 |
Przegląd wątków w dziale Bazgroły
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 10-05-2005 | PTRqwerty | technologiczna osobliwość |
Ja krótko. Kolejny raz natrafiłem na opis zbliżającej się, technologicznej osobliwości. Z mojej strony krótko, bo tylko dam linka: gean.webpark.pl/mugole.htm#ZespolA daję linka po to tylko, aby usłyszeć więcej o tym. Jak bardzo prawdopodobna jest w ogóle ta hipoteza? Co do tekstu mam kilka spostrzeżeń, ale to najwyżniej innym razem opiszę. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 10-05-2005 | ugaguga | Małpy | |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 06-05-2005 | Monia | Racjonalista na Alasce |
Zachecam wszystkich racjonalistów i nieracjonalistów do oglądania (a własciwie nagrywania i odtwarzania ze wzgledu na pore emisji 14.30) znakomitego serialu prezentowanego kilkanascie lat temu w TVP - Przystanek Alaska. Mlody racjonalista, absolwent nowojorskiej uczelni medycznej, doktor Joe Fleischmann przyjezdza do pracy na Alaske i w zetknieciu z "ludzmi natury" zaczyna powoli rozumiec ze...nie wszystko jest takie oczywiste  Serial jest przezabawny, postaci wyjatkowo wyraziste i smieszne, morał lekki, po prostu swietna zabawa. Oglada sie to znakomicie! Serial odniosl kilkanascie lat temu ogromny sukces. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 06-05-2005 | Garrone | Zobobonny savoir-vivre |
A: Czy racjonaliście wypada wierzyć w zabobony? B: Ależ oczywiście, że nie! A: Ale czy wypada z nich drwić? B: Wielu z nich to robi... A: No właśnie, a to poważny błąd! B: Sugerujesz, iż racjonaliście WYPADA wierzyć w zabobony? A: Wierzyć nie, ale przestrzegać - to zupełnie co innego... No właśnie, jak to jest z tymi zabobonami? Śmiejemy się z nich, wytykamy innym głupie przyzwyczajenia i krótko mówiąc - chcemy wręcz walczyć z ciemnotą. Ale czy nie zdarza się, że sami godzimy się na stosowanie w praktyce niektórych przesądów ze względu na otoczenie? Możemy lekceważyć czarnego kota, z premedytacją włazić pod drabinę, nie dostawać ataku histerii na myśl, że nie mamy guzika, kiedy na horyzoncie pojawia się kominiarz... Ale co wtedy, kiedy będzie trzeba zastosować się do przesądu działającego w związku z relacją międzyludzką? Przykład z życia: Ja: Co to za pierścionek? Koleżanka: A, z Lednicy mam. Ja: Hm... Nawet ciekawy wzór. Koleżanka: Chcesz obejrzeć? Ja: Czemu nie. (sięgam po pierścionek) Koleżanka: (cofa rękę) Eeeej!!! Nie zdejmuj mi go! Ja: Naruszam twoją prywatność? Koleżanka: Nie, ale tak się nie robi. Ja: Dlaczego? Koleżanka: Bo się będziemy kłócić. Ja: Nie rozumiem. I cóż stąd, że nie rozumiem - nie będę pytać o genezę takiego założenia. Rzecz w tym, że mój "błąd taktyczny" polegał na nieznajomości jednego z zabobonów. Wyszło.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 05-05-2005 | Reyamtet | Wiosenne dywagacje mlodzienczego serca |
Swiadomosc jest najwiekszym darem i przeklenstwem czlowieczenstwa. Zastanawia mnie czemu nie wszyscy ja posiadaja? Czasami chcialabym byc tandetna... Z zapartym tchem oczekiwac kolejnej bigbrother'owskiej sagi, ubierac sie jak Mandaryna i co sobote z przypakowanym lysawym mezem jezdzic na zakupy do lokalnego hiper-mega-supermarketu. Smiac sie do rozpuku z wygibasow Pazury czy bezmozgich tekstow Waldusia-czemu tak nie potrafie? Zdradze Wam sekret... Zakochalam sie  On otwiera przede mna bramy innych wymiarow istnienia, uczy smakow zycia. "Roads are for journeys-not for destinations". W koncu doswiadczylam, a nie tylko zrozumialam cytat ze starego filmu... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 03-05-2005 | Wiera | Do Kagana |
Nie wchodzi jako komentarz, więc próbuję na forum: > Niestety, ale jak ktos napisze co kolwiek o zydach, co nie zawiera 100% pochwaly tego co sie dzieje w panstwie IzraelA przeciez syjonizm zostal uznany rezolucja ONZu za odmiane rasizmu,a Izrael jest chyba jedynym panstwem na swiecie, gdzie obywatelstwo dostaje sie na podstawie rasy... <Nie mam pojęcia co chciałeś przez to powiedzieć, bo chyba nie to, że kilkaset tysięcy Palestyńczyków mających obywatelstwo Izraela to Żydzi? |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 02-05-2005 | Piłat | muzyka |
Czy zastanawialiście się nad ścieżką dźwiękową do racjonalisty??? Mój typ Swans - "Children of god". | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 20-04-2005 | Polak | swieta imkwizycja |
jak widze te wasze bzdury to niodpowiadam za siebie. Nadchodzi czas wielkiej inkwizycji na czele, której bedzie stala Polska. Polska ma byc krajem w 100 % katolickim, ma ta zgnilizne europejska nawracac. Satanisci nawracajcie sie, ateisci nawracajcie sie. Polska ma takze nawracac na wiare katolicka wszystkie kraje Europy. A wy odczepcie sie od naszego swietego Papieza Jana Pawla II bo biada wam ,biada wam za to. Zobaczycie jesli sie nie nawrócicie czeka was Swieta polska Inkwizycja, która zdusi wszystkich niewiernych. Fan LPR i Katolik | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 19-04-2005 | Reyamtet | Zdrowie, ile cie trzeba cenic tylko ten sie dowie, co cie stracil... |
Ostatnio pisząc pracę zaliczeniową przeczytałam dziesiątki artykułów dotyczących stanu polskiej służby zdrowia, mentalności pacjentów i polityce zdrowotnej zmieniających się rządów. "Chaos", "kryzys" czy "zawał" to najczęściej spotykane zwroty charakteryzujące sektor medyczny przez cały okres ostatnich piętnastu lat reformacji. W zasadzie można zaobserwować, iż niezwykle rzadko zdarzają się Wiadomości czy Fakty bez informacji o kolejnej "głodówce" pielęgniarek, strajku związków zawodowych lekarzy czy "plajcie" któregoś z zasilanych przez budżet państwa szpitali. Z drugiej strony zaś słyszymy o "skórach" w Łodzi, "Doktorze Słoniu" w Trójmieście, wszechobecnym przekupstwie lekarzy przez firmy farmaceutyczne czy przedmiotowym, często bezdusznym traktowaniu pacjentów przez źle opłacany personel medyczny. Kilka dni temu miałam okazje na własnej osobie doświadczyć uroków bycia pacjentem publicznej służby zdrowia. Chcąc, jak co pół roku dokonać zwykłego badania ginekologicznego zadzwoniłam by się zarejestrować do mojej przychodni, do pani doktor, u której złożyłam kilka lat temu tzw. "opcję". Dowiedziałam się, że jeśli nie chcę skorzystać z prywatnej (czytaj: odpłatnej) porady, to z usług pani doktor w ramach ubezpieczenia mogę skorzystać...pod koniec maja. Paranoja? Nie...polska rzeczywistość...
|
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 19-04-2005 | Krzysko | Znowu czarny dym. |
Czarny dym -- nic sie nie dzieje. Bialy dym -- stalo sie. Media, teoretycznie niosa informacje ale tym razem najwazniejsza wiadomoscia (jak w pewnym skeczu) jest to, ze "nic sie nie dzieje".  Mozna sobie zatem wyobrazic te wielkie naglowki "Ksiezyc nadal krazy wokol Ziemi", "Prezydent Bush nadal prezydentem". Wybor nowego paieza to faktycznie news i nie bede pitolil, ze niepotrzbnie wchodzi na pierwsze strony ale czy fakt, ze go jeszcze nie wybrano wymaga naglosnienia? |
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |