 |
Przegląd wątków w dziale Bazgroły
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 30-08-2006 | pytanie | Przyziemna sprawa: Skuteczne wyszukiwanie wiedzy |
witam Każdy kto szuka tekstów naukowych w sieci zna ten problem. Kiedy wpiszemy np;w Google Scholar interesujące nas nazwisko badz tytuł wyskoczy nam kilka tysiecy stron ale niekoniecznie to czego szukalismy! Wiem,że sa jakieś sposoby zeby "pomóć" wyszukiwarce odnaleźć udostepnione interesujące nas teksty. Jednym z nich jest wpisywanie przy poszukiwanym nazwisku terminu "source" wówczas wyskakuje wiecej stron z linkami do tekstów w pdf, ewentualnie html. Wiem, że takich sposobów jest więcej ale niestety nie pamietam, stąd moje pytanie. Jakie jeszcze macie patenty na wyławianie tekstów naukowych w gąszczu internetowym? Bardzo dziekuje za pomoc. p.s. Do moderatora, moze uznasz, że post jest w nieodpowiednim miejscu, prosze tylko o nie przerzucanie go do bazgrołów a ewentualnie w takie miejsce gdzie bedzie miał szanse byc przeczytany i spełni swoje informacyjne zadanie. Pozdrawiam.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 29-08-2006 | włodarczyk | Harry Potter |
Co myślicie o potępieniu przez watykan sławnego filmu "harry potter" | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 19-08-2006 | Byćmoże | Bóg umarł. |
Bóg umarł. Umarł? Raczej zabił się, choć pewnie sam z siebie też mógłby umrzeć, wszechmoc wszakże zobowiązuje. Ale nie o dyskusje teologiczne chodzi. Chodzi o świat. Nasz świat, doprecyzowując. A jeszcze ściślej - odczucia estetyczne. A raczej ich brak. W starciu z rzeczywistością sam czasem mam ochotę się zabić, ale ten wredny instynkt samozachowawczy nie chce mi odpuścić. Szkoda, powiedzą ci bardziej cyniczni, ale nie o mnie przecież chodzi. Chodzi o Boga, który obdarzając mnie moim ograniczeniem (choć to i tak sporo, w porównaniu choćby do dżentelmenów spędzających całe dnie na mojej klatce schodowej), obdarzył mnie również niezdolnością do całościowego (kompleksowego? pełnego?) spojrzenia na świat. Widząc swój malutki i jakże ograniczony wycinek rzeczywistości widzę mniej więcej to samo co każdy inny. Bóg ma gorzej. Widzi (hmm... to trochę zbyt potoczne określenie, ale przyjmijmy je roboczo) wszystko co złe (złe w sensie estetycznym, nie etycznym) i im więcej patrzy, tym mniej to może znieść. Sam jestem estetą i wiem co to za ból. Taki sam, choć pewnie nieskończenie większy. Przynajmniej w tym jestem od niego lepszy. Jajko przerosło kurę. Syn uczy ojca dzieci robić. Malutki esteta cierpi mniej niż wielki bożek. Alleluja. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 18-08-2006 | Marek Czeszek | Kalkulatory |
>No to widzę, że Kolega też jest fanem najlepszych kalkulatorów I tak - i nie. Jestem raczej kolekcjonerem kalkulatorów programowanych (przede wszystkim, choć nie wyłącznie). Kilka interesujących egzemplarzy z mojej kolekcji opisanych jest w AdRem! (ww.marekczeszek.com) w dziale "Norka geeka". Tego TI-85 kupiłem na licytacji w ebay'u za 7,5 euro i trzymam w nadziei, że z czasem stanie się też zabytkowy . Co do tego konkretnego przykładu - to nie mam w zbiorach TI-83, więc nie mogę porównać. TI-85 ma system EOS. Aby za diugonie ględzić - szło mi o to, że znak przed częścią urojoną jest operatorem zmiany znaku a nie dodawania. Napisałem na początku "i tak - i nie". Nie - dlatego, że każdy pecet wygrywa z najlepszym kalkulatorem, więc jedyna siłą kalkulatorów jest ich przenośność. Tak - bo po prostu nadal lubię te zabawki. Niektóre są zresztą wcale niebanalne... Zanim kupiłem sobie komputer - swój pierwszy program napisałem na TI-58C (Texas). Program ten pisal proste melodie według zasad kontrapunktu tzw. ścisłego. A skoro pojawił się ten temat, to może i kilka słów o tym. Esej napisałem z myślą o konkretnym adresacie - o muzykach. Głównym ich przesłaniem było to, aby nie mieszać liczbowych eksperymentów ze sztuką. Powtórzę: jeśli nawet robimy takie "matematyczne" eksperymenty - nie wszystko, co z nich wychodzi jest udane!!!!!! Tu jeszcze jest jeden esej na ten temat: AdRem N° III - Eksponat 2: Nieładne i tyle! Cały zresztą ten numer jest na podobne tematy. Tyle, że to grochem.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 16-08-2006 | Kapińska | Minął termin sfinalizowania umowy przedwstępnej |
ja jako kupujący podpisałam 06.06.2006 umowę przedwstępną na zakup lokalu mieszkalnego ze sprzedającym za pośrednictwem pośrednika nieruchomości(nie ma ona formy aktu notarialnego). Termin sfinalizowania tej umowy przedwstępnej upłynął 31.07.2006,a umowę kredytową podpiszę dopiero 04.08.2006.Czy w związku z tym mam obowiązek zgłośić się do pośrednika nieruchomości aby podpisać jeszcze jedna umowę przedwstępną i czy będę płacić za niedotrzymanie terminu jakąś karę? Sytuacja taka zaistniała nie z mojej winy ale z winy banku,ponieważ wniosek o kredyt składałam 06.06.2006 i byłam zmuszona czekać 2 m-ce na jego rozpatrzenie mimo iż zapewniano mnie że zostanie rozpatrzony w ciągu 2 tygodni.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 12-08-2006 | joice | powtorne przyjscie Jezusa |
Wlasnie obejzalam reportaz bbc o amerykanskich ewangelikach,ktorzy raduja sie niezmiernie z powodu wojny na wschodzie. Jakis nawiedzony pastor (przy oklasku ambasadora Izraela (sic!) w USA wkreca ludziom,ze sytuacja na bliskim wschodzie jest idealnym odzwierciedleniem opisanego poczatku konca,i powtornego przyjscia na swiat Jezusa.Wraz z ambasadorem Izraela zgodnie stwierdzili ze narod wybrany musisie upodlic raz jeszcze, by mogl powstac na wiecznosc w chwale. Po tym zszkolowaly mnie jeszcze reakcje ludzi,cieszacych sie,ze dziennie tylu ludzi zostaje zabitych...ze tak naprawde wg.ich wlasnej wiary jest to poczatek konca tego swiata( nie mysla o swoich dzieciach i ich dzieciach??- wola dla nich zycie w niebie...).Brzmi niewiarygodnie,jednak radosc starszych pan na filmie z 'rychlego ,powtornego przyjscia Pana'skrzywila obraz i uniemozliwila tym ludziom realne ocenienie sytacji.Kobiety te brzmialy niczym nastolatki,nie mogace sie doczekac spotkania ze swym idolem muzycznym np. Juz wczesniej byl na tym forum chyba post o ewangelikach,ktorzy w powstaniu panstwa Izrael widza wypelnienie sie przepowiedni. Dlaczego podejscie do tego narodu jest tak skrajnie rozne w roznych odlamach tej samej wiary? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 09-08-2006 | monia | Pytanie-zgłaszanie publikacji szerzących nietolerancję |
Czy ktoś ma pomysł, co można zrobić gdy się znajdzie jakąś stronę (w ogóle publikację, nie tylko w sieci, ale również drukowaną) która jest skrajnie nietolerancyjna? Gdzie to można zgłosić? Czy w ogóle istnieją jakieś instytucje odpowiedzialne za tego typu sprawy? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 08-08-2006 | niemczyk | Chrzciny a podatek wyznaniowy |
czy gdy dziecko bedace bezwyznaniowym obywatelem Austrii przyjmie chrzest w Polsce, bedzie wowczas sciagany podatek w Austrii od wyznania???
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 19 (przedawniony) | | 07-08-2006 | aalaaskaa | W jakim celu niewierzący próbują narzucać wierzącym dogmaty wiary? |
Śledząc różne wątki na tym forum wielokrotnie, zawsze ze zdziwieniem, czytałam zarzuty niewierzących kierowane w stronę osób, które nazywają siebie chrześcijanami, a jednocześnie przyznają, że nie uznają jakiegoś dogmatu kościoła katolickiego [powiedzmy - dla jasności dyskusji - że nie wynikającego z Biblii]. Kiedy tylko pojawi się tutaj ktoś taki, to zaraz ktoś mu napisze coś w rodzaju: jeśli jesteś chrześcijaninem, to powinieneś: wierzyć, że Maryja była dziewicą, chodzić do kościoła w każdą niedzielę, nie stosować antykoncepcji... itd. itp. - w zależności od tematu dyskusji. Zastanawiam się dlaczego ateiści czują potrzebę pisania czegoś podobnego ludziom, którzy deklarują się jako wierzący. Czy piszą o tych dogmatach, które im samym uniemożliwiły wiarę? Czy chcą udowodnić tym, którzy deklarują się jako wierzący, że nie mają prawa do takich deklaracji? Czy to jakiś rodzaj zazdrości o to, że ktoś ma własne zdanie wbrew ogółowi? Przyznaję, że tego nie rozumiem - nie byłabym zaskoczona, gdyby to pisali wierzący, ale o co chodzi niewierzącym...? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 03-08-2006 | Ł."Szaman" M. | Outsider - poszukiwany żywy lub martwy |
Nie było mnie tu czas jakiś i nie widzę nigdzie outsidera ...  Na wykazie jego postów świeższych dat nie dostrzegłem ...  Pisze on tu jeszcze? Bywa tutaj? Można z nim gdzieś pogadać? Czy pozostają już tylko posty archiwalne ...  Czy ktoś mi może jakoś tutaj bądź na priw odpowiedzieć ? |
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |