Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
05-05-2007Zbysław ŚmigielskiŚmierć urzędnika.
To musiało być jeszcze na drzewie, najwyżej (lub niżej) w jaskini, kiedy pierwszy osobnik powiedział: "JA TO DLA WAS ZAŁATWIĘ".
Był protoplastą urzędników.
Pomyśleć, że zabójstwa były jeszcze wtedy niekaralne...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
05-05-2007J.SzulcMózg - prawdziwy organ płciowy człowieka
2007-04-26 Nicholas Wade
Mózg - prawdziwy organ płciowy człowieka
W kwestii pożądania ewolucja pozostawia przypadkowi bardzo niewiele. Jak twierdzą biolodzy, seksualne zachowania ludzi nie są żadnym spontanicznym działaniem, ale na każdym kroku kierują nimi programy genetyczne.

Jeśli macie dość polityki, walki teistów z ateistami... zapraszam do działu Racjonalisty pt. Znalezione w sieci. Poczytajcie o płci i mózgu.
"Przewracają" mi w głowie, no nie!
Wychodzi na to, że uczucia, to nie do końca uczucia.
Jak tak można?

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
05-05-2007xyzzPomocy
mam zamiar zdawać za rok maturę z rozszerzonego wosu, dlatego bardzo proszę o pomoc. tytuły książek pomocnych i stron mile widziane... a i jesli ktoś miał już z tym styczność, proszę o radę i o podzielenie się ze mną tym co może mnie spotkać na takiej maturze
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
03-05-2007DudekMatura Romana
W związku ze zbliżającymi się maturami mam pytanie do forumowiczów: Jak myslicie, co zaserwuje milosciwie nam panujący minister edukacji Roman Giertych maturzystom?

Najwieksze pole do popisu bedzie mial chyba na egzaminie z historii i wosu. Ja sam zdaje te przedmioty więc juz "z zapartym tchem" uczę sie o zbawieńczej roli Kosciola w dziejach swiata oraz o tym jak Matka Boska rzucala granatami(czasem nawet w Sowietów) w czasie "cudu" nad Wislą.
Wpisujcie swoje propozycje, te powazne jak i mniej powazne.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
02-05-2007Trzcińska MartynaPytanie o studiowanie filozofii
Czy ktoś z Uczestników forum, kto jest w tej kwestii poinformowany, mógłby się podzielić swoją opinią, gdzie najlepiej (w Polsce studiować filozofię? W miarę możliwości proszę o wymienienie kilku możliwości, ze wskazaniem, które są lepsze, a które gorsze. Szczególnie interesuje mnie to, czy jest duża różnica w poziomie między Warszawą a Toruniem. Moje zainteresowania skupiają się na ontologii i epistemologii.

Osoby związane z konkretną uczelnią proszę o obiektywizm

Z góry dziękuję za pomoc.

PS: Przepraszam, bo wiem, że ten wątek jest niemerytoryczny, więc w zasadzie nieuprawniony... Ale zadając tutaj to pytanie mam szanse, że otrzymam odpowiedź godną zaufania.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
30-04-2007DuricCrom Alternative Money - The First World Peace
cromalternativemoney.org/

Crom is arose as need to return to human dignity. The men are dignified as much as it is his price. There is one old saying reminds us that borrower is slave to the lender. How many dignified can be citizens as individuals and citizens as community, in the system which is fundament and basic link debit?

cromland.cromalternativemoney.org/

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
30-04-2007TofikJasnowidzenie
Na czym polega jasnowidzenie? Pewien człowiek, który jest zwany jasnowidzem potrafi powiedzieć Ci jak masz na imię, co myślisz, co czujesz i co Ci dolega (czasami nawet potrafi pomóc, coś typu "ręce, które leczą"). Pewnego dnia przyszła do niego córka, która chciała, żeby powiedział, co jest jej ojcu i czy może mu jakoś pomóc (przyszła ze zdjęciem), kiedy on go zobaczył powiedział, że jest chory na raka i już mu nie pomoże. Zrobili badania i okazało się, że ma rację. Kiedy ktoś do niego przychodzi od razu jest w stanie powiedzieć mu jak ma na imię, co myśli, czuje, wstąpić w głąb jego mózgu. Osobiście nigdy nie byłam u niego, ale było wielu moich znajomych i rodzice. I teraz pytanie, czy to telepatia, czy czytanie z oczu, czy......???? No właśnie co to jest?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
25-04-2007kanakaMiło o dywagowaniu
Pisanie (lub nie) na żywca nie niesie z sobą ryzyka na Zachodzie. To może być całkiem proste (prawo Mayera/Blocha), rozluźnione "divagorowanie". Pamiętać jednak należy o tym, że "język nie powinien dawać świadectwa różnicom" (Eco).

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 45 (przedawniony)
25-04-2007naukowiecMoje badanie ateizmu
Witam serdecznie

Pragnę poinformować że po przebadaniu 1500 zdeklarowanych ateistów i porównywalnie 1500 osób deklarujących się jako wierzący w bóstwa za 4 miesiące ukaże się w "NEW SCIENTIST" mój obszerny, naukowo udekumentowany artykuł dowodzący że ATEIZM jest rodzajem zaburzenia połączenia neuronalnego w obszarze prawej półkuli mózgowej -m.in odpowiedzialnej za myślenie abstrakcyjne, wyobrażeniowe
oot maleńka częśc moich badań:
TEZA:Niezdolność pojęcia bóstwa, niewiara w niego wynika z innego typu połączeń neuronalnych w prawej półkuli w wyniku niedotlenienia móżgu w fazie przedurodzeniowej

DOWÓD: corocznie badałem mózgi 100 dzieci z róznych obszarów świata -od 1983 roku do 20 roku życia
14 z nich miało uszkodzone połączenia neuronalne w prawej półkuli wyniku niedotlenienia- w wieku 18 lat wszystkie te dzieci zadeklarowały się jako ATEIŚCI

porównałem badania z 100 przedstawicielami rocznika 1985- 16 z nich zadeklarowało się w roku 2003 (pełnoletność) jako ATEIŚCI

ATEIZM to postawa marginalna-za rok usytuuje się w nauce w obszarze niegroźnych schorzeń w obszarze częściowo-śladowego uszkodzenia mózgu!

prawa półkula mózgowa ma zdegenerowane połączenia neuronalne poprzez jej niedotlenienie u osob mieniących się ATEISTAMI
jakaś "ewolucja" mózgowa wykluczona.

ciekawe prawda?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
17-04-2007OcykanUwaga cenzura!
Uprzjmie informuję, ze mój wątek Pomyłka Ocykana zamieściłemw dziale Kościół i antyklerykalizm. Dotyczył on nienawiści okazywanej Janowi Pawłowi II, nawet po jego śmierci, więc jak najbardziej pasował do tego działu. Czyż bowiem taka nienawiść nie jest wyrazem zoologicznego antyklerykalizmu?

Tymczasem mój wątek został przez Naczelnego Cenzora Racjonalisty przeniesiony do działu Bazgroły. Tym samym Cenzor dał do zrozumienia, że szerzenie nienawiści na forum Racjonalisty to błahostka, godna co najwyżej wzmianki w Bazgrołach.

Ten wątek zamieszczam również w dziale Kościół i antyklerykalizm. Jeżeli zostanie on przez "racjonalistyczną" cenzurę przeniesiony lub usunięty, będzie to oznaczać, że na forum Racjonalisty jest miejsce tylko dla wyznawców jedynie słusznej ideologii.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)