Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Bazgroły

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
24-10-2014diogenesDowód z SMS'u na istnienie Boga
Czasami płaty czołowe opadają, brak słów, a co dopiero argumentów...Tu coś dla otuchy...

wiadomosci(*)dostali-przerazajacy-sms/jlm23
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
21-10-2014stokroteczkaSzukam chłopaka
Witam szukam chłopaka wyznania mariawickiego w wieku 30 - 40 lat
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
21-10-2014krzysztof33Bitwa na argumenty
Witam. Przyszło mi tak na myśl że skoro tu tylu ludzi ma taką wiedzę to na pewno nie raz starli się z kimś kto bronił swoich "religijno-katolickich" poglądów rękoma i nogami. I tak ciekawi mnie jakim argumentem tak trafiali że druga strona kapitulowała.Wiadomo że rozmowa ta często jest z osoba głęboko wierzącą wręcz irracjonalna i logiczne argumenty nie trafiają co jest dodatkową trudnością. Zdarzyło się komuś takie coś?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
20-10-2014kostyzateizm w filmie i książce
Czy możecie polecić jakieś filmy ateistyczne w stylu dokumentów robionych przez Dawkinsa lub filmów podejmujących sprawę boga? Czy znacie też jakieś książki tego typu ,ponieważ mam zamiar zrobić nowy ,,dział" w mojej biblioteczce. Narazie gości w niej Nietzsche, Bóg urojony, Koniec wiary i Bóg nie jest wielki. Szukam książek i autorów podejmujących tematykę braku boga, świata bez niego, naukowego pochodzenia religii oraz antyteistycznej argumentacji ;p Najlepiej jeśli byli by to autorzy zagraniczni. A tak z innej półki to interesuje mnie też kwestia relatywizmu moralnego oraz istnienia wolnej woli. O pozycję z tych tematów również bym prosił.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
19-10-2014KaganekNieśmiertelność - marzenie bez sensu
Czym te kompletnie brednie farmaceutyczne i rozbudzanie nadziei różni się od mirażu Boga i nieba? Niczym.
Tylko ostatni kretyn to kupi. Mimo to ludzie kupują takie rzeczy i kupują kit sprzedawany przez księży.
Za wszelką cenę ludzie chcą żyć wiecznie. Piękne marzenie. Ale czy do końca?
Co by było jakby jakaś grupka zawładnęła polityką światową na zawsze?
Teraz przynajmniej czasem umrze szef państwa atomowego. Busch, Putin, Mao, Kim czy inny musi umrzeć.
Znam historię staruszki co naprawdę bardzo ale to bardzo długo żyła.
Zaczęła tęsknić za radykalna zmianą w jej życiu (śmiercią) mówiąc całkiem poważnie pretensję: Pan Bóg o mnie zapomniał!
Nie namawiam do skracania sobie życia, wręcz przeciwnie, ale coś w tym jest.
Lekarstwo na 7x w nocy seks, w nie młodym wieku, ma w sobie coś z lekarstwa na nieśmiertelność.
Kiedyś powiedziałem księgowej, z którą pracowałem w jednej firmie tak:
Niech pani żałuje że nie ma bardzo młodego męża bo młody może 8 razy dziennie. Ona mi na to: Wolę raz, a dobrze
Według badan Kinseya ludzie współżyją średnio 2 razy w tygodniu.
Może nic nie jest warte tego aby to mieć za wszelką cenę?
Jeśli podpadłem tymi dywagacjami to nie bijcie
Wzięło się to stąd, że jak bazujemy na teorii ewolucji to wypada pochylić się uważnie nad jej skutkami.
Wszystkie zaawansowane w inteligencji organizmy są śmiertelne. Taka była cena rozwoju.
Nie można zjeść ciasteczka i mieć ciasteczko
Wierzący mają obietnicę nieba ale jakoś dziwnie całe życie boją się śmierci i oceny..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
16-10-2014MonentorDlaczego mężczyźni lubią seksapil? Jak przerazić racjonalistę.
Z natury wiemy, że seksapil występuje u kobiet z pobudek czysto zachęcających do seksu (nie tylko u kobiet). Jest on ogranicznikiem miłości i mdłości. W takim razie krótkie pytanko:
Co kręci geja u partnera homoseksualnego?
Na ile w partnerze znajduje się seksapilu, aby ten poczuł specjalne względy do niego?
Rozum powinien to wytłumaczyć.

Nie zgadza mi się coś tutaj i podaję refleksję:
Na rozum wpływają hormony, więc oddziałują one na psychikę.
Na ile poczytalny jest rozum w trakcie opiniowania konkretnego wątku? Hormony wpływają... S ćpany on czy co...
S ćpany racjonalista?
Z punktu fizjologicznego, wydalamy swoje myśli/racje na wgląd innych zainteresowanych.

Minusy i plusy są znacznikiem w popularności tematu.
Proszę oceniać
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
04-10-2014mitek agusitrzęsienie ziemi w Polsce.
Straszą że może być bardzo duże trzęsienie ziemi w Polsce we Morzu Bałtyckim. Przecież w Polsce ni ma dużych trzęsień.
Po co tak straszą?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 25 (przedawniony)
28-09-2014KaganekDelegalizacja kościoła w Polsce i na świecie
Kościół nie ma żadnej logicznie spójnej teorii na temat Teorii Ewolucji - czyli okłamuje dzieci na religiach i mszach!

Dlatego nadchodzi już czas delegalizacji tej alogicznej instytucji oszustów ewolucyjnych i molestujących dzieci!

Prawdziwy Bóg, gdyby był (a nie ten wymyślony przez Żydów i Rzymian)
nie pozwoliłby dalej oszukiwać dzieci kreacjonistycznymi bzdurami tak zwanego "Inteligentnego Projektu" (wyrzuconego już z USA - patrz wiki: proces w Dover)
oraz molestować ministrantów!

Pozdrawiam

Legion (pedofilów) Chrystusa - znana afera:

www.youtube.com/watch?v=HizJ4XVRWAU

ONZ właśnie bardzo mocno uderzył w Watykan i kościół :

wyborcza.p(*)usunac_z_Kosciola_winnych.html
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 175 (przedawniony)
21-09-2014makuśObraza uczuć ateistycznych
hej,
Nie muszę nikogo przekonywać , że wierzący bardzo czuli są na punkcie swoich uczuć - szybko i chętnie rozpowiadają o tym jak to są obrażani ...
Moje pytanie : Czy mówienie o tym , że trzęsienie ziemii to kara za grzechy albo , że ateista trafi do piekła może i powinno być karalne ?
Co o tym myślicie ?
makuś
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
19-09-2014alinkatojaEbola - panika w Europie
Ebola - panika w Parlamencie UE.

Wybuch epidemii Ebola stanowi globalne zagrożenie dla bezpieczeństwa - stwierdził Parlament Europejski w przyjętej rezolucji. Ubolewa, że społeczność międzynarodowa nie doceniła powagi kryzysu i zwlekała z opracowaniem skoordynowanej strategii.

Czy jest już za późno, czy jest promyk nadziei?
Co z Francją, czy ma jeszcze szanse?
Czy Paryż zostanie poddany 21 dniowej kwarantannie?

Ile tygodni pozostało Europie?

Czy nie zabraknie Kapłanów w ostatniej Posłudze?
Czy nie zabraknie żywności dla osób chorych na Ebolę?
Czy nie zabraknie personelu medycznego?

Czy w Europie także ciała będą gniły na ulicach?
Czy także będzie niebezpieczeństwo Dżumy i Cholery?

Kiedy będzie po wszystkim?
Ilu z nas zostanie?
Ilu się Nawróci i przyjmie Sakramenty przed śmiercią?



Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)