Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
16-06-2012Christopher CJ JozwiakO co im chodzi ? politycznie
Tusk: władza, pieniądze, uwielbienie
Kaczyński: dyktat, misja, dobrobyt
Palikot: czysta władza, zabezpieczenie dobrobytu
Pawlak: trwanie
Miller: powrót

taki dziś jest układ sił parlamentarnych;

Ziobro: zastąpienie Kaczyńskiego
Korwin-Mikke: idea

mniejsi: zabawa-naiwność, na dzień dzisiejszy
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 333 (przedawniony)
10-06-2012-jad--Heh-
Kontynuacja wątku Europejskie Centrum Humoru. Każdy wie, o co chodzi więc do roboty
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
09-06-2012OcykanMoże trochę limeryków?
Dawno ich na tym forum nie było... Prezentuję kilka mojego autorstwa i zapraszam forumowiczów do prezentowania swoich.

   W gułagu na Magadanie
   Podano drugie śniadanie.
   Pewien zek, Bóg mi świadkiem,
   Dostał nawet dokładkę,
   Lecz zbudził się niespodzianie...

   Na koncercie galowym w La Scali
   Wszyscy ludzie rzęsiście klaskali.
   Tylko dwaj, ze Sri Lanki,
   Zajadali sezamki
   I w dodatku okropnie mlaskali.

   Mormon ze stanu Utah
   Miał ogromnego f...a.
   By mu ta wielka pała
   Chodzić nie przeszkadzała,
   Wsadzał ją sobie do buta.

   Pewien Hindus z Kalkuty
   Dostał filcowe buty.
   Lecz w tamtejszym upale
   Nie przydały się wcale,
   Wyjechał więc do Workuty.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
08-06-2012SelanosPoszukuję Żyda w Rządzie
Fronda i środowiska frondopodobne, często przekonuje nas, że rządzą nami Żydzi (albo Niemcy i Rosjanie), tak więc postanowiłem znaleźć Żyda w rządzie. Ponieważ żaden nie miał pejsów i jarmułki, doszedłem do wniosku, że rządowe Żydy się zakamuflowały!

Stąd moje pytanie: czy w polskim rządzie jest Żyd, a jeżeli jest, to jak się nazywa?

To bardzo ważna sprawa, musimy znaleźć źródła naszych narodowych niepowodzeń.

A jednak, zdemaskowani! Jak na razie, znalazłem tylko to:

Czyżby pod Smoleńskiem nie zginęli Polacy?!


... u samego steru władzy..!


Czy znacie innych rządowych Żydów? A może żydokomunistów. To poważna sprawa, ratujmy Polskę, przez nich nie wybudujemy A2!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
05-06-2012deiliDziękuję
To forum jako jedyne dawało przez długi czas namiastkę normalności, wiary w to że nasz świat jednak zmierza ku lepszemu.
Prowadziłem tu wiele dyskusji, mniej i bardziej ciekawych.
Zarówno osoby o przeciwnych poglądach, jak i Ci o którzy mnie „wspierali” w trudnych dyskusjach wiele wnosili do mojego światopoglądu. Wielu z was było w stanie uświadomić mi błędne założenia i mnie sprostować, szczególnie : Meretseger, liliac, czy też Sylwek.
Ale i oponentom dziękuje za ciekawe i interesujące dyskusje, mam tu głównie na myśli :
Jan Werbiński,  niewiarygodny Jednak wszystko ma swój koniec,tak i mój udział w wielu dyskusjach musi mieć koniec.
Dziękuje i żegnając się z tym forum i wami, życzę wam dotarcia do rozwiązań które pozwolą na optymistyczną przyszłość.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
02-06-2012liliacGwoli rozrywki: kwiat polskiej pieśni patriotycznej :)
Dla umilenia wieczoru i gwoli promocji pięknej i zdrowej sztuki narodowej - niejako nawiązując do niegdyś już wspomnianego nurtu poezji smoleńskiej - pragnę przypomnieć (tudzież przedstawić tym, których to patriotyczne przeżycie ominęło) arcydzieło pieśni zaangażowanej w wykonaniu pewnego polityka. Moi drodzy, oto Wojciech Komarzyński.

Zatroskanych o prawa autorskie uspokajam - pan radny z dumą linkuje to wystąpienie na swojej stronie internetowej.

PS
Nagranie celowo otwiera się w określonym momencie, wcześniej jest dość nudno.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
31-05-2012big_zydSkrzywdzona Niewinność Marty B.
Jak Naucza ksiądz Tomasz Stępień:
fakty są takie, że człowiek wierzący nie tylko będzie szczęśliwszy po śmierci, ale także odkrywa szczęście już tu na ziemi. Jest bardziej radosny i lepiej znosi przeciwności losu.
Nie może tedy dziwić, że osobnik tak Smutny i Sfrustrowany jak ja niemal wszystko jest gotów uczynić, byle wnieść choć odrobinę rozrywki w Ponurą Nicość swego bytowania.
Codziennie zatem - jak nie Nasz Dziennik, to chociaż Frondę; jak nie Niezalezną.pl, to Bibułę - sobie podczytuję i Świadczę, że o Uśmiech Promienny lektury te przyprawiają mnie nader często .
Wszystko jednak, czym dotąd owi jajcarze raczyli, to tycie miki przy tym, co teraz się na Frondzie wyrabia .

Po kolei:
pisuje tam taka dziewczynina, Marta Brzezińska - taka... jak oni wszyscy...
Znienacka, w przypływie, mniemam, Zachwiania jakiegoś ideowego (zdarza się nawet Najlepszym - Mk 15, 34; Mt 27, 46; Mt 26, 69-75; Łk 22, 56-62; J 18, 25-27; Mk 16, 10-14; Mt 28, 17; J 20, 24-25 itd. itp...) ulęgło się jej pod czerepkiem, żeby - nie, nie żeby skrytykować manifestacje MW i ONR - ale tylko zasugerować jakąś korektę ich stylistyki, bo to, gdy ze strony narodowców padają przekleństwa i petardy, zaś ze strony dewiantów dźwięki muzyki, śmiech i przyjazne gesty, to ludzie się płoszą ode Patriotyzmu..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
30-05-2012Christopher CJ Jozwiakracjonalista.pl przeciwwagą dla fronda-niezalezna.pl
Im racjonalista bardziej polityczny, tym większa przeciwwaga.

Polska 'klasa' dziennikarska jest już bardzo urobiona i potrzeba świeżego powiewu wolnej myśli dziennikarstwa politycznego = racjonalnej propagandy

Więcej manipulacji i prowokacji!! bez tego na wojnie idei zawsze wygra obłuda..

w demokracji to kłamstwa są drogą ku prawdzie = postępowi, wolności i dobru
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
29-05-2012spellbinderCzy byliście na stronie Watykanu?
Kościół i jego kapłani przyjmują niewątpliwie ciekawą postawę do życia.

Z jednej strony kościół głosi pewną doktrynę, która jest ważniejsza niż nasze doczesne dobra. Koncentruje się na tym jak powinniśmy żyć, jakie wartości powinniśmy wyznawać. Kościół dba o to, aby nauki tego rodzaju wpajane były już najmłodszym ludziom. W końcu gra dotyczy duszy, zbawienia, życia wiecznego...

Ale z drugiej strony kościół niewątpliwie ma wszelkie znamiona biznesu. Zaczyna się od manipulacji: Przez szereg powinności i rytuałów kapłani przywiązjuą do siebie te owieczki, przytłaczają je swoim autorytetem.
To są właśnie zadania rytuałów. Stworzyć w człowieku wrażenie uczestniczenia w czymś większym, niż on sam. Zmusić go do przyłączenia się do grupy, przygnieść presją. Wyłączyć jego psychologiczne mechanizmy obronne.
Jeśli ktoś próbuje dyskutować z tą doktryną - zostaje uciszony. Nie da się napisać komentarza nieprzychylnego papieżowi na katolickiej stronie.

Następnie kościół zaczyna swoje owieczki strzyc. Najpierw stworzył zapotrzebowanie na pewne usługi, ugruntował je, a potem bierze za to sporą kasę.

Sprytni są, bo nie tylko obrzędy objęli ceną. Ostatnio byłem w górach Świętokrzyskich. Tam - w którymś klasztorze na szczycie góry, księża otworzyli normalnie swój własny sklepik, oferujący religijne suweniry. Zabrali najpierw miejsce, które należało do pogańskich kapłanów i na jego fundamencie stworzyli swoją własną maszynkę do kasy.

Kościół dostosowuje się do czasów. Teraz nawet Watykan..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
29-05-2012aspagnitoPiłka jest okrągła, a bramki są dwie
Zbliża się Euro i Wszyscy są zaproszeni o dyskusji o futbolu (POLAND EQUALS FUN! - moje hasło promocyjne Polski).
Spraw jest kilka. Zapewne nie udałoby się ich pchnąć przed Euro 2012, ale chyba są na tyle ważne, ża warto przy okazji tych mistrzostw poruszyć tę dyskusję.
Pierwsza sprawa to ta, że jest takie prawo, które zabrania piłkarzowi koncentrować grę na sobie. Według mnie to bzdurne prawo. Piłkarze są chyba z niego jeszcze mniej zadowoleni, gdyż nie wolno im grać pięknie, ryzykownie, z wewnętrznym poczuciem smaku, a mecz staje się tylko jego parodią, w której kukiełki odgrywają swoje role.
Sport piękny, to sport odzwierciedlający odwagę ducha wyobraźni, a nie usystematyzowany porządek. Od tego jest system, żeby był usystematyzowany.
Druga sprawa to ta, że piłkarze przed mistrzostwami trenowali rozgrywając mecze sparingowe. Powinno się zakazać sparingu. Piłkarz, który nie umie walczyć z wrogiem wirtualnym, nie spędza w ogóle czasu na tym, aby sobie wyobrazić co może czuć i myśleć jego realny przeciwnik. Po prostu wyucza się błędów realnego oponenta. Tutaj liczyłaby się umiejętność.. trenerska, czy dużo sprzętu, ale to chyba wymóg dzisiejszych czasów.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)