 |
Przegląd wątków w dziale Bazgroły
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 31-01-2009 | Ocykan | Zarys historii PRL (1956-1980) w poezji ludowej |
Był Gomułka, człowiek prawy, co za polskie cierpiał sprawy. Polskę chętnie by wyzwolił lecz mu Chruszczow nie pozwolił. Więc narzekał lud na Władka chociaż był on nam jak matka... Teraz, po dziesięciu latkach, wspominają ludzie Władka: Była szynka i bekony, polędwice, balerony, masła, cukru, czekolady nie kupował nikt spod lady. Teraz zęby złóż na półce i podumaj o Gomułce. Ten Gomułka stracił względy bo popełnił ciężkie błędy. Potem przyszło inne życie, nastał Edzio Odnowiciel. Gdy ten Edzio się rozżalił - ludzie pracy pomagali. Kilka latek wnet przeminie, mlekiem, miodem kraj popłynie. Więc czekali pełni wiary, czekał młody, czekał stary, z taką wiarą czekał lud na komunistyczny cud. Tak mijały sobie lata... Lecz cóż dzieje się, u kata? Najpierw cukier znikł w oddali, mięsa coraz mniej dawali, towar płynął gdzieś za morze no i było coraz gorzej. Chociaż chłop wciąż sieje zboże, karmi świnie, ziemię orze, masło, mięso już fikcyjne, za to ceny komercyjne... A wtem Radio Moskwa gada: "U nas budiet Olimpiada!" I wnet ludzie zrozumieli, kto się z nimi dobrem dzieli. Pociąg mknął po lśniącej stali, lecz go wnet przyszwejsowali. Potem przyszedł nowy cios - to Wybrzeża zabrzmiał głos. Lud zawołał: "Polskę czyścić!" i zadrżeli komuniści. Przewrócono kilka stołków komunistycznych pachołków. Jeszcze się tłumaczył Gierek, że miał przecież chęci szczere... Ten co w długi Polskę wpędził o odnowie jeszcze ględził. Jeszcze liczył na górników, lecz nie dało to wyników. Rzekła mu górnicza brać:.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 29-01-2009 | Dida | Wiara w Boga.. |
Wiara w Boga jest jak wiara naiwnego dziecka które ma swojego zmyślonego przyjaciela.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 28-01-2009 | farod | Czy jest możliwe piekło, niebo, raj ? |
Dla mnie najbardziej nietrzymające się kupy w chrześcijaństwie jest koncepcja życia po życiu. O ile piekło dodane została później jako sposób na pieniądze z odpusty, o tyle raj czy niebo było już od początku. Jeśli przyjąć, że jest Bóg wszechmogący to i pewnie piekło z punktu widzenia „fizycznego” też gdzieś może mieć miejsce. Tak więc takie rzeczy jak „ilość wolnego miejsca” zostawiamy w spokoju. Chciałbym spojrzeć na piekło z punktu widzenia psychologii. A że wiedzy z tej dziedziny mam tyle co z religioznawstwa, więc proszę nie wyganiać z portalu. Załóżmy, że umieramy i idziemy do piekła. Żeby cierpieć trzeba mieć czym, czyli potrzebne są neurony odpowiadające za myślenie i pochodną myślenia –ból. Więc czemu nie skorzystać z opatentowanego wynalazku ewolucji. Żeby kara miała sens, trzeba wiedzieć za co. Mamy tego nieszczęśliwego człowieka w piekle powiedzmy w wieku 25 lat skazanego na dwa eony. Ten wstęp jest dziurawy i mogłem go bardziej rozbudować, ale wole skupić się na sednie. Czy ktoś w tej sytuacji nie powiedziałby po prostu „mam to gdzieś” idę się zabić? Bo kto chciałby żyć w wulkanicznym terenie na takim zadupiu. A przede wszystkim pozbawiany celu i sensu. . . Ja i pewnie wielu innych amatorów adrenaliny. Nieśmiertelność, której nie dałoby się złamać byłaby strażnikiem więziennym, ale też czymś wyjątkowym. Ile byłoby osób, które tłukłoby się dla samej przyjemności pokonywania swoich przeciwników. Odebranie człowiekowi woli,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 24-01-2009 | (Alicja)Duda | Ponad połowa Polaków wierzy w istnienie świętego Mikołaja |
Ponad połowa Polaków wierzy w istnienie świętego Mikołaja. Wynika tak z sondażu przeprowadzonego przez TNS OBOP na zlecenie telewizyjnej "Panoramy".
Wiarę w postać przynoszącą prezenty zadeklarowało 51% ankietowanych, 47% oświadczyło, że w nią nie wierzy, a 2% nie zdołało udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Badanie przeprowadzono tylko wśród dorosłych. Mężczyźni byli podzieleni w zapatrywaniach na istnienie świętego Mikołaja - 49% powiedziało, że w niego wierzy, tyle samo - że nie wierzy. Wśród kobiet większość, bo 54%, wierzy w Mikołaja, 46% nie wierzy.
I jak tu nie wierzyć sondażom! | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 23-01-2009 | Marciniak | A na koniec wyjaśnijcie jeszcze to... baj, baj. |
Przechowywana w meksykańskiej bazylice tilma (tunika) Juana Diego, na której utrwaliło się odbicie Matki Boskiej, należy do najbardziej cennych i tajemniczych relikwii chrześcijańskich. Ma status acheiropity, czyli ikony nie uczynionej ludzką ręką. Wykonana w XVI wieku z włókien agawy, których trwałość nie przekracza 20 lat, przetrwała do naszych czasów w stanie nienaruszonym.
Biofizyk Philip Callaghan z Uniwersytetu Stanu Floryda zmierzył w 1979 roku w bezpośrednim sąsiedztwie opończy promieniowanie ultrafioletowe wydzielane przez ofiarne świece. Taka z górą 450-letnia ekspozycja dawno powinna spowodować wyblaknięcie farb organicznych i nieorganicznych, zwłaszcza koloru niebieskiego. W rzeczywistości nic takiego nie nastąpiło. Niebieski pozostał równie silny i czysty jak kiedyś.
Od początku XX wieku tilma jest przedmiotem wielu badań naukowych prowadzonych przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Do tej pory żaden z badających relikwię światowej sławy naukowców nie potrafił rozwiązać zagadki jej powstania, jak również tajemnicy ukrytej w oczach Madonny. Włókna tuniki - jak udowodnił w 1936 r. niemiecki laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii, prof. Richard Kuhn - "nie zawierają żadnego znanego barwnika pochodzenia mineralnego, roślinnego, zwierzęcego lub syntetycznego".
Jednakże największa zagadka ukryta jest w oczach Matki Boskiej. Na jej trop wpadł w 1921 r. Alfonso Marcue, oficjalny fotograf meksykańskiej bazyliki, odkrywając w prawym oku Madonny odbicie człowieka z brodą.Ponad.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 23-01-2009 | chatan | miraże... |
...tyle na temat... rozpłynęło się...
|
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 33 (przedawniony) | | 19-01-2009 | gffgffgd | Ludzie, opamiętajcie się!!! |
Ludzie, opamiętajcie się!!! Zastanówcie się choć przez chwilę nad swoim rozumowaniem! Jeszcze nie jest za późno, żebyście się nawrócili i uwierzyli w Boga! Czy nie widzicie prawie namacalnych znaków jego obecności? Czy jesteście aż tak ślepi? Przecież naokoło dzieje się tyle cudów, tyle osób nieuleczalnie chorych wstaje rano i dowiaduje się od lekarzy, że nie mają żadnych powikłań!!! Bóg naprawdę istnieje! Postarajcie się go zauważyć, odczuć! Pójdźcie do Kościoła, pomódlcie się, a na pewno Pan Bóg da wam jakiś znak!!! Po prostu mi was żal... Jedyn, co mogę zrobić, to pomodlić się za wasze nawrócenie do Boga... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 19-01-2009 | Anna Tadeusz | "Zasady Uniwersum" |
Szanowni Państwo Pragnę Państwu przedstawić moją książkę „Zasady Uniwersum“. Książka ta opiera się na trzech tezach: a. Świadomość jest składową częścią Uniwersum. b. Świadomość musi wzrastać. W ten sposób Uniwersum balansuje pomiędzy porządkiem i chaosem. c. Świadomość odzwierciedla się w harmonicznym polu aktywnych idei. Dzięki temu wzrost świadomosci realzuje się poprzez rozwój idei. Powyższe tezy pozwolają na rozwinięcie całego szeregu zasad, które determinują rozwój bytu. Pojęcia takie jak idea, język, inteligencja, wolność, wiara, miłość i nienawiść, sprawiedliwość, dobro czy zło uzyskują w ten sposób znaczenie fizyczne i stają się wymierne. Zdefiniowana w tej książce świadomość buduje określoną wspólnotę w całym Uniwersum. W tej wspólnocie biorą udział nie tylko ludzie, zwierzęta i rośliny, ale również materia czy energia. Tak zdefiniowana świadomość, podobnie jak muzyka, opiera się na źródłach wibracji. Każdemu staje się wówczas oczywiste, dlaczega tak emocjonalnie reagujemy na muzykę. Życie jest muzyką. Książka jest dostępna w wersji elektronicznej pod adresem www.anna-tadeusz.ch pozdrowienia Anna Tadeusz | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |