 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Bazgroły
| Napisano | Autor | Tytuł | | 31-03-2007 01:39 | naukowiec | Moje badanie ateizmu | Witam serdecznie
Pragnę poinformować że po przebadaniu 1500 zdeklarowanych ateistów i porównywalnie 1500 osób deklarujących się jako wierzący w bóstwa za 4 miesiące ukaże się w "NEW SCIENTIST" mój obszerny, naukowo udekumentowany artykuł dowodzący że ATEIZM jest rodzajem zaburzenia połączenia neuronalnego w obszarze prawej półkuli mózgowej -m.in odpowiedzialnej za myślenie abstrakcyjne, wyobrażeniowe oot maleńka częśc moich badań: TEZA:Niezdolność pojęcia bóstwa, niewiara w niego wynika z innego typu połączeń neuronalnych w prawej półkuli w wyniku niedotlenienia móżgu w fazie przedurodzeniowej
DOWÓD: corocznie badałem mózgi 100 dzieci z róznych obszarów świata -od 1983 roku do 20 roku życia 14 z nich miało uszkodzone połączenia neuronalne w prawej półkuli wyniku niedotlenienia- w wieku 18 lat wszystkie te dzieci zadeklarowały się jako ATEIŚCI
porównałem badania z 100 przedstawicielami rocznika 1985- 16 z nich zadeklarowało się w roku 2003 (pełnoletność) jako ATEIŚCI
ATEIZM to postawa marginalna-za rok usytuuje się w nauce w obszarze niegroźnych schorzeń w obszarze częściowo-śladowego uszkodzenia mózgu!
prawa półkula mózgowa ma zdegenerowane połączenia neuronalne poprzez jej niedotlenienie u osob mieniących się ATEISTAMI jakaś "ewolucja" mózgowa wykluczona.
ciekawe prawda? |
| G.K. (1679 punktów) | Odp: moje badanie ateizmu | >ciekawe prawda?
Co najwyżej żałosne.
|
|
 | | Zbysław Śmigielski (8639 punktów) | Cholera, to już tacy groźni jesteśmy dla teistów?!
|
|
| G.K. (1679 punktów) | >Witam serdecznie >Pragnę poinformować że po przebadaniu 1500 zdeklarowanych >ateistów i porównywalnie 1500 osób deklarujących się jako >wierzący w bóstwa za 4 miesiące ukaże się w "NEW SCIENTIST" >mój obszerny, naukowo udekumentowany artykuł dowodzący że >ATEIZM jest rodzajem zaburzenia połączenia neuronalnego w >obszarze prawej półkuli mózgowej -m.in odpowiedzialnej za >myślenie abstrakcyjne, wyobrażeniowe >oot maleńka częśc moich badań: >TEZA:Niezdolność pojęcia bóstwa, nie wiara w niego wynika z >innego typu połączeń neuronalnych w prawej półkuli w wyniku >niedotlenienia móżgu w fazie przedurodzeniowej >DOWÓD: corocznie badałem mózgi 100 dzieci z róznych >obszarów świata -od 1983 roku do 20 roku życia >14 z nich miało uszkodzone połączenia neuronalne w prawej >półkuli wyniku niedotlenienia- w wieku 18 lat wszystkie te >dzieci zadeklarowały się jako ATEIŚCI >porównałem badania z 100 przedstawicielami rocznika 1985- >16 z nich zadeklarowało się w roku 2003 (pełnoletność) jako >ATEIŚCI >ATEIZM to postawa marginalna-za rok usytuuje się w nauce w >obszarze niegroźnych schorzeń w obszarze >częściowo-śladowego uszkodzenia mózgu! >prawa półkula mózgowa ma zdegenerowane połączenia >neuronalne poprzez jej niedotlenienie u osob mieniących się >ATEISTAMI >jakaś "ewolucja" mózgowa wykluczona. >ciekawe prawda?
Te badania to bzdura.
DOWóD: jestem Bogiem i mówię, że nie istnieje. Serio. Ci co we mnie wierzą maja zaburzenia hypophysis cerebri, co bezpośrednio wskazuje na olbrzymią wyobraźnie oraz zdolność do wierzenia w irracjonalne bóstwa, duchy, smerfy itp. Parlament europejski planuje zamknąć wszystkie osobniki z podobnymi objawami w odizolowanym świecie poza naszym wymiarem. Jestem również naukowcem z 80 letnim stażem więc możecie mi wierzyć. Niesamowite, prawda ?
Pozdrawiam
|
|
 | | naukowiec |
>Te badania to bzdura.
>DOWóD: jestem Bogiem i mówię, że nie istnieje. Serio. Ci co we mnie wierzą maja >zaburzenia hypophysis cerebri, co bezpośrednio wskazuje na olbrzymią wyobraźnie oraz >zdolność do wierzenia w irracjonalne bóstwa, duchy, smerfy itp. Parlament europejski >planuje zamknąć wszystkie osobniki z podobnymi objawami w odizolowanym świecie poza >naszym wymiarem. Jestem również naukowcem z 80 letnim stażem więc możecie mi >wierzyć. >Niesamowite, prawda ?
proszę mi przesłać dowody naukowe- badanie porównywalnej ilości osób, dokumentacje medyczną kpić to dzieci w przedszkolu potrafią
|
|
|  | | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) |
@@@
proszę mi przesłać dowody naukowe - dokumentacje medyczną!
>kpić to dzieci w przedszkolu potrafią
Z ludzi chorych - nawet gdy uczonych udają - kpić nie należy.
Ich trzeba leczyć!
Proszę moment zastanowić się nad tą prowokacją.
|
|
1 na 1 | LEGION (3161 punktów) | Odp: Moje badanie ateizmu | Proponowana metody leczenia: Farmakologiczne:1. Kadzidło inhalacja 3x dz./15 min. 2. Woda święcona(wewn.) 2 łyżeczki co 6h. 3. Woda święcona(zewn.) kąpiel raz w tygodniu. Psychoterapia:4. Konfesjonał, 4x w tygodniu. 5. Kazanie, min 1 w tygodniu. Fizjoterapia:6. Leżenie krzyżem 3x w tygodniu po 2h. 7. Przekładanie paciorków różańca(im więcej - tym lepiej). Czekamy na dalsze propozycje.  NIE KLIKAĆ
|
|
 | | naukowiec | >Proponowana metody leczenia: >Farmakologiczne: >1. Kadzidło inhalacja 3x dz./15 min. >2. Woda święcona(wewn.) 2 łyżeczki co 6h. >3. Woda święcona(zewn.) kąpiel raz w tygodniu. >Psychoterapia: >4. Konfesjonał, 4x w tygodniu. >5. Kazanie, min 1 w tygodniu. >Fizjoterapia: >6. Leżenie krzyżem 3x w tygodniu po 2h. >7. Przekładanie paciorków różańca(im więcej - tym lepiej).
myśli że mnie Pan stłamsi katolickim bełkotem?
moje odkrycie jest tak niepodaważalne i rewolucyjne-to dzieło mojego życia prywatnie wierzę tylko w naukę i jej zdolności do poznania prawdy
|
|
|  | | LEGION (3161 punktów) | > myśli że mnie Pan stłamsi katolickim bełkotem?> moje odkrycie jest tak niepodaważalne i rewolucyjne-to dzieło mojego życia> prywatnie wierzę tylko w naukę i jej zdolności do poznania prawdyNo to trochę mniej katolickiego bełkotu. > Pragnę poinformować że po przebadaniu 1500 zdeklarowanych ateistów i porównywalnie 1500 osób deklarujących się jako wierzący w bóstwa za 4 miesiące ukaże się w "NEW SCIENTIST" mój obszerny, naukowo udekumentowany artykuł dowodzący że ATEIZM jest rodzajem zaburzenia połączenia neuronalnego w obszarze prawej półkuli mózgowej -m.in odpowiedzialnej za myślenie abstrakcyjne, wyobrażenioweCzyli na 1500 ateistów całe 1500 miało to zaburzenie w prawej półkuli? Porównanie 1:1 to jak na mój gust trochę za mało, żeby jasno określić która grupa jest "NIENORMALNA". > oot maleńka częśc moich badań:> TEZA:Niezdolność pojęcia bóstwa, niewiara w niego wynika z innego typu połączeń neuronalnych w prawej półkuli w wyniku niedotlenienia móżgu w fazie przedurodzeniowej> DOWÓD: corocznie badałem mózgi 100 dzieci z róznych obszarów świata -od 1983 roku do 20 roku życia 14 z nich miało uszkodzone połączenia neuronalne w prawej półkuli wyniku niedotlenienia- w wieku 18 lat wszystkie te dzieci zadeklarowały się jako ATEIŚCIA czy inne dzieci z tej 100 zadeklarowały się jako wierzący? I jak Pan sprawdził tę wiarę? > ATEIZM to postawa marginalna-za rok usytuuje się w nauce w obszarze niegroźnych schorzeń w obszarze częściowo-śladowego uszkodzenia mózgu!Co najwyżej jako objaw, wynik schorzenia...  Proponuję utworzenie grupy porównawczej - ludzi wierzących w UFO. Może z takiej analizy coś wyniknie, być może okaże się,że niewiara w UFO to tez wynik jakichś zaburzeń... NIE KLIKAĆ
|
|
| |  | 1 na 1 | placownik (17853 punktów) |
Coś mi się widzi, że nasz naukowiec może być kimś z rodziny lub bliskich przyjaciół zacnego dr Grunberga.
Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
| | |  | | LEGION (3161 punktów) | PIEKŁO I SZATANI! Zacznę chyba sprawdzać wszystkich rozmówców! W paranoję popadnę! Grunbergi mnie śledzą i prześladują. O! Już się zaczyna... NIE KLIKAĆ
|
|
| | | |  | | naukowiec | > PIEKŁO I SZATANI!> Zacznę chyba sprawdzać wszystkich rozmówców! W paranoję popadnę! Grunbergi mnie śledzą i prześladują. O! Już się zaczyna...> NIE KLIKAĆ Grunberga znam tyle i ile wy znacie, czytam forum racjonalisty od bez mała roku. ten Grunberg to był prowokator. ja powoli składam wyniki mojej pracy badawczej u 1500 badanych zadeklarowanych jako ateiści- zauważono znikomą aktywność neuronalną w obszarze półkuli mózgowej w chwili wydania poleccenia i 15 po nim: wyobraź sobie bóśtwo absolutnie żadnej reakcji- dlaczego? zdegenerowane połączenia neuronalne-miejscami nie stykające się bądź uszkodzone. rozum jest wymówką ateistów- tak naprawdę biologicznie nie są zdolni do pojmowania bytów abstrakcyjnych mogą powielać i przetwarzać tylko utworzone przez wierzących schematy to forum to również dowód: operowanie bogiem,bóstwem jako bytem "zapożyczonym" od wierzących kilka wybranych przykładów apewne włącze do zakończenie mojej pracy naukowej. oczywiście poproszę również o zgodę na publikację.
|
|
| | | | |  | | LEGION (3161 punktów) | > ja powoli składam wyniki mojej pracy badawczej> u 1500 badanych zadeklarowanych jako ateiści- zauważono znikomą aktywność neuronalną w obszarze półkuli mózgowej w chwili wydania poleccenia i 15 po nim:> wyobraź sobie bóśtwo> absolutnie żadnej reakcji- dlaczego?> zdegenerowane połączenia neuronalne-miejscami nie stykające się bądź uszkodzone.> rozum jest wymówką ateistów- tak naprawdę biologicznie nie są zdolni do pojmowania bytów abstrakcyjnychJak miałby wyobrażać sobie bóstwo ktoś, kto twierdzi, że ono nie istnieje? A inne byty abstrakcyjne? Sprawdziłeś oczywiście inne, prawda? NIE KLIKAĆ
|
|
| | | | |  | | smag (464 punktów) | Witam. Jeśli to nie stanowi jakiejś zastrzeżonej informacji bardzo bym prosił (naprawdę tylko gdy nie narusza to Pańskiej prywatności) o podanie imienia, nazwiska stopania naukowego, ewentualnie nazwy wyższej uczelni, na ktorej Pan pracuje, oraz miejsc, w których Pańskie badania były dokonywane. Niechciałybm, aby potraktował Pan moją prośbę jako zuchwalstwo (przy ewantualnej publikacji i tak dane te zostaną podane do publicznej wiadomości), lecz dość często na forum zdarzają się prowokacje świętych misjonarzy/rycerzy boga, więc moim zamiarem jest tylko weryfikacja rozmówcy. Zaznaczam, że to Pan zwrócił sie do tego forum, a nie odwotnie, więc nie sądzę aby w mojej prośbie było coś nietaktownego.
Pozdrawiam.
|
|
| | | | |  | | APawłowski (1150 punktów) | >u 1500 badanych zadeklarowanych jako ateiści- zauważono znikomą aktywność neuronalną w obszarze półkuli mózgowej w chwili wydania poleccenia i 15 po nim: >wyobraź sobie bóśtwo >absolutnie żadnej reakcji- dlaczego? Moim zdaniem to proste - nic się ateiście z bóstwem nie kojarzy, więc jaka mogła być reakcja.? Osoby wierzące mogą odczuwać jakieś emocje a nawet strach a ateista nic, po prostu nic. A mój przypadek? Byłem osobą wierzącą do jakiegoś czasu, ale mi przeszło. Czy to oznacza że naraz po 20-stu kilku latach doznałem niedotlenienia mózgu w życiu płodowym? Chyba że narodziłem się na nowo, ale to raczej przytrafia się nawróconym na wiarę.
|
|
 | | stilb (1323 punktów) | > Proponowana metody leczenia:> Farmakologiczne:> 1. Kadzidło inhalacja 3x dz./15 min.> 2. Woda święcona(wewn.) 2 łyżeczki co 6h.> 3. Woda święcona(zewn.) kąpiel raz w tygodniu.> Psychoterapia:> 4. Konfesjonał, 4x w tygodniu.> 5. Kazanie, min 1 w tygodniu.> Fizjoterapia:> 6. Leżenie krzyżem 3x w tygodniu po 2h.> 7. Przekładanie paciorków różańca(im więcej - tym lepiej).> Czekamy na dalsze propozycje.  Świetna terapia, ale gdyby to nie pomogło można zastosować średniowieczne masaże!
|
|
|  | | LEGION (3161 punktów) | Tak pomyślałem, że można by jeszcze zalecić ćwiczenia rozciągające na kole(fizjoterapia). NIE KLIKAĆ
|
|
| |  | | naukowiec | > Tak pomyślałem, że można by jeszcze zalecić ćwiczenia rozciągające na kole(fizjoterapia).> NIE KLIKAĆ prosze być świadomym że tego typu reakcję na ATEISTY może sie znaleźć w mojej pracy naukowej
|
|
| | |  | | LEGION (3161 punktów) | > prosze być świadomym że tego typu reakcję na ATEISTY może sie znaleźć w mojej pracy naukowejNo sie nie mogę doczekać. Mała prośba: proszę jej naukową nie nazywać, bo z opisu wygląda na metodologiczny bubel. NIE KLIKAĆ
|
|
| | | |  | | naukowiec |
>Mała prośba: proszę jej naukową nie nazywać, bo z opisu wygląda na metodologiczny bubel.
młodość=arogancja=głupota
|
|
| | | | |  | | LEGION (3161 punktów) | > młodość=arogancja=głupotastarość=pokora=mądrość?  NIE KLIKAĆ
|
|
| less | No to w tych Czechach to jakieś kłopoty mają z dostawami tlenu przy porodzie. Co to, Czeszki mają węższe szparki niż polokatolickie iluzjonistki? Czy może rodzą w garażach przy załączonym silniku?
|
|
 | | naukowiec | >No to w tych Czechach to jakieś kłopoty mają z dostawami tlenu >przy porodzie. Co to, Czeszki mają węższe szparki niż >polokatolickie iluzjonistki? Czy może rodzą w garażach przy >załączonym silniku?
prosze sobie darować wulgaryzowanie kobiet przy okazji chybionej krytyki obywatele Czech stanowili znaczny procent badanych mieniących się Ateistami (M=211, K=187)
co ciekawe- tutaj stwierdziłem genetyczne uposledzenie neuronów prawej półkuli mózgowej
|
|
|  | | LEGION (3161 punktów) | > co ciekawe- tutaj stwierdziłem genetyczne uposledzenie neuronów prawej półkuli mózgowejNo bardzo ciekawe, to obok badań neurologicznych i genetyczne mamy. I Pan naukowiec odkrył, że ateizm jest chorobą genetyczną. I pewnie wyodrębnił gen odpowiedzialny za taki brak wyobraźni. Jaka zdolna gapa.  NIE KLIKAĆ
|
|
| Ocykan (3528 punktów) | Nie uważam, że ludzie o ubogiej wyobraźni są zawsze ateistami. Nie uważam również, że wszyscy ateiści mają ubogą wyobraźnię. Nie ulega jednk wątpliwości, że o ile nawet najuboższa wyobraźnia wystarczy do wyobrażenia sobie, że jakiś byt nie istnieje, to nie wystarczy jednak z pewnością do wyobrazenia sobie istnienia tego bytu.
|
|
| Tofik (5585 punktów) | Dobra, jestem za takimi badaniami, ale może to jest odwrotnie, może to zbyt utleniony mózg ma błąd i zbyt bujną wyobraźnię, w której dzieją się rzeczy wręcz bzdurne? Nikt nie powiedział, że wyobraźnia zawsze jest taka super, moim zdaniem zbyt bujna może doprowadzić do zaburzeń. A propos. Czy Homo sapiens wierzyli w Boga? A może oni też byli niedotlenieni? Jakiś tam mózg mieli a podobno religia powstała dużo później (nie pamiętam dokładnie).
"Fanatyzm: mieszanka wybuchowa tępoty i energii." Herbert von Karajan
|
|
| Paul (408 punktów) |
> TEZA:Niezdolność pojęcia bóstwa, niewiara w niego wynika z> innego typu połączeń neuronalnych w prawej półkuli w wyniku> niedotlenienia móżgu w fazie przedurodzeniowejA möwilem mamie, zeby tak duzo nie palila
|
|
| google | Kolejna prowokacja idioty. Aby to obalić wystarczy wspomnieć przypadki wierzących którzy stali się niewierzący i przypadki odwrotne. Do tego wystarczy dodać, że wśród ludzi pracujących na co dzień z bytami abstrakcyjnymi jest wielu ateistów.
|
|
| michal (156 punktów) | Jakkolwiek warto poczekać na publikację wyników tych badań, o ile w ogóle one istnieją. Szczerze mówiąc, wzbudził ten pan we mnie ciekawość, stąd mam nadzieje, że nie skończy się na kolejnej prowokacji.
|
|
| plodzien (7378 punktów) | >ciekawe prawda
Ciekawe. Chcę jednak zauważyć, że przedstawienie wyników tych badań nie zaowocuje Noblem niestety. Fakt, że niewierzący w Prawdy Jedyne muszą być co najmniej ograniczeni albo "porypani" - został dawno już dowiedziony. Świadczą o tym wielokilometrowe tomy ekspertyz naukowców radzieckich nad dysydentami, których na tej podstawie zamykano w psychiatrykach. Rzeczeni naukowcy też zresztą nie byli oryginalni. Przejęli wielowiekowe doświadczenia teoretyków i praktyków kościoła katolickiego, którzy dopatrywali się w niewłaściwych postawach opętania przez diabła, lub "zmysłów pomięszania" Znowu wyszło mi na to, że kościół w badaniach naukowych wiedzie jak zwykle pionierską rolę. Proszę uważać, bo może Pana oskarżyć o plagiat. Pozdrawiam
|
|
 | | naukowiec | >>ciekawe prawda >Ciekawe. Chcę jednak zauważyć, że przedstawienie wyników tych badań nie zaowocuje Noblem niestety. Fakt, że niewierzący w Prawdy Jedyne muszą być co najmniej ograniczeni albo "porypani" - został dawno już dowiedziony. Świadczą o tym wielokilometrowe tomy ekspertyz naukowców radzieckich nad dysydentami, których na tej podstawie zamykano w psychiatrykach. >Rzeczeni naukowcy też zresztą nie byli oryginalni. Przejęli wielowiekowe doświadczenia teoretyków i praktyków kościoła katolickiego, którzy dopatrywali się w niewłaściwych postawach opętania przez diabła, lub "zmysłów pomięszania" >Znowu wyszło mi na to, że kościół w badaniach naukowych wiedzie jak zwykle pionierską rolę. Proszę uważać, bo może Pana oskarżyć o plagiat. >Pozdrawiam
nie mam nic wspólnego z kościołem- czy wytrąciłem ostatecznie argument o klerykalnej genezie mojej pracy czy jeszcze Pan do klechów zaliczy? schemat myślenia: klecha to krytyk ateizmu (nawet naukowiec) charakterystyczny jest do schematów u osób niezdolnych do pojmowania bytów abstrakcyjnych- występował u 89% badanych -zadeklarowanych ateistów
typowe
czy "New Scientist" to pismo klerykalne lub o genezie radzieckiej? Urban i Macierewicz godni są tych myśli
|
|
|  | | Pan Tau (1237 punktów) | Panie "dr Grunberg"! Stan początkowy każdego użytkownika internetu to brak anonimowości. Żeby było inaczej, trzeba się postarać dużo bardziej - sama zmiana nicka to zdecydowanie za mało. A poza kwestiami technicznymi, z którymi pan sie jeszcze nie uporał, niech pan zwróci uwagę na swoje wypowiedzi, bo stale popełnia pan te same błędy językowe. Są na tyle charakterystyczne i rzadko spotykane, że z miejsca demaskują pana niezależnie od wszelkich prób ich "stylizacji".
"ludzie wolni nie są równi, ludzie równi nie są wolni"
|
|
| |  | | naukowiec | >Panie "dr Grunberg"! >Stan początkowy każdego użytkownika internetu to brak anonimowości. >Żeby było inaczej, trzeba się postarać dużo bardziej - sama zmiana nicka to zdecydowanie za mało. >A poza kwestiami technicznymi, z którymi pan sie jeszcze nie uporał, niech pan zwróci uwagę na swoje wypowiedzi, bo stale popełnia pan te same błędy językowe. Są na tyle charakterystyczne i rzadko spotykane, że z miejsca demaskują pana niezależnie od wszelkich prób ich "stylizacji". > "ludzie wolni nie są równi, ludzie równi nie są wolni"
powtarzam: nie znam Pana Grunberga czy mam dać jakąś rękojmie wiarygodności?
np.wyślę Panu wyniki badania mózgu ateisty w porównaniu z osoba wierzącą
wyciągnie Pan wnioski które pozwolę Panu litościwie przemilczeć- gdyz będą zapewne druzgocące dla tak światłego ateisty jak Pan
|
|
| |  | | naukowiec | >Panie "dr Grunberg"! >Stan początkowy każdego użytkownika internetu to brak anonimowości. >Żeby było inaczej, trzeba się postarać dużo bardziej - sama zmiana nicka to zdecydowanie za mało. >A poza kwestiami technicznymi, z którymi pan sie jeszcze nie uporał, niech pan zwróci uwagę na swoje wypowiedzi, bo stale popełnia pan te same błędy językowe. Są na tyle charakterystyczne i rzadko spotykane, że z miejsca demaskują pana niezależnie od wszelkich prób ich "stylizacji". > "ludzie wolni nie są równi, ludzie równi nie są wolni"
prosze tu nie udowadniać że dr Grunberg jakkolwiek głupi prowokator jest dla Pana jakimś diabłem-czyli wytworem myśli teistycznego pojmowania świata
|
|
|  | | LEGION (3161 punktów) | > czy "New Scientist" to pismo klerykalne lub o genezie radzieckiej?> Urban i Macierewicz godni są tych myśliWrzucenie Urbana(zwanego Uszatkiem) i Szczurzypyska(zwanego Macierewiczem) do jednego worka sugerować może niezdolność do pojmowania bytów całkiem materialnych.  NIE KLIKAĆ
|
|
|  | | plodzien (7378 punktów) | >nie mam nic wspólnego z kościołem- czy wytrąciłem ostatecznie argument o klerykalnej genezie mojej pracy czy jeszcze Pan do klechów zaliczy >schemat myślenia: klecha to krytyk ateizmu (nawet naukowiec) charakterystyczny jest do schematów u osób niezdolnych do pojmowania bytów abstrakcyjnych- występował u 89% badanych -zadeklarowanych ateistów>
Naukowcy radzieccy nie mieli nic wspólnego z kościołem. Ale w tępieniu przeciwników posługiwali się takim samym schematem jak ich inkwizycyjni poprzednicy. Chodziło mi właśnie o schemat myślenia: "Kto myśli inaczej niż my - nie może być normalny!" Sformułowanie z pierwszego postu: >"... że ATEIZM jest rodzajem zaburzenia......"> zdradza taki właśnie sposób myślenia. Jeśli nawet jest tak, to dlaczego mózg ateisty uważać za dotknięty zaburzeniem? A może taka zmiana w połączeniu neuronalnym jest właśnie ewolucyjnym postępem? Porównywalnym z procesem: ogon - brak ogona? Czy też na szczeblu indywidualnym: wiara w Mikołaja w dzieciństwie i jej późniejszy brak? Może ewolucja nie zaburza mozgów ateistom, ale wykształca cechę pozwalającą dać sobie spokój z bajkami?
|
|
| Tofik (5585 punktów) | A co z deistami?
"Fanatyzm: mieszanka wybuchowa tępoty i energii." Herbert von Karajan
|
|
| TyDraniu (6569 punktów) | Przyznajcie, że miał chłopak ciekawy pomysł na prima aprilis  .
|
|
Michał Stanislawkiewicz (1358 punktów) (zablokowany) | Hehehe, dobry dowcip. Tylko na przyszłośc radzę lepiej przygotować się merytorycznie przy kleceniu takich dowcipów: 1. Dowiedzieć się, za co są odpowiedzialne półkule mózgowe u osób lewo- i praworęcznych 2. Dowiedzieć się, w jaki sposób jest ukrwiony mózg (wybiórcze niedotlenienie tylko jednej półkuli mózgu w okresie przedporodowym - istnieje coś takiego jak krąg tętniczy Willisa - jest niemożliwe, z wyjątkiem baaaaaaardzo rzadkich anomalii genetycznych, prowadzących do śmierci lub ciężkiego niedorozwoju umysłowego) 3. Dowiedzieć się, jak można sprawdzić uszkodzenie połączeń konkretnych neuronów w mózgu (podpowiem - metodami nieinwazyjnymi się nie da, panie kandydacie na następcę dr Mengele) Ale ogólnie śmieszne, podoba mi się  .
|
|
 | | Moony (38 punktów) | Możnaby zrobić takie badanie również na odwrót - niewiara vs. wiara. Stawiam na to, że wyniki byłyby niemalże identyczne. Pewnie okazałoby się że wierzący mają uszkodzone mózgi. ... w końcu wystarczy dobrze dobrać obiekty doświadczalne, nie? 
"Life is like a beautiful melody, only the lyrics are messed up."
|
|
 | | pike70 (214 punktów) | Myślę sobie, że nie wziął pod uwagę także tego, że KK, a ściślej mówiąc święta inkwizycja doskonale radziła sobie z terapią genową i to przy pomocy dość niewyszukanych metod. A zatem już wtedy musieli wiedzieć gdzie tkwi problem, skoro potrafili go leczyć. Zatem jego praca musi być plagiatem. Logiczne? NIE- nie szkodzi!
|
|
| APawłowski (1150 punktów) | >ATEIZM to postawa marginalna-za rok usytuuje się w nauce w >obszarze niegroźnych schorzeń w obszarze >częściowo-śladowego uszkodzenia mózgu! >prawa półkula mózgowa ma zdegenerowane połączenia >neuronalne poprzez jej niedotlenienie u osob mieniących się >ATEISTAMI A może i dobrze. Teraz jak napadnie mnie jakiś nawiedzony kaznodzieja, będę mógł mu powiedzieć, że nie ma się co starać, bo i tak mu nic nie wyjdzie a to z powodu że mam taką chorobę co się jej nie da wyleczyć. Ale jaki to jest sygnał dla naszych prawicowych polityków? W nowej konstytucji pewno powstanie zapis, uzupełniający ochronę życia od poczęcia samego a nakazujący porody z maską tlenową pod dużym ciśnieniem. Tak na wszelki wypadek.
|
|
| APawłowski (1150 punktów) | Na freemen.d2.cz/texty/dlaczegoboga.htm przeczytałem co następuje: Co jest tym, co pozwala duchowi wierzyć, że ulatuje w inne sfery?
Usiłuje na to pytanie odpowiedzieć radiolog Andrew Newberg z Uniwersytetu Pensylwania. Nakłonił on do medytacji grupę buddystów. Zanim jednak ich dusze stopiły się z kosmosem, musieli szybko pociągnąć za sznurek. W ten sposób otwierali zaworki, przez które do ich krwi dawkowano lekko radioaktywną, ale niegroźną substancję. Za pomocą techniki o nazwie SPECT Newberg mógł zmierzyć, w której części mózgu komórki nerwowe pracują tak aktywnie, że wzrasta w nich koncentracja tej substancji. Radiolog zaobserwował na tomogramie charakterystyczny wzór. Mało tego: był on w zdumiewający sposób podobny do tomogramu modlących się w podobnych warunkach sióstr franciszkanek. Tak jak w stanie normalnym również u osób testowanych przez Newberga pojawiał się na ekranie tomografu wieniec o jaskrawej barwie: aktywna kora mózgowa. Jednak w pewnym miejscu, u dołu po prawej stronie obrazu, zabarwienie było wyraźnie słabsze: tutaj, w płacie ciemieniowym, aktywność nerwowa wydawała się znacznie przytłumiona. Newberg był zachwycony, ponieważ zrozumiał, że jest świadkiem tego uduchowienia, o którym opowiadają medytujący ludzie: płat ciemieniowy jest właśnie tym obszarem mózgu, w którym zbierają się wszystkie informacje o ciele. Mięśnie, stawy, oczy, organ równowagi i ośrodki ruchowe wysyłają sygnały, z których płat ciemieniowy zestawia obraz własnego ciała. Jeśli, zastanawiał się Newberg, medytujący tłumi aktywność tej części mózgu, traci kontakt z własnym ciałem i postrzega siebie jako czystego ducha. Jak wyzwolony ze spraw doczesnych ulatuje w regiony, w których przekazywane mu przez własne ciało zasady grawitacji już nie obowiązują.Czy zatem jeśli w wyniku owego niedotlenienia mózgu w fazie przedurodzeniowej, uszkodzony by został płat ciemieniowy, to czy taki osobnik nie byłby bardziej predestynowany do skłonieniu się w kierunku wiary?
|
|
| Arouet (49 punktów) |
> ATEIZM to postawa marginalna-za rok usytuuje się w nauce w> obszarze niegroźnych schorzeń w obszarzeTo oczywiście oznacza, że Albert Einstein również miał zaburzenia prawej półkuli mózgu
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|