Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
10-02-2014bozenaszymborska33.pl"Czynnik rh w historii ludzkości"
Czynnik Rh minus posiada około 15% ludzkiej populacji. Mnie bardzo interesuje, czego istotnym dowodem może okazać się brak czynnika Rh plus. O osobach posiadających czynnik Rh minus obecnie wiadomo, że należą do rasy białej, mieszkają w Europie i nie można ich sklonować. Najwięcej, bo aż 30% czynnika Rh minus posiada ludność Kraju Basków. W rasach kolorowych także można odnaleźć ten czynnik, który jest rezultatem mieszania się ich z białymi ludźmi.
Nie interesowałam się tą sprawą do momentu, gdy dowiedziałam się, że czynnik krwi Rh minus pojawił się na naszej planecie mniej więcej 37 tysięcy lat temu. Dawid Icke napisał: „Jeden człowiek nie zmieni świata, ale może przekazać informację, która zmieni świat”. Ujawnienie informacji, o znaczeniu posiadania Rh minus, może celowo być ukrywane jako prawda bardzo niewygodna dla rządzących i przywódców duchowych. Jeśli nie mam racji, co takiego może się stać? Od tysięcy lat jesteśmy celowo ogłupiani, oszukiwani, dezinformowani, wprowadzani w błędny tok myślenia i degenerowani. Czyli byłaby to tylko kolejna teoria lub próba udzielenia odpowiedzi na odwieczne pytanie, które już wielu zadawało: „kim jesteśmy, skąd pochodzimy, dokąd zmierzamy”. Gdybym jednak rację miała choć w niewielkim procencie, może to spowodować ogromny przełom cywilizacyjny. Oczywiście sama zakładam, że mogę się mylić w wyciąganiu wniosków, ale jak wiadomo błędów w rozumowaniu nie popełniają tylko ci, którzy nie myślą.
Czynnik Rh może być niezwykle..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 156 (przedawniony)
10-02-2014ArsamenePomniki niemieckiej głupoty
Przyznam, że germanofilskie urojenia polskich elit politycznych, zapatrzonych w Niemcy jak cielę w malowane wrota, zaczynają działać mi na nerwy. Co do modelu polskiego rozwoju formułowano już różne dziwne postulaty, takie jak "druga Japonia", "druga Hiszpania" czy "druga Irlandia", a wyszła z tego "Rumunia Północy", gdyż pod względem wielu wskaźników znajdujemy się obecnie mniej więcej na poziomie tego bardzo sympatycznego kraju.
Ostatnio modne stały się postulaty w stylu: "musimy stać się jak Niemcy", co wcale nie brzmi mniej groteskowo (przynajmniej dla mnie) niż poprzednie propozycje polskiego papugowania innych krajów i narodów.
Zanim polski rząd znów pozwoli rozjechać Polskę przez "niemiecki czołg", jak pieszczotliwie nazywa się ostatnio lobby niemieckich koncernów przemysłowych, warto sobie przypomnieć, że nawet wśród samych Niemców nie brakowało jednostek, które podchodziły do wytworów niemieckiej kultury i cywilizacji z dużym dystansem.
Jako pierwszy pomnik niemieckiej głupoty Artur Schopenhauer proklamował niemiecką filozofię idealistyczną, czyli tych różnych Heglów i Schellingów. Historia XIX i XX wieku dopisała resztę - obok pomników niemieckiej głupoty, zaczęły wyrastać jak grzyby po deszczu monumenty niewyobrażalnych zbrodni i potwornych patologii, wszystkie dumnie firmowane metką "Made in Germany". Cóż, choć trudno w to uwierzyć, nawet Niemcy nie są nieomylni. I dziś zapewne nie brakuje w Niemczech kandydatów do umieszczenia na cokole pomników głupoty i marnotraws..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
08-02-2014hagiWoda - wielka tajemnica
Witam.
Propozycja na pt. wieczór. Oczekuję na odkrycie tajemnicy.
Kto nie obejrzy ten katolik
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
08-02-2014Młody SceptykSekta Czarnych Reniferów - legendy Eskimosa, wielki sekret
Dawno temu spotkałem w Irlandii pewnego starego Eskimosa. Poczciwy był to Eskimos. Opowiedział mi pewną legendę. Opowiadał o organizacji nazwanej Sekta Czarnych Reniferów. Było to coś z pogranicza teorii spiskowych. Ja jestem Sceptyk,, w spiski nie wierze. Tworzę w bazgrolach, bo to stosunkowo niski poziomem temat . Chciałbym zapytac was, co słyszeliście o tej organizacji - Sekta Czarnych Reniferów.

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
07-02-2014pawel_wrAbsencja Jerry'ego Coyne
Zauważyłem,że od pewnego czasu nie publikuje się nowych
artykułów Jerry'ego Coyne.
Jego wartościowe felietony poszerzały znacznie
tematykę tego forum.

Jakie są przyczyny rezygnacji z zamieszczania
jego artykułów ?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
06-02-2014lanssheshotCo się najmniej opłaca
Witam. Bardzo proszę o pomoc przy następujących pytaniu. Jeżeli produkcja pewnego dobra wymaga dużych inwestycji specyficznych, to który jego sposób organizacji jest najmniej prawdopodobny:

a) krótkoterminowy outsourcing
b) integracja pionowa
c)długoterminowe kontrakty z zewnętrznymi dostawcami
d)cała produkcja wykonana wewnętrznie
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 757 (przedawniony)
06-02-2014ZXfiDlaczego nie mógłbym być ateistą
Co to znaczy że czegoś nie ma? Mamy zamknięte pudełko, symbolizuje ono obszar naszej niewiedzy, dotyczy to makroświata jak i mikroświata. Czy stwierdzenie, że nie ma w nim złota, jest wiedzą czy przekonaniem? Pudełko zostało przebadane wykrywaczem metalu, który niczego nie wykrył, czy to oznacza że w pudełku nie ma złota? Pewności nie ma, bo wykrywacz ma swoją czułość, zawsze skończoną. Czułość przyrządu - słowa kluczowe, do tego zaraz wrócę. Wiemy teraz tylko tyle, że złota nie może być dużo.
I teraz temat Boga:
Wiemy, że nie ma raczej technicznego przyrządu zdolnego wykryć Boga, ze względu na niematerialny charakter obiektu. Jedyny przyrząd który może tego dokonać, to jest chyba tylko ludzki umysł. Umysł nie jest materią, nie można wskazać palcem, to jest umysł. Nie ma czegoś takiego w sensie materialnym, a przecież każdy się zgodzi że coś takiego istnieje. Czyli mamy dwa byty z tej samej parafii, przy czym o jednym z nich niczego nie wiemy na pewno, jedynie wierzymy albo nie wierzymy. Spróbujmy teraz powykrywać - ateiści jak i wierzący "odpalili" przyrządy. Wierzący natychmiast wykryli Boga, a u ateistów ani śladu. Co się dzieje? Z miejsca wierzących okrzyknięto idiotami schizofrenikami, co widzą to czego nie ma. Co więc jest nie tak z przyrządem wierzących? Wracamy do zagadnienia czułości. Ateista to przeciętnie ktoś kto sporo myślał, sporo czytał, ma o wiele większy zasób wiedzy, w odróżnieniu od przeciętnego wierzącego, który wykazuje się wręcz dziecinną naiwnością. Jeden..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
05-02-2014vorotKlimat i jego wpływ na samopoczucie
Witam. Szukam tekstów starożytnych filozofów greckich na wyżej wymieniony temat. Kiedyś przeczytałem coś na ten temat i była taka wzmianka o tym, że "ludy mieszkające na północy, z przyczyny chłodnego klimatu są przygnębieni" - coś takiego. Za nic sobie przypomnieć nie mogę, gdzie ja to wyczytałem... Na pewno nie był to Arystoteles. Tekst poza tym był interesujący, a więc pewnie jest dość znany tutejszemu gronu.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
04-02-2014ArsameneNie męczcie mnie, czyli powrót depresjii...
Niby przed chwilą skończył mu się urlop, na którym powinien podładować akumulatory, by potem energicznie przystąpić do pracy. A tu pierwsze słowa, które wyrywają mu się po powrocie do zwyczajnych obowiązków, to "nie męczcie mnie", "dajcie mi spokój", "nie muszę o wszystkim wiedzieć" albo "kiedy się to wszystko skończy?".
Choroba afektywna dwubiegunowa... Problem wielu mężczyzn w wieku średnim, niezależnie od pochodzenia, statusu socjoekonomicznego czy zajmowanego wysokiego stanowiska państwowego. Jedni radzili sobie z nią alkoholem i benzedryną, inni topili smutki tylko w alkoholu lub poddawali się jej aż po samobójstwo włącznie. Tu oczywiście mowa tylko o fazie depresyjnej choroby. W fazie maniakalnej robili na otoczeniu wrażenie pewnych siebie, przebojowych, kreatywnych, jak kokainiści z Wall Street przed 2008 rokiem. Potem okazywało się, że niepotrzebnie szarżowali, ich decyzje obarczone były nadmiernym ryzykiem, a genialne pomysły były zwyczajnie głupie - płytkie, nieprzemyślane, jałowe. Dlaczego tak łatwo dajemy się zwieść takim maniakom?

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 91 (przedawniony)
04-02-2014Adam30Czy racjonalizm to ateizm?
Postanowiłem założyć ten wątek bo z tego co czytam na tym forum dla większości racjonalizm jest tożsamy z ateizmem. Uważam to za wielki błąd. Mój tok myślenia wygląda tak: u podstaw wszystkiego stoi teoria ewolucji niejakiego Darwina czyli dogmat nie poparty dowodami(jeśli ktoś zna takowe proszę pisać z chęcią skonfrontuje je z moją wiedzą na ten temat) a myśląc racjonalnie skoro tyle lat kopią i szukają jakiejkolwiek formy przejściowej i nic nie znaleźli muszę odrzucić tą teorie. Jeśli odrzucimy teorię ewolucji zostaje nam już tylko jedna możliwość a mianowicie stworzenie. Idąc dalej tym tropem ktoś musiał to stworzyć więc Bóg jest. I tak moim zdaniem wygląda racjonalny tok myślenia. Co wy o tym myślicie?
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)