 |
Przegląd wątków w dziale Bazgroły
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 05-05-2016 | Koraszewski | Racjonalizm i problem odwagi cywilnej |
Kilka uwag o racjonalizmie i irracjonalizmie bazującym na racjonalizowaniu. Racjonalistą się raczej bywa niż jest. Można się starać, pamiętając, że umysł na wszelkie sposoby odciąga nas od dobrej roboty. Pułapki złych generalizacji, semantycznej niechlujności, konformizmu, odziedziczonych uprzedzeń i dziesiątki innych, wśród których niemałą rolę pełni duma, ambicja i frustracja.
Ten wątek oparty jest na liście otrzymanym od Mariusza Agnosiewicza, który przytaczam w całości:
„Ciągle Andrzej atakujesz z tymi zarzutami o Arminiusa, bo nie podoba Ci się wolność wypowiedzi. Przyjmij zatem, że to, co pisze Arminius jest Arminiusa, a nie Racjonalisty. Każdy na tym forum może pisać. Także ci, którzy mają przeciwne do Arminiusa poglądy. Ja mówiąc prawdę nawet nie czytam jego wpisów na forum. Jeśli śledzisz serwis tekstów, czyli to czym się zajmuję przypuszczam, że jednak musisz rozumieć, że jestem odległy od antysemityzmu. m.”
Spójrzmy bliżej. Jaka może być różnica między wolnością wypowiedzi a swobodą kłamstwa? Kłamstwa pozostawionego bez kontry, tak jakby racjonalizm nie miał nic wspólnego z dociekaniem prawdy, a wszystko wspólne z postmodernistyczną koncepcją równoważnych narracji. Redaktor Naczelny „Racjonalisty” w tym krótkim liście informuje, że poglądy Arminiusa są tylko poglądami Armiunisa, a nie „Racjonalisty”, dodając, że nie ma pojęcia jakie są poglądy Arminiusa, bo ich nie czyta. Ciekawa to koncepcja redaktora naczelnego,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 01-05-2016 | romaro | Potraficie to "rozkminić"? |
Forumowicz, ten co to ma tę swoją złotą myśl w stopce, napisał takie zdanie: "Bóg poprzez ogrom i złożoność stworzonego świata, tak samo wielką nadzieję pokłada w nas ludziach. Można powiedzieć, iż Bóg w nas wierzy, że damy radę to wszystko lub przynajmmniej bardzo dużo "rozkminić"." W zasadzie ten kopniak, którym mnie raczy za pośrednictwem stopy jest niezrozumiały. Dziwi mnie, że jeszcze nie "rozkminił" tego iż Bóg w niego też wierzy i pokłada w nim nadzieje.  |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 23 (przedawniony) | | 30-04-2016 | Ordynariusz Pisiewicz | Światowe Dni Młodzieży - problem |
Organizatorzy Światowych Dni Młodzieży w Krakowie mają problem. Okazuje się, że brakuje niewolników, pardon, wolontariuszy. Potrzeba 25 tys., zgłosiło się jak dotąd 15 tys, z czego ponad 7 tys. obcokrajowców. No to gdzie jest ta polska, katolicka, narodowa młodzież? Gdzie te ponad 90% katolików? Przecież kupienie "zestawu wolontariusza" za marne 50 zł chyba nie powinno być przeszkodą, aby wziąć udział w spędzie młodych katolików? A może chodzi o to, że trzeba znać przynajmniej język angielski, żeby się zgłosić - czyżby w związku z lekcjami katolicyzmu w szkołach brakowało czasu na lekcje języków? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 28-04-2016 | Wenancjusz | Odp: Dowcipy, humor, kontynuacja wątku ku rozrywce :) |
Wrócił chłopak wieczorem do domu. Wcześniej z kolegami wypalił kilka skrętów, więc zastanawia się jak nie wpaść przed rodzicami. Postanowił pójść do salonu - sądząc, że o tej porze nikogo już tam nie będzie. Otwiera drzwi - a tam ojciec siedzi. Szybko zamknął drzwi i myśli dalej. Stwierdził, że pójdzie do kuchni. Otwiera drzwi - a tam ojciec siedzi. Szybko zamknął drzwi i postanowił pójść do sypialni. Otworzył drzwi - a tam też ojciec siedzi i krzyczy do niego: - Gówniarzu, zatłukę cię, jak jeszcze raz otworzysz drzwi od kibla!
Facetowi zwinęli dilera. Zaniepokojony udał się do drugiego, od którego jeszcze nic nie brał. Chciał kupić kwasa, ale bał się że zostanie oszukany. - Wezmę od Ciebie kwasa, ale jak będzie chujowy i mnie nie kopnie, to Ci ostro wpierdolę! - Spoko, na pewno cię kopnie, zajebisty stuff.. Facet wziął kwasa i poszedł na saunę. Siedzi, siedzi i nic..Zaczął się kręcić w koło, patrzy przez okno korytarza, a tam diler wsiada do taksówki. Natychmiast zanim wybiegł, wsiada do drugiej taksówki i krzyczy do taksówkarza: - Goń ich! Pościg trwa, wyjechali już za miasto, a kierowca się odwraca, patrzy że facet jest na golasa i na pewno nie ma kasy. Zatrzymał się z piskiem opon i wywalił pasażera z taksówki. Facet idzie na piechotę w stronę miasta aż zachciało mu się srać. Wszedł w krzaki, nachylił się a nagle ktoś szarpnął go za ramię i zaczął krzyczeć: - Panie, w saunie się nie sra!!
75-latek przyszedł do lekarza na badanie nasienia.
Lekarz dał mu słoiczek i powiedział:.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 183 (przedawniony) | | 28-04-2016 | Max Golonko | Dowcipy, humor, kontynuacja wątku ku rozrywce :) |
Poniższa historia wydarzyła się w jednym z tych małych miasteczek, gdzie wszyscy się znają. Podczas rozprawy sądowej, prokurator wezwał pierwszego świadka - pewną staruszkę.
- Pani Nowakowska, zna mnie pani? - spytał. - Oczywiście! Znam pana, od kiedy był pan dzieckiem i szczerze mówiąc, jestem zawiedziona, co z pana wyrosło. Kłamie pan, zdradza żonę, manipuluje pan ludźmi i obgaduje ich za plecami. Myśli pan, że jest taka grubą rybą, a tak naprawdę jest pan tylko płotką. Krótko mówiąc: tak, znam pana.
Prokuratora aż zamurowało. Nie wiedząc, co ma teraz zrobić, wskazał na adwokata i spytał:
- A czy zna pani tego człowieka? - Oczywiście, znam pana Szymańskiego od kiedy był brzdącem. Jest leniwy, zajadły i ma problem z alkoholem. Jego kancelaria ma fatalną reputację. No i nie zapominajmy, że zdradził partnerkę z trzema różnymi kobietami - w tym z pańską żoną! Tak, znam go dobrze.
Adwokat był cały czerwony na twarzy, wyglądał, jakby zaraz miał dostać zawału. Sędzia poprosił obu mężczyzn do siebie. Kiedy podeszli, nachylił się i wyszeptał: - Jeśli któryś z was spyta ją, czy mnie zna, to przysięgam, że skażę was na dożywocie!
Autentyk. Uniwersytet Warszawski. Doktor Ch. opowiada na zajęciach o tworzeniu prawa w polskim sejmie: - Siedzą ci posłowie w tym sejmie, debatują, burza mózgów. No w każdym razie burza.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 27-04-2016 | Wenancjusz | Odp: Dowcipy, humor, kontynuacja wątku ku rozrywce :) |
Jak Babcia skompromitowała bank
98-letnia kobieta z Wielkiej Brytanii napisała do swojego banku list, w którym w ironiczny sposób wyraziła opinię na temat jego działalności. Zawarła w nim wiele opinii, które podzielają chyba wszyscy korzystający z bankowych usług. Dyrektor placówki, nie mogąc uwierzyć w treść wiadomości, opublikował ją w “The Times”. A list staruszki natychmiast stał się hitem internetu, zyskując ogromną popularność i wywołując dyskusję na temat działalności banków. 98-latka napisała bowiem tak: Szanowni Państwo, Piszę aby podziękować za niezrealizowanie mojego czeku, którym zamierzałam zapłacić mojemu hydraulikowi w zeszłym miesiącu. Z moich kalkulacji wynika, że 3 nanosekundy musiały dzielić moment otrzymania przez Was mojego czeku do momentu wpłynięcia pieniędzy na moje konto, które miały go pokryć. Odwołuję się tutaj do zlecenia automatycznego przelewu, który otrzymuję – przyznam szczerze – od 38 lat. Jestem pełna uznania dla Was, za stworzenie debetu na moim koncie w wysokości 30 funtów jako kary za kłopoty spowodowane przez wasz bank. Moja wdzięczność sprawiła, że jeszcze raz przemyślałam sobie sposób zarządzania moimi finansami. Zauważyłam, że muszę osobiście odbierać wszystkie listy i telefony od Was, ale ilekroć ja próbuję się skontaktować z Wami, czeka mnie żmudna konfrontacja z bezosobową, automatyczną, pozbawioną emocji jednostką, którą stał się wasz bank. Od teraz to ja, podobnie jak Wy, chcę współpracować wyłącznie.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 24-04-2016 | Ordynariusz Pisiewicz | Popieram prezydenta Dudę! |
Ostatnio urzędnicy prezydenta Dudy ogłosili, że jeszcze w tym roku wejdą w życie przepisy zwiększające kwotę wolną od podatku (żadnych szczegółów jeszcze nie znamy, ale ja już jestem za) oraz przepisy korzystne dla osób, które zaciągnęły kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich. I tak się właśnie kupuje zwolenników PiS-u, stąd się bierze niesłabnące poparcie sondażowe PiS-u. Dla jasności - jeśli odbędą się kolejne wybory parlamentarne, czego nie jestem pewny, to rzecz jasna nie zagłosuję na PiS, bo jestem przeciw dyktaturze Jadosława Kłamczyńskiego. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 21-04-2016 | romaro | W tył zwrot. |
Pomyśleć, że 2000 lat temu założyli Kółko Rybackie i działa to to do dzisiaj. Tak naprawdę założyłem ten temat aby się podzielić z wami moim spostrzeżeniem. Nie chcę rozmawiać o aborcji, bo to jest rzeczywiście temat zastępczy. Tak naprawdę w tym wszystkim chodzi o to, że ONI domagają się teraz zwrotu chłopów pańszczyźnianych. Ktoś tę ziemie, którą dostaną, musi im orać. www.racjonalista.pl/forum.php/s,705687Czy oni, ci co wierzą w te bujdy, nie mogliby sami kościelnej ziemi orać? Wyskoczy taki jeden z drugim - jest dowód na cud! Tak jakbym ja na ten cud czekał. A w dupę, z tym cudem - Dopiero byśmy na kościelnych tyrali. a Wy co na to antyklerykały i ateisty? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 676 (przedawniony) | | 12-04-2016 | krystkon_1976 | Czy demokracja jest dowodem na sprzeczne moralności? |
Wszyscy doskonale znamy mechanizm dokonywania wyboru. Dokonujemy różnych wyborów wielokrotnie każdego dnia. Stałość naszych osobowości przejawia się w tym, że we względnie stabilnych warunkach dokonujemy wciąż podobnych wyborów. Wszyscy dobrze znamy także zjawisko napięcia motywacyjnego, na wiki piszą o frustracji potrzeb lub czynniku skłaniającym osobę do podjęcia aktywności, która ma prowadzić do zaspokojenia. Wśród potrzeb ludzi pojawiają się potrzeby sprzeczne, takie, że zaspokojenie jednej z potrzeb wyklucza zaspokojenie innej, sprzecznej. Sprzeczność potrzeb wymusza wybór. Zwycięża ta potrzeba, która generuje największą frustrację i jednostka podejmuje tę aktywność, która prowadzi do zaspokojenia potrzeby najbardziej frustrującej, wykluczając tą aktywnością inne aktywności, prowadzące do zaspokojenia sprzecznych lecz słabiej frustrujących potrzeb.
Wybór prowadzi do możliwie najniższej frustracji.
Załóżmy pewien stan psychiczny pewnej osoby tuż przed dokonaniem wyboru. Przyjmijmy, że tą osobą jest kapitalista-przedsiębiorca-właściciel, którego w danej chwili silnie frustrują dwie potrzeby. Jedna to taka, iż czuje, że musi wywołać stres i poczucie zagrożenia wśród swoich 20-letnich pracowników, bo nadmiernie rozluźnili się podczas pracy, tworzą złą, w przekonaniu kapitalisty atmosferę i zamiast koncentrować swoje siły i uwagę na zleconych czynnościach, dyskutują, opowiadając własne historie, wyrażając własne marzenia, tracą czas i energię. Kapitalista potrzebuje przejść.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 10-04-2016 | Zielony Tygrys | Nie co, ale JAK począć? |
(znalezione na fejsie)
Niech będzie błogosławiona Święta Macica i Płód w Niej!
"1. Przygotowania do odbycia stosunku płciowego
Całość przygotowań do odbycia stosunku płciowego dzielimy na: - spowiedź; - zadumę; - skupienie; - członków umywanie; - serca oczyszczenie.
Uwagi: Co się tyczy zadumy i skupienia, to szczegółowe zalecenia w tym względzie należy odszukać w encyklice Papieża Sekstusa CXLVI "Sursum penis". Członków umywanie opisane jest natomiast w książce Ignacego Loyoli "Societatis Jesu et Psychopathia Sexualis", wydanej przez Pomyłkę w Rzymie w 1597 roku. Serca oczyszczenie polega na zmówieniu modlitw adekwatnych do sytuacji.
Zalecane szczególnie są: Psalm XXXI, od wersetu: "Jakobym patrzeć nie chciał, takom zawżdy jeno sromotę postrzegał, a niewiasty, co spać ze mną pragnęły, szybkom zapładniał ku większej chwale Twojej i radości Syna Twego..."; hymn: "Panie nasz, nie tylko serca nasze, ale i członki Tyś stworzył, chociaż niedoskonale, to jednako ku poczęciu zdolne. Wiec pobłogosław nam Panie, i wybacz grzech nasz śmiertelny, musim jednak ku pożytkowi własnemu, a coby niewiasta nudzić się nie zaczęła, począć to małe dziecię na chwałę Twoją wieczną, a bez grzechu nijak się nie uda. Niechaj gniew Twój Panie przeciw innym się obróci, oko przymknij i pozwól nam szybko dokonać czynu tego grzesznego w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, Amen."; a także Psalm LVI od wersetu: "Miłość ma Panie bezgraniczna do stworzenia wszelakiego, lebo niewiastę jeno przy poczęciu pokochać.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |