>ja jako kupujący podpisałam 06.06.2006 umowę >przedwstępną na zakup lokalu mieszkalnego ze sprzedającym >za pośrednictwem pośrednika nieruchomości(nie ma ona formy >aktu notarialnego). Termin sfinalizowania tej umowy >przedwstępnej upłynął 31.07.2006,a umowę kredytową podpiszę >dopiero 04.08.2006.Czy w związku z tym mam obowiązek zgłośić >się do pośrednika nieruchomości aby podpisać jeszcze jedna >umowę przedwstępną i czy będę płacić za niedotrzymanie >terminu jakąś karę? Sytuacja taka zaistniała nie z mojej >winy ale z winy banku,ponieważ wniosek o kredyt składałam >06.06.2006 i byłam zmuszona czekać 2 m-ce na jego >rozpatrzenie mimo iż zapewniano mnie że zostanie >rozpatrzony w ciągu 2 tygodni. > Myślę, że wszystko się dobrze skończyło ale na przyszłość dobrze wiedzieć: terminy rozpatrywania wniosków kredytowych określają Regulaminy bankowe i na podstawie ich treści można dochodzić swoich praw (ewentualnej udokumentowanej straty np. zapłaconej kary umownej) przed sądami.
|