Racjonalista - Strona głównaDo treści
Minął termin sfinalizowania umowy przedwstępnej

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
01-08-2006 12:22Kapińska (5 punktów)Minął termin sfinalizowania umowy przedwstępnej
ja jako kupujący podpisałam 06.06.2006 umowę przedwstępną na zakup lokalu mieszkalnego ze sprzedającym za pośrednictwem pośrednika nieruchomości(nie ma ona formy aktu notarialnego). Termin sfinalizowania tej umowy przedwstępnej upłynął 31.07.2006,a umowę kredytową podpiszę dopiero 04.08.2006.Czy w związku z tym mam obowiązek zgłośić się do pośrednika nieruchomości aby podpisać jeszcze jedna umowę przedwstępną i czy będę płacić za niedotrzymanie terminu jakąś karę? Sytuacja taka zaistniała nie z mojej winy ale z winy banku,ponieważ wniosek o kredyt składałam 06.06.2006 i byłam zmuszona czekać 2 m-ce na jego rozpatrzenie mimo iż zapewniano mnie że zostanie rozpatrzony w ciągu 2 tygodni.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

wiktor13 (55 punktów)
>ja jako kupujący podpisałam 06.06.2006 umowę
>przedwstępną na zakup lokalu mieszkalnego ze sprzedającym
>za pośrednictwem pośrednika nieruchomości(nie ma ona formy
>aktu notarialnego). Termin sfinalizowania tej umowy
>przedwstępnej upłynął 31.07.2006,a umowę kredytową podpiszę
>dopiero 04.08.2006.Czy w związku z tym mam obowiązek zgłośić
>się do pośrednika nieruchomości aby podpisać jeszcze jedna
>umowę przedwstępną i czy będę płacić za niedotrzymanie
>terminu jakąś karę? Sytuacja taka zaistniała nie z mojej
>winy ale z winy banku,ponieważ wniosek o kredyt składałam
>06.06.2006 i byłam zmuszona czekać 2 m-ce na jego
>rozpatrzenie mimo iż zapewniano mnie że zostanie
>rozpatrzony w ciągu 2 tygodni.
>
Myślę, że wszystko się dobrze skończyło ale na przyszłość dobrze wiedzieć: terminy rozpatrywania wniosków kredytowych określają Regulaminy bankowe i na podstawie ich treści można dochodzić swoich praw (ewentualnej udokumentowanej straty np. zapłaconej kary umownej) przed sądami.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365