 |
Przegląd wątków w dziale Bazgroły
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 32 (przedawniony) | | 26-10-2010 | Kowalska | Inwigilacja PiS |
Partia PiS zapowiedziała dzisiaj, że "maksymalnie została wzmożona inwigilacja internautów". Mam pytanie zatem:
Jak chronione są nasze dane na forum?
Oni oszaleli, i to nie są żarty. Ja się o szóstej rano nie lubię budzić....
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 30 (przedawniony) | | 25-10-2010 | Kuba Śruba | Fajne liczby |
Zainspirowany dyskusją w innym wątku chciałbym poruszyć temat liczb. Otóż uważam za najdoskonalszą liczbę 60 - ma ona 12(!) dzielników naturalnych: 2, 3, 4, 5, 6, 10, 12, 15, 20, 30 oraz 60. Liczba 50 ma ich o połowę mniej! "60" była podstawą systemu liczbowego babilończyków, dzięki niej na tyle sposobów możemy podzielić godzinę. Biblijna 7 też ma wiele uroku, w końcu to największa jednocyfrowa liczba pierwsza, ale znacznie fajniejsze jest 42 (fani D. Adamsa wiedzą dlaczego) Tak na serio oczywiście nie uważam, żeby jakakolwiek liczba była bardziej doskonała od innej. Chciałbym was poprosić o podanie "fajnych" waszym zdaniem liczb, koniecznie z uzasadnieniem! PS Bardzo lubię jeszcze dwie liczby z kategorii "bliżej nieokreślonych". Są to: "dżylion" i "w c#uj dużo!" | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 68 (przedawniony) | | 21-10-2010 | kamyk55 | Oazowe lęki |
Z tymi 666 to chodzi o symbolikę - jeśli 7 to doskonałość a 777 to doskonałość doskonałości to 666 jest jej zaprzeczeniem. Tym nie mniej czasem szatan wykorzystuję tę liczbę.
Harry Potter to kolejny temat-rzeka. Sam nie czytałem, nie muszę czytać śmieci, by wiedzieć że nadają się do śmietnika. Widziałem taki świetny film Anty-Harry. Nie wiem czy jest gdzieś w sieci. Ale tak w skrócie: Harry zachęca do praktykowania magii, przedstawia konkretne propozycje; imię Potter to nazwa jakiegoś demona-bóstwa w wierzeniach pogańskich; Harry przedstawia postacie powszechnie uważane za złe, jako dobre (np. brzydkie orki, ohydne stwory) i dobre jako złe (ładne krasnale, piękne wróżki) - to tylko przykłady; Harry proponuje rzucanie klątw na ludzi - przez takie przeklinanie złymi życzeniami ludzi próbuje działać szatan; Harry proponuje "zabawę" magią - a Pismo Święte zakazuje używania magii. "Nie będziecie jeść niczego z krwią. Nie będziecie uprawiać wróżbiarstwa. Nie będziecie uprawiać czarów." (Ks. Kapłańska 19:26, Biblia Tysiąclecia)
Póki jesteś blisko Boga, nic Ci nie grozi. Nie warto popadać w paranoję, ale nie wolno też lekceważyć nam zła. "Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła." (1 List do Tesaloniczan 5:22, Biblia Tysiąclecia) | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 21 (przedawniony) | | 20-10-2010 | setarkos | Utopijny plan minimum biologii |
Dzień Dobry
Często na forum pojawiają się wątki dotyczące stosunku ludzi do innych organizmów. Wiadomo, że znacząca część przyrody nie specjalnie nam sprzyja i niszczymy np. zarazki. Zastanawia mnie czy jest możliwe istnienie człowieka bez jakichkolwiek innych gatunków - tylko my i martwota..
Potrafimy dziś syntetyzować wiele związków niezbędnych do życia, przetwarzać własne wydaliny, przeprowadzać sztuczną fotosyntezę .. Dysponujemy też energią nuklearną. Korzystanie z 'usług' bakterii, roślin, grzybów czy zwierząt staje się bardziej nawykiem lub przyjemnością niż koniecznością.
Oczywiście nie chodzi o to, by likwidować na Ziemi jak najwięcej żyjątek - nie - pytanie jest futurystyczne. Jakie inne organizmy musielibyśmy koniecznie zabrać na pokład statku przeznaczonego do wielkiej kosmicznej wyprawy? A może żadne?
Pozdrawiam
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 20-10-2010 | adamzwawy | HIV - pochodzenie. | | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) (Zamknięty) | | 18-10-2010 | prof. Grabowska | Ekskomunika za in vitro |
W sprawie in vitro panuje okrutne zakłamanie! Wszyscy ględzą o pożądaniu dzieci przez pary bezpłodne. Jednocześnie oczywiście, pewnie ci sami osobnicy, domagają się prawa do aborcji. Czyli - kompletna paranoja. A jest jedno proste wyjście! Są tysiące dzieci czekających na adopcję w domach dziecka, których jakoś nie da się w "wolnej Polsce" zlikwidować. Nie dzieci oczywiście, a "domów" dziecka! Ale ludzie chcą mieć "własne" dziecko, tak jak "własny" samochód, czy "własny"dom. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 16-10-2010 | prof. Grabowska | Alkohol |
Wiadomo nie od dzisiaj , że to alkohol, a nie dopalacze, jakieś tam, jest głównym zagrożeniem zdrowia i życia Polakóff. Sprawa tychże dopalaczy jest żenująca! Tusk się kompromituje. Tak jak z kastracją pedofilów. Żenada! W jakim my kraju żyjemy?
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 13-10-2010 | kogut59 | ewolucja | | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 13-10-2010 | aspagnito | Propozycja "sklejania" grafenu 3d |
Ostatnia Nagroda Nobla przyznana została za praktyczne odkrycie - udowodnienie istnienia grafenu. Po prostu jest duże prawdopodobieństwo, iż dwuwymiarowy grafen istnieje na czubku rysika, gdy ten potrzemy o kartkę. Zastosowania grafenu wydają się z dzisiejszej perspektywy wręcz niewyobrażalne. Niestety do tej pory nie udało się wysyntetyzować grafenu 3D. Zanim przejdę do rzeczy, chciałbym zwrócić uwagę na odwieczny problem konfliktu fizyków teoretyków (wynalazców i twórców hipotez) z fizykami doświadczalnymi (odkrywców o zdolnościach udawadniania tego, co warte udowodnienia).
Jeśli założymy, iż grafen powstaje wyłącznie na atomach węgla.. to mógłby on powstać na idealnie płaskiej powierzchni np. syntetycznego i ekonomicznego diamentu. Powstawałby praktycznie wyłącznie pod wpływem tarcia, gdyż tylko te tworzy grafen, a nie diament (ten tworzy ciśnienie). Grafit należałoby co chwila szlifować do takiego "daszku", którym tarlibyśmy o diament. Sam grafen ma strukturę atomową plastra miodu. To nie uległoby zmianie w grafenie 3D, ale jest wiele form połączeń pomiędzy atomami, a sam grafen z pewnością zaskoczyłby nas swoją strukturą.
Grafen ma "budowę plastra miodu" i to pozostałoby zapewne takie samo i w 3d wersji. Poniekąd istnieje cały szereg wiązań pomiędzy atomami, które niekoniecznie wiążą się z wymianą np. kluczowych elektronów. Czy byłyby trwałe? O ile sam grafen 2d byłby w miarę trwały, to problem przypominałby sprawę dwóch folii, które po zetknięciu (bez spoiwa) nie.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |