, a życie podaje takie przeszkody. wariacje seksualne Jakiś rok temu znalzłem liste ponad 50-ciu nazw medycznych na różne aktywności seksualne. Ku mojemu przerażeniu znalazłem pozycje której nazwy dziś nie pamiętam, ważne że chodziło o owady. Istnieje medyczna nazwa schorzenia seksualnego w którym biorą udział owady. Jak to wygląda? Mężczyzna zanurza się w wannie, zciąga napletek i wysuwa swój żołędź ponad powierzchnię wody, następnie wcześniej przygotowaną muchę z oberwanymi skrzydełkami umieszcza na żołędziu. Muszka nie odfrunie anie nie wejdzie do wody pozostaje jej tuptanie po żołędziu. Niechce tego propagować, ale w życiu nie słyszałem nic bardziej porąbanego a wy? No nic może starczy na dzisiaj, przepraszam moderatorów i proszę o nie danie mi bana, wszystko.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 19-02-2011 | Kowalska | Ja zgłupiałam czy pracodawcy w Polsce? |
- Prowadzenie kalendarza spotkań członków Zarządu,
No zajebiście trudna rzecz, dowiedzieć się i zapisać w kalendarzu danego prezesa co ma do roboty w danym dniu i na przyszłe.
- Nadzór nad odpowiednim przepływem informacji wewnątrz firmy,
Też nie lada wyczyn powiedzieć komu trzeba to co trzeba
- Przygotowywanie prezentacji,
No tu mam lekki kłopt, ale domyślam się, że chodzi o przygotowanie sali na prezentację, czyli umycie stolików, rozłożenie na nich materiałów, odkurzenie, postawienie nowej tablicy z markerami, ustawienie krzeseł, podanie kawy/herbaty w czasie przerwy)
- Zarządzanie korespondencją
Tiaa... Przerażająco trudne zajęcie wpisywanie do książki korespondencyjnej tego co do firmy przyszło.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 18-02-2011 | Meretseger | Dzień Kota |
17 lutego obchodzimy Dzień Kota. Tego miękkiego, puszystego, co łasi się do ciebie z mruczeniem i tego pręgowanego dzikusa, który skacze ci na głowę z szafy; tego wylegującego się na poduszce tłuściocha i tego zabiedzonego piwnicznego, który po śmietnikach szuka odpadków. Zrób dziś coś dla kota!  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 16-02-2011 | Kowalska | A Niemcy jak zawsze, czyli uchwała Bundestagu |
Cytat:Kilkudziesięciu renomowanych historyków skrytykowało uchwałę Bundestagu o jubileuszu "Karty niemieckich wypędzonych". Niech Polacy wiedzą, że wielu Niemców nie zgadza się z uchwałą - powiedział jeden z inicjatorów oświadczenia naukowców prof. Michael Wildt. www.rp.pl/artykul/2,612729.html Jak długo jeszcze ten naród będzie pluł nam w gębę? Tusk pewnie znowu schowa się do kąta ssać kciuk i będzie wszystkim wmawiał, że pada deszcz i nikt na nas nie pluje. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 16-02-2011 | big_zyd | Sępy Życia i Miłości |
Jeszcze o Relikwii - Tej Relikwii - przynudzić chciałem troszku, bo mnie akurat Wizja nawiedziła, gdy tylko to przeczytałem. Cytat:przechowywana przez kard. Dziwisza fiolka z krwią Jana Pawła II wzbudza kontrowersje. Tym bardziej że krew pobrano ciężko choremu papieżowi przed zabiegiem tracheotomii w 2005 roku. Chodziło o przedoperacyjne badania, ale próbki nie zniszczono - jak to się dzieje zwyczajowo - po laboratoryjnej analizie. Na pomysł, by zachować fiolkę, wpadł rzecznik Stolicy Apostolskiej Joaquin Navarro Valls. Lekarze z kliniki Gemelli, która opiekowała się papieżem w czasie pontyfikatu, zgodzili się i przekazali krew kard. Dziwiszowi. Ten postanowił, że ampułka będzie główną papieską relikwią w powstającym Centrum Jana Pawła II w krakowskich Łagiewnikach. W pewnym symbolicznym skrócie, skrócie oddającym - jak sądzę - istotę rzeczy, wygląda to w sumie tak: ...W mrocznych Lochach Watykanu dycha jeszcze Wojtyła, jeszcze przez dziurę w gardle rzęzić słabo próbuje, tymczasem stoją już nad nim Dziwisz z Navarro Vallsem i odsysają zeń płyny ustrojowe dla przyszłych Sanktuariów...  Zaprawdę - takiemu horrorowi chyba tylko geniusz Eda Wooda by sprostał... P.S. W razie czego - główny temat muzyczny już mam  . | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 15-02-2011 | Wielki_13-sty | Filoanna |
Jeśli jest filozofia, to czemu ma nie być filoanny lub filograżyny?  1. Czy Ateizm, to także "forma" religii? (jak na koszulce: www.racjonalista.pl/ks.php/k,2012), tylko z większym statystycznie udziałem Świadomości wyznawców  2. Czy patrząc na jedzenie, rozkoszujemy się myślą o jego walorach smakowych i czujemy radość nasycania, czy może zdarza się nam myśl, np.: patrząc na kotleta - że zaraz będzie kupką? (cyt. Family_Guy). 3. Czy Racjonalne myślenie powinno być prawem chronione? ... więcej Filo.. i Świato.. pytań, a dzień nie będzie już taki nudny  Proletariusze używanych Świadomie Mózgów łączcie się !! | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 14-02-2011 | Kruchcik | Blog o glamour w Kościele - Kruchcik! |
Serdecznie zapraszamy na nowy blog śledzący to, co najważniejsze w kościelnej modzie, propagandzie i PR: kruchcik.blogspot.com/Dowiedz się, jakie relikwiarze modne są w tym sezonie, co śpiewać przy niedzieli i czy liturgia może być glamour! Pudelek i Plotek to bezbożna przeszłość, odwiedź Kruchcika! | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 24 (przedawniony) | | 13-02-2011 | Krzysztof Jóźwiak | Bronisław Komorowski herbu PO |
Podejrzewam, że 90% z czytelników racjonalisty go wybrała, a 9% nie poszła na wybory (błąd największy!). Jak to jest, że 'pierwszy obywatel' RP zawsze musi się tak kompromitować albo ośmieszać ;D Jest się z czego pośmiać ale czy o to chodzi w najbardziej reprezentatywnej funkcji w PL ? Prze-rewelacyjne fotki + opis  link: wiadomosci(*)nislaw-Wpadkaquot,galeria.html | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |